
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
27 січня 2021 року м. Рівне №460/6736/20
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Махаринця Д.Є. розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
ОСОБА_1 доТернопільський зональний відділ Військової служби правопорядку про визнання протиправними дії та зобов`язання вчинення певних дій, -В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 11.09.2020 звернувся до суду з позовом до Тернопільського зонального відділу Військової служби правопорядку про визнання протиправними дії та зобов`язання вчинення певних дій.
Ухвалою суду від 14.09.2020 позовну заяву було залишено без руху та надано позивачеві строк на усунення недоліків. Позивач недоліки позовної заяви усунув вчасно, відтак ухвалою від 28.09.2020 позовну заяву було прийнято до розгляду, відкрито провадження та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно заяви про усунення недоліків від 24.09.2020 позивач просить суд:
* визнати протиправними дії Тернопільського зонального відділу Військової служби правопорядку щодо:
- невірного розрахунку ОСОБА_1 посадового окладу (6630,00 грн.) та окладу за військовим званням (1480,00 грн.) для нарахування та виплати грошового забезпечення за період з 01.03.2018 по 28.11.2018;
- використання розміру посадового окладу (6630,00 грн.) та розміру окладу за військовим званням (1480,00 грн.) для розрахунку ОСОБА_1 при звільненні з військової служби (розрахунку одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби);
- видачі ОСОБА_1 невірної довідки про розміри щомісячних та додаткових видів грошового забезпечення за період з 01.03.2018 по 28.11.2018 з використанням розміру посадового окладу (6630,00 грн.) та окладу за військовим званням (1480,00 грн.) для нарахування пенсії;
- використання розміру посадового окладу (6630,00 грн.) та окладу за військовим званням (1480,00 грн.) для нарахування та виплати ОСОБА_1 належної грошової компенсації за всі невикористані календарні дні додаткової щорічної відпустки як учаснику бойових дій за 2016-2018 роки;
* зобов`язати Тернопільський зональний відділ Військової служби правопорядку:
- здійснити перерахунок грошового забезпечення ОСОБА_1 за період з 01.03.2018 по 28.11.2018 з використанням розміру посадового окладу 6999,00 грн. та розміру окладу за військовим званням 1560,00 грн.;
- виплатити ОСОБА_1 різницю між перерахованим та фактично виплаченим розміром грошового забезпечення за період з 01.03.2018 по 28.11.2018 з використанням розміру посадового окладу 6999,00 грн. та розміру окладу за військовим званням 1560,00 грн.;
- здійснити перерахунок розрахунку ОСОБА_1 при звільненні з військової служби (одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби) з використанням розміру посадового окладу 6999,00 грн. та розміру окладу за військовим званням 1560,00 грн.;
- виплатити ОСОБА_1 різницю між перерахованими та фактично виплаченими виплатами при звільненні з військової служби (одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби) з використанням розміру посадового окладу 6999,00 грн. та розміру окладу за військовим званням 1560,00 грн.;
- видати ОСОБА_1 довідку "Про розміри щомісячних видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій для обчислення пенсії" за період 01.03.2018 по 28.11.2018 з використанням розміру посадового окладу 6999,00 грн. та розміру окладу за військовим званням 1560,00 грн.;
- здійснити перерахунок грошової компенсації за всі невикористані дні додаткової відпустки за 2016-2018 роки виплаченої ОСОБА_1 за рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 04.09.2019 по справі №460/1717/19 з використанням розміру посадового окладу 6999,00 грн. та розміру окладу за військовим званням 1560,00 грн.;
- виплатити ОСОБА_1 різницю між перерахованою та фактично виплаченою грошовою компенсацією за всі невикористані дні додаткової відпустки за 2016-2018 роки виплаченої ОСОБА_1 за рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 04.09.2019 по справі №460/1717/19 з використанням розміру посадового окладу 6999,00 грн. та розміру окладу за військовим званням 1560,00 грн.
Позовні вимоги ґрунтуються на тому, що відповідачем у 2018 році, а саме: з 01.03.2018 по 31.12.2018, не було встановлено посадовий оклад позивача та оклад за військовим званням, шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлено законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт. На думку позивача, відповідач протиправно у 2018 році не застосував пункт 1 Примітки Додатку 1 та Примітки Додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» при обчисленні розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням 50 відсотків розмір мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 01.01.2018.
Ухвалою суду від 28.09.2020 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
26 жовтня 2020 року на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву від відповідача. Заперечення на позовну вимоги ґрунтуються на тому, що у спірних правовідносинах застосуванню підлягають положення п.4 Постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 року №704 в редакції постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року. При цьому, відповідач звертає увагу, що примітки до додатків до постанови №704 за загальним правилом як складова частина нормативно-правового акту не містять нормативних положень. Окрім того, відповідач зазначив, що згідно п.3 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 06.12.2016 №1774-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", який набрав чинності 01.01.2017, після набрання чинності цим Законом мінімальна заробітна плата не застосовується як розрахункова величина для визначення посадових окладів та заробітної плати працівників та інших виплат.
