
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№380/9558/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 січня 2021 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд, суддя Клименко О.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Львівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Перспектива-захід» про стягнення коштів за податковим боргом з рахунків у банках в сумі 60412,00 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач – Головне управління ДПС у Львівській області звернулося до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Перспектива-захід», в якому просить:
- прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі;
- задоволити позовні вимоги та стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Перспектива-захід» (ЄДРПОУ 41154798) грошові кошти до бюджету в розмірі 60412,00 грн., які знаходяться на рахунках в банках та інших фінансових установах, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що заборгованість відповідача перед бюджетом станом на 18 серпня 2020 року становить 66622,00 грн., а саме з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) – 53608,00 грн. (основний платіж – 42154,00 грн., штрафна санкція – 11454,00 грн.); з податку на прибуток приватних підприємств – 13014,00 грн. (основний платіж). Указану заборгованість відповідача з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) становлять самостійно нараховані відповідачем суми коштів, які зазначені у поданих ним податкових деклараціях з податку на додану вартість від 20 грудня 2018 року у сумі 10875,00 грн., від 21 січня 2019 року у сумі 16180,00 грн., від 20 травня 2019 року у сумі 15099,00 грн., а також нараховані контролюючим органом суми коштів відповідно до податкового повідомлення-рішення № 0047745212 від 09 липня 2019 року, яким визначено суму грошового зобов`язання у розмірі 11454,00 грн. Заборгованість відповідача з податку на прибуток приватних підприємств становлять самостійно нараховані суми коштів, які зазначені у поданій ним податковій декларації від 28 лютого 2019 року у розмірі 6804,00 грн. Зазначає, що відповідно до вимог статті 59 Податкового кодексу України на адресу відповідача надсилалася податкова вимога форми «Ю» № 357-52 від 10 січня 2019 року.
Позивач зауважує, що предметом стягнення в межах цієї адміністративної справи є сума податкового боргу відповідача у розмірі 60412,00 грн.
Позивач вказує, що на сьогодні суми податкових зобов`язань відповідача є узгодженими та у встановлені законом строки до бюджету не сплачені, тобто визнаються сумою податкового боргу.
Оскільки платником податків не вживаються заходи щодо погашення наявної у нього заборгованості, просить стягнути таку у судовому порядку.
Ухвалою судді від 03 листопада 2020 року відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі без повідомлення сторін та роз`яснено відповідачу його право на подання відзиву на позовну заяву та доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, а також документів, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу, протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Копію вказаної ухвали суд надіслав на адресу відповідача, вказану позивачем у позовній заяві та яка відповідає адресі його місцезнаходження, що зазначена у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (вул. Круп`ярська, 1/11, м. Львів, 79014).
16 грудня 2020 року від відповідача на адресу суду повернувся конверт з рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, виплату поштового переказу, на якому зазначено причини невручення «за закінченням терміну зберігання».
Відповідно до пункту першого частини четвертої статті 124 КАС України у разі ненадання учасниками справи інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Абзацом другим частини четвертої цієї ж статті передбачено, що у разі відсутності учасників справи за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручено їм належним чином.
Разом з тим, частиною четвертою статті 126 КАС України встановлено, що у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до частини шостої статті 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Ураховуючи, що судом вжито передбачені Кодексом адміністративного судочинства України заходи щодо належного повідомлення відповідача про відкриття спрощеного позовного провадження у цій адміністративній справі, однак станом на час прийняття рішення у справі відзиву на позовну заяву від нього не надходило, суд вирішив відповідно до вимог частини шостої статті 162 КАС України розглянути справу за наявними матеріалами.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.
Відповідно до наявної у матеріалах справи Детальної інформації про юридичну особу (а.с.9-11) Товариство з обмеженою відповідальністю «Перспектива-захід» (код ЄДРПОУ 41154798) зареєстроване як юридична особа з місцезнаходженням вул. Круп`ярська, 1/11, м. Львів, 79014.
З наявної у матеріалах справи Інформації щодо розрахункових рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Перспектива-захід» (а.с.8) слідує, що у відповідача наявні відкриті рахунки в установах банків.
