
Роздільнянський районний суд Одеської області
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 511/32/21
Номер провадження: 3/511/42/21
"21" січня 2021 р. Роздільнянський районний суд Одеської області в складі:
головуючого судді - Гринчак С. І.,
секретаря судового засідання - Чернецької А.В.,
за участю:
прокурора – Шивцова О.М.,
особи відносно якої складено адміністративний протокол - ОСОБА_1
розглянувши матеріали справи щодо притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, на момент вчинення правопорушення працюючого командиром 8-ї державної пожежно-рятувальної частини 6 державного пожежного загону ГУ ДСНС України в Одеській області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, -
встановив:
ОСОБА_1 , як особа яка причинила у 2019 році діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави на посаді командира відділення 8 державної пожежно-рятувальної частини 6 державного пожежно- рятувального загону ГУ ДСНС України в Одеській області (далі — 8 ДПРЧ 6 ДПРЗ), та будучи суб`єктом декларування i суб`єктом відповідно до підпункту «Д» ч. 1, п. 1, ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон), а саме, особою начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту, маючи спеціальне звання прапорщика служби цивільного захисту, та cyб`єктом відповідно Примітки до ст. 172-6 KУпАП, як особа, яка 25.03.20 19 року причинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави, в порушення абзацу другого ч. 2 ст. 45 Закону несвоєчасно, без поважних причин подав 09.12.2020 року oб 15 год.29хв. декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави a6o місцевого самоврядування яка припинила діяльність, типу — «після звільнення» за 2019-й рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 KУпAП.
У відповідності до пункту 15 статті 1 Закону, суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" i "в" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавали декларацію відповідно до цього Закону.
В судовому засіданні ОСОБА_1 підтвердив факт несвоєчасної подачі декларації особи яка припинила діяльність типу «після звільнення» за 2019-й рік, відсутність в нього поважних причин, та визнав вину повністю, але як причину несвоєчасної подачі такої декларації, визначає неналежне ознайомлення з вимогами ст. 45 Закону, в частині вивчення питання подачі декларації особи яка припинила діяльність типу «після звільнення».
Прокурор Шивцов О.М.. в судовому засіданні зазначив, що в діях ОСОБА_1 наявний склад правопорушення передбаченого за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, про що свідчать докази наявні в матеріалах справи, а тому просив визнати винуватим останнього у вчиненні вказаного правопорушення.
Вислухавши пояснення учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи, судом було встановлено наступне.
28.01.2001 року ОСОБА_1 прийняв присягу особового складу органів і підрозділів цивільного захисту.
15.06.2013 року ОСОБА_1 було призначено на посаду командира відділення 8 ДПРЧ (наказ ГУ ДСНС України в Одеській області № 735/OC від 21.07.2014) та згідно Наказу Головного управління ДСНС в Одеській області №499 о/с від 10.04.2015 року присвоєно спеціальне звання старший прапорщик служби цивільного захисту.
25.03.2019 року, відповідно до наказу ГУ ДСНС України в Одеській області № 149 о/с від 25.03.2019, старшого прапорщика служби цивільного захисту ОСОБА_1 було звільнено з посади командира відділення 8 ДПРЧ ГУ ДUHC України в Одеській області у відставку ЗCУ з виключенням з військового обліку за станом здоров`я.
Відповідно до частини першої, пункту 1, підпункту "Д" ст. 3 Закону суб`єктами, особами, на яких поширюються дія цього Закону - є особи начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту.
Згідно ст. I Положення «Про Державну службу України з надзвичайних ситуацій» (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015р. № 1052), Державна служба України з надзвичайних ситуацій с центральним органом виконавчої влади, діяльність якої спрямовуються i координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх с прав i яка реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, захисту населення i територій від надзвичайних ситуацій та запобігання ix виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності, у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної ради України прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.
Враховуючи вищенаведене, ОСОБА_1 перебуваючи на посаді командира відділення 8 державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України в Одеській області, маючи спеціальне звання старший прапорщик служби цивільного захисту займав посаду начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту, та є суб`єктом декларування та суб`єктом на яких поширюється дія Закону відповідно п.п. «Д» п. 1 ч. 1 ст. З Закону, і на нього поширюється юридична відповідальність за вчинення правопорушення пов`язаного з корупцією, тож зобов`язаний виконувати вимоги, заборони та обмеження за Законом, в тому числі визначені абзацом другим ч. 2 ст. 45 вказаного Закону, в частині обов`язку подати декларацію особи яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави типу «після звільнення».
