Рішення № 94865838, 15.02.2021, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.02.2021
Номер справи
160/13471/20
Номер документу
94865838
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 лютого 2021 року Справа № 160/13471/20 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Верба І.О., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) у місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправними рішення та зобов`язання вчинити певні дії, -

встановив:

І. ПРОЦЕДУРА

1. 21.10.2020 до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про:

- визнання протиправним рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про відмову у призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком;

- зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком.

2. Ухвалою суду від 26.10.2020 позовну заяву залишено без руху із наданням строку для усунення недоліків.

3. 24.12.2020 засобами поштового зв`язку від позивача надійшла квитанція від 08.12.2020 № 0.0.1933609386.1, уточнена позовна заява та належним чином засвідчені докази на підтвердження заявлених вимог.

4. Ухвалою суду від 28.12.2020 прийнято позов до розгляду, відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), відповідачу встановлено строк для подання відзиву на позовну заяву та витребуваних судом доказів.

5. 03.02.2021 засобами поштового зв`язку від відповідача надійшов відзив на позовну заяву з доказом його направлення позивачу, надано витребувані судом докази.

ІІ. ДОВОДИ ПОЗИВАЧА

6. 22.05.2020 позивач звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії за віком, однак отримав відмову через відсутність страхового стажу.

7. Відповідачем не враховано період роботи з 1979 року по 2000 рік в КСП «Вільний степ» та період навчання.

8. Позивачем були надані додаткові документи, однак усно було відмовлено у призначенні пенсії, оскільки рішення вже прийнято і наразі не можливо звернутися до Управління тільки до суду.

ІІІ. ДОВОДИ ВІДПОВІДАЧА

9. Відповідач проти позову заперечив повністю, зазначив, що період роботи з 1979 року по 1998 рік у КСП «Вільний степ» немає можливості врахувати до загального страхового стажу, оскільки довідка № 172-02/069.2 видана з помилками, а саме: прізвище, ім`я та по-батькові позивача вказано не повністю.

10. Період роботи в колгоспі з 1999 року по 01.04.2000 зарахований до страхового стажу, але не за даними довідки № 172-02/069.2, а за даними Індивідуальних відомостей про застраховану особу реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування (форма ОК-5).

11. Також, на момент звернення за призначенням пенсії, позивачем надано диплом про навчання НОМЕР_1 . Проте, період навчання не врахований до страхового стажу, оскільки в дипломі вказано дві різні дати закінчення (1976 та 1978 роки). Довідок, які б підтвердили період навчання, позивачем до заяви про призначення пенсії надано не було.

12. Отже, згідно наданих документів загальний стаж роботи позивача на дату звернення складає 7 років 03 дні. У зв`язку з відсутністю необхідного страхового стажу, право на призначення пенсії за віком у позивача відсутнє.

ІV. ОБСТАВИНИ СПРАВИ ТА ЗМІСТ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН

13. 22.05.2020 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звернувся до ГУ ПФУ в Дніпропетровській області (Широківський відділ обслуговування громадян (сервісний центр)) із заявою про призначення пенсії за віком.

14. До заяви позивачем додано: військовий квиток НОМЕР_2 , довідку від 18.03.2020 № 4/64; диплом про навчання НОМЕР_1 ; довідку про заробітну плату за період страхового стажу до 01.07.2000; довідку про зміну назви організації від 19.03.2020 № 46; довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру; документи про стаж, що визначені «Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637 від 25.03.2020 № 172-02/069.2, від 03.03.2020 № 93, від 04.03.2020 № 618/1-13; заяву про спосіб виплати пенсії (для виплати через банк); паспорт НОМЕР_3 ; трудову книжку від 10.03.1983.

15. Відділ з питань призначення пенсії управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області розглянувши заяву позивача від 22.05.2020 прийняв рішення, яке оформлено листом від 03.06.2020 № 0400-0305-8/37411 «Про відмову в призначенні пенсії», яким відмовив в призначенні пенсії за віком та зазначив, зокрема наступне:

- починаючи з 01.01.2020 право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років мають чоловіки за наявності страхового стажу не менше 27 років;

- період роботи з 1979 року по 2000 рік у КСП «Вільний степ» немає можливості врахувати стаж та заробітну плату, оскільки довідка від 25.03.2020 № 172-02/069.2 видана з помилками (прізвище, ім`я, по-батькові вказано не повністю);

- період навчання з 01.09.1975 потрібна довідка, оскільки в дипломі вказано дві різні дати закінчення.

V. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН

16. Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

17. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

18. Відповідно до пункту 6 статті 92 Конституції України виключно законами України визначаються, зокрема, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення.

19. Положеннями статті 1 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII (далі - Закон № 1788-XII) встановлено, що громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.

20. Статтею 2 Закону № 1788-XII визначені види пенсій: а) трудові пенсії: за віком; по інвалідності; в разі втрати годувальника; за вислугу років.

21. Звернення за призначенням пенсії може здійснюватися у будь-який час після виникнення права на пенсію.

22. Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначає Закон України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-ІV (далі - Закон № 1058-ІV), який набрав законної сили з 01.01.2004.

23. Статтею 8 Закону № 1058-IV передбачено право громадян України на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.

24. Згідно із частиною першою статті 24 Закону № 1058-ІV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

25. Відповідно до статті 26 Закону № 1058-IV починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу: з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року - не менше 27 років.

26. За правилами статті 44 Закону № 1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

27. Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії (частина 5 статті 45 Закону № 1058-IV).

28. За приписами статті 56 Закону № 1788-XII до стажу роботи зараховується робота, виконувана, зокрема, на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру й тривалості роботи і тривалості перерв.

29. При обчисленні стажу роботи в колгоспі за період після 1965 року, якщо член колгоспу не виконував без поважних причин встановленого мінімуму трудової участі в громадському господарстві, враховується час роботи за фактичною тривалістю.

30. Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій урегульовано «Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України № 13-1 від 07.07.2014) (далі - Порядок № 22-1).

31. Пунктом 4.1. Порядку № 22-1 встановлено, що орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 3).

32. Згідно з пунктом 4.2. Порядку № 22-1 при прийманні документів орган, що призначає пенсію:

1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж;

2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів;

3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності);

Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі;

4) видає пам`ятку пенсіонеру (додаток 4), копія якої зберігається у пенсійній справі.

33. Не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2. цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.

34. Рішення органу про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший візується спеціалістом, який його підготував, та спеціалістом, який його перевірив. Рішення підписується начальником управління (заступником начальника управління відповідно до розподілу обов`язків) та завіряється печаткою управління (пункт 4.3 Порядку № 22-1).

щодо підтвердження періодів роботи

35. Згідно до статті 62 Закону № 1788-XII основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

36. Відповідно до пункту першого «Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній», затвердженого постановою Кабінету міністрів України № 637 від 12.08.1993 (далі - Порядок № 637) основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.

37. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

38. Згідно із пунктом другим Порядку № 637 у разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.

39. Пунктом 3 Порядку № 637 встановлено, що за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

40. Згідно із пунктом 18 Порядку № 637 за відсутності документів про наявний стаж роботи і неможливості одержання їх внаслідок ліквідації підприємства, установи, організації або відсутності архівних даних з інших причин, ніж ті, що зазначені в пункті 17 цього Порядку, трудовий стаж установлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі і мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.

41. Пунктом 24 Порядку № 637 встановлено, що для підтвердження трудового стажу приймаються лише ті відомості про період роботи, які внесені в довідки на підставі документів.

42. Довідки, видані колгоспами при залишенні членом колгоспу роботи, а також довідки, видані в більш пізній період колгоспами, які згодом припинили свою діяльність, можуть братися до уваги й тоді, коли вони не містять підстав видачі.

43. Відповідно до пункту 27 Порядку № 637 у тих випадках, коли в поданому документі про стаж указано лише роки без зазначення точних дат, за дату береться 1 липня відповідного року, а якщо не зазначено число місяця, то ним вважається 15 число відповідного місяця.

VІ. ОЦІНКА СУДУ

44. Право на соціальний захист, що включає право на забезпечення у старості, гарантоване громадянам України частиною першою статті 46 Конституції України.

45. Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

щодо визнання протиправним та скасування рішення про відмову у призначенні пенсії

46. З матеріалів справи вбачається, що розглянувши заяву позивача про призначення пенсії від 22.05.2020 відповідачем прийнято рішення, яке оформлено листом від 03.06.2020 № 0400-0305-8/37411 «Про відмову в призначенні пенсії», яким відмовлено в призначенні пенсії за віком через відсутність страхового стажу та не зараховано період з 1979 року по 2000 рік у КСП «Вільний степ» та період навчання.

(щодо періоду навчання)

47. Відповідачем не зараховано період навчання позивача з 01.09.1975, зазначивши про необхідність довідки, оскільки в дипломі вказано дві різні дати закінчення.

