Постанова № 9471394, 26.04.2010, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.04.2010
Номер справи
2а-243/10/1670
Номер документу
9471394
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 квітня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-243/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Алєксєєвої Н.Ю.,

при секретарі Кусайло Я.Г.,

за участю:

прокурора - Черновська О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Полтавського транспортного прокурора, в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській областідо суб'єкта господарювання-фізичної особи ОСОБА_1про стягнення фінансових санкцій, -

В С Т А Н О В И В:

20 січня 2010 року Полтавський транспортний прокурор, в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській областізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до суб'єкта господарювання-фізичної особи ОСОБА_1про стягнення фінансових санкцій.

В обґрунтування своїх вимог, позивач зазначив, що відповідачем порушено Закон України "Про автомобільний транспорт" у звязку із чим до нього застосовано фінансову санкцію в сумі 1 700,00 грн, яка до теперішнього часу до Державного бюджету України не перерахована, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.

Представник прокуратури в судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в адміністративному позові.

Відповідач в судове засідання не зявився, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, що підтверджується наявним в матеріалах справи повідомленням про вручення поштового відправлення із підписом зазначеної особи про отримання. У наданих суду письмових запереченнях зазначив, що накладення фінансових санкцій відбулося з порушенням його прав, оскільки повідомлення про розгляд справи по порушення законодавства про автомобільний транспорт та постанову про застосування фінансових санкцій відповідач не отримував.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу за даною явкою сторін.

Заслухавши пояснення прокурора, розглянувши матеріали справи та дослідивши інші докази в їх сукупності, суд встановив такі обставини.

Як свідчать матеріали справи ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа підприємець Полтавською районною державною адміністрацією 03 травня 2006 року.

Відповідно до статті 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" державний контроль за додержанням субєктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, а також державний контроль за недопущенням надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільними перевізниками, які не одержали відповідної ліцензії та ліцензійних карток на транспортні засоби, що при цьому використовуються, який здійснюється на автостанціях, автобусних зупинках, у місцях посадки та висадки пасажирів, на стоянках таксі, у місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів, здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, яким є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (далі Головавтотрансінспекція), що діє на підставі Положення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 р. № 1190.

Для виконання покладених на Головавтотрансінспекцію завдань згідно пункту 8 зазначеного Положення утворюються територіальні органи Головавторансінспекції в межах граничної чисельності її працівників.

Відповідно до пункту 4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567, державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових, рейдових перевірок.

11 грудня 2008 року на підставі завдання на перевірку від 01.12.2008 №014811 державними інспекторами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській області проведена рейдова перевірка транспортного засобу марки OPEL OMEGA номерний знак НОМЕР_2, власником якого згідно свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів НОМЕР_3 є ОСОБА_2.

В ході проведення перевірки державними інспекторами було виявлено порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт, а саме надання послуг з перевезення пасажирів на таксі без оформлення ліцензії на даний вид діяльності, ліцензійної картки та дорожнього листа обовязкових документів для виконання перевезень пасажирів та таксі.

Про виявлене порушення складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 11 грудня 2008 року №057840, з яким водія ОСОБА_1 ознайомлено, про що свідчить підпис зазначеної особи в акті.

Стаття 1 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначає поняття автомобільного перевізника це фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.

Згідно пункту 33 статті 9 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" ліцензуванню підлягають такі види господарської діяльності, як надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України "Про автомобільний транспорт".

Стаття 9 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачає видачу ліцензії на господарську діяльність з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів на такі види робіт як надання послуг з внутрішніх перевезень пасажирів на таксі.

Ліцензійна картка на таксі надається за умови підтвердження у встановленому порядку відповідальності його облаштування вимогам визначення «таксі», викладеним у статті 1 цього Закону.

Відповідно до статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Документами для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі є: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.

Відповідно до пунктів 25 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567, справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. Справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій, яка оформляється згідно з додатком 5.

Про час та місце розгляду справи про правопорушення ОСОБА_1 повідомлявся належним чином, що підтверджується наявним в матеріалах справи повідомленнями про розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт на ім'я відповідача надісланого на адресу зазначену в свідоцтві про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця.

Відповідач на розгляд справи не зявився, заяв про перенесення не надсилав.

Абзацом 3 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

19 січня 2009 року на підставі акту від 11 грудня 2008 року №057840 Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції у Полтавській області винесено постанову від 19 січня 2009 року №016926 про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 1 700,00 грн.

Згідно із пунктами 28, 29 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову. Копія постанови видається не пізніше ніж протягом трьох днів після її винесення уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням. У разі оскарження постанови про застосування фінансових санкцій стягнення сплачується не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Зазначена постава направлялася позивачем ОСОБА_1 на адресу зазначену в свідоцтві про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця.

У встановленому Законом порядку, постанова про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржувалася.

Як вбачається з матеріалів справи повідомленням про розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт та постанову про застосування фінансових санкцій від 19 січня 2009 року №016926 направлялися відповідачу та доставлені за адресою внесеною до відповідного державного реєстру. Таким чином, суд вважає, що відповідач повідомлений належним чином.

Отже, зважаючи на те, що постанова про застосування фінансових санкцій відповідачем у встановленому чинним законодавством порядку не оскаржена, при цьому фінансові санкції до Державного бюджету не сплачені, позов про їх стягнення є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Полтавського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській області до суб'єкта господарювання-фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій задовольнити.

Стягнути з суб'єкта господарювання-фізичної особи ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) до Державного бюджету України (р/р 31115106700002 в УДК у м. Полтава, код за ЄДРПОУ 34698804, банк одержувача: ГУДКУ у Полтавській області, м. Полтава, МФО 831019, код бюджетної класифікації 21081100, символ 106) фінансові санкції в сумі 1700,00 грн.

Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлено 30 квітня 2010 року

СуддяН.Ю. Алєксєєва