Постанова № 9456807, 01.12.2009, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
01.12.2009
Номер справи
2а-7998/09/2670
Номер документу
9456807
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

01 грудня 2009 року           15:35           № 2а-7998/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Федорчука А.Б. при секретарі судового засідання Гальченко О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомПервинної Професійної Спілки "Профсоюз"

до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва

прозобов'язання вчинити певні дії

за участю представників сторін:

від позивача: Ткаченко О.О.

від відповідача: Лозовська О.В., Митнюк В.І.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва про зобов’язання вчинити певні дії, а саме змінити назву акту податкової перевірки позивача, від 22.04.2009 р., № 219/1-22-01-33494040, відповідно до фактичної форми її проведення, вказавши в назві, що це –невиїздна документальна перевірка, замість позапланової виїздної перевірки.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що при складанні актів перевірки, відповідач порушив вимоги п.1 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990 р. та «Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з дотримання податкового, валютного та іншого законодавства»затверджених наказом ДПА України від 10.08.2005 р. № 327, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 25.08.2005 р. № 925/11205, в частині невідповідності проведеної перевірки її назві.

Відповідач в судовому засіданні проти позову заперечив та пояснив, що посадові особи позивача були належним чином повідомлені про проведення перевірки. Перевірка проводилася на підставі наказів керівника та направлень на проведення перевірок. На територію підприємства працівники ДПС були не допущені в зв’язку з відсутністю посадових осіб позивача, працівниками відповідача було складений акт про неможливість проведення виїзної позапланової перевірки.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення їх представників, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Державною податковою інспекцією у Голосіївському районі м. Києва було проведено виїзна позапланова перевірка Первинної Профсоюзної Спілки «Профсоюз»з питань дотримання вимог податкового законодавства за період 01.07.2007 р. по 30.09.2007 р. валютного та іншого законодавства за період 01.07.2007 р. по 30.09.2007 р. За результатами перевірки був складений акт від 22.04.2009 р. № 219/1-22-01-33494040.

Відповідачем 12.03.2009 р. на адресу позивача був направлений лист № 4149/10122-111 про надання пояснення та документальні підтвердження повноти нарахування (сплати) податків та зборів (обов’язкових платежів) за період з 11.08.2005 р. по 07.11.2007 р. Посадові особи позивача були повідомлені про проведення перевірки вказаним листом, який міститься в матеріалах справи.

Працівниками ДПС 06.04.2006 р. був здійснений виїзд на підприємство за адресою: м. Київ, вул. Ломоносова, буд. 8 Б. На територію підприємства працівники ДПС були не допущені в зв’язку з відсутністю посадових осіб позивача, про що складено акт про не допуск на виїзну позапланову перевірку № 240/3-22-01 від 06.04.2009 р.

В матеріалах справи міститься акт про неможливість проведення виїзної позапланової перевірки від 06.04.2009 р. № 241/3-22-01 в зв’язку з не допуском працівників ДПС на підприємство позивача.

На адресу позивача був направлений лист відповідача, що складено протокол про адміністративне правопорушення у зв’язку з не допуском на виїзну позапланову документальну перевірку та запропонували керівнику позивача з’явитися 10.04.2009 р. для підписання даного протоколу.

Листом від 17.04.2009 р. відповідач повідомив керівництво позивача про складання акту перевірки та протоколу про адміністративне правопорушення запросивши керівництво позивача з’явитися для підписання акта перевірки 22.04.2009 р. В матеріалах справи міститься повідомлення про отримання вище зазначеного листа працівниками позивача 21.04.2009 р.

Позивач 22.04.2009 р. не з’явився до податкового органу для підписання акту перевірки, про що складено акт відмови від підпису акту перевірки від 22.04.2009 р. № 415/3/-22-01.

На адресу позивача рекомендованим листом 23.04.2009 р. був направлений акт виїзної позапланової перевірки та протокол.

Розглянувши матеріали справи вислухавши пояснення сторін, судом встановлено, що відповідачем відповідно до постанови слідчого відділення податкової міліції ДПІ у Голосіївському районі м. Києва від 14.03.2009 р. № 71-00163 проведена позапланова виїзна перевірка позивача вимог податкового законодавства за період з 01.07.2009 р. по 30.09.2007 р. валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2009 р. по 30.09.2007 р.

За результатами перевірки 22.04.2009 р. був складений акт «Про результати позапланової виїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства»позивача.

У відповідності з п. 1 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990 р. № 509-ХІІ (надалі по тексту Закон № 509 від 04.12.1990 р.) органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).

Згідно п.п. 1.2 п. 1 «Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства», затвердженого наказам ДПА України, від 10.08.2005 р. № 327, плановою виїзною перевіркою вважається перевірка суб'єкта господарювання щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати ним податків та зборів (обов'язкових платежів), яка передбачена у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за місцезнаходженням такого суб'єкта господарювання чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна перевірка. Позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї із обставин, визначених Законом України «Про державну податкову службу в Україні»та іншими законодавчими актами. Вона здійснюється за місцезнаходженням такого суб'єкта господарювання чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така позапланова виїзна перевірка. Невиїзною документальною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні органу державної податкової служби на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів), незалежно від способу їх подачі.

Із змісту вище викладених нормативних актів вбачається, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановленому законами України, мають право здійснювати планові та позапланові перевірки суб’єктів підприємницької діяльності (юридичні осіб, їх філій, відділень та інших відокремлених підрозділів), які є, виключно виїзними.

У відповідності до п.п. 1.11 п.1 «Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства»у разі, якщо суб'єкт господарювання відмовляється від проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених законами України, посадовими особами податкового органу складається акт відмови від допуску до перевірки. При цьому в акті зазначається про ознайомлення та вручення під розписку (чи відмову від ознайомлення та отримання) керівнику суб'єкта господарювання направлення на перевірку. У разі неявки посадових осіб суб'єкта господарювання для проведення невиїзної документальної перевірки протягом 10 днів після отримання письмового запрошення органу податкової служби складається акт про неявку посадових осіб суб'єкта господарювання на запрошення органу податкової служби. Акт відмови від допуску до перевірки та акт про неявку посадових осіб суб'єкта господарювання на запрошення органу податкової служби підписується не менш як трьома службовими особами.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем були направлені на адресу позивача накази та направлення про проведення перевірки. Тобто, співробітники ДПІ у Голосіївському районі м. Києва діяли в межах повноважень, визначених Законом № 509 від 04.12.1990 р., крім того, як встановлено судом, представники податкового органу не були допущені до перевірки позивача про що був складений акт про неможливість проведення виїзної позапланової перевірки від 06.04.2009 р. № 241/3-22-01.

За таких підстав, суд вважає, що акт про результати позапланової виїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства ДПІ у Голосіївському районі м. Києва складено згідно з чинним законодавством.

З урахуванням наведеного суд приходить до висновку про необґрунтованість позовних вимог щодо змінення назви акту податкової перевірки позивача, від 22.04.2009 р. № 219/1-22-01-33494040.

З наведених позивачем підстав позов задоволенню не підлягає.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163 КАС України, адміністративний суд, -

ПОСТАНОВИВ:

          В задоволені позову відмовити повністю.

          Постанова відповідно до вимог ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

          Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                 А.Б. Федорчук