Постанова № 9438194, 20.04.2010, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
20.04.2010
Номер справи
2а-2642/09/2770
Номер документу
9438194
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

20.04.10Справа №2а-2642/09/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:

головуючого судді - Дудкіної Т.М.;

при секретарі - Нікішенко Г.О.,

з участю: представника позивача – Волошиної Ю.В.

представника відповідача – Панібога В.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі адміністративну справу за позовомУправління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. СевастополядоДержавного підприємства "Центральне конструкторське бюро "Чорноморець" про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату пенсії,

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя (далі УПФУ в Ленінському районі м. Севастополя) звернулося до суду з позовом до Державного підприємства «ЦКБ «Чорноморець» (далі –ДП «ЦКБ «Чорноморець») про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату пенсій, яка складає різницю між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, у сумі 3326,84 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем порушено законодавство про наукову і науково-технічну діяльність щодо перерахувань суми пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, а саме у листопад 2009 року, такі перерахування відповідачем здійснені не були.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримав, надала суду пояснення та просила позов задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.

Представник відповідача позов не визнав. В судовому засіданні пояснював, що ДП «ЦКБ «Чорноморець» не є правонаступником Чорноморського філіалу Центрального науково-дослідного інституту технології суднобудування (надалі – ЧФ ЦНДІТС ), тому виплати різниці в пенсіях працівникам за період їх роботи в ЧФ ЦНДІТС не може здійснюватися за рахунок коштів ДП «ЦКБ «Чорноморець». Вважає, що заборгованість має бути розрахована з 19.11.1991 року тобто з моменту правонаступництва.

Вислухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов підлягаючим задоволенню у повному обсязі, з наступних підстав.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно ст. 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», № 1977 від 13.12.1991, різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:

-для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету;

-для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;

-для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.

Згідно з ч. 2 Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних позабюджетних підприємств, установ, організацій і вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 № 372, за рахунок засобів державного бюджету фінансується 50% різниці в розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних не бюджетних підприємств, установ, і організацій і вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації в розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій і закладів.

Частиною 3 вказаного Порядку передбачено, що фінансування різниці у розмірі пенсії осіб, які мають науковий стаж роботи на кількох підприємствах, в установах, організаціях та вищих навчальних закладах III - IV рівнів акредитації незалежно від форми власності та фінансування, здійснюється пропорційно зарахованому для призначення пенсії науковому стажу роботи за рахунок джерел фінансування, визначених законодавством для відповідних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації.

Відповідно до ч. 5 зазначеного Порядку, розмір витрат на фінансування різниці в розмірі пенсій за рахунок коштів державних не бюджетних підприємств, установ, організацій і вищих навчальних закладів III -IV рівнів акредитації визначається в розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року і протягом 10 днів із дня призначень пенсії відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», про що відповідному підприємству, установі, організації направляється повідомлення за затвердженою формою.

Згідно з абз. 2 ч. 5 Постанови КМУ № 372 від 24.03.2004, зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.

У судовому засіданні встановлено, що повідомлення про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів за листопад 2009 р., направлялися на адресу ДП «ЦКБ “Чорноморець» 18.11.2009 р. за вих. № 7544/03-31; 16.10.2009 р. за вих. №6922/5/03-31; 14.09.2009 р. за вих. №6109/3/03-31; 18.05.2009р. за вих. №3730/03-31; 15.04.2009 р. за вих. № 2972/3/03-31 на загальну суму 3326,84 грн., та отримані на підприємстві уповноваженою особою.

Однак, на момент розгляду справи, грошові кошти у рахунок погашення вказаної заборгованості від відповідача на адресу позивача не надійшли.

Перевіривши доводи відповідача щодо відсутності правонаступництва, та підстав нарахування ДП «ЦКБ «Чорноморець» сум з відшкодування витрат на виплату пенсій, які складають різницю між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, пропорційно зарахованому для призначення пенсії науковому стажу роботи працівників у ЧФ ЦНДІТС, суд встановив наступне.

Заперечуючи стосовно заявленого позову, представник відповідача посилається на відсутність відносин правонаступництва відповідача до 19.11.1991 р..

