Постанова № 9456112, 27.04.2010, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.04.2010
Номер справи
2а-3404/10/1870
Номер документу
9456112
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КОПІЯ

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 квітня 2010 р. Справа № 2а-3404/10/1870

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Гелети С.М.

за участю секретаря судового засідання- Михайленко О.В., представника позивача - Кот Ю.Д.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Територіального управління Головавтотрансінспеції у Сумській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій ,-

В С Т А Н О В И В:

Сумська транспортна прокуратура звернулася до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з ОСОБА_2 штрафні санкції в сумі 2210,00 грн.

Свої вимоги мотивує тим, що відповідачем порушенні вимоги Закону України «Про автомобільний транспорт» від 03.07.92 р. №2355-ХІІ (далі - Закон), а саме: наданні послуги з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст.35 цього ж Закону та перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500км. одним водієм..

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити.

Прокурор та представник відповідача в судове засідання не зявилися, про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, що підтверджується поштовими повідомленнями про одержання повісти (а.с. 11,12).

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, враховуючи принципи рівності сторін, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

18.05.2009 року посадовими особами Територіального управління Головавтотрансінспеції у Сумській області була проведена перевірка відповідача щодо додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. За результатами перевірки було складено акт (а.с.6) з якого вбачається, що 18.05.2009 р. водій - ОСОБА_2, керуючи транспортним засобом марки Мерседес, державний НОМЕР_1 серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_2, без наявності відповідної ліцензії здійснював нерегулярні пасажирські перевезення по маршруту Суми-Глухів-Київ-Глухів-Суми протяжністю понад 500 км. одним водієм, чим були порушені вимоги статті 35 Закону України «Про автомобільний транспорт».

За результатами перевірки начальником Територіального управління Головавтотрансінспеції у Сумській області було прийнято постанову від 21.09.2009 року № 082075, згідно з якою до відповідача застосовано штрафні санкції на загальну суму 2210,00грн., а саме: в сумі 1700,00грн. - за відсутність ліцензійної карти та 510,0грн. - за перевезення пасажирів по маршруті протяжністю понад 500 км. одним водієм .

Відповідач був належним чином повідомлений про розгляд матеріалів стосовно проведеної перевірки щодо вчинення ним порушення законодавства про автомобільний транспорт , а також про прийняту постанову про застосування до відповідача фінансових санкцій, та особисто отримав повідомлення 24.09.2009 р., що підтверджується його підписом на поштовому повідомленні (а.с.8). На момент розгляду справи в суді відповідач в добровільному порядку в 15 денний термін суму штрафу до бюджету не сплатив, постанову про застосування штрафних санкцій в сумі 2210,00 грн. від 21.09.2009 року № 082075 в установленому порядку не оскаржив, як вбачається із копії акту порушення визнав у повному обсязі.

Згідно з пунктом 1 Положення про Міністерство транспорту та зв'язку України затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.2006 № 789, Міністерство транспорту та зв'язку України є центральним органом виконавчої влади, головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань реалізації державно політики в галузі автомобільного транспорту.

Статтею 6 Закону передбачено, що в складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонує урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, який здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, що провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт.

Пунктом 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 №1190 (далі - Положення) передбачено, що Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, як урядовий орган державного управління, відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.

Згідно вимог пункту 8 Положення, Міністерство транспорту та зв'язку України наказом № 888 від 14.12.2005 затвердило Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 28.12.2005 року за № 1573/11853. За п.1 цього Положення, територіальний орган Головної державної інспекції на автомобільному транспорті є територіальним структурним підрозділом Головної державної інспекції на автомобільному транспорті без права юридичної особи.

Пунктами 4, 5 Положення визначені основні завдання територіальних управлінь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у відповідному регіоні, а саме: здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування. Крім того територіальні управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, відповідно до покладених на них завдань здійснюють державний контроль за суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування.

Відповідно до вимог статті 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» № 2344 від 05.04.2001 року, автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.

Згідно ст.35 Закону України «Про автомобільний транспорт», на автобусні маршрути протяжністю понад 500 км. у рейс повинні направлятися два водії.

Згідно абзацу 3,8 частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги позивача щодо стягнення 2210,00 грн. штрафних санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт правомірними та обґрунтованими.

Відповідно до ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Сумського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Територіального управління Головавтотрансінспеції у Сумській області до Фізичної

особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) штрафні санкції в сумі 2210 (дві тисячі двісті десять) грн.00 до державного бюджету України (на рахунок 31114106700007, УДК у м.Глухів, код платежу 21081100, код ОКПО 23635209, МФО 837013 ГДКУ у Сумській області).

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) С.М. Гелета

З оригіналом згідно

Суддя С.М. Гелета

Повний текст постанови складено та підписано 30.04.2010р.