Згідно з довідкою Головного управління ДПС у Львівській області № 6862/9/55.8-11 від 18 серпня 2020 року (а.с.6) податковий борг Товариства з обмеженою відповідальністю «Перспектива-захід» перед бюджетом станом на 18 серпня 2020 року становить 66622,00 грн., а саме:
- з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) – 53608,00 грн., основний платіж – 42154,00 грн., штрафна санкція – 11454,00 грн.;
- за податку на прибуток приватних підприємств – 13014,00 грн., основний платіж – 13014,00 грн.
Суд встановив, що указана вище заборгованість відповідача з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) виникла на підставі:
- самостійно задекларованих грошових зобов`язань згідно поданих податкових декларацій з податку на додану вартість від 20 грудня 2018 року у розмірі 10875,00 грн. (а.с.14-15); від 21 січня 2019 року у розмірі 16180,00 грн. (а.с.16-17); від 20 травня 2019 року у розмірі 15099 грн. (а.с.18-19);
- податкового повідомлення-рішення ГУ ДФС у Львівській області № 0047745212 від 09 липня 2019 року, винесеного на підставі акта перевірки № 26/52.12/41154798 від 28 травня 2019 року, яким до Товариства з обмеженою відповідальністю «Перспектива-захід» застосовано штраф у розмірі 11454,00 грн. за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) (а.с.20). Згідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, виплату поштового переказу № 7900058650192 (а.с.21) зазначене податкове повідомлення-рішення вручене відповідачу 23 липня 2019 року.
Заборгованість відповідача з податку на прибуток приватних підприємств виникла на підставі:
- самостійно задекларованих грошових зобов`язань згідно поданої податкової декларації з податку на прибуток підприємства від 28 лютого 2019 року у розмірі 6804,00 грн. (а.с.25-27).
На адресу відповідача Головним управлінням ДФС у Львівській області направлено податкову вимогу форми «Ю» № 357-52 від 10 січня 2019 року на суму податкового боргу 10875,00 грн., яка відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, виплату поштового переказу № 7900056984379 вручена йому 24 січня 2019 року (а.с.13).
Докази, які б підтверджували ту обставину, що вищезгадане податкове повідомлення-рішення та податкова вимога оскаржувались відповідачем в адміністративному або судовому порядку у матеріалах справи відсутні, сторони під час розгляду цієї справи таких доказів суду не надали.
Уважаючи, що суми грошових зобов`язань відповідача є узгодженими та у встановлені законом строки не сплачені, тобто визнаються сумою податкового боргу, контролюючий орган звернувся з цим позовом до суду.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 67 Конституції України встановлений обов`язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України, який, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платники податків зобов`язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
За змістом підпункту 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є податкові органи (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи) - щодо дотримання законодавства з питань оподаткування (крім випадків, визначених підпунктом 41.1.2 цього пункту), законодавства з питань сплати єдиного внеску, а також щодо дотримання іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, чи його територіальні органи.
Згідно з підпунктом 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету або на єдиний рахунок як податкове зобов`язання та/або інше зобов`язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пеня.
Відповідно до підпункту 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податкове зобов`язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету або на єдиний рахунок як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк), та/або сума коштів, сформована за рахунок податкових пільг, що були використані платником податків не за цільовим призначенням чи з порушенням порядку їх надання, встановленим цим Кодексом та/або Митним кодексом України.
Згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Пунктом 54.1. статті 54 Податкового кодексу встановлено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.
Платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом (пункт 57.1 статті 57 Податкового кодексу України).
Не підлягає оскарженню грошове зобов`язання, самостійно визначене платником податків (пункт 56.11 статті 56 Податкового кодексу України).
Відповідно до пункту 57.3 статті 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у пп. 54.3.1 - 54.3.6 п. 54.3 ст. 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов`язання платник податків зобов`язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Як встановлено в абзаці 4 пункту 56.18 статті 56 Податкового кодексу України, при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання протиправним та/або скасування рішення контролюючого органу, податкове зобов`язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.
З аналізу наведених положень законодавства слідує, що у разі несплати платником податків протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, визначеного контролюючим органом грошового зобов`язання та не оскарження у зазначений строк відповідного рішення контролюючого органу, таке податкове зобов`язання вважається узгодженим. А грошове зобов`язання, самостійно визначене платником податків, оскарженню не підлягає.
