
Справа № 699/6/21
Номер провадження № 3/699/61/21
ПОСТАНОВА
про направлення матеріалів для належного оформлення
20.01.2021 року м. Корсунь-Шевченківський
Суддя Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області Свитка С.Л., розглянувши матеріали, які надійшли від Офісу великих платників податків ДПС про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , жительку АДРЕСА_1 , працюючу головним бухгалтером ТОВ «АГРОРОСЬ» (м.Корсунь-Шевченківський, вул.Шевченка, 39 Черкаської області, код за ЄДРПОУ 21374294), паспорт НОМЕР_1 виданий Корсунь-Шевченківським РВ УМВС України в Черкаської області 23.02.1998 року, РНОКПП НОМЕР_2 , інші відомості про особу суду невідомі,
за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
05.01.2021 року до суду поступив адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 КУпАП ОСОБА_1 .
З протоколу про адміністративне правопорушення №842 від 18.12.2020 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером ТОВ «АГРОРОСЬ» (м.Корсунь-Шевченківський, вул.Шевченка, 39 Черкаської області, код за ЄДРПОУ 21374294), вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-1 КУпАП, зокрема порушила п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134 ПКУ, п.5, 7, 15 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 «Дохід», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.11.1999 №290; п.г)198.5 ст.198, п. 185.1. ст.185, п. 187.1 ст.187, п.201.1 ст.201, п.201.10 ст.201, п.120-1 ст.120-1, п.е п.164.2.17 п.164.2, п.164.5 ст.164, п.п.168.1.1 п.168.1, п.п.1,2 п.16 підрозділу 10 розділу ХХ, п.266.3, п.п.266.7.5 п.266.7 ст.266, п.п.119.2 ст.119 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755 зі змінами та доповненнями; п.3 ст.13 Закону України «Про валюту та валютні операції» №2473-VІІ від 21.06.2018 року.
У суд гр. ОСОБА_1 , не з`явилася, про дату, час, місце розгляду справи була повідомлена вчасно, що підтверджується даними Укрпошти про вручення поштового відправлення №1940202706777, заяв та клопотань суду не надала.
Статтею 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Наказом Міністерства фінансів України від 02.07.2016 №566 затверджено Інструкцію з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 27 липня 2016 р. за № 1046/29176 та розроблена відповідно до вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), Податкового кодексу України, Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» та інших нормативно-правових актів, встановлює порядок оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах доходів і зборів, а також процедуру складання протоколів про адміністративні правопорушення, розгляду справ про адміністративні правопорушення органами доходів і зборів, ведення діловодства у справах про адміністративні правопорушення, а також забезпечення належного розгляду скарг на постанови у справах про адміністративні правопорушення.
Згідно п.1 розділу ІІ Інструкції відповідно до частини першої статті 255 КУпАП уповноважені посадові особи органів доходів і зборів мають право складати протоколи у справах про адміністративні правопорушення за статтями 51--2, 155--1, 162--1, 162-2, 163-1-163-4, 163-12, 164, 164-5, 164-16, 166-16, 166-17, 177-2, 204-3 КУпАП.
П.п.3-6 розділу ІІ Інструкції передбачено, що посадові особи органів доходів і зборів при виявленні адміністративного правопорушення складають протокол про адміністративне правопорушення (далі – Протокол) на бланку за формою згідно з додатком 1 до цієї Інструкції. Зміст Протоколу повинен відповідати вимогам, викладеним у статті 256 КУпАП. Усі реквізити Протоколу заповнюються розбірливим почерком державною мовою. Не допускаються закреслювання або виправлення відомостей, що заносяться до Протоколу, а також внесення додаткових записів після того, як Протокол підписаний особою, відносно якої він складений. У Протоколі під час його складання обов`язково зазначається стаття КУпАП, згідно з якою передбачено адміністративну відповідальність. При викладенні обставин правопорушення у Протоколі вказуються місце та час його вчинення, суть правопорушення, які саме протиправні дії чи бездіяльність вчинила особа, стосовно якої складається Протокол, та які положення законодавства порушено. Якщо є свідки правопорушення та потерпілі, до Протоколу вносяться їх прізвища, імена та по батькові, а також місце проживання.
Також п.8 передбачено, що про ознайомлення із Протоколом особа щодо якої він складений, ставить у протоколі свій підпис. У разі відмови поставити підпис про це робиться відповідний запис у протоколі, який засвідчується підписом посадової особи органу доходів і зборів.
Частиною 1 статті 163-1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Ознайомившись з матеріалами справи, вважаю, що справа про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-1 КУпАП підлягає поверненню для подальшого належного її оформлення, оскільки при складанні протоколу не виконані вимоги ст.256 КУпАП та Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення щодо зазначення у протоколі про адміністративне правопорушення місця, часу вчинення і суті адміністративного правопорушення. Також протокол про адміністративне правопорушення не підписаний ОСОБА_1 і відсутні відомості, що остання відмовилася від підпису.
Згідно ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, у т.ч., чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Враховуючи викладене, а саме, що направлений до суду адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, що передбачене ч.1 ст.163-1 КУпАП не містить відомостей, які необхідні для повного та об`єктивного розгляду і вирішення справи, суд вважає необхідним адміністративний матеріал повернути для належного оформлення до Офісу великих платників податків ДПС.
Керуючись ст.256 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, що передбачене ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути для належного оформлення до Офісу великих платників податків ДПС.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Свитка С.Л.