Рішення № 94259494, 18.01.2021, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.01.2021
Номер справи
140/15831/20
Номер документу
94259494
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 січня 2021 року ЛуцькСправа № 140/15831/20

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Димарчук Т.М.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (позивач) звернулася з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі ГУ ПФУ у Волинській області, відповідач) у якому, з урахуванням уточнених позовних вимог, просить визнати протиправними дії щодо відмови у призначенні пенсії за віком; зобов`язати ГУ ПФУ у Волинській області призначити пенсію за віком з 30.09.2020, зарахувавши до страхового стажу ОСОБА_1 період навчання в школі-магазині Ковельської райспоживспілки з 10.09.1981 по 16.03.1982 та роботу в кооперативі громадського харчування "Сосновий бір" з 01.08.1988 по 01.08.1989.

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що позивач ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) 30.09.2020 звернулась до територіального відділу Пенсійного фонду України за місцем проживання з письмовою заявою про призначення пенсії за віком, досягну вши необхідного пенсійного віку та надавши пакет документів для призначення пенсії.

Однак, отримала відмову у призначенні пенсії за віком, у зв`язку з відсутністю необхідного страхового стажу (лист ПФУ від 28.10.2020). Зокрема, до її страхового ста жу відповідачем не враховано період навчання в школі-магазині Ковельської райспоживспілки з 10.09.1981 по 16.03.1982 (запис трудової книжки НОМЕР_1 №1-2) та робота в кооперативі громадського харчування «Сосновий бір» з 01.08.1988 по 01.08.1989 (запис трудової книжки № 11-12)

З такими діями відповідача позивач не погоджується, вважає їх протиправними та такими, що порушують її конституційне право на соціальний захист з огляду на наступне.

Відповідно до статті 48 КЗпП України та статті 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення», основним документом про трудову діяльність працівника та таким, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Вимоги до ведення трудової книжки та до оформлення записів до неї, регламентовані Порядком ведення трудо вих книжок працівників № 58 від 29.07.1993.

Для вирішення подібних питань, щодо неясності, в оформленні трудової книж ки затверджено Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затверджений Постановою КМУ за №637 від 12.08.1993 в поточній редакції від 05.10.2018.

Так, згідно до пунктом 1 Порядку №637, за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших доку ментів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установа ми.

Згідно до пунктом 2.6. Порядку № 58, у разі виявлення неправильного або не точного запису відомостей про роботу, переведення, а також про нагородження та заохочення тощо, виправлення виконується власником або уповноваженим ним ор ганом, де було зроблено відповідний запис. Власник або уповноважений ним орган за новим місцем роботи зобов`язаний надати працівнику в цьому необхідну допо могу.

Згідно до пунктом 2.7. Порядку№ 58, у разі необхідності власник або уповно важений ним орган видає працівникам на їх прохання завірені виписки з трудових книжок відомостей про роботу.

Згідно до пунктом 4 Постанови Кабінету Міністрів України «Про трудові книжки працівників» №301 від 27.04.1993, відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок, покладається на керівника підприємства, установи, організації, представництва іноземного суб`єкта господарювання. За порушення встановленого порядку ведення, обліку, зберігання і видачі- трудових книжок посадові особи несуть дисциплінарну, а в передбачених законом випадках іншу відповідальність.

Таким чином, недотримання правил ведення трудової книжки повинно ма ти негативні наслідки саме для особи, яка допустила такі порушення, а не для особи щодо якої такі порушення було вчинено.

Наявність сумнівів у відповідача відповідно до зазначеного законодавства, може бути підставою для перевірки, в ході якої має бути встановлено обстави ни, які перешкоджають зарахуванню періоду роботи до стажу, однак не мо жуть нівелювати відомості трудової книжки та позбавляти особу права на на лежне пенсійне забезпечення з урахуванням набутого нею трудового стажу. Вищевказане узгоджується з позицією, викладеною у постанові Верховно го Суду від 06.03.2018, справа №127/9055/17.

З наведених підстав просить позов задовольнити.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 16.11.2020 прийнято дану позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та на підставі статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України ухвалено судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження в судовому засіданні без повідомлення (виклику) сторін (а.с.17).

У відзиві на позовну заяву від 02.12.2020 №0300-0802-8/40689 представник відповідача позовних вимог не визнав та вказав, що статтею 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» визначено, що право на призначення пенсії за віком мають особи після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу у період з 01.01.2020 по 31.12.2020 - не менше 27 років.

Наявність необхідного страхового стажу визначається на дату досягнення відповідного віку.

До досягнення 60-річного віку, право на пенсію за віком за наявності відповідного страхового стажу мають жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку: 59 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року (абзац 3 частини 1 статті 26 Закону).

Згідно наданих позивачем документів та даних, що містяться в системі персоніфікованого обліку, страховий стаж ОСОБА_1 становить 25 років 4 місяці 4 дні.

Страховий стаж обраховано за даними уточнюючих довідок про періоди роботи, заробітну плату та даними персоніфікованого обліку форми 0-К5.

