Постанова № 9470681, 12.04.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
12.04.2010
Номер справи
2а-2516/10/8/0170
Номер документу
9470681
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

12.04.10Справа №2а-2516/10/8/0170 (10:51) м.Сімферополь Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Кушнової А.О., при секретарі МалярК.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції в м.Сімферополі АРКрим

до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1

про стягнення

за участю представників сторін:

від позивача: Ісаєв Наріман Різайович, довіреність №81/10-0 від29.03.2010р.;

від відповідача : не зявився.

Суть справи: Державна податкова інспекція в м.Сімферополі АРКрим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по штрафним санкціям на суму 2739,00грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що перевіркою встановлені порушення п. 11, 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995 р. (із змінами та доповненнями) та п. 1 ст.7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» №98/96-ВР від23.03.1996р. зі змінами та доповненнями, на підставі яких до відповідача було застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 2739,00грн., які на момент звернення позивача з позовом до суду не було сплачено відповідачем.

Позивач у судовому засіданні 12.04.2010р. позивач підтримав заявлені позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не зявився, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлений належним чином та завчасно рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення. Надіслані на адресу відповідача адміністративний позов з доданими до нього документами та судова повістка повернулися до суду з позначкою пошти: «За закінченням терміну зберігання», що розцінюється судом як відмова від отримання та не є підставою для відкладення розгляду справи або оголошення перерви.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі, заслухавши представника позивач, суд

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 здійснює підприємницьку діяльність на підставі свідоцтва про державну реєстрацію серіїВ02 №189999, виданого виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АРКрим 14.03.2001р. за номером 28820170000015380, ідентифікаційний номерНОМЕР_1 (а.с. 12).

ОСОБА_1 був взятий на облік як платник податків у Державній податковій інспекції в м.Сімферополі АРКрим 22.05.2002р. за №6326 (а.с.11).

На підставі направлення №4056/23-3 від06.10.2009р. (а.с.21) Державною податковою адміністрацією АРКрим проведена перевірка за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці торгівельного павільйону, розташованого за адресою: м.Сімферополь, вул.М.Жукова,(район Лівадко), підприємницьку діяльність у якому здійснює фізична особа - підприємець ОСОБА_1.

За результатами перевірки було встановлено порушення п.11, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995р. із змінами та доповненнями (далі Закон № 265/95) та п. 1 ст.7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» №98/96-ВР від23.03.1996р. із змінами та доповненнями (далі Закон № 98/96), а саме: проведення розрахункової операції без використання режиму попереднього програмування; невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків із сумою, вказаною у денному звіті РРО у сумі 459,30грн. та відсутність оригіналу торгового патенту на обзорному місці.

Відповідно до п.11, 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995р. суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

- проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;

- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Згідно з п.1 ст.7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» №98/96-ВР від23.03.1996р. торговий патент повинен бути розміщений:

на фронтальній вітрині магазину, а в разі її відсутності - біля касового апарату;

на фронтальній вітрині малої архітектурної форми;

на табличці - для автомагазинів, розвозок та інших видів пересувної торговельної мережі, а також для лотків, прилавків та інших видів торгових точок, відкритих у відведених для торговельної діяльності місцях;

у пунктах обміну іноземної валюти;

у приміщеннях для надання послуг у сфері грального бізнесу та надання побутових послуг.

Торговий патент має бути відкритим та доступним для огляду.

Порушення вищезазначених законодавчих приписів були відображені в Акті перевірки №002344 від06.10.2010р. (а.с.17-20).

Даний Акт №002344 від06.10.2010р. був підписаний ОСОБА_1, про що свідчить підпис на самому Акті (а.с.20).

На підставі Акту перевірки №002344 від06.10.2010р. ДПІ в м.Сімферополі АРКрим були винесені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0021082303 від16.10.2009р. на суму 2561,50грн. та №0021092303 від16.10.2009р. на суму 320,00грн. (а.с.14-15).

Вказані рішення не були отримані відповідачем, про що був складений акт №28/23-3 від19.11.2009р. про неможливість вручення рішень №0021082303 від16.10.2009р. на суму 2561,50грн. та №0021092303 від16.10.2009р. на суму 320,00грн., у звязку з чим вказані рішення на вимогу діючого законодавства були розміщені на дошці оголошень (а.с.13).

Вказані рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0021082303 від16.10.2009р. на суму 2561,50грн. та №0021092303 від16.10.2009р. на суму 320,00грн. не були оскаржені відповідачем.

Згідно ст. 15 Закону № 265/95 контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Статтею 16 Закону №265/95 передбачено, що контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону. Планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтва про державну реєстрацію, патентів, ліцензій.

Відповідно до п.6 ст.17 Закону №265/95 у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Враховуючи, що працівниками ДПІ було встановлено проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування фінансові санкції застосовані відповідачем правомірно у розмірі 85,00 грн. (17 х 5) за рішенням №0021082303 від16.10.2009р.

Згідно зі статтею 22 Закону №265/95 у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Враховуючи, що працівниками ДПІ було встановлено невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у розрахункових квитанціях (сума невідповідності склала 495,30грн.), фінансова санкція застосована відповідачем правомірно у розмірі 2476,50грн. (495,30 х 5) за рішенням №0021082303 від16.10.2009р.

Відповідно до п.1 ст.8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» №98/96-ВР від23.03.1996р. за порушення порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною першою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у розмірі вартості торгового патенту за один календарний місяць.

Враховуючи, що працівниками ДПІ було встановлено порушення порядку використання торгового патенту фінансові санкції застосовані відповідачем правомірно у розмірі 320,00 грн. за рішенням №0021092303 від16.10.2009р.

Отже позивачем правомірно застосовані до відповідача фінансові санкції у розмірі 2881,50грн.(85,00+2476,50+320,00), розрахунок є вірним.

Вищезазначені рішення про застосування штрафних санкцій у встановленому порядку не оскаржувалися.

Як встановлено судом та підтверджено позивачем у судовому засіданні, відповідачем було погашено 142,50грн.

Таким чином, за відповідачем склалася непогашена заборгованість у розмірі 2739,00грн.

На момент розгляду справи заборгованість у розмірі 2739,00грн. сплачена відповідачем не була.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню.

В судовому засіданні проголошена вступна та резолютивна частини постанови.

У повному обсязі постанову складено 19.04.2010р.

Керуючись ст.ст. 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ідентифікаційний номерНОМЕР_1, банківські рахунки не відомі) 2739,00грн. заборгованості по штрафним санкціям на підставі рішень №0021082303 від16.10.2009р. та №0021092303 від16.10.2009р., у тому числі:

- 2419,00грн. штрафних санкцій за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» код платежу3021080908 (р/р 31114104700002 в УДКУ в АРК, ЄДРПОУ34740405, МФО824026);

- 320,00грн. штрафних санкцій за порушення Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» код платежу5221080919 (р/р31419541700003 в місцевий бюджет Залізничного району м.Сімферополя, УДКУ в АРК, ЄДРПОУ34740405, МФО824026).

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Кушнова А.О.