
Справа № 405/8597/20
Провадження №3/405/1873/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 січня 2021 року Суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда Іванова Л.А., за участі прокурора Кіровоградської місцевої прокуратури Солопова В.Ю., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, за реєстр. та прож. за адресою: АДРЕСА_1 , працює на посаді молодшого інспектора відділу режиму і охорони ДУ «Кропивницький слідчий ізолятор», на даний час перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення 3-річного віку, РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст. 172-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
До Ленінського районного суду міста Кіровограда з Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 368/20 від 31.12.2020 року, згідно з яким23.04.2014 наказом № 64/ос начальника СІЗО - начальника арештного дому підполковника внутрішньої служби О.І. Іскри, ОСОБА_1 призначено на посаду молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони Кіровоградського слідчого управління Державної пенітенціарної служби України в Кіровоградській області.
25.05.2015 наказом № 38/ос начальника УВП - начальника арештного дому майора внутрішньої служби А.Ю. Логовського, ОСОБА_1 призначено на посаду молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорониКіровоградського слідчого управління Державної пенітенціарної служби України в Кіровоградській області (№14).
18.05.2017 наказом № 91/ос - тр - 17 начальника установи підполковника внутрішньої служби ОСОБА_2 , ОСОБА_1 призначено на посаду молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони державної установи «Кропивницька установа виконання покарань (№14)».
30.10.2018 наказом № 384/ос - 18 в.о. начальника установи полковника внутрішньої служби ОСОБА_3 , ОСОБА_1 переведено на посаду молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони державної установи «Кропивницький слідчий ізолятор».
В ході проведення аналізу декларації (гіперпосилання на Декларацію в Реєстрі -https: //public.nazk.gov.ua/declaration/af2c6684-d359-4780-8961-fe734653355f)поданої на офіційному веб-сайті НАЗК за 2019 рік встановлено, що ОСОБА_1 одночасно із обійманням посади молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони державної установи «Кропивницький слідчий ізолятор» отримала у 2019 році дохід від роботи членом дільничної виборчої комісії.
Відповідно до наданих Бобринецькою районною державною адміністрацією Кіровоградської області документів встановлено, що ОСОБА_1 05.07.2019 уклала з окружною виборчою комісією з позачергових виборів народних депутатів України територіального виборчого округу № 100 в особі її голови ОСОБА_4 договір «Про виконання обов`язків члена виборчої комісії з позачергових виборів народних депутатів України». Крім того, встановлено, що ОСОБА_1 за відпрацьованих два дні як член дільничної виборчої комісії № 350259 нараховано за липень 2019 року - 537,88 грн.
Таким чином, ОСОБА_1 ,обіймаючи посаду молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони державної установи «Кропивницький слідчий ізолятор», тобто будучи особою, зазначеною у підпункті «д» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» - особи рядового і начальницького складу державної кримінальної – виконавчої служби), порушилаобмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, передбаченого п.1 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про запобігання корупції», тим самим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-4 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 , якій було роз`яснено права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 268 КУпАП, свою вину у вчинені адміністративного правопорушення визнала, не заперечуючи обставин, викладених в протоколі. Вказала, що, дійсно, у 2019 році була членом ДВК, та отримала за липень, 2019 року грошові кошти в розмірі 538 грн. У вчиненому розкаялась.
В судовому засіданні прокурор Кіровоградської місцевої прокуратури Солопов В.Ю. зазначив, що ОСОБА_1 , будучи суб`єктом, на якого поширюється дія Закону, а саме: особою, зазначеною у п.п. «д» п.1 ч.1 ст.3 цього Закону – особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби, в порушення вимогп.1 ч.1 ст.25 Закону, 21.07.2019 року здійснила оплачувану діяльність, чим порушила встановлені Законом обмеження щодо зайняття іншої оплачуваної діяльності (крім викладацької, наукової та творчої діяльності, медичної та суддівської практики, інструкторської практики із спорту), тим самим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч.1 ст.172-4 КУпАП. З огляду на зазначене, просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-4 КУпАП, призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 5 100 грн. з конфіскацією отриманої винагороди від роботи за сумісництвом в розмірі 538 грн.
Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , прокурора Солопова В.Ю., дослідивши матеріали справи та оцінивши всі докази по справі, як кожен окремо так і в їх сукупності, всебічно, повно і об`єктивно дослідивши всі обставини справи в їх сукупності, суд приходить до висновку про винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-4 КУпАП, що підтверджується наступними доказами, протоколом про адміністративне правопорушення №368/20 від 31.12.2020 року;копією декларації ОСОБА_1 (щорічна, за 2019 рік); витягом із наказу № 64/ОС від 23.06.2014 року про призначення ОСОБА_1 молодшим інспектором 2 категорії відділу режиму і охорони Кіровоградського слідчого ізолятора Державної пенітенціарної служби України в Кіровоградській області; витягом з наказу № 38/ОС від 25.05.2015 року про призначення молодшого сержанта внутрішньої служби ОСОБА_1 , молодшим інспектором 2 категорії відділу режиму і охорони Кіровоградської установи виконання покарань управління Державної пенітенціарної служби в Кіровоградській області (№14); витягом з наказу № 91/ОС-тр-17 про призначення сержанта внутрішньої служби ОСОБА_1 , молодшим інспектором 2 категорії відділу режиму і охорони державної установи «Кропивницька установа виконання покарань (№14)»; витягом з наказу № 384/ОС-18, згідно якого вважати старшого сержанта внутрішньої служби ОСОБА_1 молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони державної установи «Кропивницька установа виконання покарань (№14)» такою, що займає посаду молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони державної установи «Кропивницький слідчий ізолятор»;архівною довідкою комунальної установи Бобринецької районної ради Кіровоградської області «Трудовий архів Бобринецького району» від 03.09.2020 року №385, згідно якої в документах архівного фонду «Окружна виборча комісія з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №100, 21 липня 2019 року м. Бобринець Кіровоградської області в розрахунково – платіжних відомостях членів дільничних виборчих комісій значиться членом ДВК № 350259 – ОСОБА_1 , за липень місяць 2019 року нараховано – 537,88 грн., відпрацьовано два дні; копією договору про виконання обов`язків члена виборчої комісії з позачергових виборів народних депутатів України від 05.07.2019 року, укладеного між окружною виборчою комісією з позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 територіального виборчого округу № 100 в особі її голови ОСОБА_4 (замовник) та ОСОБА_1 (виконавець); актом виконаних робіт за липень 2019, згідно якого виконавець в особі ОСОБА_1 виконала обов`язки члена комісії; письмовими поясненнями ОСОБА_1 , згідно яких в 2019 році вона була членом ДВК № 350259, уклала договір про виконання обов`язків члена виборчої комісії з позачергових виборів народних депутатів України від 05.07.2019, в наслідок чого після завершення виборів на підставі акту виконаних робіт за липень 2019 року вона отримала 538 грн.
Вказані докази є належними і допустимими та на їх основі у визначеному законом порядку в повній мірі встановлено наявність адміністративного правопорушення,передбаченого ч. 1 ст. 172-4 КУпАП та винність ОСОБА_5 у його вчиненні.
Відповідно до ч.1 ст.172-4 КУпАП передбачено відповідальність за порушення особою встановлених законом обмежень щодо зайняття іншою оплачуваною діяльністю (крім викладацької, наукової та творчої діяльності, медичної та суддівської практики, інструкторської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю.
Суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у пункті 1 частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", за винятком депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад (крім тих, які здійснюють свої повноваження у відповідній раді на постійній основі), присяжних, помічників-консультантів народних депутатів України, працівників секретаріатів Голови Верховної Ради України, Першого заступника Голови Верховної Ради України та заступника Голови Верховної Ради України, працівників секретаріатів депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України.
Відповідно до п.п. «д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є: особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби, податкової міліції, особи начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України.
Відповідно до ч.ч.1, 2, 8 ст.14 Закону України «Про Державну кримінально- виконавчу службу України» до персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України належать особи рядового і начальницького складу (далі - особи рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби), спеціалісти, які не мають спеціальних звань, та інші працівники, які працюють за трудовими договорами в Державній кримінально-виконавчій службі України (далі - працівники кримінально-виконавчої служби).
Служба в Державній кримінально-виконавчій службі України є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров`я і віком громадян України. Час проходження служби в Державній кримінально-виконавчій службі України зараховується до страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби відповідно до закону.
На осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України "Про запобігання корупції".
Відповідно до ст.25 Закону України «Про запобігання корупції», яка визначає обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими вилами діяльності, особам, зазначеним у пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, забороняється: займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачено Конституцією або законами України (п.1 ч.1 ст.25 Закону).
Тим самим, встановлено, що ОСОБА_1 проходить службу в органах Державної кримінально-виконавчої служби України з 23.06.2014 року по теперішній час на посаді молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони Державної установи «Кропивницький слідчий ізолятор», відповідно ОСОБА_1 , є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону, а саме: особою, зазначеною у п.п. «д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» - особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби.
Також судом встановлено, що ОСОБА_1 одночасно з перебуванням на посадімолодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони Державної установи «Кропивницький слідчий ізолятор» виконувала оплачувану діяльність як член виборчої комісії з позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року територіального виборчого округу №100 – при роботі дільничної виборчої комісії №350259.
Крім того, 05 липня 2019 року між окружною виборчою комісією з позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року територіального виборчого округу ( в особі її голови ОСОБА_4 ) (як замовник) та ОСОБА_1 (як Виконавець) укладено договір про виконання обов`язків члена виборчої комісії з позачергових виборів народних депутатів України.
