
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
21 січня 2021 рокум. Ужгород№ 260/3893/20 Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Луцовича М.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-торгівельне підприємство "Гофротара-Закарпаття" про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
Головне управління ДПС у Закарпатській області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-торгівельне підприємство "Гофротара-Закарпаття" про стягнення податкового боргу у розмірі 245 191,19 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем рахується не погашений податковий борг у розмірі 245 191,19 грн., який не погашений відповідачем у добровільному порядку.
Відповідач у строки визначені судом відзив на позов не надіслав.
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, всебічно та повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що відповідача зареєстрований, як юридична особа, перебуває на обліку в податковому органі як платник податків і зборів та відомості щодо нього внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с. 6-9).
За відповідачем рахується податковий борг у розмірі 245 191,19 грн., який виник у зв`язку з наступним. ?
Так, по платежу 50 18010400 «Податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, що сплачується юридичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості» відповідачем до податкового органу було самостійно подано:
- звітну податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки №9018181322 від 12.02.2019 за 2019 рік із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1426,14 грн. (з І по III квартал по 356,54 грн., IV - 356,52 грн.) (а.с. 16-17). Самостійно задекларована сума грошового зобов`язання за І квартал сплачена повністю, за II - у розмірі 17,44 грн. Залишок несплаченого боргу по вказаній декларації за II-IV квартали становить 1 052,16 грн.;
- звітну податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки №9027090483 від 17.02.2020 за 2020 рік із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1615,27 грн. (з І по III квартал по 403,82 грн., IV - 403,81 грн.) (а.с. 18-19). Самостійно задекларована сума грошового зобов`язання по вказаній декларації за І-ІII квартали у розмірі 1211,46 грн. залишається несплаченою відповідачем в повному обсязі.
По платежу 50 18010600 «Орендна плата з юридичних осіб» відповідачем до податкового органу було самостійно подано:
- звітну податкову декларацію №9020798164 від 13.02.2018 з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2018 рік із самостійно задекларованою сумою орендної плати у розмірі 126 672,44 грн. (помісячно з січня по листопад по 10 556,04 грн. та грудень - 10 556.00 грн.) (а.с. 20-22). Проте, самостійно задекларована сума орендної плати за 2018 рік сплачена відповідачем частково у розмірі 105 572,46 грн., залишок несплаченої суми становить 21 099,98 грн.;
- звітну податкову декларацію №9019891907 від 13.02.2019 з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2019 рік із самостійно задекларованою сумою орендної плати у розмірі 126 672,44 грн. (помісячно з січня по листопад по 10 556,04 грн. та грудень - 10 556,00 грн.) (а.с. 23-25). Проте, самостійно задекларована сума залишається несплаченою Відповідачем в повному обсязі;
- звітну податкову декларацію №9027059899 від 17.02.2020 з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2020 рік із самостійно задекларованою сумою орендної плати у розмірі 126 672,44 грн. (помісячно з січня по листопад по 10 556,04 грн. та грудень - 10 556,00 грн.) (а.с. 26-28). Проте, самостійно задекларована сума за січень-вересень у розмірі 95 004,36 грн. залишається несплаченою відповідачем у повному обсязі.
Відповідно до статті 16 Податкового кодексу України (далі - ПК України) платники податків зобов`язані вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
У відповідності до ст. 36 ПК України податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та (або) сплатити суму податку та збору в порядку та строки, визначені цим Кодексом. Податковий обов`язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов`язків платника податків, крім випадків передбачених законом.
Згідно із п. 54.1 ст. 54 ПК України платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно п. 56.11 ст. 56 ПК України, із змінами га доповненнями, не підлягає оскарженню грошове зобов`язання, самостійно визначене платником податків.
Відповідно до ст. 129 ПК України, у зв`язку з несвоєчасною сплатою податкових зобов`язань по платежу 50 18010600 «Орендна плата з юридичних осіб», Відповідачу проведено нарахування пені у розмірі 150,79 грн. Вказана сума пені залишається несплаченою в повному обсязі.
Згідно пп. 14.1.162 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов`язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до ст. 59 ПК України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
В силу пп. 14.1.153 п. 14.1 ст. 14 даного Кодексу податкова вимога - письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
У зв`язку з несплатою узгоджених сум відповідачу на підставі п.59.1 ст.59 ПК України, виставлено податкову вимогу №2949-52 від 18.02.2019 р. про наявність податкового боргу за узгодженими податковими зобов`язаннями, яку направлено рекомендованим листом з повідомленням про вручення, та вручено відповідачеві - 05.03.2019 р. (а.с. 29).
Відповідно до пп. 20.1.19 п. 20.1 ст. 20 ПК України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов`язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб`єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до п. 95.3 ст. 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно із п. 95.4 ст. 95 ПК України, контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пп. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 ПК України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Станом на час розгляду адміністративної справи за відповідачем рахується податковий борг у розмірі 245 191,19 грн., у тому числі пеня у розмірі 150,79 грн. по платежам: 50 18010400 «Податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, що сплачується юридичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості» у розмірі 2 263,62 грн.; 50 18010600 «Орендна плата з юридичних осіб» у розмірі 242 927,57 грн., у тому числі пеня у розмірі 150,79 грн., що підтверджується обліковою карткою платника податків (а.с. 10-15).
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами, відповідачем не спростовані (відзив на позов відповідач суду не надав) та підлягають до задоволення повністю.
Керуючись ст. 139, 241, ч. 3 ст. 243, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В :
1. Позов Головного управління Державної податкової служби у Закарпатській області (вул. Волошина, буд. 52, м. Ужгород, Закарпатська область,88000, код ЄДРПОУ 43143065) до Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-торгівельне підприємство "Гофротара-Закарпаття" (вул. А. Волошина, буд. 8,с. Павшино,Мукачівський район, Закарпатська область,89627, код ЄДРПОУ 32513926) про стягнення податкового боргу - задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-торгівельне підприємство "Гофротара-Закарпаття" податковий борг у розмірі 245 191,19 (двісті сорок п`ять тисяч сто дев`яносто одну гривню 19 коп.) грн., у тому числі пеня у розмірі 150,79 (сто п`ятдесят гривень 19 коп.) грн. по платежам: 50 18010400 «Податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, що сплачується юридичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості» у розмірі 2 263,62 (дві тисячі двісті шістдесят три гривні 62 коп.) грн.; 50 18010600 «Орендна плата з юридичних осіб» у розмірі 242 927,57 (двісті сорок дві тисячі дев`ятсот двадцять сім гривень 57 коп.) грн., у тому числі пеня у розмірі 150,79 (сто п`ятдесят гривень 79 коп.) грн. за рахунок коштів, що належать платнику податків на праві власності, в тому числі тих, які знаходяться на рахунках у банках.
3. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.?
СуддяМ.М. Луцович