Постанова № 9471396, 23.04.2010, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.04.2010
Номер справи
2а-1113/10/1670
Номер документу
9471396
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 квітня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-1113/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Головка А.Б.,

при секретарі Вовченко Т.П.,

за участю:

представника позивача - Храпача О.В.,

представників відповідачів - Серкова Ю.А., Москаленка І.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Союз-Регіон"до Державної податкової інспекції у м.Полтаві, Державної податкової адміністрації в Полтавській областіпро визнання дій неправомірними, скасування рішення, -

В С Т А Н О В И В:

19 березня 2010 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Союз-Регіон"звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м.Полтаві, Державної податкової адміністрації в Полтавській областіпро встановлення відсутності повноважень Державної податкової адміністрації в Полтавській області 15.02.2010 року здійснювати перевірку господарської діяльності АЗС, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю "Союз-Регіон" щодо дотримання Законів України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” в спосіб встановлений Порядком оформлення і реалізації матеріалів перевірок щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб"єктами підприємницької діяльності, затвердженим наказом Державної податкової адміністрації України № 155 від 04.04.2002 року, Методичними рекомендаціями щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок платників податків, затверджених наказом Державної податкової служби України № 355 від 27.05.2008 року; про визнання протиправним здійснення 15.02.2010 року Державною податковою адміністрацією в Полтавській області перевірки господасрької діяльності АЗС, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю "Союз-Регіон" щодо дотримання Законів України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" та Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", постанови правління НБУ "Про затвердження Положення про ведення касових операцій у іноземній валюті в Україні" № 637 від 15.12.2004 року; про визнання нечинним рішенняДержавної податкової інспекції в м.Полтаві № 0006182306/0 від 05.03.2010 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій відносно Товариства з обмеженою відповідальністю "Союз-Регіон" в сумі 19 465 грн. 00 коп.

В обґрунтування своїх позовних вимог зазначав, що перевірку АЗС позивача працівниками Державної податкової адміністрації в Полтавській області проведено із порушенням вимог Закону України "Про державну податкову службу в Україні", оскільки посадові особи вправі приступити до проведення перевірки за умови надання платнику податків направлення на перевірку та копію наказу про її проведення. Вказував, що оскільки Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" не встановлено спосіб і повноваження органу державної податкової служби під час здійснення перевірок щодо дотримання Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг”, тому відповідач не може здійснювати державний нагляд у цій сфері господарської діяльності. Зазначає, що денні звіти друкувались щоденно у відповідності до п. 9 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг”

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити.

Представники відповідачів у судовому засіданні проти позову заперечували та просили відмовити у задоволенні позовних вимог.

У своїх запереченнях посилались на те, що перевірку за дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки проведено в межах повноважень органів державної податкової служби, визначених ст.ст. 11, 11-1, 11-2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, ст. 15 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, із врахуванням Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок платників податків, затверджених наказом ДПА України від 27.05.2008 р. № 355 згідно плану проведення перевірок на підставі направлень на перевірку та службових посвідчень, які були пред'явлені уповноваженій особі позивача. За результатами перевірки за виявлені порушення рішеннямДержавної податкової інспекції в м.Полтаві № 0006182306/0 від 05.03.2010 року до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 19465 грн.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, покази свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5, вивчивши та дослідивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Союз-Регіон" зареєстровано виконавчим комітетом Полтавської міської ради 24.10.2002 року за № 15881200000005801, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 711511, та знаходиться на податковому обліку в Державній податковій інспекції у м.Полтаві.

15.02.2010 року інспекторами Державної податкової адміністрації у Полтавській області ОСОБА_4 та ОСОБА_5 проведено перевірку за дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій АЗС, розташованої за адресою м. Полтава, вул. Серьогіна, 4, суб'єкта господарської діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю "Союз-Регіон".

Перевірку здійснено відповідно до плану перевірок за здійсненням СГД розрахункових операцій у сфері готівкового обігу на лютий 2010 року, на підставі направлень на перевірку від 12.02.2010 року №№ 515, 516, примірники яких надано особі, що проводила розрахунки на АЗС позивача, оператору касиру ОСОБА_6, що підтверджується відміткою про ознайомлення та підписом на примірниках направлень відповідача.

За результатами перевірки складено акт № 0135/16/01/23-322/32175000 (номер бланку 0009938) від 15.02.2010 року, в якому зафіксовано наступні порушення:

- не забезпечення проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій (РРО) з використання режиму попереднього програмування обліку кількості товарів;

- не забезпечення виконання щоденного друку фіскальних звітних чеків Z-звітів згідно додатків до акту в кількості 57 штук, а саме, при цілодобовому режимі роботи АЗС, періодичність виконання фіскальних звітних чеків Z-звітів перевищує 24 години.

05 березня 2010 року Державною податковою інспекцією у м.Полтаві винесено рішення № 0006182306/0 про застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю "Союз-Регіон" штрафних (фінансових) санкцій згідно із п. 4, п. 6 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” в сумі 19465 грн.

