Рішення № 94506923, 28.01.2021, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.01.2021
Номер справи
420/12819/20
Номер документу
94506923
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 420/12819/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 січня 2021 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Стефанова С.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «БК ДЕЛЮКС ДЕВЕЛОПМЕНТ» до Доброславської селищної ради Лиманського району Одеської області про визнання протиправним та скасування рішення, яке оформлене протоколом №88 від 19 листопада 2020 року, -

В С Т А Н О В И В:

До Одеського окружного адміністративного суду 20 листопада 2020 року надійшов адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «БК ДЕЛЮКС ДЕВЕЛОПМЕНТ» до Доброславської селищної ради Лиманського району Одеської області, в якому позивач просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення уповноваженої особи Доброславської селищної ради Лиманського району Одеської області від 19 листопада 2020 року, оформлене протоколом №88, яким пропозицію товариства з обмеженою відповідальністю «БК ДЕЛЮКС ДЕВЕЛОПМЕНТ» по спрощеній процедурі згідно з предметом закупівлі «Капітальний ремонт огорожі спортивного комплексу в селі Вовківське Лиманського району Одеської області (код ДК 021:2015-45450000-6 Інші завершальні будівельні роботи)» було відхилено на підставі частини 13 статті 14 Закону України «Про публічні закупівлі»;

- стягнути з Доброславської селищної ради Лиманського району Одеської області на користь товариства з обмеженою відповідальністю «БК ДЕЛЮКС ДЕВЕЛОПМЕНТ» судові витрати.

Позиція позивача обґрунтовується наступним

Позивач зазначає, що 19 листопада 2020 року на онлайн-платформі «Ргоzогго» уповноваженою особою Доброславської селищної ради Лиманського району Одеської області за результатами вивчення тендерної пропозиції ТОВ «БК ДЕЛЮКС ДЕВЕЛОПМЕНТ» опубліковано протокол №88 по спрощеній закупівлі за предметом закупівлі «Капітальний ремонт огорожі спортивного комплексу в селі Вовківське Лиманського району Одеської області (код ДК 021:2015-45450000-6 Інші завершальні будівельні роботи)».

Як вказує позивач, вказаним протоколом пропозицію ТОВ «БК ДЕЛЮКС ДЕВЕЛОПМЕНТ» було відхилено на підставі частини 13 статті 14 Закону України «Про публічні закупівлі» у зв`язку з тим, що у складі своєї пропозиції не подано сертифікат відповідності на вироби бетонні тротуарні неармовані: плитка тротуарна та бордюр тротуарний (поребрик), що не відповідає вимогам п.1.10. Додатку №1 до оголошення.

Позивач, вважає вищевказане рішення протиправним та таким, що підлягає скасуванню посилаючись при цьому на те, що у пункті 1.10. Додатку №1 до оголошення вказано: «У складі тендерної пропозиції учасником подаються сертифікати відповідності та протоколи випробувань на вироби бетонні тротуарні неармовані: плитка тротуарна та бордюр тротуарний (поребрик), які будуть використовуватись учасником при виконанні робіт, про що учасником надається гарантійний лист. У разі якщо учасник не є виробником виробів бетонних тротуарних неармованих: плитка тротуарна та бордюр тротуарний (поребрик), то додатково надається лист від виробника щодо готовності здійснювати постачання вказаних матеріалів для виконання робіт. Сертифікат відповідності повинен бути чинним протягом строку виконання робіт за договором про закупівлю».

У позовній заяві зазначено, що 06 листопада 2020 року ТОВ «БК ДЕЛЮКС ДЕВЕЛОПМЕНТ» відповідно до вимог оголошення про проведення спрощеної закупівлі, подано тендерну пропозицію. Вся документація подана відповідно до встановлених вимог. Зокрема, у завантаженому файлі «Протокол випробувань, сертифікат.pdf» додані необхідний сертифікат відповідності та протокол випробувань на вироби бетонні тротуарні неармовані, виробництва ФОП ОСОБА_1 , які будуть використовуватися при виконанні робіт.

Крім того, позивач вказує, що оскільки ТОВ «БК ДЕЛЮКС ДЕВЕЛОПМЕНТ» не є виробником вказаних бетонних виробів, відповідно до вимог пункту 1.10. Додатку №1 до оголошення нами додатково подано лист від ФОП ОСОБА_1 щодо готовності здійснювати постачання вказаних матеріалів, який завантажений у файлі «лист043.pdf».

