
Справа № 590/58/21
Провадження 3/590/67/21
Провадження 3/590/68/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 січня 2021 року смт. Ямпіль
Суддя Ямпільського районного суду Сумської області Деркач І.М., за участю прокурора Зайцева І.А., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у смт. Ямпіль справу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, за матеріалами, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Сумській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України стосовно: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Довгий Колодезь, Біловського району, Курської області, громадянки України, РНОКПП НОМЕР_1 , яка працює бухгалтером комунального некомерційного підприємства «Дружбівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Дружбівської міської ради Ямпільського району, зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не притягувалась до адміністративної відповідальності,
за частиною 1 статті 172-6 КУпАП,
установив:
Згідно з протоколу № 18/2021 від 14.01.2021, ОСОБА_1 , яка обрана депутатом Дружбівської міської ради і є суб`єктом декларування згідно з підпунктом «б» п. 1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, а саме: о 13 год 15 хв 06 січня 2021 року, подала декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, яка мала бути подана до 28 грудня 2020 року, чим порушила вимоги частини другої статті 45, пункту 2-1 розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції».
Крім того, згідно з протоколу про адміністративне правопорушення 17/2021 від 14.01.2021, ОСОБА_1 , яка обрана депутатом Дружбівської міської ради і є суб`єктом декларування згідно з підпунктом «б» п. 1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, а саме: о 10 год 25 хв 06 січня 2021 року, подала декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, яка мала бути подана до 01 квітня 2018 року, чим порушила вимоги частини першої статті 45, пункту 2-1 розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції».
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 свою провину у вчиненні даних адміністративних правопорушень визнала в повній мірі, повідомила, що знала про обов`язок подання декларацій за 2017, рік до 01 квітня 2018 року, а також про подання декларації, за фактом припинення своїх повноважень як депутата Дружбівської міської ради з 27.11.2020, однак з технічних причин, а саме погана якість Інтернету завадила своєчасно це зробити.
Прокурор Зайцев І.А., ураховуючи відсутність доказів про поважні причини несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації за 2017, та за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме після припинення виконання нею повноважень депутата Дружбівської міської ради, наявність достатнього часу для виконання нею відповідного обов`язку, просив суд визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП та з урахуванням ч.2 ст.36 КУпАП накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 думку прокурора Зайцева І.А., дослідивши матеріали справи, суддя дійшов таких висновків.
Відповідно до вимог статей 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення, суд має повно, всебічно та об`єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з`ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Правопорушення, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП України, відповідно до положень розділу 13-А КУпАП належить до адміністративного правопорушення, пов`язане з корупцією.
Згідно з частиною 1 статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознаки корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Суб`єктом правопорушень за статтею 172-6 КУпАП є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
З матеріалів справи вбачається, що відповідно до рішення першої сесії першого засідання восьмого скликання міської ради від 29.12.2016 ОСОБА_1 визнали обраною депутатом Дружбівської міської ради від Ямпільської районної партійної організації «Нова держава» у Сумській області. (а.с.10-12).
Рішенням Дружбівської міської ради Ямпільського району Сумської області від 27.11.2020 визнано депутата Дружбівської міської ради восьмого скликання ОСОБА_1 такою, повноваження якої припинені (а.с.19-20).
Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» та ч.1 ст.49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.
Згідно з частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно з частиною 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Із вище зазначеного слідує, що ОСОБА_1 , є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов`язаного з корупцією, згідно з п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції».
Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 12.12.2019 № 168/19 «Про затвердження змін до рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року № 3» визначено, що декларація перед звільненням, має бути подана відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та охоплювати період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб`єктом декларування.
Отже, ОСОБА_1 , на виконання абзацу першого ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», зобов`язана подати декларацію особи у уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, який не був охоплений деклараціями, як особа яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування до 00:00 год 28.12.2020.
Крім того, згідно публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», депутат ДМР ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, 06.01.2021 о 10 год. 25хв.
Об`єктивна сторона складу адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 172-6 КУпАП, крім її пояснень, підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 18/2021 від 14.01.2021 року, протоколом про адміністративне правопорушення № 17/2021 від 14.01.2021 року, листом НАЗК від 07.12.2020 та послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_1 у період 14.04.2017-21.08.2020.
За таких обставин вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень є доведеною, а її дії необхідно кваліфікувати за частиною першою статті 172-6 КУпАП – несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Обставини, що пом`якшують відповідальність – щире розкаяння винної, обставини, що обтяжують відповідальність не встановлені.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи, що ОСОБА_1 раніше до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, не притягувалась, подала декларацію ще до виявлення правопорушення уповноваженою особою Національної поліції, а тому з урахуванням всіх обставин, вважаю доцільним застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП, у виді штрафу в мінімальному розмірі, а саме: 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Судовий збір підлягає стягненню з ОСОБА_1 на підставі ст.40-1 КУпАП.
Керуючись вимогами ч.1 ст.172-6, 283, 284, 294 КУпАП, суд
постановив:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП України та з урахуванням ч.2 ст.36 КУпАП накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн. (вісімсот п`ятдесят грн. 00 коп.).
Банківські реквізити для сплати штрафу: призначення платежу: штраф по справам про адміністративні правопорушення та кримінальним справам; отримувач коштів: ГУК Сум.обл/Ямпільська СТГ/21081100; код ЄДРПОУ: 37970404; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок: UA338999980313000106000018568; код платежу: 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 на користь Державної судової адміністрації України, місце знаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01602, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (код ЄДРПОУ): 26255795, судовий збір у розмірі 454,00 грн. (чотириста п`ятдесят чотири грн. 00 коп.).
Банківські реквізити для сплати судового збору: призначення платежу: судовий збір по справі про адміністративне правопорушення про накладення адміністративного стягнення з вказівкою прізвища, ім`я та по-батькові, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); МФО: 899998; рахунок: UA908999980313111256000026001; код платежу: 22030106.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Сумського апеляційного суду через Ямпільський районний суд Сумської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя : І.М. Деркач