ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ № 2а-961/10/2370 19.04.2010 р. м. Черкаси
13 год. 15 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Тимошенко В.П.
при секретарі Кулику О.П..
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Шполянському районі Черкаської області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
встановив:
Державна податкова інспекція у Шполянському районі Черкаської області звернулося до суду з адміністративним позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у сумі 1000 грн.
Позовні вимоги мотивує тим, що ДПА в Черкаській області 29.04.2009 проведено перевірку щодо контролю здійснення розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності, про що складено акт, в якому зафіксовані порушення ст. 7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби», яка передбачає наявність марки акцизного збору на пляшці (упаковці) алкогольних напоїв та пачці (упаковці) тютюнових виробів для реалізації їх споживачем, ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами», яка встановлює порядок маркування виноробної продукції для реалізації в межах України. На підставі зазначеного акту винесено рішення про застосування фінансових санкцій №0000392303 від 07.05.2009 на суму 1700грн., яке відповідачу вручене згідно до поштового відправлення. На виконання рішення відповідачем сплачено 700 грн. Таким чином фізична особа підприємець ОСОБА_1 має заборгованість перед бюджетом в сумі 1000 грн.
Крім того, позивач зазначив, що ДПІ у Шполянському районі Черкаської області вжиті всі передбачені законодавством заходи по стягненню заборгованості по обовязкових платежах, а саме зареєстрована податкова застава та направлені претензії щодо сплати заборгованості.
В судове засідання представник позивача не зявився, але надав клопотання, в якому зазначив, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі, просить позов задовольнити, справу розглянути без його участі.
Відповідач заперечень проти позову не надав, в судове засідання не зявився, представника не направив, хоча належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 зареєстрований, як суб'єкт підприємницької діяльності 22.02.1999 року Шполянською райдержадміністрацією Черкаської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1.
ДПА в Черкаській області на підставі плану проведення перевірок застосування реєстраторів розрахункових операцій, торгових патентів та правил реалізації і зберігання алгокольних напоїв на квітень 2009 року від 31.03.2009, затвердженого головою ДПА в Черкаській області Ткаченко Ю.О., 29.04.2009 проведено перевірку фізичної особи підприємця ОСОБА_1
За результатами перевірки складено акт № 000944, в якому зафіксовані слідуючі порушення:
1.ст. 7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби», яка передбачає наявність марки акцизного збору на пляшці (упаковці) алкогольних напоїв та пачці (упаковці) тютюнових виробів для реалізації їх споживачем;
2.ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами», яка встановлює порядок маркування виноробної продукції для реалізації в межах України.
На підставі зазначеного акту винесено рішення про застосування фінансових санкцій №0000392303 від 07.05.2009 на суму 1700грн., яке відповідачу вручене згідно до поштового відправлення 23.05.2009.
Відповідно до статті 11 Закону України «Про державну податкову службу»державні податкові інспекції уповноважені подавати до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна. На виконання зазначених приписів ДПІ у Шполянському районі неодноразово направлялися відповідачу листи-претензії щодо сплати заборгованості (06.07.2009 № 5384/24-019, 07.09.2009 № 6974/24-019, 09.11.2009 № 10462/24-019, 01.02.2010 № 727/24-019). Крім цього, в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна позивачем зареєстрована податкова застава. Згідно з облікової карткою платника податку відповідач добровільно сплатив 700 грн. (платіжне доручення від 16.11.2009 та платіжне доручення від 15.01.2010). Відповідно до довідки про заборгованість перед бюджетом по податках і зборах (обовязкові платежах) за відповідачем значиться заборгованість у сумі 1000 грн.
Відповідно до ч.1. ст. 67 Конституції України, кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п.16 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції у районах здійснюють контроль за наявністю марок акцизного збору на пляшках (упаковках) алкогольних напоїв і на пачках (упаковках) тютюнових виробів під час їх транспортування, зберігання і реалізації.
Відповідно до ч. 4 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також ті, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.
Згідно зі ст. 1 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби», марка акцизного збору - це спеціальний знак, яким маркуються алкогольні напої та тютюнові вироби. Її наявність на цих товарах підтверджує сплату акцизного збору, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів. Марки акцизного збору для алкогольних напоїв та тютюнових виробів, вироблених в України, відрізняються від марок для імпортованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів дизайном та кольором відповідно до зразків, затверджених Кабінетом Міністрів України.
Забороняється ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізація на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка (абз. 2 ч. 2 ст. 7 названого Закону).
Відповідно до п. 20 Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору з голографічними захисними елементами і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2003 N 567, алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з відхиленням від вимог цього Положення або марками, що не відповідають виду продукції та місткості тари та/або не видавались безпосередньо виробнику (імпортеру) зазначеної продукції, вважаються немаркованими.
Згідно ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами»до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.
Вирішуючи спір по суті, суд приходить до висновку, що вимоги позивача підлягають задоволенню, так як відповідачем порушені вимоги Закону України «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами», у з звязку з чим застосування податковим органом фінансових санкцій є правомірним.
За таких обставин, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 86, 159, 162, 163, 254 КАС України , суд
постановив:
Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1, (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в доход бюджету через державну податкову інспекцію у Шполянському районі (20600, Черкаська область, м. Шпола, вул. Леніна, 16, код ЄДРПОУ 34118033) штрафні (фінансові) санкції в розмірі 1000 (одна тисяча) гривень.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі.
В разі проголошення постанови у відсутності особи, яка бере участь у справі, строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови
Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
СуддяВ.П. Тимошенко
Повний текст виготовлено 22 квітня 2010 року