
Справа №345/182/21
Провадження № 3/345/96/2021
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15.02.2021 року м.Калуш
Суддя Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області Кулаєць Б.О., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Калуського ВП ГУНП в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , зареєстрованого АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , українця, громадянина України, непрацюючого, одруженого, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, за ч. 1 ст.130 КУпАП,
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 05.01.2021 о 15.40 год. в м. Калуші по вул. С.Стрільців керував автомобілем Opel Zafira, д.н.з. НОМЕР_2 , з ознаками алкогольного сп`яніння: нестійка хода, запах алкоголю з ротової порожнини. Від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння у встановленому законом порядку відмовився в присутності двох свідків, чим порушив вимоги п.2.5 Правил дорожнього руху України.
ОСОБА_1 у судовому засідання вину визнав частково та пояснив, що він дійсно визнає, що в той день перебував в стані алкогольного сп`яніння, так як вранці вживав спиртні напої, а, коли підійшли працівники поліції, він в автомобілі пив пиво. Однак, заперечує те, що він керував транспортним засобом. Вказує, що того дня він здійснив продаж вказаного автомобіля, і його возив його знайомий. Вони здійснили зупинку транспортного засобу та заглушили хід автомобіля. При цьому він пересів за кермо автомобіля, однак нікуди не рухався, оскільки чекав на чоловіка, якому продав автомобіль.
Просить закрити провадження у зв`язку відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Оцінюючи надані суду докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному досліджені всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд враховує таке.
Згідно зі ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління, і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 245 КУпАП України, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Як зазначено в ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, доводиться такими дослідженими в судовому засіданні доказами:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 459321 від 05.01.2021 (а.с.1), з якого вбачається, що ОСОБА_1 05.01.2021 о 15.40 год. в м. Калуші по вул. С.Стрільців керував автомобілем Opel Zafira, д.н.з. НОМЕР_2 , з ознаками алкогольного сп`яніння: нестійка хода, запах алкоголю з ротової порожнини. Від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння у встановленому законом порядку відмовився в присутності двох свідків, чим порушив вимоги п.2.5 Правил дорожнього руху України;
- актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, з якого вбачається, що ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння у присутності двох свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (а.с.2);
- направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, в Калуську ЦРЛ, складеного о 16.08 год. 05.01.2021 у зв`язку з виявленими поліцейським ознаками алкогольного сп`яніння, відповідно до якого від проведення огляду відмовився (а.с.3);
- поясненням свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про те, що 05.01.2021 о 16.04 були присутні під час відмови водія ОСОБА_1 продувати алкотестер Драгер для визначення стану алкогольного сп`яніння, а також відмовився пройти медичний огляд в медзакладі (а.с.4,5).
- рапортом працівника поліції Ільків І. про те, що 05 січня 2021 року близько 15.40 год. ним було зупинено водія ОСОБА_1 , який керував автомобілем з явними ознаками алкогольного сп`яніння: нестійка хода, різкий запах алкоголю з ротової порожнини. Від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння у встановленому законом порядку відмовився в присутності двох свідків (а.с.7);
- відеозаписом на оптичному диску СD-R 700 МВ/80 (а.с.8), на якому зафіксовано як поліцейський повідомляє виявлені ним ознаки алкогольного сп"яніння та декілька раз пропонує пройти тест за допомогою приладу "Драгер" чи у медичному закладі, декалька разів роз"яснює наслідки відмови від проходження такого огляду. ОСОБА_1 відмовивляється від огляду на визначення стану алкогольного сп`яніння, як за допомогою приладу "Драгер", так і в лікарні, спочатку стверджує, що не вживав алкоголь, а згодом, що випив пиво. При цьому він жодного разу не зазначає, що він не керував транспортним засобом, а його транспортний засіб був припаркований. На відео видно двох свідків.
Пункт 1.3 ПДР зобов`язує учасників дорожнього руху знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил.
Пунктом 2.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року №1306, закріплено, що водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
У разі невиконання вимог п. 2.5 ПДР передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Аналізуючи здобуті в судовому засiданнi докази, суд приходить до висновку, що, що невизнання вини ОСОБА_1 в частині того, що не він керував транспортним засобом не мають вирішального значення для вирішання питання про доведеність його вини у вчиненні адміністративного правопорушення, а є такими, які спрямовані на уникнення адміністративної відповідальності, оскільки сукупність інших доказів разом із відеозаписом, яким зафіксовано вчинення адміністративного правопорушення, дозволяють повно та об`єктивно встановити обставини, які мають істотне значення для розгляду справи по суті.
Відповідно до статті 251 КУпАП відеофіксація є одним із доказів в справі про адміністративне правопорушення, тому з метою всебічного, повного і об`єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності, судом були досліджені відеозаписи з нагрудних відеокамер (відеореєстраторів) інспекторів патрульної поліції.
Вищеописаний відеозапис, який був досліджений судом під час розгляду справи дає можливість повно відтворити події та повністю спростовують доводи ОСОБА_1 .
За таких обставин суд приходить до висновку, що сукупність вищевказаних доказів підтверджує наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, оскільки він від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння у встановленому законом порядку відмовився.
Призначаючи стягнення ОСОБА_1 , у відповідності з вимогами ст. 33 КУпАП, суд враховує характер та ступінь суспільної небезпечності скоєного, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини справи, і вважає, що для запобігання вчиненню нових правопорушень, як ним самим, так і іншими особами, ОСОБА_1 слід обрати стягнення, яке передбачене санкцією ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Таким чином, із ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір згідно п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір».
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.33, 40-1, 221, 283, 284 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», суддя
П О С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.1 30 КУпАП, та призначити стягнення у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200,00 (десять тисяч двісті) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік (Отримувач ГУК в Ів.-Франк.об/Ів.-Фран.о/ 21081300 Код отримувача (ЄДРПОУ)- 37951998 Банк отримувача- Казначейство України (ел.адм.подат.) Номер рахунку (IBAN) - UA148999980313070149000009001).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесять чотири) грн.
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду через Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області протягом 10 діб з часу проголошення.
Суддя: