Рішення № 94234273, 19.01.2021, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
19.01.2021
Номер справи
640/10614/19
Номер документу
94234273
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Вн. №27/350

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

19 січня 2021 року № 640/10614/19

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "НЕОМЕД 2007"

До Головного управління ДПС у м. Києві

Про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень

Суддя О.В.Головань

Обставини справи:

Товариство з обмеженою відповідальністю "НЕОМЕД 2007" звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 22.02.2019 року № 0157811207.

15.07.2020 р. на підставі заяви представника позивача суд перейшов до розгляду справи в порядку письмового провадження згідно п. 9 ст. 205 КАС України.

Ознайомившись з матеріалами справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "НЕОМЕД 2007" (код 34818539), місцезнаходження: 04123, м. Київ, вул. Западинська, буд. 9А, офіс 12, зареєстроване в якості юридичної особи 06.02.2007 р., перебуває на обліку в якості платника податків у Головному управлінні ДПС у м. Києві, ДПІ у Подільському районі (Подільський район м. Києва); 86.21 Загальна медична практика (основний); 82.30 Організування конгресів і торговельних виставок; 82.99 Надання інших допоміжних комерційних послуг, н. в. і. у.; 85.59 Інші види освіти, н. в. і. у.; 86.10 Діяльність лікарняних закладів; 86.22 Спеціалізована медична практика; 86.90 Інша діяльність у сфері охорони здоров`я; 47.73 Роздрібна торгівля фармацевтичними товарами в спеціалізованих магазинах; 47.75 Роздрібна торгівля косметичними товарами та туалетними приналежностями в спеціалізованих магазинах; 58.14 Видання журналів і періодичних видань; 58.19 Інші види видавничої діяльності; 70.22 Консультування з питань комерційної діяльності й керування; 73.11 Рекламні агентства; 73.12 Посередництво в розміщенні реклами в засобах масової інформації; 73.20 Дослідження кон`юнктури ринку та виявлення громадської думки; 74.90 Інша професійна, наукова та технічна діяльність, н. в. і. у.

Головним державним ревізором-інспектором відділу моніторингу камеральних перевірок податкової звітності управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у м. Києві Кравченко Л.Б. на підставі пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 та п. 75.1 ст. 75 у порядку п. 76.3 ст. 76 Податкового кодексу України проведено камеральну перевірку ТОВ "НЕОМЕД 2007" за 2017 - 2018 року, про що складено акт перевірки від 05.02.2019 за №479/26-15-12-07/34818539.

Перевіркою встановлено порушення Товариством з обмеженою відповідальністю "НЕОМЕД 2007" термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних: від 28.02.2017 №1, від 31.01.2017 №338, від 28.02.2017 №2, від 28.02.2017 №3, від 28.02.2017 №424, від 31.03.2017 №2, від 31.07.2017 №2, від 31.07.2017 №5, від 30.04.2017 №1, від 31.03.2017 №1, від 31.03.2017 №519, від 20.04.2017 №2, від 30.04.2017 №519, від 31.05.2017 №512, від 31.05.2017 №511, від 31.05.2017 №513, від 31.07.2017 №6, від 31.07.2017 №4, від 31.07.2017 №3, від 31.10.2017 №4, від 31.07.2017 №463, від 31.07.2017 №8, від 31.07.2017 №7, від 31.08.2017 №385, від 31.10.2017 №5, від 31.10.2017 №2, від 30.09.2017 №1, від 30.09.2017 №2, від 30.09.2017 №435, від 31.10.2017 №1, від 31.10.2017 №461, від 31.10.2017 №3, від 30.11.2017 №443, від 31.12.2017 №504, від 31.10.2018 №851, від 30.11.2018 №822, від 31.12.2018 №793, від 31.01.2018 №439, від 28.02.2018 №483, від 19.03.2018 №339, від 16.03.2018 №280, від 31.03.2018 №601, від 20.04.2018 №589, від 30.04.2018 №588, від 25.04.2018 №590, від 31.05.2018 №728, від 26.05.2018 №727, від 30.06.2018 №764, від 30.06.2018 №763, від 31.07.2018 №763, від 31.08.2018 №735, від 30.09.2018 №745.

За наслідками перевірки Головним управлінням ДФС у місті Києві винесено податкове повідомлення-рішення від 22.02.2019 №0157811207 про застосування штрафних санкцій за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування податкових накладних на підставі пп. 120-1.1 ст. 120-1 Податкового кодексу України у розмірі 2 419 122,46 грн.

За наслідками адміністративного оскарження рішенням ДФС України від 10.05.2019р. № 21369/6/99-99-11-06-01-25 податкове повідомлення-рішення від 22.02.2019 №0157811207 залишено без змін.

Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "НЕОМЕД 2007" - вважає вказане податкове повідомлення-рішення протиправними та просить суд його скасувати з таких підстав.

Позивач зазначає, що при реєстрації зведених податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, що були перелічені в Акті камеральної перевірки № 479/26-15-12-07/34818539 від 05.02.2019 та у розрахунку штрафу за порушення реєстрації ПН/РК до ПН в ЄРПН, який є додатком до податкового повідомлення-рішення від 22.02.2019 № 0157811207, та які були заповнені позивачем на підставі вимог п.11 Порядку, до позивача не може бути застосована передбачена п. 120-1.1 ст. 120-1 Податкового кодексу України відповідальність у вигляді у вигляді накладення штрафу, оскільки складені позивачем податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних не надаються отримувачу (покупцю) та зведені податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних, складені позивачем на постачання товарів/послуг для операцій, які звільнені від оподаткування відповідно до ст. 197 Податкового кодексу України.

Крім того, позивач зазначає, що відповідачем було порушено процедуру направлення акту камеральної перевірки від 05.02.2019 року, що позбавило ТОВ "НЕОМЕД 2007" права, передбаченого аб. 1 п. 86.7 ст. 86 Податкового кодексу України на подачу заперечень на акт камеральної перевірки, які, в свою чергу, є невід`ємною частиною акту камеральної перевірки.

Відповідач - Головне управління ДПС у м. Києві - проти задоволення позовних вимог заперечив, підтримавши висновки акту перевірки.

Зокрема, відповідач зазначає, що відповідно до п.120-1.1 ст.120-1 Податкового кодексу України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних не є підставою для застосування штрафних санкцій виключно у випадку одночасної наявності двох умов: податкова накладна, що не надається отримувачу (покупцю), та складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою).

Наведені у акті перевірки податкові накладні цим умовам не відповідають, а саме: вони зареєстровані з кодом ставки податку на додану вартість "20", тобто, для операцій, що оподатковуються податковим на додану вартість.

Проаналізувавши матеріали справи та пояснення представників сторін, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають до часткового задоволення з таких підстав.

Згідно з п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України (в редакції станом на час проведення перевірки), контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

У силу пп. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України, камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків, та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.

Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов`язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.

Відповідно до п. 76.1, 76.3 ст. 76 Податкового кодексу України камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення.

Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком.

Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов`язкова.

Камеральна перевірка податкової декларації або уточнюючого розрахунку може бути проведена лише протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання.

Камеральна перевірка з інших питань проводиться з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу.

Камеральна перевірка ТОВ "НЕОМЕД 2007" за 2017 - 2018 року, про що складено акт перевірки від 05.02.2019 за №479/26-15-12-07/34818539, проведена на підставі пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 та п. 75.1 ст. 75 у порядку п. 76.3 ст. 76 Податкового кодексу України, з питання своєчасності реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, тобто, з передбачених законодавством підстав.

Щодо висновків акту перевірки та оскаржуваного податкового повідомлення-рішення суд зазначає наступне.

Правовідносини у даній справі регулюються нормами Податкового кодексу України у редакції, що була чинною на час виникнення спірних правовідносин.

Відповідно до пп 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов`язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Приписами п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України визначено, що на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно з вимогами п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Відповідно до п.120-1.1 ст.120-1 Податкового кодексу України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі: 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів; 20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів; 30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів; 40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів; 50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

Позивачем не заперечується, що наведені у акті перевірки податкові накладні від 16.03.2018 №280 (шс 333, 33 грн.), від 19.03.2018 №339 (шс 333, 33 грн.), від 20.04.2018 №589 (шс 416, 67 грн.), від 20.04.2018 №2 (шс 3, 8 грн.), від 25.04.2018 №590 (шс 416, 67 грн.) та від 26.05.2018 №727 (шс 4, 33 грн.) зареєстровані з порушенням граничних термінів, передбачених п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України, і підстави для звільнення від застосування передбаченої пп. 120-1 ст. 120 Податкового кодексу України відповідальності щодо них відсутні.

17.10.2019 позивачем було самостійно нараховано та сплачено суму штрафу за вказаними накладними у розмірі 1 508,00 грн. згідно з платіжним дорученням від 17.10.2019 №393 (згідно з розрахунком акту перевірки та оскаржуваного податкового повідомлення-рішення сума штрафу за вказаними податковими накладними становить 1508, 23 грн.).

Позивач не заперечує, що наведені ним у позові підстави протиправності оскаржуваного податкового повідомлення-рішення не поширюються на вказані податкові накладні.