Таким чином, враховуючи те, що доказів оскарження податкового повідомлення-рішення ГУ ДФС у Львівській області № 0047745212 від 09 липня 2019 року в адміністративному чи судовому порядку відповідачем не надано, а суми грошового зобов`язання з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) та з податку на прибуток приватних підприємств самостійно визначені Товариством з обмеженою відповідальністю «Перспектива-захід» у поданих ним податкових деклараціях з податку на додану вартість від 20 грудня 2018 року; від 21 січня 2019 року; від 20 травня 2019 року та податковій декларації з податку на прибуток підприємства від 28 лютого 2019 року, суд дійшов висновку, що станом на момент звернення позивача із цим позовом до суду та станом на момент розгляду цієї справи, заявлені позивачем до стягнення грошові зобов`язання відповідача вважаються узгодженими.
У той же час, зазначені грошові зобов`язання не сплачені у встановлений строк, що підтверджується обліковими даними, та, відповідно, набули статусу податкового боргу.
Доказів на спростування вказаного факту відповідачем не надано.
Щодо суми податкового боргу, яку належить стягнути з відповідача, суд зазначає наступне.
Згідно з довідкою Головного управління ДПС у Львівській області № 6862/9/55.8-11 від 18 серпня 2020 року податковий борг Товариства з обмеженою відповідальністю «Перспектива-Захід» перед бюджетом станом на 18 серпня 2020 року становить 66622,00 грн., а саме:
- з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) – 53608,00 грн., основний платіж – 42154,00 грн., штрафна санкція – 11454,00 грн.;
- за податку на прибуток приватних підприємств – 13014,00 грн., основний платіж – 13014,00 грн.
Усього: 66622,00 грн.
У той же час з матеріалів справи суд встановив, що заборгованість відповідача з податку на прибуток приватних підприємств виникла на підставі самостійно задекларованих грошових зобов`язань згідно поданої податкової декларації з податку на прибуток підприємства від 28 лютого 2019 року у розмірі 6804,00 грн., а не 13014,00 грн., як зазначено у довідці Головного управління ДПС у Львівській області № 6862/9/55.8-11 від 18 серпня 2020 року.
Таким чином, сума податкового боргу відповідача у межах цієї справи становить 60412,00 грн. (53608,00 грн. (сума податкового боргу за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) + 6804,00 грн. (сума податкового боргу за платежем податок на прибуток приватних підприємств згідно поданої податкової декларації з податку на прибуток підприємства від 28 лютого 2019 року).
Разом з тим, у позовній заяві позивач також зазначає, що предметом стягнення в межах цієї адміністративної справи є сума податкового боргу відповідача у розмірі 60412,00 грн. та згідно заявлених позовних вимог просить стягнути відповідача грошові кошти до бюджету в розмірі 60412,00 грн.
Відповідно до частини 2 статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Таким чином, з урахуванням наведеного, сума податкового боргу, яку належить стягнути з відповідача у межах спірних правовідносин становить 60412,00 грн.
Відповідно до підпункту 20.1.19 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов`язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
За змістом статті 124 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов`язання (крім грошового зобов`язання у вигляді штрафних (фінансових) санкцій, застосованих до нього на підставі цього Кодексу чи іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, а також пені, застосованої до нього на підставі цього Кодексу чи іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи) протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов`язання, - у розмірі 5 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов`язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Відповідно до підпункту 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України нарахування пені розпочинається: при нарахуванні контролюючим органом податкового зобов`язання у встановлених цим Кодексом випадках, не пов`язаних з проведенням перевірки, або при нарахуванні контролюючим органом грошового зобов`язання, визначеного за результатами перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків такого зобов`язання, визначеного в податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом.
Докази вжиття Товариством з обмеженою відповідальністю «Перспектива-захід» заходів щодо погашення податкового боргу сумі 60412,00 грн. у матеріалах справи відсутні.
Відповідно до вимог пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган, у, надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
За змістом пункту 59.5 статті 59 Податкового кодексу України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Тобто, податкова вимога є дійсною протягом усього терміну безперервного існування податкового боргу платника податків з моменту його утворення до моменту, зокрема, повного погашення податкового боргу платником за всіма видами податків і зборів.