Досліджуючи питання наявності або відсутності відносин правонаступництва відповідача до 19.11.1991 р., суд аналізує норми законодавства, чинного у певний період до настання правонаступництва.

Відповідно до ст. 23 ЦК УРСР від 18.07.1963, юридичними особами визнаються організації, які мають відокремлене майно, можуть від свого імені набувати майнових і особистих немайнових прав і нести обов'язки, бути позивачами і відповідачами в суді, арбітражі або в третейському суді.

Відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 24 ЦК УРСР від 18.07.1963, юридичними особами є державні підприємства та інші державні організації, що перебувають на господарському розрахунку, мають закріплені за ними основні і оборотні засоби та самостійний баланс.

Відповідно до ст. 25 ЦК УРСР від 18.07.1963, юридична особа діє на підставі статуту (положення).Установи та інші державні організації, що перебувають на державному бюджеті, а у випадках, передбачених законодавством Союзу РСР і Української РСР, також і інші організації можуть діяти на підставі загального положення про організації даного виду.

Відповідно до ч.2 ст. 26 ЦК УРСР від 18.07.1963, правоздатність юридичної особи виникає з моменту затвердження її статуту або положення, а у випадках, коли вона повинна діяти на підставі загального положення про організації даного виду, - з моменту видання компетентним органом постанови про її утворення. Якщо статут підлягає реєстрації, правоздатність юридичної особи виникає в момент реєстрації.

Відповідно до ч.1 ст. 28 ЦК УРСР від 18.07.1963, юридична особа має своє найменування.

Відповідно до ч.1 ст. 28 ЦК УРСР від 18.07.1963, юридичні особи утворюються в порядку, встановленому законодавством Союзу РСР і Української РСР.

Відповідно до п.2 Положення про соціалістичне державне виробниче підприємство, затверджене Постановою Ради Міністрів СРСР № 731 від 04.10.1965, (далі - Положення №731) соціалістичне державне виробниче підприємство, використовуючи закріплене в його оперативному управлінні або користуванні державне майно, здійснює силами свого колективу під керівництвом вищестоящого органу виробничо-господарську діяльність (виготовлення продукції, виконання робіт, надання послуг) відповідно до плану економічного і соціального розвитку, на основі господарського розрахунку, виконує обов'язки і користується правами, пов'язаними з цією діяльністю, має самостійний баланс і є юридичною особою.

          Відповідно до п.6 Положення №731 Підприємство утворюється за наказом (рішенням) вищестоящого органу відповідно до законодавства Союзу РСР або союзної республіки.

          Відповідно до пп.1, 2, 5 п.7 Положення №731 підприємство має статут, що затверджується вищестоящим органом, а у випадках, передбачених законодавством Союзу РСР або союзної республіки, діє на підставі загального положення про підприємства даного виду.

          Статут підприємства повинен містити:

- найменування (або номер) підприємства і його місцезнаходження (поштова адреса);

- найменування органу, якому підприємство безпосередньо підпорядковане (вищестоящого органу);

- предмет і мета діяльності підприємства;

- вказівка про те, що підприємство має статутний фонд;

- вказівка про те, що підприємство діє на підставі цього Положення і є юридичною особою;

- найменування посадової особи, що очолює підприємство (директор, керівник, начальник).

          Підприємство набуває пов'язаних з його виробничо-господарською діяльністю має права та обов'язки і є юридичною особою з дня затвердження статуту, а у випадках, коли воно діє на підставі загального положення про підприємства даного виду, - з дня ухвалення відповідним органом рішення про його утворення.

          Відповідно до пп. 2 п.10 Положення №731 комбінат, трест або інша господарська організація, якій підпорядковані самостійні підприємства, діє по відношенню до них як орган господарського управління.

          П.п. 1, 3 ,7, 8 статуту Чорноморської філії Центрального науково-дослідного інституту технології суднобудування, затвердженого у 1971 році, встановлено, що філія організована відповідно до наказу Міністра суднобудівельної промисловості СРСР № 100 від 31.03.1961р. Філія є самостійною господарською організацією, яка діє на началах господарського розрахунку… Філія самостійно розпоряджається наданим йому майном. Філія користується правами юридичної особи, має самостійний розрахунковий рахунок в Севастопольському відділенні Держбанку і круглу печатку із зображенням Державного Гербу СРСР та зазначенням свого найменування. Філія має уставний фонд що створюється у встановленому порядку із закріплених за ним основних та оборотних засобів, розмір якого відображується у балансі підприємства.