Таким чином, в частині накладення штрафних санкцій у розмірі 1 508 грн. позивачем фактично податкове повідомлення-рішення від 22.02.2019 р. № 0157811207 не оскаржується, і в цій частині позовні вимоги не підлягають до задоволення.

Щодо решти зазначених в акті перевірки податкових накладних та оскаржуваного податкового повідомлення-рішення суд зазначає наступне.

Позивач, не заперечуючи факт порушення термінів реєстрації щодо решти податкових накладних, передбачених п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України, зазначає, що щодо них наявні підстави для звільнення від застосування передбаченої пп. 120-1 ст. 120 Податкового кодексу України відповідальності, тоді як відповідач посилається на відсутність двох обов`язкових умов для звільнення від відповідальності.

Системний аналіз ст. 201, п. 120-1.1 ст. 120-1 Податкового кодексу України дає підстави для висновку про те, що порушення платником податку на додану вартість граничного строку реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних є підставою для застосування до такого платника штрафу, за виключенням випадку порушення строку реєстрації податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю) та складена на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою.

Тобто, для звільнення від відповідальності, передбаченої п. 120-1.1 ст. 120-1 Податкового кодексу України, необхідна наявність двох обов`язкових складових: податкова накладна не повинна надаватись отримувачу (покупцю) та, водночас, повинна бути складена на постачання товарів/послуг для операцій, які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою).

Вказана правова позиція висловлена у постанові Верховного Суду від 04.09.2018 у справі №816/1488/17.

Згідно з матеріалами справи та загальнодоступною інформацією Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ТОВ "НЕОМЕД 2007" провадить господарську діяльність з медичної практики та є закладом охорони здоров`я, що підтверджується інформацією з Єдиного державного реєстру (код КВЕД 86.21) та ліцензією на провадження діяльності з медичної практики серії АГ № 6032-3 від 26.10.2011, виданою МОЗ України.

Відповідно до пп. 197.1.5 п. 197.1 ст.197 Податкового кодексу України послуги з охорони здоров`я, які надаються (постачаються) закладом охорони здоров`я, звільнені від оподаткування.

Згідно з вимогами п.198.5 ст.198 Податкового кодексу України платник податку зобов`язаний нарахувати податкові зобов`язання, виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами придбаними/виготовленими з податком на додану вартість (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися:

б) в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до статті 197, підрозділу 2 розділу XX цього Кодексу, міжнародних договорів (угод) (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 197.1.28 пункту 197.1 статті 197 цього Кодексу та операцій, передбачених пунктом 197.11 статті 197 цього Кодексу).

Наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. №1307 затверджено форми податкової накладної та Порядок заповнення податкової накладної.

Згідно з п. 8 Порядку №1307 (в редакції станом на 31.12.2018 р.) при складанні податкових накладних, особливості заповнення яких викладені в пунктах 10-15 цього Порядку, у верхній лівій частині таких накладних у графі "Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини" робиться помітка "X" та зазначається тип причини, в тому числі, 08 - Складена на постачання для операцій, які не є об`єктом оподаткування податком на додану вартість; 09 - Складена на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість.

П. 11 Порядку №1307 визначено, що у разі нарахування податкових зобов`язань відповідно до пункту 198.5 статті 198 та пункту 199.1 статті 199 Податкового кодексу України платник податку складає окремі зведені податкові накладні за товарами/послугами, необоротними активами, які призначаються для їх використання / починають використовуватися: 1) в операціях, що не є об`єктом оподаткування; 2) в операціях, звільнених від оподаткування.

Такі зведені податкові накладні складаються не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду.

У разі складання зведеної податкової накладної в графі "Зведена податкова накладна" робиться помітка "X" (в редакції до набрання чинності наказом Мінфіну від 23.02.2017 р. №276).

У разі складання зведеної податкової накладної у графі "Зведена податкова накладна" зазначається код ознаки: 1 - у разі нарахування податкових зобов`язань відповідно до пункту 198.5 статті 198 Податкового кодексу України; 2 - у разі нарахування податкових зобов`язань відповідно до пункту 199.1 статті 199 Податкового кодексу України; 3 - у разі складання зведених податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у пункті 15 цього Порядку; 4 - у разі складання зведених податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у пункті 19 цього Порядку.

