Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 947/35592/20
Провадження № 1-кс/947/1368/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03.02.2021 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю старшого слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні в м. Одесі клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором Одеської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про проведення огляду в рамках кримінального провадження № 42020162030000107 від 30.07.2020 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 382 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
У провадженні слідчого управління ГУНП в Одеській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 42020162030000107 від 30.07.2020 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 382 КК України за фактом незаконного будівництва багатоповерхівок у Центральному історичному ареалі міста замість тенісних кортів по вул. Лідерсовський бульвар, 7 та Лідерсовський бульвар, 9 (парк ім. Т.Шевченка), процесуальне керівництво у якому здійснюється Одеською обласною прокуратурою.
В ході досудового розслідування встановлено, що рішенням Одеської міської ради від 28.12.2001 року за № 3066-XXIII затверджено проект відведення земельної ділянки та надано ТОВ «СПОРТ СЕРВІС» земельну ділянку, загальною площею 0, 6000 га. (код згідно Українського класифікатора цільового призначення використання землі 1.12.7 землі фізичної культури та спорту) за адресою: м. Одеса, Лідерсовський бульвар, 7 у тимчасове довгострокове користування на умовах оренди терміном на 49 років для експлуатації та обслуговування будинку адміністративно побутового призначення та тенісних кортів.
11.03.2002 року між Одеською міською радою та ТОВ «СПОРТ-СЕРВІС» укладено договір оренди земельної ділянки, відповідно до якого орендодавець на підставі рішення Одеської міської ради від 28.12.2001 року за № 3066-XXIII надає, а орендар приймає у строкове, платне користування земельну ділянку загальною площею 0, 6000 га. за адресою: м. Одеса, Лідерсовський бульвар, 7 для експлуатації та обслуговування будинку адміністративно побутового призначення та тенісних кортів.
Відповідно до п. 1.3. договору оренди земельної ділянки від 11.03.2002 укладеного між Одеською міською радою та ТОВ «СПОРТ-СЕРВІС» встановлено, що зміна цільового призначення та використання зазначеної земельної ділянки можлива тільки на підставі відповідного рішення Одеської міської ради.
Разом з цим, згідно висновку Управління земельних ресурсів Одеської міської ради від 15.11.2001 року за № 642, яким погоджено проект відведення вказаної земельної ділянки ТОВ «СПОРТ СЕРВІС», встановлено правове обмеження відповідно до УКЦВЗ зміна цільового призначення.
У подальшому рішення Одеської міської ради за № 3128 VII від 21.03.2018 (зі змінами згідно рішення Одеської міської ради за № 3980 VII від 31.10.2018) надано дозвіл ТОВ «СПОРТ СЕРВІС» на розробку технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) загальною площею 0, 6000 га. за адресою: м. Одеса, Лідерсовський бульвар, 7 для експлуатації та обслуговування будинку адміністративно побутового призначення та тенісних кортів.
У подальшому, 12.03.2019 відділом у м. Одесі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) від 20.12.2018, виготовленої ТОВ «ЗЕМЕЛЬНЕ КАДАСТРОВЕ БЮРО» проведено державну реєстрацію земельної ділянки, за адресою: м. Одеса, Лідерсовський бульвар, 7, кадастровий номер земельної ділянки 5110137500:29:005:0035 з встановленим цільовим призначенням: 03.10 для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури (категорія земель: землі житлової та громадської забудови).
Так, відповідно до ст. 19 Земельного кодексу України встановлено, що землі України за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії:
а) землі сільськогосподарського призначення;
б) землі житлової та громадської забудови;
в) землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення;
г) землі оздоровчого призначення;
ґ) землі рекреаційного призначення;
д) землі історико-культурного призначення;
е) землі лісогосподарського призначення;
є) землі водного фонду;
ж) землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення.
Відповідно до ст. 20 Земельного кодексу України віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень.