Відповідно до абзацу другого ч. 2 ст. 45 Закону «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік. Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб- сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно «Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (затвердженого Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції 10.06.2016 № 3 (у редакції наказу Національного агентства з питань запобігання корупції від 12.12.2019 року № 168/19), зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 р. за № 959/29089), суб`єкти декларування подають декларації відповідно до статті 45 Закону з додержанням таких вимог: 3) декларація після звільнення - декларація, яка подається відповідно до абзацу другого частини другої статті 45 Закону до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року. Інформація про місце роботи (проходження служби) та займану посаду суб`єкта декларування у такій декларації зазначається відповідно до місця роботи (проходження служби) та займаної посади, перебування (проходження) на яких зумовили обов`язок подання такої декларації.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (№ 530-ІХ від 17.03.2020), Розділ XIII Закону доповнено п. 2-1., відповідно до абзацу першого якого: встановити, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.
Частина перша статті 241-1 КЗпП України «Обчислення строків, передбачених цим Кодексом» визначає, що строки виникнення і припинення трудових прав та обов`язків обчислюються роками, місяцями, тижнями і днями.
Частина п`ята вказаної статті встановлює, що коли строки визначаються днями, то їх обчислюють з дня, наступного після того дня, з якого починається строк.
Таким чином, строком перебування особи в часі як такої що «припинила діяльність», зазначеного в абзаці другому ч. 2 ст. 45 Закону, є наступний день за останнім днем перебування працівника в трудових правах та обов`язках визначених у розпорядженні про звільнення, та особа є такою що припинила трудові права та обов`язки.
Враховуючи вказане, останнім днем роботи гр. ОСОБА_2 , таким що в часі «припиняє діяльність», є 25.03.2019 року, та він є звільненим, таким що в часі «припинив діяльність», є 26.03.2019 року.
Враховуючи зазначене, ОСОБА_1 як особа, зазначена у підпункті "Д”, пункту 1, частини першої статті 3 Закону, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави у 2019 році, був зобов`язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування який припинив діяльність типу - після звільнення, до 00 годин 00 хвилин 01 червня 2020р.
Проте, ОСОБА_1 , будучи обізнаним щодо обов`язку, способу, та терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, в порушення абзацу другого частини другої статті 45 Закону, після припинення діяльності, пов`язаної з виконання функцій держави, подав відповідну декларацію типу - після звільнення, лише 09.12.2020р. об 15 годині 29 хвилини, що встановлено відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до якого встановлено дату і час подачі декларації гр. ОСОБА_1 типу - після звільнення, та скрін-шотом і роздруківкою з сайту офіційної сторінки Реєстру НАЗК щодо фактичної дати і часу подачі декларації.
Таким чином встановлено та підтверджено факт несвоєчасного подання декларації особи яка припинила діяльність типу «після звільнення» за 2019 рік ОСОБА_2 .
Згідно відповіді на запит ДСР НПУ за підписом керівника управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації Національного агентства з питань запобігання корупції А. Ковтуненко (вихідний № 71-03/4127/20 від 06.02.2020), зазначено, що усі документи, які суб`єкт декларування подав до інформаційно - телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - ITC Реєстр), зберігаються в ITC Реєстр й автоматично оприлюднюються (за винятком конфіденційної інформації) у публічній частині ITC Реєстр відповідно до цього Порядку. Дата в публічній частині ITC Реєстру відповідає фактичній даті подання документів суб`єктами декларування.
Листом заступника Голови Національного агентства з питань запобігання корупції (вихідний № 47-01/44121/20 від 27.08.2020), зазначено, що, зважаючи на вищенаведені норми законодавства, а також беручи до уваги загальновідомий факт моменту настання календарної дати, зазначаємо, що декларації, які були подані до Реєстру до 23 години 59 хвилин 31 березня (включно) (до 23 години 59 хвилин (включно) 31 травня - для декларацій, які подаються у 2020 році), вважаються такими, що подані вчасно. Декларації, які були подані до Реєстру о 00 годин 00 хвилин 01 квітня (включно і пізніше) (до 00 години 00 хвилин 01 червня (включно і пізніше) - для декларацій, які подаються у 2020 році), вважаються такими, що подані із порушенням термінів, встановлених ч. 1 ст. 45 Закону, за що ч. 1 cm. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність.