30 жовтня 2020 року до суду надійшла відповідь на відзив, в якій позивач підтримав позовні вимоги з підстав, викладених у позовній заяві.
Дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи адміністративного позову, суд встановив наступне.
Позивач - ОСОБА_1 , військову службу з 2016 року проходив у Тернопільському зональному відділі Військової служби правопорядку.
Наказом начальника Тернопільського зонального відділу Військової служби правопорядку від 28.11.2018 №237 (а.с. 10) позивача було звільнено з військової служби у запас (за станом здоров`я) на підставі наказу начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил України (по особовому складу) від 27.11.2018 №625 (а.с. 11).
Згідно грошового атестату від 28.11.2018 (а.с. 31) та довідки про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії для обчислення пенсії від 29.11.2018 (а.с. 30) полковника ОСОБА_1 , начальника штабу ПЗНВ, позивачу встановлено посадовий оклад у розмірі 6630,00 грн., оклад за військовим званням 1480,00 грн.
Позивач зазначає, що відповідачем у 2018 році, а саме: з 01.03.2018 по 28.11.2018, не було встановлено посадовий оклад позивача та оклад за військовим званням, шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлено законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт. На думку позивача, відповідач протиправно у 2018 році не застосував пункт 1 Примітки Додатку 1 та Примітки Додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» при обчисленні розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням 50 відсотків розмір мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 01.01.2018.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Частиною 2 ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України; суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів осіб і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Отже, під час розгляду спорів щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, суд зобов`язаний незалежно від підстав, наведених у позові, перевіряти оскаржувані рішення, дії та бездіяльність на їх відповідність усім зазначеним вимогам.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 1.
Згідно ч.ч.2-4 ст.9 ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону. Грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності. Порядок виплати грошового забезпечення визначається Міністром оборони України, керівниками центральних органів виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні утворені відповідно до законів України військові формування та правоохоронні органи, керівниками розвідувальних органів України. Порядок і розміри грошового забезпечення військовослужбовців, відряджених до державних органів, підприємств, установ, організацій, а також державних та комунальних навчальних закладів для виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки із залишенням на військовій службі, визначаються Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Додатком 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. №704 встановлено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу.
Згідно Примітки до додатку 1 посадові оклади за розрядами тарифної сітки визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт. У разі коли посадовий оклад визначений у гривнях з копійками, цифри до 4,99 відкидаються, від 5 і вище - заокруглюються до десяти гривень.
Статтями 7, 8 Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» станом на 01.01.2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб складає 1762 грн., а мінімальна заробітна плата - 3723 грн. Отже, 50% МЗП буде складати 1861,50 грн., що є більше, ніж прожитковий мінімум для працездатних осіб.
Таким чином, вихідний показник, який повинен братися для перерахунку показників значень для визначення розміру окладу за посадою та військовим званням повинен бути 1861,50 грн.
В досліджуваній ситуації, суд звертає увагу на рішення Європейського суду з прав людини по справі «Ольсон проти Швеції», а саме, норма спеціального закону не може розглядатися як право, якщо її не сформульовано з достатньою точністю так, щоб громадянин мав змогу, якщо потрібно, з відповідними рекомендаціями, до певної міри передбачити наслідки своєї поведінки.
Окрім того, Європейський суд з прав людини зазначає, що відповідальність за подолання недоліків законодавства , правових колізій, прогалин, інтерпретаційних сумнівів лежить, в тому числі, і на судових органах, які застосовують та тлумачать закони (рішення у справах «Вєренцов проти України», «Кантоні проти Франції»).