У свою чергу, відповідно до ст. 51 Земельного кодексу України встановлено, що до земель рекреаційного призначення належать земельні ділянки зелених зон і зелених насаджень міст та інших населених пунктів, навчально-туристських та екологічних стежок, маркованих трас, земельні ділянки, зайняті територіями будинків відпочинку, пансіонатів, об'єктів фізичної культури і спорту, туристичних баз, кемпінгів, яхт-клубів, стаціонарних і наметових туристично-оздоровчих таборів, будинків рибалок і мисливців, дитячих туристичних станцій, дитячих та спортивних таборів, інших аналогічних об'єктів, а також земельні ділянки, надані для дачного будівництва і спорудження інших об'єктів стаціонарної рекреації.
Зміна цільового призначення земельних ділянок здійснюється за проектами землеустрою щодо їх відведення.
Зміна цільового призначення земельних ділянок державної або комунальної власності провадиться Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачу цих ділянок у власність або надання у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.
На підставі вищевикладеного вбачається, що службовими особами ТОВ «ЗЕМЕЛЬНЕ КАДАСТРОВЕ БЮРО» при розроблені технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) від 20.12.2018 ймовірно внесено недостовірні відомості щодо категорії земельної ділянки за адресою: м. Одеса, Лідерсовський бульвар, 7, що у подальшому призвело до можливості отримання містобудівним умов та обмежень для подальшої забудови вказаної земельної ділянки.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42020162030000107 від 30.07.2020 здійснюється за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 382 КК України, а тому дії службових осіб ТОВ «ЗЕМЕЛЬНЕ КАДАСТРОВЕ БЮРО» є предметом досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні.
У подальшому, на підставі отриманих документів 22.06.2020 року Департаментом архітектури та містобудування Одеської міської ради були надані містобудівні умови та обмеження № 01-06/178 на проектування об`єкту за адресою: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 за намірами забудови будівництво готелю з центром туристів та спортивним клубом, пунктом надання першої медичної допомоги і реабілітаційним центром та благоустроєм прилеглої території.
На ділянках планується будівництво готелю з центром обслуговування туристів та спортивним клубом, пунктом надання першої медичної допомоги і реабілітаційним центром, а відповідно до інформації з Державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку, земельна ділянка кадастровий номер 5110137500:29:005:0035 (площа 0,6 га) має цільове призначення В 03.10 Для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури (адміністративних будинків, офісних приміщень та інших будівель громадської забудови, які використовуються для здійснення підприємницької та іншої діяльності, пов`язаної з отриманням прибутку), а земельна ділянка кадастровий номер 5110137500:29:005:0034 (площа 0,0724 га) має цільове призначення В 03.15 Для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови.
Відповідно до положень Генерального плану м. Одеси та Плану зонування територій, земельна ділянка за адресою: бул.-рЛідерсовський, 7 розміщена в зоні Г-4 культурна та спортивна зона, яка призначена для розташування крупних культурно-мистецьких та спортивно-видовищних комплексів, концертних залів, театрів, кінотеатрів тощо, де одним з переважних видів використання території є розміщення спортивних клубів, а земельна ділянка за адресою: бул.-рЛідерсовський, 9, розміщена в зоні Г-5 в лікувальній зоні, яка призначена для розташування лікарень, поліклінік, амбулаторій. На зазначених зонах розміщуються об`єкти, що відносяться до установ соціального забезпечення та охорони здоров`я, де одним з переважних видів використання території є розміщення пунктів першої медичної допомоги.
Вищевказане свідчить про те, що наявне цільове призначення орендованої земельної ділянки суперечить відповідній зоні території та потребує зміни цільового призначення, оскільки згідно з абзацом 2 частини 2 статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», забудова земельної ділянки здійснюється в межах її цільового призначення, встановленого відповідно до законодавства.
Також, відповідно до частини 3 статті 24 Закону, у разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог цього Закону, передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється, крім випадків, зокрема, розташування на земельній ділянці будівлі (споруди), що перебуває у власності фізичної або юридичної особи.
Передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у випадках, визначених цією частиною, за відсутності плану зонування або детального плану території не допускається, якщо земельна ділянка, зокрема розташована в межах зелених зон населених пунктів, внутрішньоквартальних територій (територій міжрайонного озеленення, елементів благоустрою, спортивних майданчиків, майданчиків відпочинку та соціального обслуговування населення).
Відповідно до частини 1 статті 16 Закону, планування територій на місцевому рівні здійснюється шляхом розроблення та затвердження генеральних планів населених пунктів, планів зонування територій і детальних планів території, їх оновлення та внесення змін до них.
Згідно з частиною 1 статті 19 Закону, 1. Детальний план у межах населеного пункту уточнює положення генерального плану населеного пункту та визначає планувальну організацію і розвиток частини території.
Детальний план розробляється з метою визначення планувальної організації і функціонального призначення, просторової композиції і параметрів забудови та ландшафтної організації кварталу, мікрорайону, іншої частини території населеного пункту, призначених для комплексної забудови чи реконструкції, та підлягає стратегічній екологічній оцінці.
Також, відповідно до частини 1 статті 25 Закону, режим забудови територій, визначених для містобудівних потреб, встановлюється у генеральних планах населених пунктів, планах зонування та детальних планах територій.
Додатково необхідно зазначити, що детальний план території де планується будівництво відсутній.
Також необхідно зазначити, що відповідно до частини 5 статті 29 Закону, містобудівні умови та обмеження містять, зокрема:
- гранично допустиму висотність будинків, будівель та споруд у метрах;
- максимально допустимий відсоток забудови земельної ділянки
- мінімально допустимі відстані від об`єкта, що проектується, до червоних ліній, ліній регулювання забудови, існуючих будинків та споруд.
Так, відповідно до вищенаведених містобудівних умов та обмежень наведено, що максимально допустима висотність має становити до 21,30 м, вимога до якої встановлена відповідно до положень «Історико-архітектурного опорного плану, проекту зон охорони, визначення границь історичних ареалів міста Одеси», затвердженого наказом, Міністерства культури та туризму України від 20.06.2008 року № 728/0/16-08, а саме в Центральному історичному ареалі гранична висота акцентних будівель на перехресті кварталів не вище 21,30 м.
Згідно з пунктом ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій» (далі - ДБН), квартал це первинний елемент архітектурно-планувальної структури населеного пункту, що є частиною його території, обмеженої червоними лініями вулиць, у деяких випадках проїздами, або природними межами.
Відповідно до пункту 9.8 ДБН, для населених пунктів у районах сейсмічністю 7-8 балів, поверховість громадських будинків цілодобового перебування (санаторно-курортні, оздоровчі і туристичні заклади, лікарні і готелі) слід встановлювати не більше 4 поверхів з урахуванням ступеня вогнестійкості будинків і кількості місць.
Місто Одеса, відповідно до карт сейсмомікрорайонування відноситься до території з сейсмічністю 7 балів.
Також, відповідно до тих же положень «Історико-архітектурного опорного плану, проекту зон охорони, визначення границь історичних ареалів міста Одеси», в Центральному історичному ареалі гранична висота нових будівель та споруд, які виходять на червону лінію вулиць, не повинна перевищувати 18,60 метрів від рівня денної поверхні.
Слід зазначити, що проектоване нове будівництво згідно вищевказаних містобудівних умов та обмежень не планується на перехресті кварталів, а планується з виходом на червону лінію вулиць, а саме Лідерсовського бульвару та внутрішньоквартального проїзду (вул. Чорноморська) пункт 6 містобудівних умов та обмежень, що також унеможливюлє встановлювати гранично допустиму висотність 21,30 метрів, а має становити, враховуючи вимоги ДБН, до 4 поверхів і до 18,60 метрів від рівня денної поверхні-тобто вимога щодо допустимої висотності до 21, 30 метрів є незаконною.