          Також статут ЧФ ЦНДС містить і інші істотні положення, які відповідають Положенню №731.

          Виходячи із комплексного аналізу ст.ст. ЦК УРСР від 18.07.1963, Положення про соціалістичне державне виробниче підприємство, затверджене Постановою Ради Міністрів СРСР № 731 від 04.10.1965, статуту ЧФ ЦНДС, суд дійшов висновку, що Чорноморська філія Центрального науково-дослідного інституту технології суднобудування був створений у повній відповідності з діючим на той час законодавством, як державне виробниче підприємство, яке мало статус юридичної особи та знаходилась у господарському управлінні Ордену Трудового Червоного Прапору Центрального науково-дослідного інституту технології суднобудування. Державна реєстрація підприємства, як істотна умова для набуття статусу юридичної особи, діючим на момент створення ЧФ ЦНДС, законодавством не передбачалась.

          Відповідно до ч. 5. ст.5 Закону СРСР «Про підприємства в СРСР» № 1529-І від 04.06.1990 (далі - Закон «Про підприємства в СРСР»), підприємство вважається створеним і набуває прав юридичної особи з дня його державної реєстрації.

           Відповідно до ч. 1. ст.6 Закону «Про підприємства в СРСР» державна реєстрація підприємства здійснюється у виконавчому комітеті районної, міської, районної в місті Ради народних депутатів за місцем знаходження підприємства, якщо інше не передбачено законодавчими актами Союзу РСР, союзних і автономних республік.

          Відповідно до ч. 1. ст.37 Закону «Про підприємства в СРСР», ліквідація і реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) підприємства провадяться за рішенням власника його майна або органу, уповноваженого створювати такі підприємства, або за рішенням суду чи арбітражу. Реорганізація підприємства, яка може викликати екологічні, соціальні, демографічні та інші наслідки, що зачіпають інтереси населення території, повинна узгоджуватися з відповідною Радою народних депутатів.

          Відповідно до ч. 4. ст.37 Закону «Про підприємства в СРСР» підприємство вважається реорганізованим або ліквідованим з моменту виключення його з реєстру державної реєстрації.

          Відповідно до ч. 7. ст.37 Закону «Про підприємства в СРСР» при перетворенні одного підприємства в інше до нововиниклого підприємства переходять усі майнові права та обов'язки колишнього підприємства.

          Наказом Міністерства суднобудівельної промисловості СРСР №47 від 17.06.87 надавалось право затвердження статутів філіалів ЦНИИ ТС, підпорядкованих Науково-виробничому об’єднанню «Ритм», генеральному директору НПО «Ритм».

25.01.1991, генеральним директором НВО «Ритм» був затверджений статут Чорноморського науково-дослідного інституту технології суднобудування НПО «Ритм», п. 1.1 якого було встановлено, що ЧНДІТС НПО «Ритм» створений на базі ЧФ ЦНИИТС, створеного наказом Міністра суднобудівельної промисловості СРСР № 100 від 31.03.1961р.

Реєстрація ЧНДІТС НПО «Ритм» проведена не була, таким чином, реорганізація шляхом перетворення юридичної особи - ЧФ ЦНДІТС у юридичну особу - ЧНДІТС НПО «Ритм» не відбулася, в зв’язку з тим, що закон «Про підприємства в СРСР» передбачав виключення підприємства з реєстру державної реєстрації та здійснення реєстрації нового, а в конкретному випадку, тільки реєстрацію нового, так як на момент створення ЧФ ЦНДІТС, діючим на той час законодавством державна реєстрація у виконкому відповідної Ради народних депутатів не передбачалась.

З наведеного вбачається, що продовжувало існувати державне виробниче підприємство яке мало статус юридичної особи, створене наказом Міністра суднобудівельної промисловості СРСР № 100 від 31.03.1961р., тобто ЧФ ЦНИИТС.

