Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
<Текст >
"07" квітня 2010 р. № 2а- 37645/09/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді - Курило Л.В., суддів Ізовітової - Вакім О.В., Піскун В.О.,
за участі секретарів Сеник О.С., Воронкової К.П.,
за участі: представників позивача Білоус О.М., Степанової О.М.,
представників відповідача Клімової І.С., Онищенка А.В., Кріуліна К.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Державного підприємства «Харківській завод електроапаратури» до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Харкові про визнання недійсним та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій ,
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Державне підприємство «Харківській завод електроапаратури» - звернувся до суду з позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Харкові, в якому просить суд скасувати рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000760840 від 27.11.2008 року на суму 2350520,35грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що вказане рішення прийнято на підставі акту перевірки ДП «Харківський завод електроапаратури» №9798/20/40/23/14308262 від 23.10.2006р. з питань дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності патентів і ліцензій.
Крім того, позивач зазначає, що на підприємстві реалізація хлібо-булочних виробів проводиться чітко у відповідності до вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР через зареєстровані реєстратори розрахункових операцій або із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
При цьому, роздрібна торгівля в стаціонарній точці проводиться через зареєстрований реєстратор розрахункових операцій ЕРА-101.10, заводський №ЕА 00008560, фіскальний №2039001207. Друга стаціонарна точка роздрібної торгівлі "кулінарія", де роздрібна торгівля проводилась через зареєстрований реєстратор розрахункових операцій ЕРА 201 №00009683 фіскальний номер №2039003959, пломба № 606800, перестала функціонувати з 01.12.2006р.
Позивач посилається на відсутність будь-яких порушень діючого законодавства, оскільки роздрібна торгівля через засоби пересувної торгівельної мережі: лотки-прилавки, лотки, столики, що розташовані за межами стаціонарних приміщень, проводилася з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.
Крім того, позивач вказує на неправомірність застосування штрафних фінансових санкцій за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків на суму 60,00 грн., оскільки перевіряючими не проводився перерахунок виручки в жодному пункті реалізації товарів.
Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі та просили позов задовольнити.
Представники відповідача - Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Харкові - у судовому засіданні проти позову заперечували та зазначили, що фахівцями ДПА у Харківській області було проведено перевірку їдальні, що розташована за адресою: м.Харків, вул.Лозівська, 5 та належить ДП «ХЗЕА» з питань дотримання встановленого порядку проведення розрахункових операцій, за результатами якої складено акт перевірки від 22 жовтня 2008 року №9798/20/40/23/14308262.
Перевіркою встановлені порушення, а саме: не проведення розрахункових операцій через РРО на суму 470044,07 грн. за період з 1 грудня 2006 року по 22 жовтня 2008 року; невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в розрахунковій книжці у сумі 60,00 грн., що є порушенням пунктів 1, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Відповідач зазначає, що вказане порушення підтверджено пояснювальною запискою завідувача їдальні Ваніна О.С., описом наявних купюр та монет, що знаходились на місці проведення розрахунків та належали ДП «ХЗЕА» та актом перевірки, який підписаний завідувачем їдальні ДП «ХЗЕА» Ваніним О.С.
За результатами розгляду матеріалів перевірки, рішенням СДПІ ВПП у м.Харкові №0000760840 від 27.11.2008р. до ДП «Харківський завод електроапаратури» застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 2 350 520,35 грн.
Представники відповідача зазначили, що оскаржуване рішення винесене у відповідності до норм діючого законодавства та відповідає фактичним обставинам справи, а тому просять суд відмовити у задоволенні позовних вимог позивача.
Суд, вислухавши представників позивача, представників відповідача, свідків, вивчивши матеріали справи, встановив наступне.
На підставі направлення №19403 від 21.10.2008р. та затвердженого на жовтень 2008 року плану-графіку перевірок за здійсненням розрахункових операцій у сфері грошового обігу 22 жовтня 2008 року фахівцями ДПА у Харківській області - головними державними податковими ревізорами-інспекторами ОСОБА_7 та Гуцель О.П. було проведено планову перевірку з питань дотримання встановленого порядку проведення розрахункових операцій господарської одиниці їдальні ДП "Харківський завод електроапаратури» (код ЄДРПОУ 14308262), яка розташована за адресою: м.Харків, вул.Лозівська, 5. Перевірка була проведена в присутності завідувача їдальні Ваніна О.С., який особисто отримав направлення на перевірку №19403 від 21.10.2008р., що підтверджується розпискою про ознайомлення з направленням (а.с.82).