Згідно відповіді НАЗК на запит ДСР НПУ від 17.06.2020 № 5395/55/02-2020 щодо отримання інформації про роботу інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - ITC Реєстр), повідомляється про таке, у зв`язку з проведенням програмно-технічного обслуговування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, доступ до нього було частково обмежено у період з 21:00 27.12.2019 до 09:00 28.12.2019. У період з 17:00 03.01.2020 року по 12:40 04.01.2020 року мала місце помилка у відсутності доступу до персонального кабінету та ненадходженням листів з посипанням для зміни кваліфікованого електронного підпису. Також повідомляємо, що за інформацією адміністратора П`С Реєстр Державного підприємства «Українські спеціальні системи» (далі - ДІЇ «УСС»), з 09:00 15.01.2020 по 12:25 15.01,2020 при спробі подання або збереження документів в ITC Реєстр виникала помилка «Помилка. Не вдалося з`єднатися з сервером. Спробуйте пізніше.». Також інформуємо, що з 10:00 11.03.2020 у окремих користувачів на етапі автентифікації та при спробах подання і збереження документів в ITC Реєстр виникали помилки, які були усунуті о 16:00. Інших технічних несправностей та перебоїв у роботі ITC Реєстр, які б завадили поданню документів до ITC Реєстр у запитуваний період не зафіксовано.
Таким чином, у ОСОБА_1 було достатньо часу, можливостей та технічного стану ITC Реєстр для своєчасної подачі декларації особи яка припинила діяльність типу «після звільнення» за 2019 рік.
У своїх поясненнях ОСОБА_1 підтвердив факт несвоєчасної подачі декларації особи яка припинила діяльність типу «після звільнення» за 2019-й рік та відсутність у нього поважних причин, і визнав вину повністю, також пояснив, що з період з 01.01.2020 по 01.06.2020 він не намагався подати відповідну декларацію та не входив до Реєстру.
Факт обізнаності ОСОБА_1 щодо обов`язку і способу подачі декларації особою яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та терміни її подачі, підтверджується поясненням ОСОБА_1 , відповіддю із наданими копіями документів ГУ ДСНС України в Одеській області.
Згідно листа за підписом Голови Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_3 (вихідний № 44-01/8418/19 від 06.02.2019 року), Закон не передбачає затвердження Національним агентством обґрунтованого висновку або повідомленні із встановленим фактом порушення вимог фінансового контролю у разі виявлення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, за частинами першою, другою статті 172-6 КУпАП.
Згідно із ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відповідальність за вказаною статтею настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Факт несвоєчасності подачі відповідної декларації встановлений. Поважні причини несвоєчасної подачі відповідної декларації гр. ОСОБА_4 не встановлені.
Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 26.05.2015 .Уо 5-рп/2015 з питань офіційного тлумачення положень ч. 1 ст. 276 КУпАП місцем вчинення правопорушення є адміністративно-територіальна одиниця, на яку поширюється юрисдикція відповідного органу, уповноваженого законом розглядати справу про адміністративне правопорушення.
Громадянин ОСОБА_1 не виконав вимоги абзацу другого ч. 2 ст. 45 Закону, які виникли у нього як у особи начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту на посаді командира відділення 8 державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України в Одеській області, декларацію подавав за місцем мешкання, за адресою: АДРЕСА_1 .
Датою і часом вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією ОСОБА_1 , є фактичний час і дата несвоєчасної, за відсутності поважних причин, подачі декларації особи яка припинила діяльність, тобто 09.12.2020р. об 15 годині 29 хвилин.
Датою виявлення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією є дата завершення збору доказів, встановлення особою, уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення, фактичних даних для висновку про наявність в діях особи вини у вчиненні правопорушення, встановлення складу адміністративного правопорушення та складання і оголошення протоколу за участю особи - громадянина ОСОБА_1 , а саме 05.01.2021року.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Юридичними наслідками в даному випадку є несвоєчасне, без поважних причин подання ОСОБА_1 до Національного агентства з питань запобігання корупції, у визначений Законом строк, декларації особи, яка припинила діяльність пов`язану з виконанням функцій держави.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зі ст. 11 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим з необережності, коли особа, яка його вчинила, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити.
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно- правову відповідальність.
Об`єктом правопорушення у даному випадку є суспільні відносини, які визначають зміст та законний порядок діяльності суб`єктів декларування, який встановлюються Законом, КУпАП.
Об`єктивна сторона частини 1 статті 172-6 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за порушення вимог щодо вимог фінансового контролю у вигляді дії, або бездіяльності: а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у даному випадку дія гр. ОСОБА_4 що виражена у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи яка припинила діяльність особи, уповноваженої на виконання функцій держави за 2019 рік.