Таким чином, позивач вважає, що ТОВ «БК ДЕЛЮКС ДЕВЕЛОПМЕНТ» у повному обсязі виконані вимоги замовника, викладені у пункті 1.10. Додатку №1 до оголошення щодо надання сертифікатів відповідності та протоколів випробувань на вироби бетонні тротуарні неармовані, які будуть використовуватися при виконанні робіт.

Враховуючи вищенаведене, на переконання позивача, рішення про відхилення пропозиції прийняте уповноваженою особою є незаконним та таким що підлягає скасуванню, оскільки у замовника були відсутні підстави, визначені ч.13 ст.14 Закону України «Про публічні закупівлі» для відхилення пропозиції.

Позиція відповідача обґрунтовується наступним

Відповідач не погоджується з позовними вимогами ТОВ «БК ДЕЛЮКС ДЕВЕЛОПМЕНТ», вважає їх необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню посилаючись при цьому на те, що оскаржуваним рішенням уповноваженої особи Доброславської селищної ради Лиманського району Одеської області від 19 листопада 2020 року, оформленим протоколом №88, яким пропозицію товариства з обмеженою відповідальністю «БК ДЕЛЮКС ДЕВЕЛОПМЕНТ» по спрощеній процедурі згідно з предметом закупівлі «Капітальний ремонт огорожі спортивного комплексу в селі Вовківське Лиманського району Одеської області» (код ДК 021:2015-45450000-6 Інші завершальні будівельні роботи) було відхилено на підставі частини 13 статті 14 Закону України «Про публічні закупівлі», було визначено, що згідно п.1.10 Додатку №1 до оголошення про закупівлю, у складі пропозиції учасником подаються сертифікати відповідності та протоколи випробувань а вироби бетонні тротуарні неармовані: плитка тротуарна та бордюр тротуарний (поребрик), які будуть використовуватись учасником при виконанні робіт, про що учасником надається гарантійний лист.

Відповідач звертає увагу, що в порушення вказаної вимоги учасником в складі пропозиції надано протокол випробувань ТОВ «Будіндустрія, ЛТД» від 23.06.2020 року №301с-ВЛ, згідно якого випробувано вироби бетонні тротуарні неармовані (ВБТН) 120х120х60/В25/Е200/F200 («Старе місто») виробництва ФОП ОСОБА_1 (у кількості 35 шт.); та сертифікат відповідності ТОВ «Ракурс ЛТД» від 23.06.2020 року №А2622912977-0303, дійсний до 22.06.2021 року на вироби тротуарні неармовані: бордюр тротуарний.

Отже, на переконання відповідача учасником у складі пропозиції не подано сертифікат відповідності на вироби бетонні тротуарні неармовані: плитка тротуарна та протокол випробувань на вироби бетонні тротуарні неармовані: бордюр тротуарний (поребрик).

Процесуальні дії

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 24 листопада 2020 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження по справі. Розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами в порядку ст.262 КАС України.

14 грудня 2020 року від відповідача надійшов відзив на позовну заяву (вхід. №53231/20).

Станом на 28 січня 2021 року, будь-яких інших заяв по суті справи, з боку сторін, а також відповіді на відзив в порядку та строки передбачені ст.263 КАС України від позивача на адресу суду не надходило.

Вивчивши матеріали справи, дослідивши обставини, якими обґрунтовувалися позовні вимоги та відзив на позовну заяву, перевіривши їх доказами, суд встановив наступні факти та обставини.

Обставини справи встановлені судом

Згідно з Законом України «Про публічні закупівлі» портал prozorro.gov.ua є відкритим ресурсом, який пропонує доступ до всієї інформації з центральної бази даних про електронні тендерні торги, що були оголошені з 31 липня 2016 року.

28 жовтня 2020 року на онлайн-платформі «Ргоzогго» уповноваженою особою Доброславської селищної ради Лиманського району Одеської області опубліковано оголошення про проведення спрощеної закупівлі за предметом закупівлі «Капітальний ремонт огорожі спортивного комплексу в селі Вовківське Лиманського району Одеської області (код ДК 021:2015-45450000-6 Інші завершальні будівельні роботи)». Ідентифікатор тендеру UА-2020-10-28-009933-С, посилання: https://ргоzогго.gоv.ua/tender/UА-2020-10-28-009933-с (а.с.15-21).

