
328/52/21
21.01.2021
3/328/49/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 січня 2021 року м. Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Новікова Наталія Валеріївна, розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Головного управління ДПС у Запорізькій області державної податкової служби України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , працює головою ліквідаційної комісії Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 81,
за ч.1 ст.163-1 КУпАП,
встановив:
Відповідно до протоколу № 779 про адміністративне правопорушення від 10.12.2020 голова ліквідаційної комісії Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 81 ОСОБА_1 не надав документи, необхідні для проведення документальної позапланової виїзної перевірки Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №81 (код ЄДРПОУ 43036297) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 04.06.2019 по 25.11.2020, та правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 04.06.2019 по 25.11.2020 у зв`язку з відсутністю посадових осіб Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №81 або його законних представників за юридичною адресою підприємства: 71701, Запорізька область, м. Токмак, вул. Василя Вишиваного, буд. 322, під час прибуття фахівців, чим вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст.163-1 КУпАП.
Доказами вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення Головним управлінням ДПС у Запорізькій області до протоколу надано:
-акт від 19.11.2020 № 169/08-01-07-21/43036297 про ненадання документів, необхідних для проведення документальної позапланової виїзної перевірки Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №81 (код ЄДРПОУ 43036297) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 04.06.2019 по 25.11.2020, та правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 04.06.2019 по 25.11.2020;
- акт від 19.11.2020 № 168/08-01-07-21/43036297 перевірки наявності підприємства (посадових осіб підприємства) за податковою адресою Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №81 (код ЄДРПОУ 43036297);
-акт від 10.12.2020 № 240/08-01-07-21/43036297 неявки голови ліквідаційної комісії Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №81 ОСОБА_1 (іпн. НОМЕР_1 ) для складання та підписання протоколу про адміністративне правопорушення;
-податкове повідомлення – рішення від 24.11.2020 № 00035/40721;
-розрахунок штрафних санкцій за порушення податкового законодавства Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №81 за період з 04.06.2019 по 25.11.2020.
Відповідно до ст.7 ч.2, 245, 280 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, всебічного, повного і об`єктивного з`ясування обставин кожної справи, правильного і справедливого її вирішення. Суддя зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також інші, що мають значення для правильного вирішення справи.
ОСОБА_1 у судове засідання не з`явився, від захисника – адвоката Кірічка В.В. надійшла заява про розгляд справи за їх відсутності. Крім цього, надано заперечення на протокол від 10.12.2020 № 779 зі змісту якого вбачається, що вказаний протокол про адміністративне правопорушення не складався у присутності ОСОБА_1 та він з його текстом не ознайомлений; на час перевірки, тобто 19.11.2020 ОСОБА_1 перебував за межами України (підтверджується копією заявки №124 на перевезення вантажів автомобільним транспортом від 12.11.2020, копією міжнародної товарно-транспортної накладної А №1169576, копією закордонного паспорту громадянина України ОСОБА_1 НОМЕР_2 ). Крім того, захисник зазначає, що до протоколу не долучені документи, підтверджуючі наявність повноважень посадових осіб на проведення перевірки Окружної виборчої комісії на які є посилання в акті та не додані листи, якими повідомлявся ОСОБА_1 про необхідність прибуття до Токмацької ОДПІ для складання протоколу. На підставі викладеного, просить закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Суддя, перевіривши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього докази в їх сукупності, дійшов наступних висновків.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
В порушення зазначених вимог в протоколі не зазначено час вчинення адміністративного правопорушення, а зазначено лише про ненадання документів під час прибуття фахівців. Встановити час прибуття фахівців з протоколу не є можливим.
Крім цього, за змістом ч.1 ст.163-1КУпАП адміністративна відповідальність настає в разі відсутності податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, в тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Вказана норма є банкетною, а тому, враховуючи, що Податковим кодексом України встановлені вимоги до подання документів, необхідних для проведення документальної позапланової виїзної перевірки (терміни, певний їх перелік) у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення повинно бути зазначено які саме норми Податкового Кодексу порушено особою, яка притягається до адміністративної відповідальності.
В порушення зазначених вимог при описі суті правопорушення не зазначено, які саме норми ПК України було порушено ОСОБА_1 .
Крім того, жодного документу на підтвердження того, що ОСОБА_1 є головою ліквідаційної комісії Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 81 (далі Окружної ВК), а отже і суб`єктом правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП до протоколу не додано.
Не спростовані доводи захисника про те, що вказаний протокол було складено за відсутності ОСОБА_1 .. Доказів того, що на адресу Окружної ВК було направлено повідомлення про виклик та воно було отримано посадовими особами до протоколу не додано.
Крім того, як вбачається з акту 10.12.2020 № 240/08-01-07-21/43036297 голова ліквідаційної комісії Окружної ВК Ярошенко О.І не з`явився для складання та підписання протоколу про адміністративне правопорушення на підставі актів від 13.11.2020 р., а не актів від 19.11.2020, які додані до протоколу.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Акт від 19.11.2020 № 168/08-01-07-21/43036297 перевірки наявності підприємства (посадових осіб підприємства) за податковою адресою Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №81 (код ЄДРПОУ 43036297) суд не визнає допустимим доказом вини ОСОБА_1 у справі оскільки до нього не додані фото про які в ньому зазначено.
Жодного документу про відсутність Окружної ВК за адресою Запорізька область, м. Токмак, вул. Василя Вишиваного, 322, а також документу, що свідчить про її таку юридичну адресу до протоколу не додано.
Акт від 19.11.2020 № 169/08-01-07-21/43036297 про ненадання документів, необхідних для проведення документальної позапланової виїзної перевірки Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №81 (код ЄДРПОУ 43036297) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 04.06.2019 по 25.11.2020, та правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 04.06.2019 по 25.11.2020, також не свідчить про вчинення ОСОБА_1 інкримінованого йому адміністративного правопорушення, оскільки 19.11.2020 він перебував за межами України, що підтверджується копією його закордонного паспорту.
Акт від 10.12.2020 № 240/08-01-07-21/43036297, податкове повідомлення – рішення від 24.11.2020 № 00035/40721 та доданий до протоколу розрахунок штрафних санкцій за порушення не є доказами вини ОСОБА_1 у вчинені інкримінованого правопорушення.
Відповідно до ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом та на припущеннях, а усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь. Суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення повинен прийти до висновку про винуватість особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, поза розумним сумнівом.
Зважаючи на те, що згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, суд оцінивши наявні в даній адміністративній справі докази, приходить до висновку про недоведеність поза розумним сумнівом наявності в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, у зв`язку з чим справа про адміністративне правопорушення відносно останнього підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КупАП - за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.23, 33, 34, 163-1, 247, 283, 284 КУпАП України, суддя,-
постановив:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП, у зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено до Запорізького апеляційного суду через Токмацький районний суд Запорізької області, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу
Суддя: