Ухвала суду № 94560106, 29.01.2021, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
29.01.2021
Номер справи
320/11589/20
Номер документу
94560106
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 УХВАЛА

про передачу справи за підсудністю

29 січня 2021 року м. Київ № 320/11589/20

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Іщука І.О., ознайомившись із позовною заявою

за позовомОСОБА_1 до про Голосіївського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві, Подільського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) визнання протиправною та скасування постанови від 10.06.2020 №219620, визнання протиправною та скасування постанови від 12.10.2020 ВП№63253480, ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Голосіївського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві, Подільського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), в якій просить суд:

- визнати протиправною та скасувати постанову Голосіївського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві про накладення адміністративного стягнення від 10.06.2020 №219620;

- визнати протиправною та скасувати постанову Подільського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіональног управління Міністерства юстиції (м. Київ) про відкриття виконавчого провадження від 12.10.2020 №63253480.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 16.11.2020 матеріали справи №320/11589/20 за позовом ОСОБА_1 до Голосіївського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві, Подільського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про визнання протиправною та скасування постанови від 10.06.2020 №219620, визнання протиправною та скасування постанови від 12.10.2020 ВП№63253480 передано до Окружного адміністративного суду міста Києва за підсудністю.

Листом Київського окружного адміністративного суду від 14.01.2021 №01-19/364/21 матеріали адміністративної справи №320/11589/20 скеровано до Окружного адміністративного суду міста Києва.

Автоматизованою системою документообігу Окружного адміністративного суду міста Києва матеріали справи перереєстровано, в порядку, визначеному пунктом 15 частини першої Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства в редакції Закону України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів", матеріали адміністративної справи передано на розгляд судді Іщуку І.О .

Як вбачається з матеріалів справи, з даним позовом позивач звернувся до Київського окружного адміністративного суду.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 16.11.2020 матеріали справи №320/11589/20 передано до Окружного адміністративного суду міста Києва за підсудністю.

Ознайомившись із позовною заявою та доданими до неї матеріалами, суд не погоджується з висновками, викладеними в ухвалі Київського окружного адміністративного суду з огляду на наступне.

Відповідно до частини першої статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень, ухвалених місцевим загальним судом як адміністративним судом, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист (частина п`ята статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України).

Частиною першою статті 74 Закону України "Про виконавче провадження" встановлено, що рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про виконавче провадження» виконавчим документом є, зокрема, ухвали, постанови судів у цивільних, господарських, адміністративних справах, справах про адміністративні правопорушення, кримінальних провадженнях у випадках, передбачених законом.

Як вбачається з тексту позовної заяви ОСОБА_1 , в провадженні Подільського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) перебуває виконавче провадження №63253480 у зв`язку з притягненням заявника до адміністративної відповідальності, відкритого на підставі постанови Голосіївського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві про накладення адміністративного стягнення від 10.06.2020 №219620.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

Пунктом 4 частини першої вказаної статті також встановлено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.

Частинами першою та другою статті 30 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.

Разом з тим, частиною першою статті 318 Кодексу адміністративного суду судочинства України рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу.

При винесенні ухвали 16.11.2020 Київський окружний адміністративний суд керувався лише положеннями територіальної підсудності, не врахувавши при цьому зміст та характер позовних вимог.

Слід зазначити, що Київським окружним адміністративним судом при визначенні предметної юрисдикції даної справи не враховано положення частини першої статті 287 Кодексу адміністративного судочинства, частини першої статті 74 Закону України "Про виконавче провадження" та пунктів 1, 4 частини першої статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України.

Враховуючи викладене, з метою дотримання правил предметної юрисдикції (підсудності) адміністративних справ, суд вважає за необхідне вирішити питання щодо передачі даної справи відповідному місцевому загальному суду як адміністративниму, оскільки останньому підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності та з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень, ухвалених місцевим загальним судом як адміністративним судом.

Відповідно до частини першої статті 25 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про необхідність передачі справи №320/11589/20 до Подільського районного суду міста Києва за підсудністю.

Як зазначено в позовній заяві, адресою реєстрації позивача є: АДРЕСА_1 .

Беручи до уваги те, що місцем реєстрації (перебування) позивача є адреса АДРЕСА_1 , з метою дотримання правил підсудності, суд вважає за необхідне передати адміністративну справу №320/11589/20 до Подільського районного суду міста Києва за місцем перебування позивача.

Керуючись статтями 22, 25, 26, 29, 241, 243, 286 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Передати адміністративну справу №320/11589/20 на розгляд до Подільського районного суду міста Києва (04071, м. Київ, вул. Хорива, 21, код ЄДРПОУ 02896727).

2. Копію ухвали направити сторонам.

Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України і може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 292-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Іщук І.О.