Відповідно до п.1.10 Додатку №1 до оголошення, у складі тендерної пропозиції учасником подаються сертифікати відповідності та протоколи випробувань на вироби бетонні тротуарні неармовані: плитка тротуарна та бордюр тротуарний (поребрик), які будуть використовуватись учасником при виконанні робіт, про що учасником надається гарантійний лист. У разі якщо учасник не є виробником виробів бетонних тротуарних неармованих: плитка тротуарна та бордюр тротуарний (поребрик), то додатково надається лист від виробника щодо готовності здійснювати постачання вказаних матеріалів для виконання робіт. Сертифікат відповідності повинен бути чинним протягом строку виконання робіт за договором про закупівлю.

06 листопада 2020 року ТОВ «БК ДЕЛЮКС ДЕВЕЛОПМЕНТ» подано тендерну пропозицію у вказаній закупівлі, що підтверджується копією реєстру отриманих тендерних пропозицій (а.с.22).

До вказаної пропозиції, позивачем надано:

- сертифікат відповідності №А2622912977-0303 від 23 червня 2020 року; продукція - вироби бетонні вібропресовані: вироби тротуарні неармовані; бордюр тротуарний (код УКТЗЕД 23.61.1); виробник продукції - ФОП ОСОБА_1 ; сертифікат видано на підставі протоколу випробувань №301с-ВЛ від 23.06.2020 року, виданого ВЛ ТОВ «Будіндустрія, ЛТД» (атестат акредитації №2Н790 від 30.09.2017 року), рішення ОС «УкрБУДСЕРТ», ТОВ «Ракурс ЛТД» №А2622912977-0303/1 від 23.06.2020 року (а.с.30);

- протокол №301с-ВЛ випробування продукції: вироби бетонні тротуарні неармовані виробництва ФОП ОСОБА_1 , виданий ТОВ «БУДІНДУСТРІЯ, ЛТД» (а.с.27-29);

- лист ФОП ОСОБА_1 №05/11 від 05.11.2020 року щодо постачання товару (а.с.31).

09 листопада 2020 року відбулися торги за наслідками яких ТОВ «ПОДІЛЮКС-ПІВДЕНЬ» посіло першу позицію, а ТОВ «БК ДЕЛЮКС ДЕВЕЛОПМЕНТ» посіло другу позицію, що підтверджується копією Протоколу розкриття тендерних пропозицій від 09.11.2020 року (а.с.23-24).

16 листопада 2020 року пропозицію ТОВ «ПОДІЛЮКС-ПІВДЕНЬ» відхилено уповноваженою особою Доброславської селищної ради Лиманського району Одеської області, що підтверджується копією протоколу щодо прийняття рішення уповноваженою особою №83 (а.с.25).

19 листопада 2020 року на онлайн-платформі «Ргоzогго» уповноваженою особою Доброславської селищної ради Лиманського району Одеської області за результатами вивчення тендерної пропозиції ТОВ «БК ДЕЛЮКС ДЕВЕЛОПМЕНТ» опубліковано протокол №88 по спрощеній закупівлі за предметом закупівлі «Капітальний ремонт огорожі спортивного комплексу в селі Вовківське Лиманського району Одеської області (код ДК 021:2015-45450000-6 Інші завершальні будівельні роботи)» (а.с.26).

Згідно протоколу №88 від 19 листопада 2020 року, пропозицію ТОВ «БК ДЕЛЮКС ДЕВЕЛОПМЕНТ» було відхилено на підставі частини 13 статті 14 Закону України «Про публічні закупівлі» у зв`язку з тим, що у складі своєї пропозиції не подано сертифікат відповідності на вироби бетонні тротуарні неармовані: плитка тротуарна та бордюр тротуарний (поребрик), що не відповідає вимогам п.1.10. Додатку №1 до оголошення.

Позивач, не погоджуючись з прийнятим рішенням, яке оформлене протоколом №88 від 19 листопада 2020 року, вважаючи його протиправним та таким, що підлягає скасуванню, звернувся з даним адміністративним позовом до суду.

Джерела права та висновки суду

Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Згідно з ч.1 ст.5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.