У зведених податкових накладних, у яких зазначено код ознаки 1 або 2, у графі "Отримувач (покупець)" платник податку зазначає власне найменування (П. І. Б.) у рядку "Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)" проставляється умовний ІПН "600000000000", рядок "Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта" не заповнюється, а у верхній лівій частині зазначається відповідний тип причини відповідно до пункту 8 цього Порядку (04 - Складена на постачання у межах балансу для невиробничого використання; 08 - Складена на постачання для операцій, які не є об`єктом оподаткування податком на додану вартість; 09 - Складена на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість; 13 - Складена у зв`язку з використанням виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг не в господарській діяльності). У податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у пункті 11 цього Порядку, рядки VІІ-ІХ Розділу А не заповнюються. У графі 10 зведених податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у пункті 11 цього Порядку, вказується вартість (частина вартості) товару/послуги, необоротного активу, на яку нараховується податок відповідно до пункту 198.5 статті 198 та пункту 199.1 статті 199 Кодексу, згідно з основною ставкою податку та ставкою податку 7 відсотків, які застосовуються при нарахуванні податкових зобов`язань. У податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у пункті 11 цього Порядку, графи 3.1, 3.2, 3.3, 5-9, 12 не заповнюються.

Згідно з п. 16 Порядку №1307 таблична частина податкової накладної складається з двох розділів: А і Б.

До розділу Б податкової накладної вносяться дані у розрізі опису (номенклатури) постачання товарів/послуг, а саме:

6) до графи 8 - код ставки податку на додану вартість, за якою здійснюється оподаткування операцій з постачання товарів/послуг, що постачаються.

У графі 8 зазначається код ставки: 20 - у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою; 7 - у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню за ставкою 7 відсотків; 901 - у разі здійснення операцій з вивезення товарів за межі митної території України, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою; 902 - у разі здійснення операцій з постачання на митній території України товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою; 903 - у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування;

7) до графи 9 - код пільги.

Графа 9 заповнюється у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, звільнених від оподаткування податком на додану вартість.

У графі 9 зазначається код відповідної пільги з податку на додану вартість згідно з Довідниками податкових пільг (Довідник податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, або Довідник інших податкових пільг), які затверджені ДФС станом на дату складання податкової накладної.

У разі здійснення пільгових операцій, які не внесені до вказаних довідників (у зв`язку із запровадженням нової пільги) станом на дату складання податкової накладної, у графі 9 проставляється умовний код "99999999", а у відведеному полі зазначаються відповідні пункти (підпункти), статті, підрозділи, розділи Податкового кодексу України та/або міжнародного договору (угоди), якими передбачено звільнення від оподаткування.

У податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у пункті 11 цього Порядку, рядки VII-IX не заповнюються.

У разі складання податкової накладної на операції з постачання товарів/послуг, які звільняються від оподаткування податком на додану вартість, рядки II-VIII не заповнюються.

У податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у пункті 11 цього Порядку, графи 3, 5-9 не заповнюються.

Згідно з долученими до матеріалів справи податковими накладними від 28.02.2017 №1, від 31.01.2017 №338, від 28.02.2017 №2, від 28.02.2017 №3, від 28.02.2017№424, від 31.03.2017 №2, від 31.07.2017 №2, від 31.07.2017 №5, від 30.04.2017 №1, від 31.03.2017 №1, від 31.03.2017 №519, від 30.04.2017 №519, від 31.05.2017 №512, від 31.05.2017 №511, від 31.05.2017 №513, від 31.07.2017 №6, від 31.07.2017 №4, від 31.07.2017 №3, від 31.10.2017 №4, від 31.07.2017 №463, від 31.07.2017 №8, від 31.07.2017 №7, від 31.08.2017 №385, від 31.10.2017 №5, від 31.10.2017 №2, від 30.09.2017 №1, від 30.09.2017 №2, від 30.09.2017 №435, від 31.10.2017 №1, від 31.10.2017 №461, від 31.10.2017 №3, від 30.11.2017 №443, від 31.12.2017 №504, від 31.10.2018 №851, від 30.11.2018 №822, від 31.12.2018 №793, від 31.01.2018 №439, від 28.02.2018 №483, від 31.03.2018 №601, від 30.04.2018 №588, від 31.05.2018 №728, від 30.06.2018 №764, від 30.06.2018 №763, від 31.07.2018 №763, від 31.08.2018 №735, від 30.09.2018 №745 вони заповнені згідно з вимогами п. 11 Порядку №1307, а саме:

У верхній лівій частині у графі "Зведена податкова накладна" зазначено Х або код ознаки: 1 - у разі нарахування податкових зобов`язань відповідно до пункту 198.5 статті 198 Податкового кодексу України (в залежності від дати оформлення податкової накладеної), у графі "Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини" зроблено помітку "X" та зазначено тип причини відповідно до пункту 8 цього Порядку (09 - Складена на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість), у графі "Отримувач (покупець)" зазначачено власне найменування (П. І. Б.) у рядку "Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)" проставлено умовний ІПН "600000000000", при цьому, графи 8 та 9 розділу Б не заповнені.

