Постанова № 9473381, 26.04.2010, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.04.2010
Номер справи
1098/10/2170
Номер документу
9473381
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"26" квітня 2010 р.

13 год.45 хв.Справа № 2а-1098/10/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Морська Г.М.,

при секретарі: Симоненко І. А., <Текст >

за участю:

представника позивача - Бублика О.В.,

представника відповідача - Талалая С.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції у м. Нова Каховка Херсонської області

до Приватного підприємства "ФЕЯ"

про стягнення фінансових санкцій,

встановив:

Державна податкова інспекція у м. Нова Каховка Херсонської області (далі - позивач, ДПІ у м. Нова Каховка) звернулась до суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства "ФЕЯ" (далі - відповідач, ПП "Фея") про стягнення фінансових санкцій у розмірі 7494, 00 грн.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив їх задовольнити, мотивуючи тим, що відповідач знаходиться на обліку в ДПІ у м. Нова Каховка. При проведенні перевірки АЗС-1 (за адресою: вул. Героїв Сталінграду і Робітничої, м. Таврійськ, Херсонська область, 74988), що належить відповідачу, було встановлено проведення розрахункової операції на загальну суму 1498, 80 грн. без застосування реєстратора розрахункових операцій (далі - РРО), а саме встановлено факт відпуску палива по талонах: дизельного палива 180 літрів на суму 1008, 00 грн., А-80, 76 - 84 літри на суму 436, 80 грн., А-92 - 10 літрів на суму 54 грн. За даним фактом складено акт перевірки за № 21020050/0230 від 10.04.2008 р. та прийнято рішення № 0001722301 від 17.04.2008 р. про застосування штрафних санкцій на суму 7494, 00 грн.

Представник відповідача суду пояснив, що вищезазначене паливо до моменту перевірки було продано комунальному підприємству "Комунгоспсервіс" та кооперативу "Надєжда" і на АЗС-1 відбувалося його фактичне зберігання у загальних резервуарах, у зв'язку з тим, що окремі резервуари на АЗС відсутні. Передача палива водіям на підставі пред'явлення ними талонів не підпадає під визначення "розрахункова операція", передбаченої Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (далі - Закон України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР), так як паливо вже було до цього оплачено КП "Комунгоспсервіс" та кооперативом "Надєжда" по безготівкому розрахунку. Виходячи з цього, право власності на товар вже було набуто споживачами і вимоги Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР на передачу палива по талонам не можуть бути застосовані.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Відповідно до Свідоцтва про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності від 10.03.1995 р. відповідач зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Новокаховської міської ради Херсонської області та відповідно до довідки ДПІ у м. Нова Каховка перебуває на обліку в органах державної податкової служби.

Як встановлено в судовому засіданні, посадовими особами ДПА у Херсонській області здійснено перевірку перевірки АЗС-1, що належить відповідачу, в ході якої було встановлено факт відпуску палива по талонах на загальну суму 1498, 80 грн. без застосування РРО.

Як вбачається з акту перевірки, відповідачем порушені вимоги п. 1 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР від 06.07.1995 р., які передбачають, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом України № 265/95-ВР від 06.07.1995 р., із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок. За це до відповідача на підставі рішення ДПІ у м. Нова Каховка № 0001722301 від 17.04.2008 р. застосовані фінансові санкції на суму 7494, 00 грн.

Рішення про застосування фінансових санкцій було надіслане відповідачу поштою рекомендованим відправленням і отримане 22.04.2008 р. особисто посадовою особою відповідача.

Відповідно до ст. 1 Закону України № 265/95-ВР від 06.07.1995 р. реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.

Згідно із пунктами 1 та 2 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР від 06.07.1995 р. суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом України № 265/95-ВР від 06.07.1995 р., із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок та видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Як визначено ст. 2 Закону України № 265/95-ВР від 06.07.1995 р. розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Талони при здійсненні операцій не можуть використовуватися лише як акт приймання-передачі, оскільки право власності на товар, яке включає в себе три складові, а саме: володіння, користування і розпорядження товаром (пальним) може виникнути лише у разі передачі товару (пального). Факт переходу права власності від відповідача до контрагентів підтверджується поверненням талону продавцеві. Відсутність талону позбавляє права на отримання пального, так як договорами передбачено одержання поклажодавцем нафтопродуктів після пред'явлення талонів на нафтопродукти.

Відповідно до Закону України № 265/95-ВР від 06.07.1995 р. касовий чек є розрахунковим документом, який підтверджує факт продажу товару.

Згідно із вимогами чинного законодавства (Технічні вимоги до спеціалізованих електронних контрольно-касових апаратів для автозаправних станцій, встановлені Додатком № 7 до протокольного рішення від 27.06.2002 р.№ 13 Державної комісії з питань впровадження електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом, Вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2002 р. № 199) реалізація пального через АЗС повинна здійснюватись із застосуванням спеціалізованих комп'ютерно-касових систем, які повинні бути включені до Держреєстру, відповідати вищевказаним Технічним вимогам до ЕККА та повинні забезпечувати відпуск пального в єдиному циклі з друкуванням фіскального касового чека.

При продажу пального відповідачем використовувався реєстратор розрахункових операцій "Міні 500 АЗС" заводський № 5400060.

Відповідно до п. 12 ст. 9 Закону України № 265/95-ВР від 06.07.1995 р. реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо).

У даному випадку відсутні підстави вважати заправку паливом автотранспорту споживачів оптовою торгівлею шляхом видачі товару, який знаходиться на зберіганні, оскільки у випадку оптової торгівлі паливом, яке не передається одразу покупцеві, а залишається на зберіганні у продавця, така видача має здійснюватися з окремих ємностей, не підключених до паливно-роздавальних колонок, спеціально призначених для зберігання та відпуску попередньо оплачених оптових партій пального, або пального, що знаходиться на відповідальному зберіганні без набуття права власності на них утримувачем, оформленому відповідними договорами.

Пункт 1 ст. 17 Закону України № 265/95-ВР від 06.07.1995 р. за порушення вимог вказаного Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Таким чином, суд вважає обґрунтованим рішення позивача щодо застосування до відповідача штрафних санкцій, оскільки даний факт знайшов своє підтвердження в ході судового розгляду.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 158 163, 167 КАС України, суд, -

постановив:

Позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Нова Каховка Херсонської області до Приватного підприємства "ФЕЯ" про стягнення фінансових санкцій задовольнити повністю.

Стягнути із приватного підприємства "ФЕЯ" (пр. Перемоги, 13, кв. 442, м. Нова Каховка, Херсонська область, 74900, код ЄДРПОУ 22747863) в доход Державного бюджету м. Нова Каховка на р/р 31119104700012в ГУ ДКУ у Херсонській області, код ЗКПО 24103977, МФО 852010, код призначення платежу 21080900 суму фінансових санкцій у розмірі 7 494 грн. (сім тисяч чотириста дев'яносто чотири грн.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 05 травня 2010 р..

Суддя Морська Г.М.

кат. 6.6.5