За результатами перевірки складено акт №9798/20/40/23/14308262 від 22.10.2008 року, в якому встановлено порушення, а саме: не проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій за період з 01.12.2006 року по 22.10.2008 року у сумі 470044,07 грн., та невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків на суму 60,00 грн., що є порушенням пунктів 1, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Не погодившись з висновками акту перевірки №9798/20/40/23/14308262 від 22.10.2008р., ДП «Харківський завод електроапаратури» подано заперечення №СБО/135 від 03.11.2008р., які було розглянуто ДПА у Харківській області та листом №5029/10/23-111 від 20.11.2008р. надано відповідь, в якій зазначено про залишення без змін висновків акту перевірки.
Рішенням СДПІ по роботі з ВПП у м.Харкові №0000760840 від 27.11.2008 року до ДП «Харківський завод електроапаратури» застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 2350520,35грн.
Не погодившись із вказаним рішенням, позивачем оскаржено винесене рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій до органів державної податкової служби вищого рівня, однак прийнятими рішеннями ДПА у Харківській області №191/10/25-203 від 19.01.2009р., та ДПА України №2342/6/25-0415 від 17.03.2009р. рішення СДПІ по роботі з ВПП у м.Харкові №0000760840 від 27.11. 2008р. залишено без змін, а скарги, подані в.о. генерального директора ДП «Харківський завод електроапаратури» Фірсановим В.В. без задоволення.
Суд зазначає, що відповідно до статті 1 «Положення про їдальню ДП «Харківський завод електроапаратури»» їдальня, що розташована за адресою: м.Харків, вул.Лозівська,5, не має статусу юридичної особи, є самостійним підрозділом в структурі Державного підприємства «Харківський завод електроапаратури», має самостійний баланс та розрахунковий рахунок в банку, здійснює право оперативного управління майном, закріпленим за нею.
Судом встановлено, що за господарською одиницею - їдальнею ДП «Харківський завод електроапаратури» СДПІ по роботі з ВПП у м.Харкові зареєстровано: 1) касовий апарат ЕРА 201, фіскальний номер 2039003959, серійний номер ЕД 00009683 (реєстраційне посвідчення №2039003959 від 10.01.2005р.) та Книга обліку розрахункових операцій до РРО (довідка №2039003959 від 10.02.2005р.); 2) електронний контрольно-касовий апарат ЕРА 101.10, фіскальний номер 2039001207, серійний номер ЕА 00008560 (реєстраційне посвідчення 2039001207 від 11.04.2001р.); 3) Книга обліку розрахункових операцій №2039000208 з розрахунковими книжками, призначених для використання в столовій (на лоток) (довідки про реєстрацію від 07.07.2001р. та 14.10.2003р.); 4) Книга обліку розрахункових операцій №2039000209 з розрахунковими книжками (довідки про реєстрацію від 07.07.2001р. та 24.07.2003р.).
При цьому, реєстратор розрахункових операцій ЕРА 201 №00009683 фіскальний номер №2039003959, пломба №606800, не використовувався ДП «ХЗЕА» з 01.12.2006р., у звязку з припиненням функціонування стаціонарної точки роздрібної торгівлі «Кулінарія». Вказані обставини не заперечуються сторонами по справі та підтверджуються письмовими поясненнями директора їдальні Ваніна А.С. від 22.10.2008р., копією фіскального звіту №0401 від 01.12.2006р., копіями звітів про використання РРО та КОРО (РК), що подані до СДПІ по роботі з ВПП у м.Харкові за період з серпня 2007 року по жовтень 2008 року (а.с.61, 63, 196 203).