Згідно з п.1.1 зазначеного Договору, Виконавець зобов`язується виконувати обов`язки члена виборчої комісії, пов`язані з підготовкою та проведенням позачергових виборів народних депутатів України, а Замовник зобов`язується здійснити оплату виконаних робіт у порядку, розміри та строки, визначені цим договором.
Відповідно до п.2.1 Договору, виконання виконавцем обов`язків члена виборчої комісії, передбачених Законом України «Про вибори народних депутатів України» та цим договором, оплачується замовником відповідно до Порядку оплати праці членів окружних та дільничних виборчих комісій за виборів народних депутатів України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії.
Оплата праці Виконавця за роботу здійснюється пропорційно фактично відпрацьованому часу. Замовник здійснює оплату праці виконавця щомісяця на підставі табеля обліку робочого часу та акта виконаних робіт (п.п.2.2, 2.3 договору).
Згідно з актом виконаних робіт за липень 2019 року, між Виконавцем в особі ОСОБА_1 , і замовником в особі ОСОБА_4 з іншої сторони, склали цей акт про те, що послуги надані якісно, в повному обсязі та в строк. За виконану роботу Замовник сплачує виконавцю винагороду. У замовника претензій до якості виконаних робіт немає. Виконавцем надано послуги з виконання обов`язків члена комісії.
Згідно з архівною довідкою комунальної установи Бобринецької районної ради Кіровоградської області» Трудовий архів Бобринецького району» №385 від 03.09.2020 року в документах архівного фонду «Окружна виборча комісія з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №100 21 липня 2019 року м.Бобринець Кіровоградської області в розрахунково – платіжних відомостях членів дільничних виборчих комісій значиться членом ДВК №350259 ОСОБА_1 . За липень місяць 2019 року нараховано 537, 88 грн., відпрацьовано 2 дні.
Аналогічні відомості про нараховані доходи ОСОБА_1 зазначено і в щорічній декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядуванняза 2019 рік, а саме, в розділі 11 Доходи, у тому числі подарунки ( джерело доходу: окружна виборча комісія з виборів, код в ЄДРПОУ 43045594, вид доходу: виборча комісія; розмір: 538 грн.
З огляду на зазначене, судом встановлено, що ОСОБА_1 , будучи суб`єктом, на якого поширюється дія Закону, а саме: особою, зазначеною у п.п. «д» п.1 ч.1 ст.3 цього Закону – особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби, в порушення вимог п.1 ч.1 ст.25 Закону, 21.07.2019 року здійснила оплачувану діяльність, чим порушила встановлені Законом обмеження щодо зайняття іншої оплачуваної діяльності (крім викладацької, наукової та творчої діяльності, медичної та суддівської практики, інструкторської практики із спорту), на підставі чого в її діях вбачається склад адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідальність яке визначена ч.1 ст.172-4 КУпАП.
Мірою відповідальності, яка застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами є адміністративне стягнення (ст. 23 КУпАП).
При накладенні стягнення відповідно до вимог ч. 2 ст. 33 КУпАП суд враховує: характер вчиненого правопорушення, особу порушника, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, визнання вини, як обставини, що пом`якшує відповідальність, за вчинення адміністративного правопорушення, та вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ч.1 ст. 172-4 КУпАП, в мінімальному розмірі, що становить 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5 100 грн.) з конфіскацією отриманої винагороди від роботи за сумісництвом в розмірі 537 грн. 88 коп. та відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП стягнути з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, судовий збір в розмірі, визначеному ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за ставками судового збору, чинними на час вчинення правопорушення.
На підставі вищевикладеного, керуючись ч.1 ст.172-4, ст.ст.245, 251, 252, 280, 283, 284 КУпАП, суд –
П О С Т А Н О В И В:
Визнати винною ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у скоєнні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5 100 (п`ять тисяч сто) грн. з конфіскацією отриманого доходу від діяльності в Окружній виборчій комісії з позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року територіального виборчого округу №100 (дільнична виборча комісія №350259) у розмірі 537 (п`ятсот тридцять сім) грн. 88 коп.
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у вказаний строк надіслати постанову про накладення штрафу для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягнути: подвійний розмір штрафу, визначений у відповідній статті КУпАП та зазначений у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень, розмір яких (витрат) визначається Кабінетом Міністрів України.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. за наступними реквізитами: отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783; банк отримувача - казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача - UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030106; призначення платежу: судовий збір на користь держави ( ОСОБА_1 , справа № 405/8597/20, Ленінський районний суд м. Кіровограда).
Постанова суду може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Кіровограда протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після залишення апеляційної скарги без задоволення, а постанови, - без змін, чи зміні постанови.
Суддя Ленінського
районного суду
м. Кіровограда Лілія Андріївна Іванова