Постанова № 94651470, 04.02.2021, Галицький районний суд м. Львова

Дата ухвалення
04.02.2021
Номер справи
461/3268/20
Номер документу
94651470
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №461/3268/20

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 лютого 2021 року місто Львів

Суддя Галицького районного суду м. Львова Стрельбицький В.В., за участю представників митниці Лубоцького Б.І., Дунаса М.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Галицької митниці Держмитслужби про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився в Донецькій області, не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за порушення митних правил за ст. 471 Митного кодексу України,

встановив:

У провадження судді Галицького районного суду м. Львова Стрельбицького В.В. від Галицької митниці Держмитслужби надійшов протокол та долучені до нього матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил ОСОБА_1 , за порушення митних правил за ст. 471 Митного кодексу України.

23 червня 2020 року даний протокол був розглянутий суддею Галицького районниго суду м.Львова та за результатами судового розгляду була винесена відповідна постанова.

22 жовтня 2020 року постановою судді судової палати у кримінальних справах Львівського апеляційного суду постанову судді Галицького районного суду м. Львова від 23 червня 2020 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України скасовано, а матеріали справи направлені на новий судовий розгляд.

Відповідно до вищевказаної постанови від 22 жовтня 2020 року:

«В судовому засіданні суду першої та апеляційної інстанції ОСОБА_1 стверджував, що мав намір задекларувати переміщувані ним грошові кошти, проте у пункті пропуску «Угринів» на момент в`їзду його в Україну не було жодних розпізнавальних знаків (табличок, дорожніх розміток) для визначення смуг руху ("зеленого" або "червоного" коридору) для проходження прикордонно-митного контролю.

Однак, суд першої інстанції, посилаючись на норми Технологічної схеми пропуску осіб, не перевірив фактичну наявність розпізнавальних знаків (табличок, дорожніх розміток) для визначення смуг руху ("зеленого" або "червоного" коридору) для проходження прикордонно-митного контролю на КПП «Угринів.

Як пояснив у судовому засіданні суду апеляційної інстанції представник Галицької митниці Держмитслужби ОСОБА_2 міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Угринів-Долгобичув» знаходиться на території Республіки Польща, як і камери спостереження, розташовані у вказаному пункті пропуску, а тому можливості для їхнього представлення суду у митного органу відсутні.

Проте, нормами ст. 565 МК України передбачено, що відповідно до міжнародних договорів, укладених відповідно до закону, митними органами України спільно з митними органами суміжних держав, серед іншого, може здійснюватися: проведення спільних заходів, спрямованих на запобігання, виявлення і припинення контрабанди та порушень митних правил; обмін інформацією, у тому числі з використанням інформаційних технологій та систем.

Згідно з п. п. 4, 6 Договору між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах, ратифікованого Постановою Верховної ради України від 04.02.1994 року, договірні Сторони надають взаємну правову допомогу щодо підготовки, пересилки та вручення документів, виконання обшуку, вилучення та видачі речових доказів, проведення експертизи, огляду, допиту сторін, свідків, експертів, підозрюваних, обвинувачених і підсудних, а також виконання інших процесуальних дій. Клопотання про надання правової допомоги складається у письмовій формі і повинно містити ряд вимог.

На думку суду апеляційної інстанції, суду першої інстанції під час розгляду справи для з`ясування фактичної наявності розпізнавальних знаків (табличок, дорожніх розміток) для визначення смуг руху ("зеленого" або "червоного" коридору) для проходження прикордонно-митного контролю на КПП «Угринів», відповідно до вищевказаного договору про правову допомогу між Україною та Республікою Польща, слід було витребувати у митного органу Республіки Польща відеозапис події адміністративного правопорушення за участю ОСОБА_1 з камер спостережень, які розташовані на території Республіки Польща.».

Наведена постанова набрала законної сили.

Відповідно до статті 129 Конституції України, до основних засад судочинства віднесено обов`язковість судового рішення.

Стаття 129-1 Конституції України встановлює, що судове рішення є обов`язковим до виконання.

Таким чином, вказівки суду апеляційної інстанції є обов`язковими для суду першої інстанції під час нового судового розгляду справи.

Відповідно до ст.ст. 4,6 Договору між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах, ратифікованого Постановою ВР N 3941-XII від 04.02.94, договірні Сторони надають взаємну правову допомогу щодо підготовки, пересилки та вручення документів, виконання обшуку, вилучення та видачі речових доказів, проведення експертизи, огляду, допиту сторін, свідків, експертів, підозрюваних, обвинувачених і підсудних, а також виконання інших процесуальних дій.

Клопотання про надання правової допомоги складається у письмовій формі і повинно містити:

1) найменування запитуючої установи;

2) найменування запитуваної установи;

3) назву справи, з якої запитується правова допомога;

4) імена і прізвища сторін, підозрюваних, обвинувачених, підсудних або засуджених, потерпілих, місце їх постійного або тимчасового проживання, громадянство, заняття, а в кримінальних справах, в міру можливості, також місце і дату народження, імена їх батьків, а щодо юридичних осіб - їх назву і місцезнаходження;

5) імена, прізвища і адреси представників осіб, які вказані в пункті 4;

6) зміст клопотання і необхідну для його виконання інформацію, зокрема, імена, прізвища і адреси свідків, якщо вони відомі;

7) в кримінальних справах - додатково опис фактичних обставин і юридичну кваліфікацію скоєного злочину.