У зв’язку з припиненням існування СРСР, проголошенням 24.08.1991 незалежності України та створення самостійної української держави – УКРАЇНИ, був прийнятий Закон України «Про підприємства, установи та організації союзного підпорядкування, розташовані на території України» №1540-XII від 10.09.1991, яким встановлювалось, що майно та фінансові ресурси підприємств, установ, організацій та інших об'єктів союзного підпорядкування, розташованих на території України, є державною власністю України.

Наказом Державного комітету Української РСР з оборонної промисловості і машинобудування № 88 від 16.12.1991, майно Чорноморського науково-дослідного інституту технології суднобудування, у відповідності з Постановою Кабінету Міністрів України “Про заходи щодо виконання Закону України «Про підприємства, установи та організації союзного підпорядкування, що розташовані на території України» № 227 від 24.09.1991, прийнято до відання Державного комітету Української РСР з оборонної промисловості і машинобудування, та назначений директор цього інституту.

Таким чином, змінився власник майна (ним стала держава Україна) та орган який здійснював керування цім майном – Державний комітет Української РСР з оборонної промисловості і машинобудування.

Відповідно до ч. 4 ст.5 Закону УРСР «Про підприємства в УРСР» № 887-ХІІ від 27.03.1991 якій діяв в редакції від 04.07.1991 (далі - Закон «Про підприємства в УРСР») підприємство набуває прав юридичної особи від дня його державної реєстрації.

Відповідно до ч. 1 ст.6 Закону «Про підприємства в УРСР» державна реєстрація підприємства здійснюється у виконавчому комітеті районної, міської, районної в місті Ради народних депутатів за місцезнаходженням підприємства.

Відповідно до ч. 1 ст.34 Закону «Про підприємства в УРСР» ліквідація і реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) підприємства провадяться за рішенням власника, а у випадках, передбачених цим Законом, за рішенням власника та за участю трудового колективу або органу, уповноваженого створювати такі підприємства, чи за рішенням суду або арбітражу. Реорганізація підприємства, яка може викликати екологічні, демографічні та інші негативні наслідки, що зачіпають інтереси населення території, повинна погоджуватися з відповідною Радою народних депутатів.

Відповідно до ч. 4 ст.34 Закону «Про підприємства в УРСР» підприємство вважається реорганізованим або ліквідованим з моменту виключення його з державного реєстру Української РСР.

Відповідно до ч. 7 ст.34 Закону «Про підприємства в УРСР» При перетворенні одного підприємства в інше до підприємства, яке щойно виникло, переходять усі майнові права і обов'язки колишнього підприємства.

19.11.1991 міськвиконкомом Севастопольської міської Ради народних депутатів було зареєстровано Державне підприємство «Чорноморській науково-дослідний інститут технології суднобудування», реєстраційний № ГП-13/822.

Пунктом 1.1 уставу Державного підприємства «Чорноморського науково-дослідного інституту технології суднобудування», затвердженого Державним комітетом Української РСР з оборонної промисловості і машинобудування, встановлено, що ЧНДІС є державним підприємством заснованим на державній власності та підпорядковується безпосередньо Державному комітету з оборонної промисловості і машинобудування України; створений на базі Чорноморського філіалу ЦНИИТС, створеного наказом Міністра суднобудівельної промисловості СРСР № 100 від 31.03.1961р.

З наведеного вбачається, що відбулася реорганізація шляхом перетворення юридичної особи - ЧФ ЦНИИТС у юридичну особу - ЧНДІТС, у повній відповідності до Закону «Про підприємства в УРСР» який передбачав виключення підприємства з реєстру державної реєстрації та здійснення реєстрації нового, а в конкретному випадку, тільки реєстрацію нового, так як на момент створення ЧФ ЦНИИТС, діючим на той час законодавством СРСР, державна реєстрація у виконкому відповідної Ради народних депутатів не передбачалась.

В зв’язку з цім усі майнові права і обов'язки колишнього підприємства – ЧФ ЦНИИТС, перейшли до підприємства, яке щойно виникло – до ДП ЧНДІТС.