За правилами предметної підсудності встановленими ст.19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження (п.1 ч.1).

За таких обставин суд дійшов висновку про підсудність позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю «БК ДЕЛЮКС ДЕВЕЛОПМЕНТ» Одеському окружному адміністративному суду.

Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об`єднаних територіальних громад, визначені Законом України «Про публічні закупівлі» №922-VIII від 25.12.2015 року (далі - Закон №922-VIII).

Статтею 14 цього Закону встановлено порядок проведення спрощеної закупівлі.

Спрощена закупівля проводиться замовником із застосуванням електронного аукціону відповідно до статті 30 цього Закону.

Спрощена закупівля складається з таких послідовних етапів:

1) оприлюднення оголошення про проведення спрощеної закупівлі;

2) уточнення інформації, зазначеної замовником в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі;

3) подання пропозицій учасниками;

4) проведення електронного аукціону відповідно до статті 30 цього Закону;

5) розгляд на відповідність умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі та вимогам до предмета закупівлі, пропозиції учасника;

6) визначення переможця спрощеної закупівлі та укладення договору про закупівлю;

7) розміщення звіту про результати проведення закупівлі відповідно до статті 19 цього Закону.

В оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, що оприлюднюється замовником відповідно до статті 10 цього Закону, обов`язково зазначаються:

1) найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, його категорія;

2) назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися стосовно кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі і частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності);

3) інформація про технічні, якісні та інші характеристики предмета закупівлі;

4) кількість та місце поставки товарів або обсяг і місце виконання робіт чи надання послуг;

5) строк поставки товарів, виконання робіт, надання послуг;

6) умови оплати;

7) очікувана вартість предмета закупівлі;

8) період уточнення інформації про закупівлю (не менше трьох робочих днів);

9) кінцевий строк подання пропозицій (строк для подання пропозицій не може бути менше ніж п`ять робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення спрощеної закупівлі в електронній системі закупівель);

10) перелік критеріїв та методика оцінки пропозицій із зазначенням питомої ваги критеріїв;

11) розмір та умови надання забезпечення пропозицій учасників (якщо замовник вимагає його надати);

12) розмір та умови надання забезпечення виконання договору про закупівлю (якщо замовник вимагає його надати);

13) розмір мінімального кроку пониження ціни під час електронного аукціону в межах від 0,5 відсотка до 3 відсотків або в грошових одиницях очікуваної вартості закупівлі.

В оголошенні про проведення спрощеної закупівлі може зазначатися інша інформація.

Як було встановлено судом та вбачається з матеріалів справи відповідач провів спрощену закупівлю за предметом закупівлі «Капітальний ремонт огорожі спортивного комплексу в селі Вовківське Лиманського району Одеської області (код ДК 021:2015-45450000-6 Інші завершальні будівельні роботи)».

Згідно вимог п.1.10 Додатку №1 до оголошення, у складі тендерної пропозиції учасником подаються сертифікати відповідності та протоколи випробувань на вироби бетонні тротуарні неармовані: плитка тротуарна та бордюр тротуарний (поребрик), які будуть використовуватись учасником при виконанні робіт, про що учасником надається гарантійний лист. У разі якщо учасник не є виробником виробів бетонних тротуарних неармованих: плитка тротуарна та бордюр тротуарний (поребрик), то додатково надається лист від виробника щодо готовності здійснювати постачання вказаних матеріалів для виконання робіт. Сертифікат відповідності повинен бути чинним протягом строку виконання робіт за договором про закупівлю.

Судом встановлено, що позивач у складі пропозиції надав:

- сертифікат відповідності №А2622912977-0303 від 23 червня 2020 року; продукція - вироби бетонні вібропресовані: вироби тротуарні неармовані; бордюр тротуарний (код УКТЗЕД 23.61.1); виробник продукції - ФОП ОСОБА_1 ; сертифікат видано на підставі протоколу випробувань №301с-ВЛ від 23.06.2020 року, виданого ВЛ ТОВ «Будіндустрія, ЛТД» (атестат акредитації №2Н790 від 30.09.2017 року), рішення ОС «УкрБУДСЕРТ», ТОВ «Ракурс ЛТД» №А2622912977-0303/1 від 23.06.2020 року (а.с.30);

- протокол №301с-ВЛ випробування продукції: вироби бетонні тротуарні неармовані виробництва ФОП ОСОБА_1 , виданий ТОВ «БУДІНДУСТРІЯ, ЛТД» (а.с.27-29);

- лист ФОП ОСОБА_1 №05/11 від 05.11.2020 року щодо постачання товару (а.с.31).