Тобто, вказані податкові накладні оформлені згідно зі спеціальними вимогами п. 11 Порядку №1307 щодо податкових зобов`язань відповідно до п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України і містять однозначну інформацію щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість.

При цьому, суд зазначає, що згідно зі змістом Порядку №1307 визначено як загальні вимоги заповнення податкової накладеної, так і спеціальні вимоги, зокрема, у визначених в п. 9-15 та 19 цього Порядку.

Відповідач посилається на загальні вимоги п. 16 Порядку №1307, які передбачають зазначення ставки податку та коду пільги, тоді як спеціальні вимоги п. 11 Порядку №1307 передбачають інший порядок зазначення інформації про наявність пільг з оподаткування, і вони позивачем дотримані.

При цьому, п. 16 Порядку №1307 також містить правило, згідно з яким у податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у п. 11 цього Порядку, графи 3, 5-9 не заповнюються.

З врахуванням викладеного зазначена позивачем у податкових накладних інформація свідчить про дотримання таких умов як - податкова накладна не повинна надаватись отримувачу (покупцю) та, водночас, повинна бути складена на постачання товарів/послуг для операцій, які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою), що є підставою для звільнення від відповідальності, передбаченої п. 120-1.1 ст. 120-1 Податкового кодексу України.

При чому, з врахуванням викладеного у суду відсутні підстави для висновку і про порушення позивачем правил заповнення податкової накладної, визначених загальними положеннями п. 16 Порядку №1307, недотримання яких могло би надати відповідачу підстави для висновку про порушення позивачем вимог Порядку №1307.

Окремо суд зазначає, що під час камеральної перевірки відповідачем перевірялася саме своєчасність реєстрації податкових накладних з формальних ознак, тоді як зміст господарських операцій, які оформлені вказаними податковими накладними, не встановлювався.

Відповідно, він не досліджується і під час розгляду справи.

Згідно з ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано; безсторонньо; добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно; з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно.

Враховуючи викладене, суд вважає, що висновок контролюючого органу щодо наявності підстав для застосування до позивача штрафних санкцій, передбачених п. 120-1.1 ст. 120-1 Податкового кодексу України щодо податкових накладних від 28.02.2017 №1, від 31.01.2017 №338, від 28.02.2017 №2, від 28.02.2017 №3, від 28.02.2017№424, від 31.03.2017 №2, від 31.07.2017 №2, від 31.07.2017 №5, від 30.04.2017 №1, від 31.03.2017 №1, від 31.03.2017 №519, від 30.04.2017 №519, від 31.05.2017 №512, від 31.05.2017 №511, від 31.05.2017 №513, від 31.07.2017 №6, від 31.07.2017 №4, від 31.07.2017 №3, від 31.10.2017 №4, від 31.07.2017 №463, від 31.07.2017 №8, від 31.07.2017 №7, від 31.08.2017 №385, від 31.10.2017 №5, від 31.10.2017 №2, від 30.09.2017 №1, від 30.09.2017 №2, від 30.09.2017 №435, від 31.10.2017 №1, від 31.10.2017 №461, від 31.10.2017 №3, від 30.11.2017 №443, від 31.12.2017 №504, від 31.10.2018 №851, від 30.11.2018 №822, від 31.12.2018 №793, від 31.01.2018 №439, від 28.02.2018 №483, від 31.03.2018 №601, від 30.04.2018 №588, від 31.05.2018 №728, від 30.06.2018 №764, від 30.06.2018 №763, від 31.07.2018 №763, від 31.08.2018 №735, від 30.09.2018 №745, є протиправним, а оскаржуване податкове повідомлення-рішення в цій частині підлягає скасуванню.

Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 20.05.2020 у справі № 240/3888/19, від 11.02.2020 у справі № 520/8489/19.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 241-246, 255, 257-262, 293, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ :

1. Позовні вимоги задовольнити частково.

2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення рішення Головного управління ДФС у м. Києві від 22.02.2019 року № 0157811207 в частині 2 417 614, 23 грн.

3. В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

4. Присудити за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у м. Києві (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, будинок 33/19, код 43141267) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "НЕОМЕД 2007" (04123, м. Київ, вул. Западинська, буд. 9А, офіс 12, код 34818539) 19 198, 47 грн. сплаченого судового збору.

5. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

6. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя О.В. Головань

Повний текст рішення

виготовлено і підписано 19.01.2021 р.