Із наданого суду відповідачем розрахунку суми штрафної санкції встановлено: за порушення п. 9 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” до позивача застосовано фінансову санкцію відповідно до п. 4 ст. 17 цього Закону в сумі 19380 грн. (17 грн. х 20) х 57; за порушення позивачем п. 11 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” до позивача застосовано фінансову санкцію відповідно до п. 6 ст. 17 цього Закону в сумі 85 грн. (17 грн. х 5).

З даними рішенням позивач не погодився та оскаржив його до суду.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);безсторонньо (неупереджено);добросовісно;розсудливо;з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Що стосується повноважень Державної податкової адміністрації в Полтавській області на здійснення перевірки порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій на АЗС, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю "Союз-Регіон" 15.02.2010 року, суд зазначає наступне.

Згідно із п. 2 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.

Відповідно до п. 4 ст. 10 Закону державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.

Частиною 2 ст. 9 зазначеного Закону встановлено, що у разі, коли державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції в містах з районним поділом (крім міст Києва та Севастополя) безпосередньо здійснюють контроль за платниками податків, інших платежів, вони виконують щодо цих платників ті ж функції, що й державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції.

Таким чином, функція щодо здійснення контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) безпосередньо здійснюється також державними податковими адміністраціями в областях.

Статтею 15 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (далі Закон “Про застосування РРО”) передбачено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Згідно із ч. 4 ст. 16 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.

Відповідно до п.п. 3.1., 3.2. Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок платників податків, затверджених наказом Державної податкової адміністрації України № 355 від 27.05.2008 року, працівниками органів ДПС здійснюються відповідно до щомісячних планів органу ДПС планові перевірки щодо контролю за здійсненням суб'єктами господарювання розрахункових операцій у готівковій та/або безготівковій формі, а також операцій купівлі-продажу іноземної валюти (далі - розрахункові операції) та касових операцій, а також наявністю свідоцтв про державну реєстрацію, патентів і ліцензій та позапланові перевірки у випадках, передбачених законодавством. Перевірки щодо контролю за здійсненням суб'єктами господарювання розрахункових та касових операцій, наявністю свідоцтв про державну реєстрацію, патентів і ліцензій проводяться групою у складі не менше двох посадових осіб органів ДПС за наявності у них службових посвідчень та направлення на перевірку. Направлення виписується окремо на перевірку кожного суб'єкта господарювання у 2-х примірниках (один з яких оформлюється на бланку органу ДПС), що скріплюються гербовою печаткою і підписуються керівником органу ДПС.

Згідно ч. 1 ст. 11-2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків під розписку, зокрема, направлення на перевірку, в якому зазначаються дата його видачі, назва органу державної податкової служби, мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та дата закінчення перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб органу державної податкової служби, які проводитимуть перевірку. Направлення на перевірку є дійсним за умови наявності підпису керівника органу державної податкової служби, скріпленого печаткою органу державної податкової служби.

У судовому засіданні встановлено та підтверджено матеріалами справи, що перевірка здійснювалась відповідно до плану перевірок за здійсненням СГД розрахункових операцій у сфері готівкового обігу на лютий 2010 року, на підставі направлень на перевірку від 12.02.2010 року № №515, 516, примірники яких перед початком перевірки було надано особі, що проводила розрахунки на АЗС позивача, оператору касиру ОСОБА_6, що підтверджується відміткою та підписом даної особи на примірниках направлень відповідача.

Перевірка АЗС позивача була проведена групою інспекторів Державної податкової адміністрації у Полтавській області у складі 2 осіб за наявності направлень, відповідно до вищевказаних вимог законодавства.

Посилання позивача на те, що під час перевірки не було вручено копію наказу на її проведення, не є обґрунтованими, виходячи з наступного.

Згідно з преамбулою Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" цей Закон визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. У питаннях застосування реєстраторів розрахункових операцій цей Закон є спеціальним, тому інші акти законодавства, у тому числі, Закон України "Про державну податкову службу в Україні" застосовується лише у частині, неврегульованій Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

15.02.2010 року державними податковими інспекторами Державної податкової адміністрації в Полтавській області було проведено планову перевірку позивача щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій, тоді як обовязковість видання і вручення копії наказу на перевірку передбачено ст. 11-2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” під час проведення позапланових перевірок.

Відтак, суд приходить до висновку, 15.02.2010 року Державна податкова адміністрація в Полтавській області мала повноваження здійснювати перевірку дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій на АЗС, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю "Союз-Регіон" та дії посадових осіб відповідача при проведенні перевірки ґрунтувались на вимогах чинного законодавства України.

Таким чином, позовні вимоги в цій частині є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.