В частині застосування штрафних (фінансових) санкцій за не проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій за період з 01.12.2006 року по 22.10.2008 року у сумі 470044,07 грн., суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995р. (із змінами та доповненнями), реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Пунктом 1 статті 3 вказаного Закону визначено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Згідно з положенням статті 10 Закону України №265/95-ВР перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, а також граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), при перевищенні якого застосування реєстраторів розрахункових операцій є обов'язковим, встановлюються Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики і Державної податкової адміністрації України. Розрахункові книжки не застосовуються у випадках здійснення підприємницької діяльності, визначених статтею 9 цього Закону.
Відповідно до пункту 2 «Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1336 від 23.08.2000р., без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій дозволено проводити роздрібну торгівлю через засоби пересувної торговельної мережі (автомагазини, авторозвозки, автоцистерни, цистерни, бочки, бідони, низькотемпературні лотки-прилавки, візки, розноски, лотки, столики), що розташовані за межами стаціонарних приміщень.
Відповідно до пункту 2.1 акту №9798/20/40/23/14308262 від 22.10.2008р., до перевірки перевіряючим було надано Книгу обліку розрахункових операцій №2039000208 від 02.10.2006р. та розрахункову книжку №2039000208 від 25.09.2008р.
Як вбачається із пояснень свідка ОСОБА_7, встановлені в ході проведення перевірки порушення, а саме: не проведення розрахункових операцій через РРО на суму 470044,07 грн. за період з 1 грудня 2006 року по 22 жовтня 2008 року, були визначені на підставі записів, внесених до Книги обліку розрахункових операцій №2039000208 від 02.10.2006р. за вказаний період.
Відповідно до пункту 2.2 Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок, затвердженого наказом ДПА України №614 від 01.12.2000р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2001 року за 106/5297, книга обліку розрахункових операцій реєструється на кожний реєстратор розрахункових операцій (далі - РРО) або, якщо згідно з чинним законодавством розрахунки можуть проводитися без застосування РРО, - на окрему господарську одиницю.
Суд зазначає, що відповідно до довідок №2039000208 від 07.07.2001р. та 14.10.2003р., вказана Книга обліку розрахункових операцій була зареєстрована у СДПІ ВПП у м.Харкова на господарську одиницю їдальню (лоток) ДП «Харківський завод електроапаратури», а не на окремий реєстратор розрахункових операцій (а.с.142,143).
Пунктом 5 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України.
Таким чином, суд приходить до висновку, що оскільки Книга обліку розрахункових операцій №2039000208 від 02.10.2006р. була зареєстрована за господарською одиницею лотком їдальні, який розташовувався за межами стаціонарного приміщення, та є засобом пересувної торговельної мережі в розумінні пункту 2 постанови КМУ №1336 від 23.08.2000р., тому обовязок позивача із проведення розрахункових операцій є належно виконаним, при їх відображенні у розрахункових книжках та Книзі обліку розрахункових операцій, у відповідності до Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок, затвердженого наказом ДПА України №614 від 01.12.2000р.
Однак, суд зазначає, що пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України №1336 від 23.08.2000р. установлено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), у разі перевищення якого застосування реєстраторів розрахункових операцій є обов'язковим, для форм та умов проведення діяльності, визначених у пунктах 2, 3, 5, 6, 13, 14, 16, 17, 22, 23, 27 переліку, що становить 200 тис. гривень на один суб'єкт господарської діяльності.
Відповідно до наявної в матеріалах справи копії КОРО №2039000208, сума проведених розрахункових операцій з продажу товарів на лотку їдальні становить: за період з 01.12.2006 року по 31.12.2006 року 10550,50 грн., з 01.01.2007р. по 31.12.2007р. 170878,58 грн., за період з 01.01.2008 року по 21.10.2008р. 288744,99грн.
Таким чином, у 2008 році ДП «Харківський завод електроапаратури» перевищено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій (200 тис. гривень), у звязку з чим у платника податків виникав обовязок щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій.
Статтею11 Закону №256/95-ВР визначено терміни переведення субєктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) із застосуванням РРО встановлюються Кабінетом міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики, ДПА України та НБУ.