При цьому, позивачем у складі пропозиції не подано сертифікат відповідності на вироби бетонні тротуарні неармовані: плитка тротуарна та протокол випробувань на вироби бетонні тротуарні неармовані: бордюр тротуарний (поребрик).

Відповідно до пункту 1 частини 13 статті 14 Закону №922-VIII, замовник відхиляє пропозицію в разі, якщо пропозиція учасника не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі.

Оскільки пропозиція позивача не відповідала вимогам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, відповідач прийняв протокольне рішення (протокол) №88 від 19.11.2020 року, яким відхилив пропозицію позивача (а.с.26).

Згідно із частиною 7 статті 14 Закону №922-VIII, у період уточнення інформації учасники спрощеної закупівлі мають право звернутися до замовника через електронну систему закупівель за роз`ясненням щодо інформації, зазначеної в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, щодо вимог до предмета закупівлі та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення спрощеної закупівлі.

При цьому, позивач не скористався таким правом і не звернувся до відповідача за отриманням відповідних роз`яснень щодо змісту та форми документів, необхідних для належної участі у закупівлі робіт.

Враховуючи зазначене, відсутні підстави для визнання протиправним та скасування рішення уповноваженої особи Доброславської селищної ради Лиманського району Одеської області від 19 листопада 2020 року, оформлене протоколом №88, яким пропозицію товариства з обмеженою відповідальністю «БК ДЕЛЮКС ДЕВЕЛОПМЕНТ» по спрощеній процедурі згідно з предметом закупівлі «Капітальний ремонт огорожі спортивного комплексу в селі Вовківське Лиманського району Одеської області (код ДК 021:2015-45450000-6 Інші завершальні будівельні роботи)» було відхилено на підставі частини 13 статті 14 Закону України «Про публічні закупівлі».

Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують.

Згідно ст.17 Закону України «Про виконання рішень і застосування практики Європейського Суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію і практику Суду як джерело права.

Так, у п.29 Рішення Європейського суду з прав людини від 09.12.1994р. Справа «Руїз Торіха проти Іспанії» (серія А, №303А) Суд повторює, що згідно з його установленою практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтованості рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення.

Частиною 1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Згідно ч.1 ст.72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Таким чином, на підставі ст.8 КАС України, згідно якої усі учасники адміністративного процесу є рівними та ст.9 КАС України, згідно якої розгляд і вирішення справ у адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, з`ясувавши обставини у справі, перевіривши всі доводи і заперечення сторін та надавши правову оцінку наданим доказам, суд дійшов висновку, що позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю «БК ДЕЛЮКС ДЕВЕЛОПМЕНТ» до Доброславської селищної ради Лиманського району Одеської області про визнання протиправним та скасування рішення, яке оформлене протоколом №88 від 19 листопада 2020 року - задоволенню не підлягають.

Розподіл судових витрат

У зв`язку з відмовою позовних вимог, розподіл судових витрат у відповідності до ст.139 КАС України не здійснюється.

Керуючись ст.ст. 2, 6, 8, 9, 12, 14, 44, 139, 242-246, 255 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

В задоволенні адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю «БК ДЕЛЮКС ДЕВЕЛОПМЕНТ» до Доброславської селищної ради Лиманського району Одеської області про визнання протиправним та скасування рішення, яке оформлене протоколом №88 від 19 листопада 2020 року - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили, згідно ст. 255 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено, згідно ст. 295 КАС України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляд справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

При цьому, відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.

Позивач: товариство з обмеженою відповідальністю «БК ДЕЛЮКС ДЕВЕЛОПМЕНТ» (Миколаївська дорога, буд.263Б, м. Одеса, 65013, код ЄДРПОУ 41510150).

Відповідач: Доброславська селищна рада Лиманського району Одеської області (вул. Київська, буд.77, смт. Доброслав, Лиманський район, Одеська область, 67500, код ЄДРПОУ 04378652).

Суддя С.О. Cтефанов

.