При цьому податковим законодавством не передбачено необхідності повторного направлення платнику податків податкової вимоги у разі зміни (крім зменшення до нуля) суми його податкового боргу.
В такому випадку право на стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу виникає у контролюючого органу на наступний день після закінчення 30 днів з дня скерування на адресу платника податків податкової вимоги, надісланої на раніше існуючий податковий борг, і реалізація такого права у часі не обмежена, а право на стягнення новоствореного податкового боргу виникає на наступний день, що настає за днем граничного строку сплати узгодженого грошового зобов`язання.
Враховуючи наявну заборгованість у відповідача за минулі періоди, такому вже була скерована податкова вимога форми «Ю» № 357-52 від 10 січня 2019 року на суму податкового боргу 10875,00 грн.
Після направлення такої вимоги відповідачу сума податкового боргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Перспектива-захід» збільшилася, але оскільки податковий борг не був погашений у повному обсязі, у силу вимог пункту 59.5 статті 59 Податкового кодексу України повторна податкова вимога позивачем не надсилалася.
Доказів оскарження та скасування зазначеної податкової вимоги та визначеної у ній суми податкового боргу відповідачем не надано.
Погашення податкового боргу платників податків регулюється главою 9 Податкового кодексу.
Згідно з пунктом 95.1. статті 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги (пункт 95.2 статті 95 Податкового кодексу України).
Відповідно до пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Зазначена норма встановлює послідовність стягнення податкового боргу платника податків за рахунок різних джерел: спочатку за рахунок коштів, а у разі їх недостатності - за рахунок майна, яке перебуває в податковій заставі. Отже, законом закріплено пріоритет погашення податкового боргу за рахунок коштів.
Таким чином, з наведеного вбачається, що позивачем дотримані вимоги пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України, а відтак і дотримана встановлена Податковим кодексом України процедура, яка передує зверненню до суду із позовом про стягнення податкового боргу, а тому вимоги позивача про стягнення податкового боргу за рахунок грошових коштів на банківських рахунках платника податків, відповідають приписам чинного законодавства.
З огляду на наведене, а також враховуючи, що узгоджена сума податкового зобов`язання набула статусу податкового боргу, а її розмір підтверджується наявними в матеріалах справи доказами, беручи до уваги направлення контролюючим органом податкової вимоги та відсутність доказів добровільної сплати відповідачем визначеної суми податкового боргу, суд дійшов висновку про наявність законних підстав для стягнення з відповідача суми заборгованості, яка є предметом розгляду цієї справи у розмірі, який становить 60412,00 грн.
Згідно з вимогами статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
При цьому, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Таким чином, довести правомірність своїх дій чи бездіяльності відповідно до принципу офіційності в адміністративному судочинстві зобов`язаний суб`єкт владних повноважень. Разом з тим, як зазначає Верховний Суд в постанові від 13 листопада 2018 року у справі №805/528/17-а (адміністративне провадження №К/9901/3571/17, К/9901/3590/17), згідно з принципом змагальності суб`єкт господарювання має спростувати доводи суб`єкта владних повноважень, якщо заперечує їх обґрунтованість.
Отже, з системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги є доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню повністю.
Відповідно до частини другої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень, п.3 Розділу VI Прикінцевих положень КАС України, суд, –
ВИРІШИВ:
Позов Головного управління ДПС у Львівській області (вул. Стрийська, 35, м. Львів, 79003) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Перспектива-захід» (вул. Круп`ярська, 1/11, м. Львів, 79014) про стягнення коштів за податковим боргом з рахунків у банках в сумі 60412,00 грн. – задоволити повністю.
Стягнути до бюджету з Товариства з обмеженою відповідальністю «Перспектива-захід» (вул. Круп`ярська, 1/11, м. Львів, 79014, код ЄДРПОУ 41154798) кошти, які знаходяться на рахунках в банках, обслуговуючих такого платника податків та з рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в розмірі 60412,00 грн.
Судові витрати стягненню не підлягають.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст.255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення може бути оскаржене за правилами, встановленими ст.ст. 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно, з урахуванням положень підп.15.5 п.15 розд. VII «Перехідні положення» та п. 3 Розділу VI «Прикінцеві положення» цього Кодексу.
Повний текст рішення складено 27 січня 2021 року.
Суддя Клименко О.М.