Наказом Міністерства машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії України № 722Д від 03.08.1993, у відповідності до Декрету Кабінету Міністрів України «Про управління майном, що є у загальнодержавної власності» № 8-92 від 15.12.1992, було прийняте до управління майно ДП ЧНДІС, та призначений директор цього підприємства.

Відповідно до ч. 1 ст.6 Закону УРСР «Про підприємства в УРСР» № 887-ХІІ від 27.03.1991 якій діяв в редакції від 17.06.1993, державна реєстрація підприємства провадиться у виконавчому комітеті міської, районної в місті Ради народних депутатів або в районній, районній міст Києва та Севастополя державній адміністрації за місцезнаходженням підприємства.

          Відповідно до абз. 4 ч. 2 ст. 6 Закону УРСР «Про підприємства в УРСР» № 887-ХІІ від 27.03.1991 якій діяв в редакції від 17.06.1993 при зміні основних положень статуту або виду підприємства здійснюється його перереєстрація. Перереєстрація підприємства здійснюється в порядку, встановленому для його реєстрації.

          Міністерством машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії України у 1993 році був затверджений новий устав ДП ЧНДІТС, а 14.07.1993 Севастопольською міською державною адміністрацією була здійснена перереєстрація підприємства, реєстраційний № ГП-12/4947.

Відповідно до довідки Севастопольського міського управління статистики № 22-366-3377 ДП “ЦКБ “Чорноморець”, є державним підприємством госпрозрахункової форми фінансування.

Наказом Міністерства Промислової Політики України № 370 від 06.10.2005, на виконання мирової угоди, затвердженої ухвалою Господарського суду міста Севастополя від 12.08.2005 по справі №20-9/096, припинено юридичну особу – Державне підприємство «Чорноморський науково-дослідний інститут технології суднобудування», та постановлено вважати відповідача ДП «ЦКБ «Чорноморець» правонаступником всіх майнових прав та обов’язків ДП ЧНДІТС з моменту внесення відповідних змін до Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України.

Таким чином, доводи відповідача про відсутність факту відносин правонаступництва між Чорноморським філіалом Центрального науково-дослідного інституту технології суднобудування та Державним підприємством «Чорноморський науково-дослідний інститут технології суднобудування» не засновані на законі, та не можуть бути взяті судом до уваги.

Крім того, судовим рішенням Вищого адміністративного суду України від 05.11.2009 р. встановлено, що відповідач, в рамках мирової угоди по справі про банкрутство, ДП „ЦКБ „Чорноморець” став правонаступником державного підприємства Чорноморський науково-дослідницький інститут технологій суднобудування шляхом його приєднання.

За таких обставин, нарахування Управлінням Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя заборгованості ДП «ЦКБ «Чорноморець» з відшкодування витрат на виплату пенсій, яка складає різницю між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів з урахуванням наукового стажу роботи працівників у колишньої ЧФ ЦНДІТС Міністерства суднобудівної промисловості СРСР є правомірним.

З урахуванням встановлення в судовому засіданні факту наявності відносин правонаступництва між ДП «ЦКБ «Чорноморець» та ЧФ ЦНДІТС, позов Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя підлягає задоволенню у повному обсязі.

Повний текст постанови виготовлений 26.04.2010 р.

На підставі ст.24 ЗУ «Про наукову і науково-технічну діяльність», керуючись ст. ст. 2,8,11,17,50,71,76, 158-163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Державного підприємства «Центральне конструкторське бюро «Чорноморець» (вул. В. Морська,1 м. Севастополь, р/р 26007301335023 в СФ «Промінвестбанк» МФО 324515, ЄДРПОУ 14308457) на користь Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя (вул. Карантинна, 16 м. Севастополь, р/р 256022 в СДО № 4548 ВАТ “Державний Ощадний банк України, МФО 384027, ЄДРПОУ 22274991) заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату пенсій, яка складає різницю між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів в сумі 3662 (три тисячі шістсот шістдесят дві ) грн. 84 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Суддя                              підпис                                        Т.М. Дудкіна

З оригіналом згідно

Суддя                                                                      Т.М. Дудкіна