Рішення № 94596238, 03.02.2021, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.02.2021
Номер справи
520/16999/2020
Номер документу
94596238
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 лютого 2021 р. Справа № 520/16999/2020

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кухар М.Д., розглянувши в порядку спрощеного письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області (вул. Жон Мироносиць, буд. 5,м. Харків, 61002, код ЄДРПОУ 08592313) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, у якому просить суд:

-визнати протиправними дії Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Харківській області щодо відмови у надані ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) довідки про безпосередню участь в антитерористичній операції, за формою, що міститься в додатку 1 до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України № 413 від 20 серпня 2014 року (чинна на момент перебування Харківської області в зоні проведення антитерористичної операції, а саме з 07.04.2014 року по 14.09.2014 рік);

-зобов`язати Ліквідаційну комісію Головного управління МВС України в Харківській області підготувати та видати ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) довідку про безпосередню участь в антитерористичній операції, за формою, що міститься в додатку 1 до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України № 413 від 20 серпня 2014 року (чинна на момент перебування Харківської області в зоні проведення антитерористичної операції, а саме з 07.04.2014 року по 14.09.2014 рік).

В обґрунтування своїх позовних вимог позивачем зазначено, що у серпні 2020 року він звернувся до Штабу АТЦ при СБ України, з проханням надати інформацію про території проведення Антитерористичної операції. На дане звернення листом від 19.08.2020 року №33/2/1-5043 штаб АТЦ при СБ України надано Витяг з наказу від 07 жовтня 2014 року №33/6/а , в якому зазначено, що Харківська область з 07 квітня 2014 року до 14 вересня 2014 року була зоною проведення Антитерористичної операції.

Позивач вважає, що, оскільки у вищезазначений період він проходив службу в органах внутрішніх справ, що підтверджується витягами з наказів Головного управління МВС України в Харківській області № 9 о/с від 15.01.2013 року та № 481 о/с від 14.10.2014 року, які надані позивачу на запит про отримання інформації від 27.08.2020 року, мін має право на отримання довідки про безпосередню участь в антитерористичній операції.

04.11.2020 року, я звернувся до Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Харківській області з клопотанням про видачу довідки про безпосередню участь в антитерористичній операції, за формою, що міститься в додатку 1 до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України № 413 від 20 серпня 2014 року (чинна на момент перебування Харківської області в зоні проведення антитерористичної операції, а саме: з 07.04.2014 року по 14.09.2014 рік).

Ліквідаційною комісією Головного управління МВС України в Харківській області позивачу направлено лист від 12.11.2020 №7611/119-12/01-2020, в якому зазначено, що надати довідку про безпосередню участь в АТО - неможливо.

Позивач вважає таку відмову відповідача протиправною, що і стало підставою для звернення з цим позовом до суду.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 30.11.2020 року відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, а також встановлено відповідачу строк на подання відзиву на позовну заяву.

Відповідач правом надання відзиву на позов не скористався, на час розгляду справи відзиву на позов судом не отримано.

Відповідно до положень ст.258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Згідно з положеннями ч.1 ст.262 КАС України розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ч. 4 ст. 229 КАС України.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вивчивши норми матеріального та процесуального права, якими врегульовані спірні правовідносини, виходить з наступних підстав та мотивів.

Як встановлено за матеріалами справи, позивач - ОСОБА_1 , у серпні 2020 року звернувся до Штабу АТЦ при СБ України, з проханням надати інформацію про території проведення Антитерористичної операції (а.с. 9).

На дане звернення листом від 19.08.2020 року № 33/2/1-5043 штаб АТЦ при СБ України надано Витяг з наказу від 07 жовтня 2014 року №33/6/а, в якому зазначено, що Харківська область з 07 квітня 2014 року до 14 вересня 2014 року була зоною проведення Антитерористичної операції (а.с. 10).

Як встановлено судовим розглядом, з 07 квітня 2014 року до 14 вересня 2014 року проходив службу в органах внутрішніх справ, що підтверджується витягами з наказів Головного управління МВС України в Харківській області. № 9 о/с від 15.01.2013 року та № 481 о/с від 14.10.2014 року, які надані на запит представника позивача про отримання інформації від 27.08.2020 року (а.с. 22,23).

За матеріалами справи судом також встановлено, що 22 вересня 2020 року позивач звернувся до Штабу АТЦ при СБУ з проханням надати копії матеріалів про залучення капітана міліції ОСОБА_1 до проведення АТО в період з 07 квітня 2014 року до 14 вересня 2014 року (а.с. 12).

На даний запит штаб АТЦ при СБУ повідомив заявника ОСОБА_1 , що клопотання від суб`єкта боротьби з тероризмом, щодо персонального залучення капітана міліції ОСОБА_1 до проведення АТО в Штаб АТЦ при СБУ не надходило (а.с. 13).

У вересні 2020 року позивач також звертався до Штабу АТЦ при СБ України з проханням надати інформацію, яка кількість працівників ГУМВС в Харківській області, була залучена до проведення антитерористичної операції.