Постановою Кабінету Міністрів України N121 від 07.02.2001р. "Про терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій" передбачено, що переведення суб'єктів підприємницької діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, розмір річного обсягу розрахункових операцій яких перевищує граничний розмір, установлений постановою N1336, на облік розрахункових операцій із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій здійснюється через один місяць з дати перевищення граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій такими суб'єктами підприємницької діяльності.
Судом встановлено, що перевищення граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій відбулося 06.08.2008 року та склало 201017,95 грн., тобто з 06.09.2008 року у ДП «Харківський завод електроапаратури» виникав обовязок застосовувати РРО при проведенні розрахункових операцій.
Відповідно до Книги обліку розрахункових операцій №2039000208 сума проведених розрахункових операцій з період з 08.09.2008р. по 21.10.2009р. включно, склала 61489,70 грн.
Відповідно до пункту 1 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Таким чином, суд приходить до висновку про правомірність застосування до ДП «Харківський завод електроапаратури» штрафних (фінансових) санкцій, передбачених пунктом 1 статті 17 Закону України №265/95-ВР, за не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій на суму 307448,50 грн. (61489,70 грн. х 5).
В частині щодо застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 300,00 грн. за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в розрахунковій книжці у сумі 60,00 грн., суд зазначає наступне.
Відповідно до пункту 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до пункту 2.1.13 акту перевірки №9798/20/40/23/14308262 від 22.10.2008р., та опису наявних купюр та монет від 22.10.2008р., на місці проведення розрахунків в столовій ДП «ХЗЕА» станом на 22.10.2008р. о 11 год. 38 хв. знаходилася сума готівкових коштів у розмірі 60,00 грн.
В пункті 2.1.7 акту зазначено, що в розрахунковій книжці №2039000208, яка була надана до перевірки, на момент перевірки використаними є квитанції з №ААБД 660001 по №ААБД 660018, квитанції з №ААБД 660019 по №ААБД 660100 не використані. Тобто, останньою використаною квитанцією є №ААБД 660018 за 21.10.2008 року, на момент перевірки розрахункові квитанції за 22.10.2008 року не виписувалися.
При цьому, вказані грошові кошти не були проведені і через реєстратор розрахункових операцій ЕРА 201 (фіскальний номер 2039003959), оскільки остання розрахункова операція на ньому була проведена за 01.12.2006р., що підтверджується фіскальним звітом №0401 від 01.12.2006р.
Відповідно до статті 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Таким чином, суд зазначає про правомірність висновків акту перевірки щодо невідповідності суми на місці проведення розрахунків на суму 60,00 грн., а тому вважає правомірним застосування до позивача штрафних санкцій на суму 300,00 грн.
Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Виходячи з приписів статті 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
При цьому суд бере до уваги, що оскільки вимога про визнання правового акту індивідуальної дії недійсним спрямована на втрату таким актом юридичної сили, а отже, за своїми юридичними наслідками є тотожною скасуванню правового акту індивідуальної дії, то з огляду на приписи абз.2 ч.2 ст.162 КАС України, позов належить задовольнити у спосіб скасування спірного акту субєкта владних повноважень.
На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку про необхідність скасування рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Харкові про застосування штрафних ( фінансових) санкцій від 27.11.2008 року №0000760840 в частині щодо застосування до Державного підприємства «Харківській завод електроапаратури» штрафних (фінансових) санкцій на суму 2042 771 грн. 85 коп., в іншій частині - позов задоволенню не підлягає.
Судові витрати підлягають розподілу відповідно до частини 3 статті 94 КАС України.
Керуючись статтями 17, 86, 94, 160, 161, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державного підприємства «Харківській завод електроапаратури» до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Харкові про визнання недійсним та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій задовольнити частково..
Скасувати рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Харкові про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 27.11.2008 року №0000760840 в частині щодо застосування до Державного підприємства «Харківській завод електроапаратури» штрафних (фінансових) санкцій на суму 2042771 грн. 85 коп., в іншій частині позовних вимог Державного підприємства «Харківській завод електроапаратури» відмовити.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Державного підприємства «Харківській завод електроапаратури» витрати зі сплати судового збору в сумі 1 грн. 70 коп.
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови складено 12 04 2010 року.
Головуючий суддя Л.В.Курило
Судді О.В.Ізовітова-Вакім
В.О.Піскун