Окрім цього, в вищевказаних містобудівних умовах та обмеженнях не наведено конкретний максимально допустимий відсоток забудови земельної ділянки, а наведено лише необхідність здійснити розрахунки відповідно до пункту 6.2.9 та таблиці 6.9 ДБН, де наведені зокрема показники щільності забудови громадських центрів.
В вищевказаних містобудівних умовах та обмеженнях не наведено конкретних вимог щодо мінімальних допустимих відстаней від об`єкта, що проектується до червоних ліній, ліній регулювання забудови, існуючих будинків та споруд, (по Лідерсовському бульвару проходить межа комплексної охоронної зони та в радіусі 500 метрів наявні пам`ятки архітектури) але лише вказівка щодо дотримання під час проектування вимог ДБН.
Також слід зазначити, що інформація про видані містобудівні умови та обмеження не внесена у відповідний реєстр, що є порушенням пункту 3 розділу ІІ Порядку ведення реєстру містобудівних умов та обмежень, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 31.05.2017 року № 135, Інформація вноситься до Реєстру не пізніше п`яти робочих днів з дати видання наказу про затвердження містобудівних умов та обмежень станом на 07.07.2020 року містобудівні умови та обмеження не опубліковані на офіційному сайті service2.ombk.odessa.ua.
Таким чином, незважаючи на встановлені обмеження щодо користування орендованої земельною ділянкою посадовими особами Департаменту архітектури та містобудування Одеської міської ради за заявою ТОВ «СПОРТ-СЕРВІС» видано містобудівні умови та обмеження, що порушують правові та організаційні основи планування, забудови та іншого використання територій, спрямовані на забезпечення сталого розвитку населених пунктів, що в цілому суперечить встановленим нормам та стандартам містобудування.
Разом з цим, відповідно до листа Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради встановлено, що в єдиному реєстрі документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, наявні наступні відомості:
- повідомлення про початок виконання підготовчих робіт № ОД020200817816 від 17.08.2020, найменування об`єкта будівництва «Будівництво готелю з центром обслуговування туристів та спортивним клубом, пунктом надання першої медичної допомоги і реабілітаційним центром, в межах земельних ділянок, які знаходяться в оренді, за рахунок знесення об`єктів нерухомості, які знаходяться у власності за адресою: м. Одеса, Лідерсовський бульвар, 7 та АДРЕСА_2 та благоустроєм прилеглої території». Замовник ТОВ «СПОРТ-СЕРВІС» та ТОВ «ЛІДЕР-ПАРК»
У свою чергу, на офіційному сайті забудовника наявні відомості про те, що за адресою: м. Одеса, Лідерсовський бульвар, 7 та АДРЕСА_2 будується житловий багатоквартирний будинок, старт продажу квартир у якому вже розпочато, тобто замовником та забудовником фактично здійснюється будівництво всупереч наявній містобудівній документації, що є грубим порушенням містобудівного законодавства.
Окрім цього в ході досудового розслідування встановлено, що ухвалами Приморського районного суду м. Одеси від 18.09.2020 по справі № 522/13674/20 накладено арешт на наступні земельні ділянки, а саме земельну ділянку з кадастровим номером 5110137500:29:005:0035, загальною площею 0, 6 га. за адресою: м. Одеса, Лідерсовський бульвар, 7, користувачем якої являється ТОВ «СПОРТ-СЕРВІС» (код ЄДРПОУ 30199721) та земельну ділянку з кадастровим номером 5110137500:29:005:0034, загальною площею 0, 0724 га. за адресою: м. Одеса, Лідерсовський бульвар, 9, користувачем якої являється ТОВ «ЛІДЕР-ПАРК» (код ЄДРПОУ 38953542) з забороною проведення будь-яких підготовчих та/або будівельних робіт на зазначених земельних ділянках.