Від Штабу АТЦ при СБ України надійшла відповідь від 30.09.2020 № 33\7-5972 на запит позивача, в якій зазначено, що наказами керівника АТЦ при СБ України, ГУМВС України у Харківській області залучено до проведення АТО кількісним складом, без зазначення персональних даних.

Судом встановлено, що 04.11.2020 року ОСОБА_1 звернувся до Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Харківській області з клопотанням про видачу довідки про безпосередню участь в антитерористичній операції, за формою, що міститься в додатку 1 до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України № 413 від 20 серпня 2014 року (чинна на момент перебування Харківської області в зоні проведення антитерористичної операції, а саме: з 07.04.2014 року по 14.09.2014 рік) (а.с. 17).

На клопотання позивача, Ліквідаційною комісією Головного управління МВС України в Харківській області направлено листа, від 12.11.2020 №7611/119-12/01-2020, в якому зазначено, що надати довідку про безпосередню участь в АТО - неможливо (а.с. 18).

Позивач вважає таку відмову відповідача протиправною, що і стало підставою для звернення з цим позовом до суду.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам та встановленим обставинам справи, суд керується такими мотивами.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» передбачено, що учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з`єднань, об`єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час.

Згідно з п.19 ч.1 ст.6 ст. 5 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасниками бойових дій визнаються: військовослужбовці (резервісти, військовозобов`язані) Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, військовослужбовці військових прокуратур, особи рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, поліцейські, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів.

Порядок надання статусу учасника бойових дій особам, зазначеним в абзаці першому вказаного пункту, категорії таких осіб та терміни їх участі (забезпечення проведення) в антитерористичній операції, у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також райони антитерористичної операції визначаються Кабінетом Міністрів України.

Процедуру надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, та категорії таких осіб визначається Порядком надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 413 (надалі - Порядок №413).

Відповідно до абзацу 2 пункту 2 Порядку № 413 (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин - липень-жовтень 2014 року) статус учасника бойових дій надається військовослужбовцям (резервістам, військовозобов`язаним) та працівникам Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, особам рядового і начальницького складу, військовослужбовцям, працівникам МВС, Управління державної охорони, Держспецзв`язку, ДСНС, ДПтС, військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції.

Згідно із абзацом 2 пункту 4 Порядку № 413 (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин - квітень-вересень 2014 року) підставою для надання особам статусу учасника бойових дій для осіб, зазначених в абзаці другому пункту 2 цього Порядку, є документи про безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення, направлення (прибуття) у відрядження до районів проведення антитерористичної операції, їх перебування в таких районах з метою виконання завдань із захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України шляхом безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення (витяги з наказів, директив, розпоряджень, посвідчень про відрядження, журналів бойових дій, бойових донесень, дислокацій, книг нарядів, графіків несення служби, звітів, зведень, донесень, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень).

Таким чином, на час проходження ОСОБА_1 служби в поліції підставою для надання особам статусу учасника бойових дій для осіб були документи про безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення, серед яких, зокрема вказано витяги з наказів.

Згідно з пунктом 2-1 Порядку № 413 статус учасника бойових дій надається особам, зазначеним у пункті 2 цього Порядку, в разі залучення їх до проведення антитерористичної операції чи здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях на строк не менше ніж 30 календарних днів, у тому числі за сукупністю днів перебування в районах її проведення.

Відповідно до п. 4 Порядку № 413 підставою для надання особам статусу учасника бойових дій є такі документи про безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції чи здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях в районах її проведення для осіб, які брали участь в антитерористичній операції, - витяги з наказів керівника Антитерористичного центру при СБУ або особи, яка його заміщує, першого заступника чи заступника керівника Антитерористичного центру при СБУ про залучення до проведення антитерористичної операції, витяги з наказів керівника оперативного штабу з управління антитерористичною операцією чи його заступників або керівників секторів (командирів оперативно - тактичних угруповань) про підпорядкування керівнику оперативного штабу з управління антитерористичною операцією в районах її проведення та про прибуття (вибуття) до (з) районів проведення антитерористичної операції, документи про направлення у відрядження до районів проведення антитерористичної операції або інші офіційні документи, видані державними органами, що містять достатні докази про безпосередню участь особи у виконанні завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Згідно із п. 6 Порядку № 413 для надання статусу учасника бойових дій: особам, зазначеним в абзацах другому і третьому пункту 2 цього Порядку, які брали участь в антитерористичній операції, командири (начальники) військових частин (органів, підрозділів) або інші керівники підприємств, установ та організацій у місячний строк після завершення особами виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення (після видання відповідного наказу керівника Антитерористичного центру при СБУ або особи, яка його заміщує, першого заступника чи заступника керівника Антитерористичного центру при СБУ) зобов`язані подати на розгляд комісії, утвореної міністерством, центральним органом виконавчої влади чи іншим державним органом, у підпорядкуванні яких перебували військові частини (органи, підрозділи), установи та заклади, у складі яких проходили службу особи, довідки за формою згідно з додатком 1 та документи, передбачені пунктом 4 цього Порядку, які є підставою для надання особам статусу учасника бойових дій. У разі коли місце постійної дислокації військової частини (органу, підрозділу) або підприємства, установи та організації розташоване безпосередньо в районі проведення антитерористичної операції, документи командирами (начальниками) або іншими керівниками підприємств, установ та організацій подаються на розгляд комісії не раніше ніж через 30 календарних днів після зарахування осіб до списків військової частини (органу, підрозділу) або підприємства, установи та організації чи призначення їх на відповідні посади.

