
Справа № 491/17/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 січня 2021 року Ананьївський районний суд Одеської області
у складі:головуючого судді – Желяскова Олега Олександровичаза участю:секретаря судового засідання – Гула О.Р., особи, що притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 , прокурора – Барбанягра І.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ананьїв Одеської області справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності, за вчинення адміністративного правопорушення пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення громадянку ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку міста Ананьїв Одеської області, паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий Ананьївським РВ УМВС України в Одеській області 25 червня 1998 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків – НОМЕР_2 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , головного бухгалтера Ананьївської районної державної лікарні ветеринарної медицини, протягом року до адміністративної відповідальності не притягувалася,
В С Т А Н О В И В:
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Ананьївської районної державної лікарні ветеринарної медицини, будучи суб`єктом декларування на якого поширюються дії Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причини подала 03 червня 2020 року щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік.
За вказаним фактом відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення від 16 січня 2021 року №69/2021 за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 з`явилася за викликом до Ананьївського районного суду Одеської області та їй було вручено пам`ятку про її права та обов`язки, передбачені ст.63 Конституції України та ст.268 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала в повному обсязі та повідомила, що дійсно вчасно не подала декларацію за 2019 рік.
При цьому, ОСОБА_1 повідомила, що у вчиненому вона розкаюється та просить суд призначити їй покарання відповідно до закону.
Прокурор Котовської місцевої прокуратури Одеської області у судовому засіданні зазначив, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення повністю підтверджена матеріалами справи, а також її власними поясненнями. При цьому, враховуючи визнання ОСОБА_1 вини, її розкаяння, особу та майновий стан, вважав за доцільне призначення ОСОБА_1 стягнення за ч.1 ст.172-6 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 думку прокурора та вивчивши матеріали справи суд приходить до висновку про те, що ОСОБА_1 має бути визнаною винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6, виходячи з наступного.
Так, з копії наказу Ананьївської районної лікарні державної ветеринарної медицини №01-к від 31 січня 2015 року, вбачається, що провідного бухгалтера 1 категорії Ананьївської районної лікарні державної ветеринарної медицини ОСОБА_1 з 06 лютого 2015 року було переведено на посаду головного бухгалтера Ананьївської районної лікарні державної ветеринарної медицини.
З копії посадової інструкції головного бухгалтера затвердженої 16 квітня 2015 року в.о. начальника Ананьївської районної лікарні державної ветеринарної медицини ОСОБА_2 (а.с.44-45), посада головного бухгалтера належить до професійної групи «Керівники».
Відповідно до копії наказу №1242 Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 28 грудня 2017 року (а.с.32-33) Ананьївську районну лікарню державної ветеринарної медицини (код ЄДРПОУ 00702707) було змінено на Ананьївську районну державну лікарню ветеринарної медицини.
З доданого до протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що 06 лютого 2015року ОСОБА_1 була попереджена про вимоги, заборони та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції» (а.с.40-43).
Зокрема, в попередженні про вимоги, заборони та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 роз`яснено, що відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, уповноважені на виконання функцій держави, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої н виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі-декларація), за минулий рік за формою, що визначається національним агентством.
Підпунктом «и» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові та службові особи інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим;
З наведеного, у відповідності до підпункту «и» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» на ОСОБА_1 розповсюджується дія цього Закону.
Приміткою до статті 172-6 КУпАП визначено, що суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
З наведеного вбачається, що ОСОБА_1 є суб`єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, як особа посада якої передбачена підпунктом «и» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 як особа зазначена у пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язана щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Слід звернути увагу на те, що 17 березня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Серед іншого, вказаним законом внесено зміни до Закону України «Про запобігання корупції», згідно з якими у 2020 році продовжено до 1 червня термін подання щорічних декларацій та декларацій після звільнення.
Таким чином, суб`єкти декларування, в тому числі ОСОБА_1 , мали подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік до 1 червня 2020 року.
Проте, в супереч вимог Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік в строк до 1 червня 2020 року та зробила це лише 3 червня 2020 року, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру декларацій (а.с.46-55).
Крім того, відповідно до наданої до протоколу про адміністративне правопорушення роздруківки пошукуз Єдиного державного реєстру декларацій (а.с.46) вбачається, що ОСОБА_1 вже подавала раніше декларації за попередні роки.
При цьому, будь-яких поважних причин несвоєчасності подачі декларації ОСОБА_1 у судовому засіданні наведено не було.
З наведеного вбачається, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Статтею 33 КУпАП передбачено, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.
До обставин, які відповідно до положень ст.34 КУпАП пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення суд відносить визнання вини та щире каяття.
Обставин, які б обтяжували відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення під час розгляду справи не встановлено.
Відповідно до ст.40-1 КпАП України, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення підлягає сплаті судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При цьому, частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» установлено у 2021 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2021 року встановлено у розмірі 2270 гривень.
З наведеного вбачається, що у 2021 році у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, має бути стягнено судовий збір у розмірі 454 гривень 00 копійок (2270 гривень * 0,2 = 454 гривні).
Враховуючи викладене, особу громадянки ОСОБА_1 та обставини скоєного нею правопорушення, ступінь вини та майновий стан, її має бути визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 та на неї має бути накладено стягнення в межах санкції частини 1 статті 172-6 КУпАП у вигляді штрафу.
Керуючись ст.ст. 33, 34, 35, 40-1, 172-6, 221, 283, 284 КпАП України,-
П о с т а н о в и в :
Визнати громадянку ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку міста Ананьїв Одеської області, паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий Ананьївським РВ УМВС України в Одеській області 25 червня 1998 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків – НОМЕР_2 , зареєстровану за адресою: АДРЕСА_1 , головного бухгалтера Ананьївської районної державної лікарні ветеринарної медицини, винною у вчинені адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок.
Реквізити для сплати штрафу: Розрахунковий рахунок: UA148999980313050106000015634,Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції, Банк отримувача: Казначейство України(ел. адм. подат.), Код банку (МФО): 899998, Отримувач: ГУК в Од.обл./м.Ананьїв/21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37607526.
Роз`яснити, що відповідно до положень ст.ст. 307, 308 КУпАП, штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня отримання копії постанови, а у разі її оскарження не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у строк, зазначений вище, у порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір призначеного штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 454 гривень 00 копійок.
Реквізити для сплати судового збору: Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106, Призначення платежу *;101;____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір стягнутий з ______ (ПІБ чи назва установи, організації з якої стягується судовий збір) на користь держави, за рішенням №_/_/__(номер рішення про стягнення судового збору).
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.
Копію постанови направити або вручити ОСОБА_1 та прокурору.
Копію постанови у триденний строк з дня набрання нею законної сили направити відповідному органу державної влади, органу місцевого самоврядування, керівникові підприємства, установи чи організації, державному чи виборному органу, власнику юридичної особи або уповноваженому ним органу для вирішення питання про притягнення особи до дисциплінарної відповідальності, усунення її згідно із законодавством від виконання функцій держави, якщо інше не передбачено законом, а також усунення причин та умов, що сприяли вчиненню цього правопорушення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Суддя: О.О.Желясков
Постанова вступає в законну силу „___” __ 20 року та може бути пред`явлена до виконання протягом 3-х місяців „___” ____ 20__ року.