ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
____________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"14" квітня 2010 р. Справа № 61/348-09
вх. № 10252/4-61
Суддя господарського суду
при секретарі судовогозасідання
за участю представників сторін:
позивача - Чайчук О.О., за довіреністю №189 від 07.09.2009р.;
відповідача - Нечепоренко Є.Т., за довіреністю №02-15/09 від 12.01.2010р.; Черкасов О.В., за довіреністю №02-15/10 від 12.01.2010р.;
третьої особи - не з"явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Харківської області справу за позовом Регіонального відділення Фонду державного майна України по Харківській області, м. Харків
до Тимченківської сільської ради, с. Тимченки Зміївського району Харківської області
3-я особа , яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Комунальне підприємство "Зміївське БТІ", м.Зміїв Харківської області
про зобов'язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
Позивач - РВФДМУ по Харківській області, звернувся до господарськогосуду Харківської області з позовною заявою до Тимченківської сільської ради про зобов"язання відповідача прийняти до комунальної власності : одноповерховий 4- квартирний житловий будинок , що розташований в с. Тросне Зміївського району Харківської області (інв.№102); кухню дерев"яну до дитячого садка в с. Тимченки Зміївського району Харківської області (інв.№23); гуртожиток з сараєм , що розташований в с. Тимченки Зміївського району Харківської області (інв.№24).
Ухвалою господарського суду Харківської області від 04.03.2010р. до участі у справі було залучено третю особу на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - КП "Зміївське БТІ".
Представник позивача в судовому засіданні 14.04.2010р. позовні вимоги підтримав в повному обсязі, надав додаткові пояснення (вх.№8571) та документи для долучення до матеріалів справи, які долучаються судом до справи.
Представники відповідача в судовому засіданні 14.04.2010р. проти позову заперечували в повному обсязі, з підстав , викладених у відзиві на позовну заяву.
Представник третьої особи в судове засідання 14.04.2010р., не з"явився, документів, витребуваних ухвалою суду від 04.03.2010р., не надав. Про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, яке долучено судом до матеріалів справи (арк.спр.72).
Присутні в судовому засіданні 14.04.2010 року представники позивача та відповідача вважає за можливе розглянути справу по суті в даному судовому засіданні без участі представника третьої особи.
Беручи до уваги, що відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України обов’язок доказування і подання доказів покладено на сторони, а також те, що ухвалою суду від 04.03.2010 року сторони було повідомлено , що у разі неявки їх представників у судове засідання та ненадання витребуваних судом документів, суд має право розглянути справу за наявними в ній матеріалами, суд згідно зі статтею 75 Господарського процесуального кодексу України розглядає справу за наявними матеріалами без участі представника третьої особи.
Розглянувши матеріали справи, проаналізувавши доводи позовної заяви, відзиву на неї , заслухавши пояснення представника позивача та представників відповідача , повно та всебічно дослідивши обставини справи та докази на їх підтвердження, суд встановив наступне.
В 2003 році Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Харківській області було проведено приватизацію державного сільськогосподарського підприємства "Діброва", що знаходиться за адресою : вул.Миру, 21, с.Тимченки, Зміївський район, Харківська область, 63413. На теперішній час КСП "Діброва" ліквідоване рішенням господарського суду Харківської області від 26.07.2006р. (справа №Б-24/97-04).
За даними реєстру державного майна , яке не увійшло до статутного фонду КСП "Діброва" в процесі приватизації , фактично залишилось без балансоутримувача державне майно, а саме: одноповерховий 4- квартирний житловий будинок , що розташований в с. Тросне Зміївського району Харківської області (інв.№102); кухня дерев"яна до дитячого садка в с. Тимченки Зміївського району Харківської області (інв.№23); гуртожиток з сараєм , що розташований в с. Тимченки Зміївського району Харківської області (інв.№24).
З матеріалів справи вбачається, що позивач неодноразово звертався до відповідача з листами : №18-5920 від 26.06.06р., №18-8979 від 07.09.06р., №18-10941 від 31.10.06р., №18-5841 від 31.05.07р., №18-4310 від 01.06.09р., №18-6242 від 31.07.09р., з метою виконання діючого законодавства , прийняти об"єкти державної власності у комунальну власність (арк.спр.12-17).
Відповідач у своєму відзиві на позовну заяву , заперечує проти позову та зазначає, що згоди про передачу в комунальну власність територіальної громади с.Тимченки Зміївського району Харківської області вказаних в позовній заяві об"єктів державної власності, не має . Також відповідач вказує на те, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №891 від 06.11.1995р. "Про затвердження Положення про порядок передачі в комунальну власність державного житлового фонду , що перебував у повному господарському віданні або в оперативному управлінні підприємств , установ та організацій" (зі змінами та доповненнями) передача відомчого житлового фонду в комунальну власність провадиться разом з відповідною технічною документацією на будинок (інвентарна справа, акт приймання в експлуатацію, плани зовнішніх мереж та інші), а також документами , що встановлюють право на нього. У разі відсутності необхідної технічної документації вона відновлюється за рахунок підприємства , установи чи організації , що передає відомчий житловий фонд у комунальну власність. Та вказує на те, що за наявною у відповідача інформацією вказані об"єкти державної власності , а саме: одноповерховий 4- квартирний житловий будинок , що розташований в с. Тросне Зміївського району Харківської області (інв.№102) - знаходиться в непридатному для використання та обслуговування стані; кухня дерев"яна до дитячого садка в с. Тимченки Зміївського району Харківської області (інв.№23) - знаходиться в непридатному для використання та обслуговування стані; гуртожиток з сараєм , що розташований в с. Тимченки Зміївського району Харківської області (інв.№24) - фактично відсутній. В зв"язку з чим відповідач заперечує проти передачі вказаних об"єктів до комунальної власності Тимченківської сільської ради.
Надаючи правову кваліфікацію викладеним обставинам з урахуванням фактичних та правових підстав позовних вимог і заперечень проти них суд виходить з наступного.
Згідно ч.1 ст.2 Закону України "Про передачу об"єктів права державної та комунальної власності" об"єктами передачі згідно з цим Законом є житловий фонд та інші об"єкти соціальної інфраструктури , які перебувають у повному господарському віданні чи оперативному управлінні державних підприємств, установ, організацій або не увійшли до статутних фондів господарських товариств , створених у процесі приватизації (корпоратизації), у тому числі не завершені будівництвом.
З наявного в матеріалах справи протоколу №21 від 22.07.2009р. вбачається, що на засіданні постійно діючої комісії РВФДМ Ураїни по Харківській області "По визначенню способу управління державним майном , яке не увійшло до статутного фонду господарських товариств", було прийнято рішення про необхідність передати об"єкт незавершеного будівництва , що не ввійшов до статутного фонду КСП "Діброва" в процесі приватизації , а саме : гуртожиток з сараєм (розташований в с.Тимченки) в комунальну власність.
В матеріалах справи наявні докази того, що гуртожиток з сараєм (розташований в с.Тимченки) на момент приватизації обліковувався, як незавершене будівництво. Крім того, з акту обстеження відомчого житлового фонду (арк.спр.36), який затверджено рішенням ХІХ сесії V скликання Тимченківської сільської ради від 25.01.2008р., вбачається, що житловий будинок , який складається з чотирьох квартир (гуртожиток) інв.№102 за адресою в с.Тросне Зміївського району Харківської області та кухня дерев"яна до дитячого садка знаходяться в аварійному стані.
З вказаного вбачається , що об"єкти , які позивач просить зобов"язати раду прийняти до комунальної власності існують на момент розгляду справи , не увійшли до статутного фонду господарського товариства , і є об"єктами передачі до комунальної власності відповідно до діючого законодавства.
Частиною 1 статті 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство) , передбачено , що усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута , які належать йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури , включаються до складу ліквідаційної маси , за винятком об"єктів житлового фонду, в тому числі гуртожитків , дитячих дошкільних закладів та об"єктів комунальної інфраструктури, які в разі банкрутства підприємства передаються в порядку , встановленому законодавством , до комунальної власності відповідних територіальних громад без додаткових умов і фінансуються в установленому порядку.
Отже, стаття 26 Закону про банкрутство , який є спеціальним Законом , що регулює правовідносини в процедурі банкрутства, передбачає обов"язкову передачу у разі банкрутства підприємства об"єктів житлового фонду та комунальної інфраструктури , що були виявлені в ході ліквідаційної процедури, до комунальної власності відповідних територіальних громад. При цьому така передача відбувається без жодних додаткових умов.
З урахуванням імперативних приписів ст.26 Закону про банкрутство , відсутність документації на згадані об"єкти не може бути перешкодою для їх передачі в комунальну власність, а тому посилання відповідача на відсутність необхідної технічної документації на вказані в позовній заяві об"єкти державної власності не відповідають нормам діючого законодавства.
До того ж суд зазначає, що відповідно до ст.7, ст.8 Житлового кодексу України рішення стосовно списання (знос, ліквідація) об"єктів державного житлового фонду належить до компетенції органів місцевого самоврядування і виходить за межі повноважень державних органів приватизації.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає , що Тимченківська сільська рада Зміївського району Харківської області, порушує норми діючого законодавства щодо приймання об"єктів житлового фонду у комунальну власність, а тому позовні вимоги Регіонального відділення Фонду державного майна України по Харківській області про зобов"язання відповідача прийняти до комунальної власності : одноповерховий 4- квартирний житловий будинок , що розташований в с. Тросне Зміївського району Харківської області (інв.№102); кухню дерев"яну до дитячого садка в с. Тимченки Зміївського району Харківської області (інв.№23); гуртожиток з сараєм , що розташований в с. Тимченки Зміївського району Харківської області (інв.№24), суд вважає обгрунтованими, доведеними та такими , що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України, витрати по сплаті державного мита та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу покладаються на відповідача,
Враховуючи викладене та керуючись статтями 6, 8, 19, 124, 129 Конституції України, Частиною 1 статті 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ч.1 ст.2 Закону України "Про передачу об"єктів права державної та комунальної власності", ст.7, ст.8 Житлового кодексу України, статтями 1, 4, 12, 22, 32, 33, 34, 43, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд –
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Зобов"язати Тимченківську сільську раду Зміївського району Харківської області, прийняти до комунальної власності : одноповерховий 4- квартирний житловий будинок , що розташований в с. Тросне Зміївського району Харківської області (інв.№102); кухню дерев"яну до дитячого садка в с. Тимченки Зміївського району Харківської області (інв.№23); гуртожиток з сараєм , що розташований в с. Тимченки Зміївського району Харківської області (інв.№24).
Стягнути з Тимченківської сільської ради Зміївського району Харківської області (Харківська область, Зміївський район, с.Тимченки, вул.Миру, 21 б, ідентифікаційний код 26525160) на користь державного бюджету України (відділення державного казначейства м. Харкова, код ЄДРПОУ 24134490, рахунок 31110095700002 в Управління державного казначейства у Харківський області, МФО 851011, код бюджетної класифікації 22090200, символ звітності 095) - 85,00 грн. державного мита.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Стягнути з Тимченківської сільської ради Зміївського району Харківської області (Харківська область, Зміївський район, с.Тимченки, вул.Миру, 21 б, ідентифікаційний код 26525160) на користь державного бюджету України (одержувач коштів - УДК у м. Харкові, № рахунку 31213259700002, код ЄДРПОУ 24134490, код бюджетної класифікації 22050000,символ звітності банку 259, банк одержувача - ГУДКУ у Харківській обл., МФО 851011) - 236,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Суддя
Повний текст рішення підписано 19.04.2010р.
Справа №61/348-09.