ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 лютого 2010 року <Текст >Справа № 2а-7002/09/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Янюк О.С.,
при секретарі судового засідання Світлицькій О.В.,
за участі:
представника прокуратури Романова Р.О. (посвідчення від 06.08.2008 № 83)
представника позивача Кіченка В.В. (довіреність від 15.12.2009 №41/1-8-634п)
відповідача не зявився
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовною заявою Прокурора Приморського району в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Запорізької області
до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3, с. Підспіря, Приморський район, Запорізька область
про стягнення 1700,00 грн. фінансових санкцій
17.12.2009 Прокурор Приморського району Запорізької області (далі - прокурор) в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Запорізької області (далі - позивач) звернувся до суду із позовом до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 (далі відповідач, ОСОБА_3.), в якому просить стягнути з відповідача заборгованість по штрафним санкціям у розмірі 1700,00 грн..
У судовому засідання прокурор та представник позивача підтримали позовні вимоги і просять задовольнити їх у повному обсязі. В обґрунтування позовних вимог посилаються на Закон України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 № 2344-ІІІ (далі Закон № 2344) та зазначають, що до відповідача застосовані фінансові санкції за правопорушення у сфері автомобільного транспорту, які не сплачені останнім у встановлений законодавством термін.
Відповідач у судове засідання не зявився, про причини неприбуття суд не повідомив, письмові заперечення чи інші документи від відповідача суд не отримував. Про дату, час та місце проведення судового розгляду справи повідомлявся належним чином (повідомлення про вручення поштового відправлення від 05.01.2010 №9761452, від 23.01.2010 №9617040). Клопотання про розгляд справи за його відсутності на адресу суду не надходило.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу по суті без участі відповідача, за наявними у справі матеріалами.
На підставі ст. 160 КАС України в судовому засіданні судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови та оголошено про час виготовлення постанови у повному обсязі.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, суд
ВСТАНОВИВ:
28.06.2009 посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Запорізької області складено акт № 116721 про виявлене під час перевірки відповідача порушення законодавства про автомобільний транспорт, а саме: здійснення регулярних перевезень пасажирів маршрутом загального користування без відповідних документів ліцензійної картки, схеми маршрутів, розкладу руху, квитково-облікових листків, квитків.
За результатами проведеної перевірки начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Запорізької області 14.07.2009 винесено постанову № 0615236 про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн.
Оскільки, штрафні санкції відповідачем в добровільному порядку у встановлений законодавством термін сплачений не були, прокурор звернувся до суду в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Запорізької області з позовом про стягнення з відповідача 1700,00 грн. штрафних санкцій за вчинення правопорушення у сфері автомобільного транспорту
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Згідно п. 1 Положення про Головну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 № 1190, головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується.
Крім того, відповідно до п. 1 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого наказом Міністерства транспорту та звязку України від 14.12.2005 № 888, територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі є територіальними структурними підрозділами Головавтотрансінспекції без права юридичної особи, утворюються відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.0904р. № 1190, мають печатку зі своїм найменуванням і зображенням малого Державного Герба України. Згідно п. 4 вказаного Положення основними завданнями територіальних управлінь у відповідному регіоні є:
- здійснення відповідно до законодавства державного нагляду за дотриманням правил безпечного функціонування автомобільного транспорту загального користування;
- здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування;
- забезпечення дотримання вимог законодавства у сфері ліцензування в автомобільному транспорті загального користування.
Тобто, субєктом, який представляє інтереси держави в суспільних відносинах в сфері здійснення контролю за додержанням вимог законодавства України на автомобільному транспорті, є Головна державна автомобільна інспекція та її територіальні органи.
Суспільні відносини з приводу здійснення автомобільних перевезень регулюються Конституцією України, Законом № 2344 та Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567.
Стаття 39 Закону № 2344 визначає перелік документів, на підставі яких виконуються перевезення. Вимоги вказаної статті передбачають наявність таких документів:
для регулярних пасажирських перевезень:
- для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; - для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України;
- для пасажира - квиток на проїзд в автобусі та на перевезення багажу (для пільгового проїзду-посвідчення особи встановленого зразка);
для регулярних спеціальних пасажирських перевезень:
- для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із замовником транспортних послуг, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
- для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, схема маршруту, розклад руху, інші документи, передбачені законодавством України;
Як свідчать матеріали справи, під час надання послуг з перевезення пасажирів, в порушення приписів ст. 39 Закону № 2344, у відповідача були відсутні ліцензійна картка, схема маршруту, розкладу руху, квитково-облікові листки, квитки.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 60 Закону № 2344 за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону.
З доказів, що містяться у справі вбачається, що на виконання зазначеної норми Закону № 2344, начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області 14.07.2009 винесено постанову № 061523 про застосування фінансових санкцій до відповідача в сумі 1700,00 грн. Доказів оскарження указаної постанови суду не надано.
Відповідно до п. 2 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Оскільки у встановлений законом строк відповідачем штрафні санкції не сплачені, суд дійшов висновку, що заявлені вимоги про стягнення з відповідача заборгованості у розмірі 1700,00 грн є доведеними та обґрунтованими.
Ураховуючи викладене, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст.161-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) заборгованість зі сплати фінансових санкцій у розмірі 1700,00грн. (одна тисяча сімсот грн.. 00 коп) на користь Державного бюджету Приморського району (р/р 31118106700276, ЄДРПОУ 34677022, ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015, код 21081100). Видати виконавчий лист.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова в повному обсязі у відповідності до вимог ст. 160 КАС України оформлена і підписана 09.02.2010
Суддя (підпис) О.С.Янюк