
221/6046/20
3/221/1/2021
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 січня 2021 року м. Волноваха
Суддя Волноваського районного суду Донецької області Писанець Н.В. розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Донецькій області ДСР НП України відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої секретарем Рівнопільської сільської ради Волноваського району Донецької області, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 виданий Волноваським РВ ГУДМС України в Донецькій області 13.09.2013 року, РНОКПП НОМЕР_2 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.172-7 КУпАП,
встановив:
16.09.2020 року до Волноваського районного суду Донецької області надійшов протокол №461 за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, протокол №460 за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, протокол №459 за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, протокол №458 за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, протокол №457 за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, протокол №456 за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, протокол №455 за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, протокол №454 за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 .
Постановою Волноваського районного суду від 24.09.2020 року вказані матеріали об`єднані в одне провадження.
Згідно рішення Рівнопільської сільської ради Волноваського району Донецької області від 25.11.2015 № 7/1-04 «Про обрання секретаря Рівнопільської сільської ради» ОСОБА_1 було обрано секретарем Рівнопільської сільської ради.
Відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.
З протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №461 від 11.09.2020 року відносно ОСОБА_1 вбачається, що ОСОБА_1 , виконуючи обов`язки голови Рівнопільської сільської ради Волноваського району Донецької області, будучи посадовою особою органу місцевого самоврядування та згідно п.п. «в» ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги статей 28, 35 Закону України «Про запобігання корупції» та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування», 21.02.2020 (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті Рівнопільської сільської ради за адресою: Донецька обл., Волноваський район, с. Рівнопіль, вул. Донецька, буд. 33, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про встановлення премії працівникам Рівнопільської сільської ради в тому числі і собі, розпорядженням від 21.02.2020 за № 6, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №460 від 11.09.2020 року відносно ОСОБА_1 вбачається, що ОСОБА_1 , виконуючи обов`язки голови Рівнопільської сільської ради Волноваського району Донецької області, будучи посадовою особою органу місцевого самоврядування та згідно п.п. «в» ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги статей 28, 35 Закону України «Про запобігання корупції» та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування», 27.05.2020 (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті Рівнопільської сільської ради за адресою: Донецька обл., Волноваський район, с. Рівнопіль, вул. Донецька, буд. 33, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про встановлення премії працівникам Рівнопільської сільської ради в тому числі і собі, розпорядженням від 21.05.2020 за №40, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №459 від 11.09.2020 року відносно ОСОБА_1 вбачається, що ОСОБА_1 , виконуючи обов`язки голови Рівнопільської сільської ради Волноваського району Донецької області, будучи посадовою особою органу місцевого самоврядування та згідно п.п. «в» ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги статей 28, 35 Закону України «Про запобігання корупції» та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування», 03.06.2019 (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті Рівнопільської сільської ради за адресою: Донецька обл., Волноваський район, с. Рівнопіль, вул. Донецька, буд. 33, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про встановлення та надання собі надбавки за вислугу років, розпорядженням від 03.06.2020 за №49, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №458 від 11.09.2020 року відносно ОСОБА_1 вбачається, що ОСОБА_1 , виконуючи обов`язки голови Рівнопільської сільської ради Волноваського району Донецької області, будучи посадовою особою органу місцевого самоврядування та згідно п.п. «в» ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги статей 28, 35 Закону України «Про запобігання корупції» та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування», 28.10.2019 (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті Рівнопільської сільської ради за адресою: Донецька обл., Волноваський район, с. Рівнопіль, вул. Донецька, буд. 33, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про встановлення премії працівникам Рівнопільської сільської ради в тому числі і собі, розпорядженням від 28.10.2019 за №93, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №457 від 11.09.2020 року відносно ОСОБА_1 вбачається, що ОСОБА_1 , виконуючи обов`язки голови Рівнопільської сільської ради Волноваського району Донецької області, будучи посадовою особою органу місцевого самоврядування та згідно п.п. «в» ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги статей 28, 35 Закону України «Про запобігання корупції» та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування», 21.02.2020 (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті Рівнопільської сільської ради за адресою: Донецька обл., Волноваський район, с. Рівнопіль, вул. Донецька, буд. 33, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про встановлення премії працівникам Рівнопільської сільської ради в тому числі і собі, розпорядженням від 21.02.2020 за №6, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №456 від 11.09.2020 року відносно ОСОБА_1 вбачається, що ОСОБА_1 , виконуючи обов`язки голови Рівнопільської сільської ради Волноваського району Донецької області, будучи посадовою особою органу місцевого самоврядування та згідно п.