Клопотання про надання правової допомоги повинно бути засвідчене підписом та гербовою печаткою запитуючої установи.

Договірні Сторони можуть застосовувати двомовні бланки для клопотань про надання правової допомоги.

Згідно ст. 1,2 Угоди між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Республіки Польща на виконання пункту 3 статті 3 Договору між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах, підписаної 10.01.2011 року, яка набрала чинності для України 08.02.2011 року, у справах, які охоплюються Договором, встановлено, що під час передачі клопотань про надання правової допомоги на основі статті 4 Договору наступні органи зносяться між собою безпосередньо:

- з боку України - Головне управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головні управління юстиції в областях, містах Києві і Севастополі "головне управління юстиції";

- з боку Республіки Польща - голови окружних судів Республіки Польща.

Суд України, який розглядає справу, подає клопотання про надання правової допомоги через відповідне головне управління юстиції до голови окружного суду Республіки Польща, в окрузі якого має бути виконане клопотання.

Органи, згадані у статті 1, які отримали клопотання, передають їх у відповідний суд з метою виконання.

Матеріали щодо виконання клопотань про надання правової допомоги передаються органом, що виконував клопотання, через органи, згадані у статті 1, в орган, який склав дане клопотання.

Оскільки клопотання повинно бути скеровано до іноземної держави, суд вважає за необхідне розглянути питання стосовно залучення до участі у справі перекладача.

Відповідно до статті 274 КУпАП, перекладач призначається органом (посадовою особою), в провадженні якого перебуває справа про адміністративне правопорушення.

Перекладач зобов`язаний з`явитися на виклик органу (посадової особи) і зробити повно й точно доручений йому переклад.

Згідно ст. 503 МКУ, перекладачем може бути особа, яка володіє мовою, знання якої необхідне для здійснення перекладу під час провадження у справі про порушення митних правил. Перекладач зобов`язаний точно і в повному обсязі здійснювати доручений йому переклад, у разі необхідності брати участь у проведенні процесуальних дій у справі про порушення митних правил. Як перекладач може виступати посадова особа митного органу.

Відповідно до статті 520 МКУ, витрати у справі про порушення митних правил відшкодовуються особою, щодо якої винесено постанову про накладення адміністративного стягнення. Витрати на оплату послуг перекладача відшкодовуються з державного бюджету.

Стаття 148 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів» встановлює, що фінансування всіх судів в Україні здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України. Видатки загального фонду Державного бюджету України на утримання судів належать до захищених статей видатків Державного бюджету України.

Функції розпорядника бюджетних коштів щодо місцевих судів здійснюють територіальні управління Державної судової адміністрації України.

Видатки на утримання судів у Державному бюджеті України визначаються окремим рядком щодо Верховного Суду, Вищої ради правосуддя, апеляційної палати вищого спеціалізованого суду, а також у цілому щодо апеляційних, місцевих судів.

Видатки кожного місцевого та апеляційного суду всіх видів та спеціалізації, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, органів суддівського самоврядування, Національної школи суддів України, Служби судової охорони та Державної судової адміністрації України визначаються у Державному бюджеті України в окремому додатку.

Згідно статті 151 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів», державна судова адміністрація України є державним органом у системі правосуддя, який здійснює організаційне та фінансове забезпечення діяльності органів судової влади у межах повноважень, установлених законом.

Таким чином, зважаючи на положення вищенаведених нормативних актів, з метою забезпечення повноти та об`єктивності судвого розгляду, приходжу до висновку про необхідність витребування у митних та прикордонних органів Республіки Польща відеозапису події за участю ОСОБА_1 щодо яких складено вищенаведений протокол з камер спостережень, які розташовані на території Республіки Польща. Також, зважаючи на вищенаведені положення з метою належного оформлення запиту, до участі у справі слід залучити перекладача, оплату послуг якого слід доручити ТУ ДСА України у Львівській області.

Керуючись ст. 129-1 Конституції України, ст. 274 КУпАП, ст. ст. 503,520 МКУ, ст.ст. 148, 151 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів», Договором між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах, ратифікованого Постановою ВР N 3941-XII від 04.02.94, суддя -

постановив:

Скерувати до Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) клопотання про надання правової допомоги, а саме :

витребування (отримання) у митних та прикордонних органів Республіки Польща відеозапису події за участю ОСОБА_1 щодо яких складено протокол про порушення порушення митних правил за ст. 471 Митного кодексу України з камер відеоспостережень, які розташовані на території Республіки Польща (пункт пропуску «Долгобичув»- « ОСОБА_3 »), зокрема відозаписи, які фіксують проходження ОСОБА_1 митного тп прикордонного контролю у період з 07.03.2020 року по 08.03.2020 року.

Залучити до участі у даній справі перекладача.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Стрельбицький В.В.