48. Позивачем до заяви про призначення пенсії надано диплом НОМЕР_1 , який заповнено українською та російською мовами.

49. Диплом НОМЕР_1 видано ОСОБА_1 в тому, що він в 1975 році вступив і в 1976 році (заповнено українською мовою) і в 1978 (заповнено російською мовою) закінчив повний курс середнього професійно-технічного училища № 7 с. Саксагань Дніпропетровської області і здобув професію тракториста-машиніста широкого профілю. Рішенням екзаменаційної комісії присвоєно кваліфікацію тракториста-машиніста 3 класу та слюсаря 2 розряду.

50. Диплом видано 05.08.1978.

51. Крім того, у військовому квитку позивача НОМЕР_2 у графі освіта зазначено середнє спеціальне СПТУ № 7 у 1978 році.

52. Таким чином, датою закінчення навчання позивача є саме дата 05.08.1978.

(щодо періоду з 1979 року по 2000 рік у КСП «Вільний степ»)

53. Відповідач не зарахувавши період з 1979 року по 2000 рік у КСП «Вільний степ» зазначив, що довідка від 25.03.2020 № 172-02/069.2 видана з помилками (прізвище, ім`я, по-батькові вказано не повністю).

54. З розрахунку стажу вбачається, що період з 22.04.1979 по 12.05.1981 зарахований відповідачем до страхового стажу позивача, як перебування на військовій службі.

55. Період перебування позивача з 22.04.1979 по 12.05.1981 на військовій службі підтверджується військовим квитком та довідкою від 18.03.2020 № 4/64, виданою Широківським територіальним центром комплектування та соціальної підтримки.

56. Оскільки, пенсійним законодавством України не передбачено подвійне зарахування періодів до страхового стажу, суд визнає зарахованим період з 22.04.1979 по 12.05.1981, як перебування на військовій службі.

57. Також, з розрахунку стажу вбачається зарахування до страхового стажу періоду роботи з 01.01.1999 по 31.03.2000.

58. З 01.04.2000 страховий стаж почав обраховуватися у ТОВ «Тихий Став».

59. В архівній довідці від 25.03.2020 № 172-02/069.2 зазначено, що в архівному фонді КСП «Вільний Степ» по документам колгоспу ім. Свердлова та КСП «Вільний Степ» Широківського району Дніпропетровської області у відомостях із нарахування заробітної плати за 1979-2000 роки зазначений « ОСОБА_1 ».

60. Суд зазначає, що позивач не може нести відповідальність за чіткість інформації, яка зазначена, зокрема, у відомостях нарахування заробітної плати.

61. Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі.

62. Отже, перевірка достовірності виданих документів покладається на пенсійний орган, а сумніви останнього щодо обґрунтованості їх видачі або відсутність можливості їх перевірити, самі по собі не можуть бути підставою для відмови у зарахуванні періоди роботи до страхового стажу.

63. Також, суд зазначає, що формальні неточності у документах, за загальним правилом, не можуть спростовувати наявність трудового стажу та позбавляти позивача конституційного права на соціальний захист та вирішення питання призначення пенсії.

64. Крім того, суд зазначає, що період роботи позивача у колгоспі підтверджується трудовою книжкою, яка була надана разом із заявою про призначення пенсії.

65. Трудова книжка позивача містить дані про кількість відроблених людино-днів за рік та дані про встановлений мінімум трудоднів (або людино-днів за рік).

66. З аналізу відомостей трудової книжки, суд вбачає, що позивачем майже постійно перевиконувався встановлений мінімум трудоднів (або людино-днів за рік).

67. З наданих документів вбачається, що позивача прийнято у члени колгоспу у 1979 році (відповідно до запису у трудовій книжці), а відповідно до довідки від 25.03.2020 № 172-02/069.2 вихододні встановлені з січня 1979 року.

68. З урахуванням положень пункту 27 Порядку № 637 відповідач неправомірно не зарахував до страхового стажу позивача періоди роботи у колгоспі з 15.01.1979 по 21.04.1979 та з 13.05.1981 по 31.12.1998.

69. Отже, відповідачем передчасно здійснено висновок про відсутність страхового стажу у позивача та відмовлено у призначенні пенсії за віком, а тому суд визнає протиправним та скасовує рішення Відділу з питань призначення пенсії управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, яке оформлено листом від 03.06.2020 № 0400-0305-8/37411 «Про відмову в призначенні пенсії», яким відмовлено у призначенні пенсії ОСОБА_1 відповідно до заяви від 22.05.2020.