У подальшому, ухвалами слідчого судді Київського районного суду м. Одеси арешти на наступні земельні ділянки, а саме земельну ділянку з кадастровим номером 5110137500:29:005:0035, загальною площею 0, 6 га. за адресою: м. Одеса, Лідерсовський бульвар, 7, користувачем якої являється ТОВ «СПОРТ-СЕРВІС» (код ЄДРПОУ 30199721) та земельну ділянку з кадастровим номером 5110137500:29:005:0034, загальною площею 0, 0724 га. за адресою: м. Одеса, Лідерсовський бульвар, 9, користувачем якої являється ТОВ «ЛІДЕР-ПАРК» (код ЄДРПОУ 38953542) скасовано.
Разом з цим, матеріалами кримінального провадження задокументовано факт ознайомлення представника генерального підрядника ТОВ «ОДЕСАБУД» (код ЄДРПОУ 40246416) з ухвалами слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси, що засвідчує факт обізнаності генерального підрядника з забороною проведення будь-яких підготовчих та/або будівельних робіт на вищевказаних земельних ділянках.
Так, будучи допитаними у якості свідків гр. ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 показали, що у період дії ухвал слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси, якими було накладено арешт на вищевказані земельні ділянки з забороною проведення будь-яких підготовчих та/або будівельних робіт, на земельних ділянках з кадастровим номером 5110137500:29:005:0035, загальною площею 0, 6 га. за адресою: м. Одеса, Лідерсовський бульвар, 7, користувачем якої являється ТОВ «СПОРТ-СЕРВІС» (код ЄДРПОУ 30199721) та земельну ділянку з кадастровим номером 5110137500:29:005:0034, загальною площею 0, 0724 га. за адресою: м. Одеса, Лідерсовський бульвар, 9, користувачем якої являється ТОВ «ЛІДЕР-ПАРК» (код ЄДРПОУ 38953542) щодня проводились підготовчі роботи, тобто в порушення вищевказаних ухвал Приморського районного суду м. Одеси. Окрім цього зазначені особи вказали на те, що станом на теперішній час на земельних ділянках проводяться роботи з вбивання бетонних свай, що відноситься до будівельних робіт, не зважаючи на те, що у замовників будівництва, а саме ТОВ «СПОРТ-СЕРВІС» та ТОВ «ЛІДЕР-ПАРК» наявний лише дозвіл на проведення підготовчих робіт на вищевказаних земельних ділянках.
Окрім цього, 29.10.2019 на підставі ухвали слідчого судді Київського районного суду м. Одеси проведено санкціонований огляд земельних ділянок з кадастровим номером 5110137500:29:005:0035, загальною площею 0, 6 га. за адресою: м. Одеса, Лідерсовський бульвар, 7 та земельної ділянки з кадастровим номером 5110137500:29:005:0034, загальною площею 0, 0724 га. за адресою: м. Одеса, Лідерсовський бульвар, 9 за результатами проведення якого встановлено, що невстановленими на теперішній час особами, в порушення ухвал Приморського районного суду м. Одеси від 18.09.2020 по справі № 522/13674/20, не зважаючи на заборону щодо проведення підготовчих та/або будівельних робіт на вищевказаних земельних ділянках, умисно продовжувалось проведення будівельних робіт.
На підставі вищевикладеного, в ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження виникла необхідність у застосуванні заходу забезпечення кримінального провадження арешту майна, а саме земельної ділянки з кадастровим номером 5110137500:29:005:0035, загальною площею 0, 6 га. за адресою: м. Одеса, Лідерсовський бульвар, 7, користувачем якої являється ТОВ «СПОРТ-СЕРВІС» (код ЄДРПОУ 30199721) та земельної ділянки з кадастровим номером 5110137500:29:005:0034, загальною площею 0, 0724 га. за адресою: м. Одеса, Лідерсовський бульвар, 9, користувачем якої являється ТОВ «ЛІДЕР-ПАРК» (код ЄДРПОУ 38953542), з метою запобігання їх можливого подальшого використання та проведення на них будівельних робіт у супереч установленого законом порядку, запобігання їх поділу, розмежування, зміни цільового призначення земельних ділянок, запобігання привласнення грошових коштів потенційних інвесторів об`єкту будівництва, яке здійснюється з істотним порушенням містобудівних норм та містобудівного законодавства в цілому та шляхом внесення недостовірних відомостей до офіційних документів.