До уваги при призначенні пенсії не взято трудову книжку, оскільки вона заповнена з порушенням вимог Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, установах і організаціях (відсутня печатка установи, яка видала трудову книжку).

До страхового стажу не враховано період навчання в школі-магазині Ковельської райспоживспілки з 10.09.1981 по 16.03.1982 та робота в кооперативі громадського харчування “Сосковий бір” з 01.08.1988 по 01.08.1989 у зв`язку з відсутністю підтверджуючих документів.

У зв`язку з невиконанням однієї із умов призначення пенсії, передбаченої статтею 26 Закону, а саме наявність у 2020 році не менше 27 років страхового стажу, Головним управлінням прийнято рішення № 033050004218 від 08.10.2020 про відмову позивачу у призначенні пенсії по віку.

З наведених підстав просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

Дослідивши письмові докази, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити з таких мотивів та підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) 30.09.2020 звернулась до Ковельського об`єднаного управління Пенсійного фонду України із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, до якої додала: трудову книжку; довідку про присвоєння ідентифікаційного коду; копію паспорта; довідку із СПОВ про заробітну плату з 01.07.2000 по день звернення; довідки про заробітну плату № 1428, №1429, №1430 за період страхового стажу до 01.07.2000; документи про стаж; свідоцтво про народження дитини; свідоцтво про шлюб (а.с. 10-15).

Листом від 28.10.2020 ГУ ПФУ у Волинській області повідомило позивача про те, що у зв`язку із невиконанням однієї з умов пенсії передбаченої статтею 26 Закону, а саме наявність у 2020 році не менше 27 років страхового стажу, Головним управлінням прийнято рішення № 033050004218 від 08.10.2020 відмовити у призначенні пенсії по віку.

З листа-відповіді також вбачається, що страховий стаж позивача обраховано за даними уточнюючих довідок про періоди роботи, заробітну плату та даними персоніфікованого обліку форми ОК 5. До уваги при призначенні пенсії не взято трудову книжку, оскільки вона заповнена з порушенням вимог Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, установах і організаціях (відсутня печатка установи, яка видала трудову книжку). До страхового стажу не враховано період навчання в школі-магазині Ковельської райспоживспілки з 10.09.1981 по 16.03.1982 та робота в кооперативі громадського харчування “Сосновий бір” з 01.08.1988 по 01.08.1989 у зв`язку з відсутністю підтверджуючих документів (а.с. 8, 9).

Не погоджуючись з діями ГУ ПФУ у Волинській області щодо відмови у зарахуванні до страхового стажу періоду навчання в школі-магазині Ковельської райспоживспілки з 10.09.1981 по 16.03.1982 та роботи в кооперативі громадського харчування “Сосновий бір” з 01.08.1988 по 01.08.1989, а також щодо відмови у призначенні пенсії за віком позивач звернулася за захистом своїх прав з даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Згідно із пунктом 1 частини першої статті 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Частиною другою статті 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач не довів правомірності оскаржуваних у даній адміністративній справі дій з огляду на наступне.

Спірні правовідносини врегульовані Законом України “Про пенсійне забезпечення” від 05.11.1991 №1788-XII (далі – Закон №1788-XII), Законом України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 №1058-IV (далі – Закон №1058-IV).

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду України визначено Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07. 2003 №1058-ІV

За нормами статтею 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», у період з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року право на призначення пенсії за віком до досягнення віку 60 років мають жінки 1961 року народження і старші за наявності страхового стажу не менше 27 років.

Згідно з частиною 1 статті 24 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Аналогічне визначення поняття "страховий стаж" міститься у статті 1 вказаного Закону, а саме: страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов`язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески; страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов`язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше.

З вищезазначеного слідує, що для зарахування періоду роботи до страхового стажу необхідною та обов`язковою умовою є сплата страхових внесків за вказаний період.

Наведене кореспондується з положеннями частини 2 статті 24 Закону №1058-ІУ, за якими страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом (до 01.01.2004).

Статтею 44 Закону №1058-IV встановлено порядок звернення за призначенням (перерахунком) пенсії, відповідно до якого заява про призначення (перерахунок) пенсії або про її відстрочення та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Частиною 5 статті 45 Закону №1058-IV визначено, що документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення пенсій урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 №22-1 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за №1566/11846; далі – Порядок №22-1).

Відповідно до статті 62 Закону №1788-ХІІ основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637 затверджено Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (далі – Порядок №637).

Згідно із пунктами 1 та 2 Порядку №637 (з наступними змінами та доповненнями) основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.

Згідно із пунктом 3 Порядку №637 за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Згідно з пунктом 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників від 29.07.1993 № 58 (далі - Інструкція) до трудової книжки вносяться: відомості про працівника: прізвище, ім`я та по батькові, дата народження; відомості про роботу, переведення на іншу постійну роботу, звільнення; відомості про нагородження і заохочення: про нагородження державними нагородами України та відзнаками України, заохочення за успіх у роботі та інші заохочення відповідно до чинного законодавства України; відомості про відкриття, на які видані дипломи, про використані винаходи і раціоналізаторські пропозиції та про виплачені у зв`язку з цим винагороди.

Як вбачається з матеріалів справи, до страхового стажу позивача не зараховано період навчання в школі-магазині Ковельської райспоживспілки з 10.09.1981 по 16.03.1982 та роботу в кооперативі громадського харчування "Сосновий бір" з 01.08.1988 по 01.08.1989.

Відмова ГУ ПФУ у Волинській області мотивована тим, що трудова книжка позивача заповнена з порушенням вимог Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, установах, організаціях (відсутня печатка установи, яка видала трудову книжку).

Судом, на підставі записів у трудовій книжці ОСОБА_1 НОМЕР_1 встановлено наступне: на підставі запису №1 позивач з 10.08.1981 зарахована на навчання у магазин-школу Ковельської райспоживспілки (наказ №1 від 10.09.1981); на підставі запису №2 позивач з 16.03.1982 відрахована з магазину-школи у зв`язку із закінченням навчання (наказ №5 від 16.03.1982); згідно з записом №11 позивач з 01.08.1988 прийнята членом кооперативу громадського харчування "Сосновий бір" (протокол №6 від 01.08.1988); відповідно до запису №12 позивач з 01.08.1989 звільнена з займаної посади за власним бажанням (протокол №15 від 01.08.1988). Записи про прийняття та про звільнення з роботи скріплені печаткою та засвідчені підписом голови кооперативу «Сосновий бір» (а.с. 13-14).

Таким чином, з досліджених доказів (записів у трудовій книжці позивача) вбачається, що позивач дійсно у період з 10.09.1981 по 16.03.1982 проходила навчання у школі-магазині Ковельської райспоживспілки, а з 01.08.1988 по 01.08.1989 була на роботі в кооперативі громадського харчування "Сосновий бір". А тому, з урахуванням наведених норм чинного законодавства України та встановлених обставин справи, суд дійшов висновку про протиправність не зарахування відповідачем вищевказаних періодів до страхового стажу позивача та відмови у призначенні пенсії за віком.

Так, Верховний суд у постановах від 24.05.2018 у справі №490/12392/16-а та від 04.09.2018 у справі №423/1881/17 сформував правовий висновок, що певні недоліки щодо заповнення трудової книжки не можуть бути підставою для неврахування відповідного періоду роботи для обрахунку стажу при призначенні пенсії.

Як вбачається з матеріалів справи, а саме з наданого ГУ ПФ України у Волинській області розрахунку стажу для призначення пенсії, до страхового стажу ОСОБА_1 зараховано страховий стаж – 25 років 11 місяців 22 дні (страховий стаж до 01.01.2004 – 21 рік 8 місяців 8 днів, після 01.01.2004 – 4 роки 3 місяці 14 днів) (а.с.11-12).

Таким чином, з зарахуванням до страхового стажу ОСОБА_1 періодів роботи з 10.09.1981 по 16.03.1982 (навчання у школі-магазині Ковельської райспоживспілки), та з 01.08.1988 по 01.08.1989 (робота в кооперативі громадського харчування "Сосновий бір"), а всього - 1 рік 6 місяців 7 днів, страховий стаж позивача, що враховується для призначення пенсії становить – 27 років 5 місяців 29 днів, а тому позивач набуває право на призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Згідно з підпунктом 1 пункту 1 статті 45 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

Оскільки, позивач ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) із заявою про призначення пенсії за віком до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області звернулася не пізніше трьох місяців дня досягнення особою пенсійного віку, то враховуючи приписи пункту 1 статті 45 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” призначення та виплату ОСОБА_1 пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» слід проводити з 23.10.2020, тобто з дня, що настав за днем досягнення пенсійного віку позивачем.

Відтак, з наведених вище підстав, позовні вимоги належить задовольнити шляхом зобов`язання ГУ ПФ України у Волинській області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 період навчання в школі-магазині Ковельської райспоживспілки з 10.09.1981 по 16.03.1982 та роботу в кооперативі громадського харчування "Сосновий бір" з 01.08.1988 по 01.08.1989 та призначити ОСОБА_1 пенсію за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” з 23.10.2020.

Згідно із частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Тому, з урахуванням зазначеного, на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області слід стягнути судові витрати у сумі 840,80 грн, сплачені згідно з дублікатом квитанції від 06.11.2020 №0.0.1896456282.1.

Керуючись статтями 139, 243-246, 255, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії, задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо відмови у зарахуванні до страхового стажу ОСОБА_1 період навчання в школі-магазині Ковельської райспоживспілки з 10.09.1981 по 16.03.1982 та роботу в кооперативі громадського харчування "Сосновий бір" з 01.08.1988 по 01.08.1989.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 період навчання в школі-магазині Ковельської райспоживспілки з 10.09.1981 по 16.03.1982 та роботу в кооперативі громадського харчування "Сосновий бір" з 01.08.1988 по 01.08.1989.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” з 23.10.2020.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області судові витрати у розмірі 840,80 грн (вісімсот сорок гривень 80 копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вул. Кравчука, 22-В, код ЄДРПОУ 13358826).

Суддя Т.М. Димарчук