70. При цьому, суд зазначає, що Відділ з питань призначення пенсій управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області є не окремою юридичною особою, а структурною одиницею Головного управління пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.

щодо зобов`язання вчинити певні дії

71. Згідно зі статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка ратифікована Законом № 475/97-ВР від 17.07.1997 кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

72. У пункті 145 рішення від 15 листопада 1996 року у справі «Чахал проти Об`єднаного Королівства» (22414/93) [1996] ECHR 54) Європейський суд з прав людини зазначив, що згадана норма гарантує на національному рівні ефективні правові засоби для здійснення прав і свобод, що передбачаються Конвенцією, незалежно від того, яким чином вони виражені в правовій системі тієї чи іншої країни.

73. Засіб захисту, що вимагається згаданою статтею повинен бути «ефективним» як у законі, так і на практиці, зокрема, у тому сенсі, щоб його використання не було ускладнене діями або недоглядом органів влади відповідної держави (пункт 75 рішення Європейського суду з прав людини у справі «Афанасьєв проти України» від 05.04.2005 (заява № 38722/02)).

74. Отже, «ефективний засіб правого захисту» у розумінні статті 13 Конвенції повинен забезпечити поновлення порушеного права і одержання особою бажаного результату; винесення рішень, які не призводять безпосередньо до змін в обсязі прав та забезпечення їх примусової реалізації, не відповідає розглядуваній міжнародній нормі.

75. Відповідно до пункту 2 розділу 4 Указу Президента України «Про Концепцію вдосконалення судівництва для утвердження справедливого суду в Україні відповідно до європейських стандартів» від 10.05.2006 № 361/2006 адміністративне судочинство спрямоване на захист прав особи у публічно-правових відносинах від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

76. За своїм статусом у суспільстві учасники таких правовідносин перебувають у нерівних умовах, тому адміністративний суд має вжити всіх законом заходів, щоб захистити порушені органом влади права особи, в тому числі збирати докази з власної ініціативи, виходити за межі вимог сторін тією мірою, наскільки це необхідно для повного захисту прав особи.

77. Суд зазначає, що до компетенції суду не належить здійснення призначення пенсії та первісного визначення права особи на призначення пенсії, а здійснюється лише контроль легальності рішень, дій або бездіяльності відповідача щодо вказаних питань.

78. З метою ефективного та повного захисту прав позивача, суд відповідно до частини другої статті 9 КАС України виходить за межі позовних вимог та зобов`язує відповідача:

- зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 період навчання 01.09.1975 по 05.08.1978 та період роботи у колгоспі 15.01.1979 по 21.04.1979 та з 13.05.1981 по 31.12.1998;

- повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 22.05.2020 про призначення пенсії за віком.

79. При цьому, не підлягають задоволенню вимоги про зобов`язання відповідача призначити пенсію за віком, оскільки вказані вимоги є передчасними та заявленими на майбутнє.

VІІ. ВИСНОВОК СУДУ

80. Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових та службових осіб, інших суб`єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

81. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

82. Відповідно до частини першої статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

83. Отже, розглянувши подані сторонами документи і матеріали, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню із присудженням на користь позивача понесених судових витрат на сплату судового збору за подання позову немайнового характеру.

84. Керуючись статтями 241-246, 263 КАС України, суд, -

вирішив:

85. Адміністративний позов ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; код НОМЕР_4 ; АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 21910427; вул. Набережна Перемоги, 26, м. Дніпро, 49094) про визнання протиправними рішення та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

86. Визнати протиправним та скасувати рішення Відділу з питань призначення пенсії управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, яке оформлено листом від 03.06.2020 № 0400-0305-8/37411 «Про відмову в призначенні пенсії», яким відмовлено у призначенні пенсії ОСОБА_1 відповідно до заяви від 22.05.2020.

87. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області з урахуванням наданої судом у цьому рішенні правової оцінки:

- зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 період навчання 01.09.1975 по 05.08.1978 та період роботи у колгоспі 15.01.1979 по 21.04.1979 та з 13.05.1981 по 31.12.1998;

- повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 22.05.2020 про призначення пенсії за віком.

88. В іншій частині позовних вимог - відмовити.

89. Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області судовий збір у розмірі 840,80 грн.

90. Рішення суду набирає законної сили відповідно до статті 255 КАС України та може бути оскаржено в порядку та у строки, встановлені статтями 295, 297 КАС України.

Суддя І.О. Верба