Слідчий звертається з клопотанням про надання дозволу на проведення огляду з метою фіксації обставин кримінального правопорушення, отримання доказів у відповідному кримінальному провадженні з метою прийняття у подальшому законного та обґрунтованого процесуального рішення за результатами проведення досудового розслідування, виникла необхідність у проведенні огляду об`єктів нерухомості у вигляді двох суміжних земельних ділянока саме: земельної ділянки з кадастровим номером 5110137500:29:005:0035, загальною площею 0, 6 га. за адресою: м. Одеса, Лідерсовський бульвар, 7, користувачем якої являється ТОВ «СПОРТ-СЕРВІС» (код ЄДРПОУ 30199721 та земельної ділянки з кадастровим номером 5110137500:29:005:0034, загальною площею 0, 0724 га. за адресою: м. Одеса, Лідерсовський бульвар, 9, користувачем якої являється ТОВ «ЛІДЕР-ПАРК» (код ЄДРПОУ 38953542).
В судовому засіданні слідчий клопотання про надання дозволу на проведення огляду підтримав в повному обсязі.
Вивчивши клопотання та матеріали які обґрунтовують доводи клопотання, а також вислухавши думку слідчого, слідчий суддя приходить до наступного переконання.
Відповідно дост.233 КПК України, ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді. Під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення. Не є житлом приміщення, спеціально призначені для утримання осіб, права яких обмежені за законом. Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.
Відповідно до ч.1, ч.2ст.237 КПК Україниогляд проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цьогоКодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
Відповідно до ч.1ст.234 КПК України,обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке здобуте у результаті його вчинення.
В судовому засіданні встановлено, що клопотання слідчого відповідає вимогам Кримінального процесуального кодексу України, є належним чином обґрунтованим, узгоджується з клопотанням експерта, містить відомості про можливість досягнення мети в результаті проведення слідчої (розшукової) дії у вигляді огляду.
Враховуючи обґрунтованість клопотання сторони обвинувачення, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінальних правопорушень, а також в цілях забезпечення повноти, всебічності та об`єктивності досудового розслідування, слідчий суддя приходить до переконання, що клопотання сторони обвинувачення підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 223, 234, 235, 237 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором Одеської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про проведення огляду в рамках кримінального провадження № 42020162030000107 від 30.07.2020 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 382 КК України задовольнити.
Надати дозвіл на проведення огляду слідчому групи слідчих СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , а також іншим слідчим групи слідчих, а саме: старшому слідчому СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_9 , старшому слідчому СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_10 , старшому слідчому СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_11 , старшому слідчому СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_12 , старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_13 , оперуповноваженим УСБУ в Одеській області на підставі відповідного доручення слідчого в порядку ст. 40 КПК України, із залученням спеціалістів ГУ Держгеокадастру в Одеській області, відділу самоврядного контролю за охороною та використання земель Департаменту комунальної власності Одеської міської ради, Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради, КП «Одеспроект», ГУ Держпраці в Одеській області, об`єктів нерухомості у вигляді двох суміжних земельних ділянока саме: земельної ділянки з кадастровим номером 5110137500:29:005:0035, загальною площею 0, 6 га. за адресою: м. Одеса, Лідерсовський бульвар, 7, користувачем якої являється ТОВ «СПОРТ-СЕРВІС» (код ЄДРПОУ 30199721) та земельної ділянки з кадастровим номером 5110137500:29:005:0034, загальною площею 0, 0724 га. за адресою: м. Одеса, Лідерсовський бульвар, 9, користувачем якої являється ТОВ «ЛІДЕР-ПАРК» (код ЄДРПОУ 38953542).
Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1