Враховуючи те, що нечіткість Постанови №704, коли Примітки до Додатків 1,14 на які покликається позивач і які, не визнає відповідач, є, в свою чергу, частинами даного нормативно-правового акта, які представляють державно-владний припис, призначений для спеціального текстового або символічного підкреслення, має супровідний характер, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог в частині визнання протиправними дій Тернопільського зонального відділу Військової служби правопорядку щодо:
- невірного розрахунку ОСОБА_1 посадового окладу (6630,00 грн.) та окладу за військовим званням (1480,00 грн.) для нарахування та виплати грошового забезпечення за період з 01.03.2018 по 28.11.2018;
- використання розміру посадового окладу (6630,00 грн.) та розміру окладу за військовим званням (1480,00 грн.) для розрахунку ОСОБА_1 при звільненні з військової служби (розрахунку одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби);
зобов`язання Тернопільський зональний відділ Військової служби правопорядку:
- здійснити перерахунок грошового забезпечення ОСОБА_1 за період з 01.03.2018 по 28.11.2018 з використанням розміру посадового окладу 6999,00 грн. та розміру окладу за військовим званням 1560,00 грн.;
- виплатити ОСОБА_1 різницю між перерахованим та фактично виплаченим розміром грошового забезпечення за період з 01.03.2018 по 28.11.2018 з використанням розміру посадового окладу 6999,00 грн. та розміру окладу за військовим званням 1560,00 грн.;
- здійснити перерахунок розрахунку ОСОБА_1 при звільненні з військової служби (одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби) з використанням розміру посадового окладу 6999,00 грн. та розміру окладу за військовим званням 1560,00 грн.;
- виплатити ОСОБА_1 різницю між перерахованими та фактично виплаченими виплатами при звільненні з військової служби (одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби) з використанням розміру посадового окладу 6999,00 грн. та розміру окладу за військовим званням 1560,00 грн.;
- видати ОСОБА_1 нову довідку "Про розміри щомісячних видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій для обчислення пенсії" за період 01.03.2018 по 28.11.2018 після здійснення всіх перерахунків та виплат, зазначених вище;
- здійснити перерахунок грошової компенсації за всі невикористані дні додаткової відпустки за 2016-2018 роки виплаченої ОСОБА_1 за рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 04.09.2019 по справі №460/1717/19 з використанням розміру посадового окладу 6999,00 грн. та розміру окладу за військовим званням 1560,00 грн.;
- виплатити ОСОБА_1 різницю між перерахованою та фактично виплаченою грошовою компенсацією за всі невикористані дні додаткової відпустки за 2016-2018 роки виплаченої ОСОБА_1 за рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 04.09.2019 по справі №460/1717/19 з використанням розміру посадового окладу 6999,00 грн. та розміру окладу за військовим званням 1560,00 грн.
Стосовно позовних вимог про визнання протиправними дій відповідача щодо: - видачі ОСОБА_1 невірної довідки про розміри щомісячних та додаткових видів грошового забезпечення за період з 01.03.2018 по 28.11.2018 з використанням розміру посадового окладу (6630,00 грн.) та окладу за військовим званням (1480,00 грн.) для нарахування пенсії; - використання розміру посадового окладу (6630,00 грн.) та окладу за військовим званням (1480,00 грн.) для нарахування та виплати ОСОБА_1 належної грошової компенсації за всі невикористані календарні дні додаткової щорічної відпустки як учаснику бойових дій за 2016-2018 роки, суд зазначає, що довідка "Про розміри щомісячних видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій для обчислення пенсії" видавалась з врахуванням фактично виплачених позивачеві коштів, а грошова компенсація за всі невикористані календарні дні додаткової щорічної відпустки як учаснику бойових дій за 2016-2018 роки розраховувалась відповідачем на підставі актуальних на той момент даних. Відтак, суд не вбачає ознак протиправності у зазначених діях відповідача, а тому у задоволенні вказаних позовних вимог слід відмовити в зв`язку з передчасністю таких вимог .
Так, суд зауважує що у разі набрання законної сили даним рішенням позивач вправі звернутись до відповідача із заявою про видачу належної довідки із урахуванням перерахунку, проведеного на підставі судового рішення.
Щодо доводів відповідача, наведених ним у відзиві на адміністративний позов, суд вважає необхідним наголосити, що Європейський суд з прав людини у рішенні від 10 квітня 2008 року в справі «Вассерман проти Росії» вказав, що засіб юридичного захисту, якого вимагає стаття 13, має бути «ефективним» як з практичної, так і з правової точки зору, тобто таким, що або запобігає стверджуваному порушенню чи його повторенню в подальшому, або забезпечує адекватне відшкодування за те чи інше порушення, яке вже відбулося. Навіть якщо якийсь окремий засіб юридичного захисту сам по собі не задовольняє вимоги статті 13, задоволення її вимог може забезпечуватися за допомогою сукупності засобів юридичного захисту, передбачених національним законодавством.
Важливим також є те, що згідно з усталеною практикою Європейського суду, поняття «якість закону» означає, що національне законодавство повинне бути доступним і передбачуваним, тобто визначати достатньо чіткі положення, аби дати людям адекватну вказівку щодо обставин і умов, за яких державні органи мають право вживати заходів, що вплинуть на права осіб (рішення у справах «Олександр Волков проти України», «G.G. та інші проти Болгарії»).
Щодо посилання відповідача на п.3 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 06.12.2016 №1774-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", який набрав чинності 01.01.2017, згідно якого після набрання чинності цим Законом мінімальна заробітна плата не застосовується як розрахункова величина для визначення посадових окладів та заробітної плати працівників та інших виплат, суд зазначає наступне.