Суб`єкт - особа начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту, командир відділення 8ої державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України в Одеській області, суб`єкт декларування і суб`єкт відповідно п.п. «Д» п. 1 ч. 1 ст. З Закону, суб`єкт відповідно Примітки до ст. 172-6 КУпАП - гр. ОСОБА_1 .
Суб`єктивна сторона ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визначена тим, що ОСОБА_1 був обізнаним про вимоги абзацу другого ч. 2 ст. 45 Закону, зокрема про встановлений обов`язок, терміни і спосіб подачі декларації особи яка припинила діяльність, був ознайомлений з вимогами фінансового контролю згідно Закону, та не виконав вимоги Закону, усвідомлював порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону і передбаченої Законом та КУпАП відповідальності, та передбачав наслідки своїх дій і свідомо допустив настання цих наслідків.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відсутність суспільної шкоди від адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, так само як і відсутність шкідливих наслідків від нього не є тими необхідними та достатніми підставами для застосування вимог ст. 22 КУпАП.
Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, а отже не можуть бути визнані малозначимі. Тому, незалежно від виду суб`єкту та його службової діяльності, та інших характеристик його обов`язком є діяти лише в рамках закону.
Згідно ст. 255 КУпАП «Особи, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення»: у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218-221 нього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати: уповноважені на те посадові особи: органів внутрішніх справ (Національної поліції) статті 172-4 - 172-9 (за винятком правопорушень, вчинених службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище).
Відповідно Положення про «Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України» (далі - УСР в Одеській області ДСР НПУ), затвердженого наказом Департаменту стратегічних розслідувань НПУ № 17 від 06.11.2019, завданням УСР в Одеській області ДСР НПУ є реалізація повноважень Національної поліції України та департаменту в частині боротьби з організованою злочинністю, злочинністю в органах державної влади та місцевого самоврядування, протидії корупції, захисту прав і свобод людини і громадянина та об`єктів права власності під протиправних посягань. Пунктом 3 Розділу II Положення визначено завдання УСР в Одеській області ДСР НПУ - протидія корупції серед посадових осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», вжиття заходів з :етою виявлення корупційних правопорушень і правопорушень, пов`язаних з корупцією, та їх припинення відповідно до законодавства України.
Пунктами 22-24 розділу III Положення визначено, що УСР в Одеській області ПСР КОПТУ відповідно до покладених на нього завдань: здійснює моніторинг та аналіз стану дотримання антикорупційного законодавства особами, на яких поширюється дія статті 3 Закону України «Про запобігання корупції»; здійснює складання доказів про вчинення корупційних правопорушень та правопорушень, пов`язаних з корупцією; здійснює складання в межах компетенції протоколів про правопорушення, пов`язані з корупцією, та направлення їх до суду в установленому законодавством порядку.
Таким чином, в судовому засіданні було повністю доведено вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАП, що підтверджується доказами наявними в матеріалах справи, а саме:
- рапортом оперуповноваженого УСР в Одеській області ДСР НПУ про виявлення факту несвоєчасного подання декларації типу «після звільнення»;
- повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_5 ;
- послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_5 ;
- положенням про управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України;
- скрін-шотом подачі декларації суб`єкта декларування ОСОБА_1 ;
- особовою карткою ОСОБА_1 ;
- присягою ОСОБА_1 ;
- попередженням ОСОБА_1 ;
- посадовою інструкцією командира відділення 8-ї державної пожежно-рятувальної частини 6 державного пожежного загону ГУ ДСНС України в Одеській області
- попередженням про спеціальні обмеження, де наявний підпис ОСОБА_1 про ознайомлення;
Відповідно до ст.33КУпАП при призначенні покарання суд враховує характер вчиненого порушення, особу правопорушника, ступінь його вини, обставини, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність.
Суд приймає до уваги, що ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнав, у вчиненому щиро розкаявся, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, обставин, обтяжуючих покарання, встановлено не було, а тому необхідним та достатнім буде застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу.
Також, відповідно до вимог ст.40-1 КУпАП України з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір в сумі 454грн., оскільки судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. 172-6, 245, п. 1 ч. 1 ст. 247,280,283,284 КУпАП, ст. 12 ЗУ «Про запобігання корупції», суд
постановив:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , судовий збір на користь держави у розмірі 454 гривень.
Реквізити для зарахування до державного бюджету:
отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106
код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783,
банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001
код класифікації доходів бюджету: 22030106
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Одеського апеляційного суду через Роздільнянський районний суд Одеської області.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний суддею 21.01.2021року
Суддя: С. І. Гринчак
Постанова набрала законної сили "_" __20___р.
Строк пред`явлення до виконання постанови 3 місяці.