Щодо порушень, за які рішеннямДержавної податкової інспекції в м.Полтаві № 0006182306/0 від 05.03.2010 року до Товариства з обмеженою відповідальністю "Союз-Регіон" застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 19 465 грн., суд зазначає наступне.

Відповідно до п. 11 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

У акті перевірки зафіксовано, що позивачем не забезпечено використання режиму попереднього програмування обліку кількості товарів.

Не забезпечення позивачем програмування обліку кількості товарів підтверджується чеками, копії яких наявні в матеріалах справи.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позивачем допущено порушення вимог п. 11 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", тому відповідачем вірно визначена штрафна (фінансова) санкція згідно із п. 6 ст. 17 цього Закону у розмірі 85 грн. (17 грн. х 5).

Відповідно до акту перевірки, перевіряючими виявлено не забезпечення виконання щоденного друку фіскальних звітних чеків Z-звітів згідно додатків до акту в кількості 57 штук, а саме, при цілодобовому режимі роботи АЗС, періодичність виконання фіскальних звітних чеків Z-звітів перевищує 24 години.

Перелік спірних Z-звітів у кількості 57 штук зазначено у поясненнях оператора касира АЗС ОСОБА_6, копії яких наявні у матеріалах справи.

Як вбачається з наказу Товариства від 20.01.2007 року АЗС Товариства з обмеженою відповідальністю "Союз-Регіон", що знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Серьогіна, 4 працює в цілодобовому режимі.

Згідно із п. 9 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Ст. 2 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" встановлено, що фіскальний звітний чек - документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить дані денного звіту, під час друкування якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься до фіскальної пам'яті.

Відповідно до Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2002 року № 199, зміна - період роботи реєстратора від реєстрації першої розрахункової операції після виконання Z-звіту до виконання наступного Z-звіту. Максимальна тривалість зміни РРО не повинна перевищувати 24 години. При цілодобовій роботі підприємства, Z-звіт необхідно виконувати не пізніше 24 годин з моменту реєстрації першої розрахункової операції, виконаної після попереднього Z-звіту.

Таким чином, фіскальні звітні чеки повинні були роздруковуватися позивачем щодобово не перевищуючи 24 годин, та при цьому відлік тривалості зміни РРО починається з моменту реєстрації першої розрахункової операції після виконання попереднього Z-звіту.

Державними податковими інспекторами Державної податкової адміністрації в Полтавській області під час проведення перевірки не встановлювався час реєстрації першої розрахункової операції після виконання попереднього Z-звіту.

При цьому досліджувалось періодичність виконання фіскальних звітних чеків Z-звітів з моменту виконання попереднього Z-звіту до моменту виконання послідуючого Z-звіту у фіскальних звітах позивача в Книгах обліку розрахункових операцій, наявних у матеріалах справи, що не відповідає вимогам чинного законодавства.

Відповідно до частини 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачами не надано суду доказів на підтвердження висновків перевіряючих у акті перевірки щодо не забезпечення позивачем виконання щоденного друку фіскальних звітних чеків Z-звітів.

Крім того, суд приймає до уваги, що санкції, передбачені ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" є адміністративно-господарськими.

Відповідно до ст. 250 Господарського кодексу України адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.

Таким чином, санкції, передбачені ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності.

Як вбачається із акту перевірки та пояснень до акту, відповідачем зроблено висновок про вчинення Товариством порушення п. 9 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" у період із 21.04.2008 року по 11.02.2010 року, тоді як рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0006182306/0 прийнято 05 березня 2010 року, коли сплинув річний строк застосування санкцій по спірних Z-звітах за період з 12.04.2008 року по 03.03.2009 року включно.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що строк застосування фінансової санкції згідно із п. 4 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" за період з 12.04.2008 року по 03.03.2009 року сплинув .

Зважаючи на вищевикладене, суд приходить до висновку, що рішення Державної податкової інспекції у м.Полтаві № 0006182306/0 від 05.03.2010 року про застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю "Союз-Регіон" штрафних (фінансових) санкцій за порушення п. 9 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" згідно із п. 4 ст. 17 цього Закону в сумі 19380 грн. (17 грн. х 20) х 57 - не ґрунтується на вимогах чинного законодавства України, а тому є протиправним та підлягає скасуванню.

Позовні вимоги в цій частині є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Згідно вимог ч. 3 ст. 94 КАС України, якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог .

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Союз-Регіон" до Державної податкової інспекції у м.Полтаві, Державної податкової адміністрації в Полтавській області про визнання дій неправомірними, скасування рішення задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Державної податкової інспекції в м.Полтаві про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 05 березня 2010 року № 0006182306/0 в частині застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю "Союз-Регіон" штрафних (фінансових) санкцій в сумі 19380 грн. (дев"ятнадцять тисяч триста вісімдесят гривень).

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Союз-Регіон" витрати зі сплати судового збору у розмірі 1 грн. 70 коп.

Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлено 28 квітня 2010 року.

СуддяА.Б. Головко