Відповідно до п.2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 06.12.2016 №1774-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (передує тому пункту, на який посилається відповідач), обмеження щодо виплати пенсії, щомісячного довічного грошового утримання, передбачені цим Законом, не застосовуються протягом особливого періоду до пенсій, щомісячного довічного грошового утримання, що призначені особам, які проходять військову службу або перебувають на посадах у Міністерстві оборони України.
Верховний Суд у листі від 13.07.2018 р. № 60-1543/0/2-18 повідомив, що особливий період діє в Україні з 17.03.2014, після оприлюднення Указу Президента України від 17.03.2014 №303/2014 "Про часткову мобілізацію". Президент України рішення про переведення державних інституцій на функціонування в умовах мирного часу, на момент виникнення спірних правовідносин, не приймав.
Отже, особливий період в Україні діяв на момент звільнення позивача з військової служби, а тому і обмеження щодо не застосування мінімальної заробітної плати як розрахункової величини для визначення посадових окладів та заробітної плати працівників та інших виплат, до позивача не застосовувались.
Стаття 77 КАС України передбачає, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
З огляду на те, що відповідачем, як суб`єктом владних повноважень, не доведено правомірності вчинених ним дій, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню частково.
Підстав для розподілу судових витрат в даній справі немає, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, а доказів понесення інших судових витрат не надав.
Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Тернопільського зонального відділу Військової служби правопорядку (46002, м.Тернопіль, вул.Дубовецька, 1; код ЄДРПОУ 07815417) задовольнити частково.
Визнати протиправними дій Тернопільського зонального відділу Військової служби правопорядку щодо:
- невірного розрахунку ОСОБА_1 посадового окладу (6630,00 грн.) та окладу за військовим званням (1480,00 грн.) для нарахування та виплати грошового забезпечення за період з 01.03.2018 по 28.11.2018;
- використання розміру посадового окладу (6630,00 грн.) та розміру окладу за військовим званням (1480,00 грн.) для розрахунку ОСОБА_1 при звільненні з військової служби (розрахунку одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби).
Зобов`язати Тернопільський зональний відділ Військової служби правопорядку:
- здійснити перерахунок грошового забезпечення ОСОБА_1 за період з 01.03.2018 по 28.11.2018 з використанням розміру посадового окладу 6999,00 грн. та розміру окладу за військовим званням 1560,00 грн.;
- виплатити ОСОБА_1 різницю між перерахованим та фактично виплаченим розміром грошового забезпечення за період з 01.03.2018 по 28.11.2018 з використанням розміру посадового окладу 6999,00 грн. та розміру окладу за військовим званням 1560,00 грн.;
- здійснити перерахунок розрахунку ОСОБА_1 при звільненні з військової служби (одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби) з використанням розміру посадового окладу 6999,00 грн. та розміру окладу за військовим званням 1560,00 грн.;
- виплатити ОСОБА_1 різницю між перерахованими та фактично виплаченими виплатами при звільненні з військової служби (одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби) з використанням розміру посадового окладу 6999,00 грн. та розміру окладу за військовим званням 1560,00 грн.;
- видати ОСОБА_1 нову довідку "Про розміри щомісячних видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій для обчислення пенсії" за період 01.03.2018 по 28.11.2018 після здійснення всіх перерахунків та виплат, зазначених вище;
- здійснити перерахунок грошової компенсації за всі невикористані дні додаткової відпустки за 2016-2018 роки виплаченої ОСОБА_1 за рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 04.09.2019 по справі №460/1717/19 з використанням розміру посадового окладу 6999,00 грн. та розміру окладу за військовим званням 1560,00 грн.;
- виплатити ОСОБА_1 різницю між перерахованою та фактично виплаченою грошовою компенсацією за всі невикористані дні додаткової відпустки за 2016-2018 роки виплаченої ОСОБА_1 за рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 04.09.2019 по справі №460/1717/19 з використанням розміру посадового окладу 6999,00 грн. та розміру окладу за військовим званням 1560,00 грн.
У задоволенні позовних вимог про визнання протиправними дій Тернопільського зонального відділу Військової служби правопорядку щодо видачі ОСОБА_1 невірної довідки про розміри щомісячних та додаткових видів грошового забезпечення за період з 01.03.2018 по 28.11.2018 з використанням розміру посадового окладу (6630,00 грн.) та окладу за військовим званням (1480,00 грн.) для нарахування пенсії; використання розміру посадового окладу (6630,00 грн.) та окладу за військовим званням (1480,00 грн.) для нарахування та виплати ОСОБА_1 належної грошової компенсації за всі невикористані календарні дні додаткової щорічної відпустки як учаснику бойових дій за 2016-2018 роки, - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складений 27 січня 2021 року.
Суддя Д.Є. Махаринець