п. «в» ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги статей 28, 35 Закону України «Про запобігання корупції» та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування», 27.05.2019 (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті Рівнопільської сільської ради за адресою: Донецька обл., Волноваський район, с. Рівнопіль, вул. Донецька, буд. 33, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про встановлення премії працівникам Рівнопільської сільської ради в тому числі і собі, розпорядженням від 27.05.2019 за №40, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №455 від 11.09.2020 року відносно ОСОБА_1 вбачається, що ОСОБА_1 , виконуючи обов`язки голови Рівнопільської сільської ради Волноваського району Донецької області, будучи посадовою особою органу місцевого самоврядування та згідно п.п. «в» ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги статей 28, 35 Закону України «Про запобігання корупції» та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування», 03.06.2019 (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті Рівнопільської сільської ради за адресою: Донецька обл., Волноваський район, с. Рівнопіль, вул. Донецька, буд. 33, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про встановлення та надання собі надбавки за вислугу років, розпорядженням від 03.06.2019 за №49, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №454 від 11.09.2020 року відносно ОСОБА_1 вбачається, що ОСОБА_1 , виконуючи обов`язки голови Рівнопільської сільської ради Волноваського району Донецької області, будучи посадовою особою органу місцевого самоврядування та згідно п.п. «в» ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги статей 28, 35 Закону України «Про запобігання корупції» та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування», 28.10.2019 (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті Рівнопільської сільської ради за адресою: Донецька обл., Волноваський район, с. Рівнопіль, вул. Донецька, буд. 33, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про встановлення премії працівникам Рівнопільської сільської ради в тому числі і собі, розпорядженням від 28.10.2020 за №493, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинила вісім адміністративних правопорушення, пов`язаних с корупцією, передбачених ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено поняття реального конфлікту інтересів, як суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Відповідно до статті 36 КУпАП справи про дані правопорушення постановою суду від 24.09.2020 року об`єднані в одне провадження.
У судовому засідання ОСОБА_1 свою провину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 та ч.2 ст.172-7 КУпАП визнала, просила не накладати суворе адміністративне стягнення.
Прокурор у судовому засіданні вважав доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.172-7 КУпАП, просив накласти на останню адміністративне стягнення.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Згідно ст.8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Згідно ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови,а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган /посадова особа/ встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставин, що мають значення для правильного вирішення справи.
Зі змісту наведеної правової норми слідує, що вказані дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показанням технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Дослідивши адміністративні матеріали, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.172-7 КУпАП доведена у повному обсязі, а саме: протоколами про адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією №№ №461, №460, №459, №458, №457, №456, №455, №454 від 11.09.2020 року, у яких відповідно до ст.256 КУпАП розкрито суть адміністративних правопорушень; рішенням №VІI/I-4 від 25.11.2015 року; рішенням №VІI/19-136 від 19.08.2017 року; розпорядженням №93 «Про преміювання працівників апарату за жовтень місяць 2019 року» від 28.10.2019 року; розпорядженням №6 «Про преміювання працівників апарату за лютий місяць 2020 року» від 21.02.2020 року; розпорядженням №40 «Про преміювання працівників апарату за травень місяць 2019 року» від 27.05.2019 року; розпорядженням №49 «Про надання надбавки про вислугу років ОСОБА_1 » від 03.06.2019 року; розпорядженням №93 «Про преміювання працівників апарату за жовтень місяць 2019 року» від 28.10.2019 року; розпорядженням №6 «Про преміювання працівників апарату за лютий місяць 2020 року» від 21.02.2020 року; письмовими поясненнями ОСОБА_1 , що долучені до протоколів про адміністративні правопорушення.
Оцінюючи докази у їх сукупності, вважаю, що правопорушник ОСОБА_1 винна у тому, що виконуючи обов`язки голови Рівнопільської сільської ради, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про встановлення премії працівникам Рівнопільської сільської ради в тому числі і собі, тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
При призначенні адміністративного стягнення правопорушнику враховую обставини справи, її особистість, а саме те, що ОСОБА_1 працює, свою провину визнала, до адміністративної відповідальності раніше не притягалась, тому вважаю можливим застосувати до нього адміністративне стягнення у межах санкції статті, за якою його притягнуто до адміністративної відповідальності, а саме стягнення у виді штрафу у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в сумі 454,00 грн. до спеціального фонду Державного Бюджету України.
Керуючись ст.ст.34, 35, 40-1, 172-20, 221, 283, 284, 278 КУпАП, ЗУ «Про судовий збір», суд –
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні восьми адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.172-7 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави (Отримувач: Волноваське УК/Волноваський р-н, Код отримувача (ЄДРПОУ) – 37980308, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку: UA 808999980313020106000005179, Код платежу: 21081100) у розмірі – 3400,00 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/ м.Київ /22030106, Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП),Рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок.
Роз`яснити положення ст.ст. 307, 308 КУпАП, відповідно до яких штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня отримання ним постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу ДВС за місцем проживання порушника. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Волноваський районний суд Донецької області протягом 10 днів з дня її винесення.
Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з моменту її винесення, тобто до 14.04.2021 року.
Суддя Н.В. Писанець