Особам, зазначеним в абзаці другому пункту 2 цього Порядку, які брали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, командири (начальники) військових частин (органів, підрозділів) або інші керівники підприємств, установ та організацій після закінчення 30 календарних днів здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях зобов`язані подати на розгляд комісії, утвореної міністерством, центральним органом виконавчої влади чи іншим державним органом, у підпорядкуванні яких перебували військові частини (органи, підрозділи), установи та заклади, у складі яких проходили службу особи, довідки за формою згідно з додатком 4 та документи, передбачені пунктом 4 цього Порядку, які є підставою для надання особам статусу учасника бойових дій.

Отже, Кабінетом Міністрів України, з моменту затвердження Порядку № 413, розширено перелік документів, які підтверджують безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції чи здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях в районах її проведення.

Суд бере до уваги відповідь Головного управління Національної поліції в Харківській області, що згідно наказу ГУНП в Харківській області № 1424 від 29.08.2018 р. майора ОСОБА_1 було направлено на стажування до ГУНП в Донецькій області, отже він не є таким, що перебував у складі сил і засобів, які залучалися та брали безпосередню участь в Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, забезпеченні її проведення, з метою виконання службових завдань.

Разом з тим, такий наказ не є єдиною підставою, що може підтверджувати участь особи в антитерористичній операції. З аналізу вищенаведених норм законодавства вбачається, що підставою для надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, є відповідні документальні підтвердження, що містять достатні докази про безпосередню участь особи у виконанні завдань антитерористичної операції у районах її проведення та довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Такими документами можуть бути накази, довідки та інші офіційні документи, видані державними органами, що містять достатні докази про безпосередню участь особи у виконанні завдань антитерористичної операції в районах її проведення, як передбачено Порядком № 413, зокрема зазначені накази ГУМВС України в Харківській області № 9 о/с від 15.01.2013 року про призначення позивача на посаду старшого оперуповноваженого відділу попередження та викриття правопорушень на обєктах легального обігу наркотичних засобів УБНОН ГУ та від 14 жовтня 2014 року № 481о\с, та наказ про ГУНП в Харківській області № 1424 від 29.08.2018 р., яким майора ОСОБА_1 було направлено на стажування до ГУНП в Донецькій області.

Таким чином, суд вважає, що відповідач безпідставно не надав позивачу після його звільнення довідку за формою згідно з додатком 1 та документи, які є підставою для надання особам статусу учасника бойових дій.

Аналізуючи викладене, тривале листування зі Штабом АТЦ при СБ України та з відповідачем з приводу видачі довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, надання позивачем документів, які вимагалися відповідачем у відповідях на звернення, а також враховуючи зміст відмови у видачі довідки, відсутність їх належного мотивування з посиланням на підстави, визначені законодавством, а також те, що відповідачем до суду не надано жодних доказів та пояснень щодо правомірності своєї бездіяльності, суд приходить до висновку, що така бездіяльність відповідача порушує права та інтереси позивача, а тому позовні вимоги необхідно задовольнити.

Відповідно до ч.2 ст.5 КАС України захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Ч.2 ст.9 КАС України передбачено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Згідно з частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до статті 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Відповідно до частин 1-3 статті 242 КАС України, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.

Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, що з наведених у позовній заяві мотивів і підстав адміністративний позов підлягає задоволенню.

Визначаючись щодо розподілу судових витрат суд виходив з того, що позивач звільнений від сплати судового збору на підставі вимог Закону України "Про судовий збір" , а тому стягнення судового збору з відповідача не присуджується.

На підставі викладеного, куруючись ст. 19 Конституції України, ст. ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області (вул. Жон Мироносиць, буд. 5,м. Харків, 61002, код ЄДРПОУ 08592313) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправними дії Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Харківській області щодо відмови у надані ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) довідки про безпосередню участь в антитерористичній операції, за формою, що міститься в додатку 1 до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України № 413 від 20 серпня 2014 року (чинна на момент перебування Харківської області в зоні проведення антитерористичної операції, а саме з 07.04.2014 року по 14.09.2014 рік);

Зобов`язати Ліквідаційну комісію Головного управління МВС України в Харківській області підготувати та видати ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) довідку про безпосередню участь в антитерористичній операції, за формою, що міститься в додатку 1 до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України № 413 від 20 серпня 2014 року (чинна на момент перебування Харківської області в зоні проведення антитерористичної операції, а саме з 07.04.2014 року по 14.09.2014 рік).

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

У зв`язку з тим, що суддя з 26.01.2021 року по 02.02.2021 року перебувала на лікарняному, повний текст рішення виготовлено та підписано 03 лютого 2021 року.

Суддя Кухар М.Д.