Рішення № 94195429, 16.01.2021, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.01.2021
Номер справи
200/10553/20-а
Номер документу
94195429
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 січня 2021 р. Справа№200/10553/20-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Ушенка С.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (в письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (ЄДРПОУ 13486010; 84122, Донецька обл., м. Слов`янськ, пл. Соборна, буд. 3) про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, в якому, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, просить:

- визнати протиправною бездіяльність в частині нездійснення (в найближчий виплатний період) виплати недоплаченої різниці від основного розміру пенсії за період з 20.02.2019 по 31.10.2020 у сумі 25217,68 грн.;

- зобов`язати вчинити дії щодо проведення виплати (в найближчий виплатний період) недоплаченої різниці від основного розміру пенсії з 20.02.2019 по 31.10.2020 у розмірі 25217,68 грн. на раніше надані відповідачу реквізити АТ "Ощадбанк";

- зобов`язати вчинити дії щодо проведення індексації суми недоплаченої різниці від основного розміру пенсії з розміру 25217,68 грн. згідно росту індексу споживчих цін з лютого 2019 року по жовтень 2020 року;

- зобов`язати нарахувати недораховану суму пенсії у розмірі 25217,68 грн. з 20.02.2019 по 31.10.2020 не отриману з вини відповідача та виплатити її за минулий час без обмеження (в найближчий виплатний період) з нарахуванням втрати частини доходу згідно статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб".

В обґрунтування позову посилається на те, що на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 10 липня 2020 року у справі 200/3147/20 відповідачем здійснено перерахунок пенсії, проте виплачувати недоотриману позивачем з 19.02.2019 суму пенсії у розмірі 25217,68 грн. в найближчий виплатний період відповідач відмовився, посилаючись на постанову Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» з урахуванням змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 788 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Вважає бездіяльність відповідача протиправною і такою, що порушує його соціальні та конституційні права.

В матеріалах справи наявний відзив відповідача на позовну заяву, вмотивований тим, що позовні вимоги є передчасними, оскільки виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за Законом № 2262, та членам їх сімей згідно статті 8 цього Закону забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України. Таким чином, нарахована позивачу сума доплати у розмірі 25217 гривень 68 копійок має бути виплачена за рахунок коштів Державного бюджету України та проведення такої виплати не може бути здійснене за рахунок власних коштів Пенсійного фонду України, що надійшли від сплати єдиного соціального внеску, а проводиться лише у разі наявності на це відповідних бюджетних асигнувань. Забезпечення відповідних виплат буде здійснюватися у межах передбачених у державному бюджеті асигнувань для Пенсійного фонду України. Вважає необґрунтованою вимогу позивача щодо нарахування індексації на суми доплати та передчасною вимогу щодо компенсації втрати частини доходів, у зв`язку з тим, що вона здійснюється в день виплати основної суми доходу, право на компенсацію позивач набуває в момент отримання доходу.

Просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 19.11.2019 вказану позовну заяву залишено без руху та позивачеві надано 10-тиденний строк з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою суду від 16 грудня 2020 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Розгляд справи проведено за правилами ст. 263 КАС України без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та заперечення, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Позивач - ОСОБА_1 , є громадянином України, про що свідчить наявна в матеріалах справи копія паспорту громадянина України серії № НОМЕР_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , є пенсіонером за вислугою років та внутрішньо переміщеною особою відповідно до довідки від 29.08.2018 №0000605795, проходив службу у Збройних Силах України, звільнений з військової служби в запас за ст. 26 ч. 5 п. 2 пп. «д» (через службову невідповідність) та виключений зі списків військової частини з 19 лютого 2019 року.

Відповідач в даних правовідносинах є суб`єктом владних повноважень у відповідності до приписів п. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України.

Головним управлінням, на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 10 липня 2020 року у справі № 200/3147/20-а, з урахуванням ухвали Першого апеляційного адміністративного суду від 25 вересня 2020 року, позивачу здійснено перерахунок пенсії. Розмір пенсії визначено у розмірі 10185 гривень 70 копійок. Грошове забезпечення позивача встановлено в розмірі 13882 гривні та складається з:

- посадового окладу - 5220,00 грн.;

- окладу за військовим званням - 1410,00 грн.;

- надбавки за стаж служби 50% - 3315,00 грн.;

- середньомісячних сум додаткових видів ГЗ за 24 місяці - 3937,43.

Нарахована, проте не сплачена, сума доплати за результатами перерахунку пенсії згідно рішення суду за період з 20 лютого 2019 року по 31 жовтня 2020 року становить 25217 гривень 68 копійок, що підтверджується листом Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 26.10.2020 № 7702-7897/Т-03/8-0500/20 (а.с. 29) та довідкою відповідача від 30.12.2020 № 280/03-1-14 про доходи пенсіонера ОСОБА_1 (а.с. 65).

Відповідно до протоколу Бахмутсько-Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 25.09.2020 за період з 01.06.2018 по 31.03.2019 позивачеві нарахована, проте не сплачена, пенсія у сумі 86125,46 грн. ( а.с. 25).

Судом встановлено, що відповідачем виплату позивачеві нарахованої за рішенням суду суми пенсії за період з 20.02.2019 по 31.10.2020 до теперішнього часу не здійснено, у зв`язку з чим позивач звернувся до суду з даним позовом.

Проаналізувавши встановлені обставини справи та норми законодавства України, яке регулює спірні правовідносини, суд вважає позовну заяву такою, що підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Спірні правовідносини виникли з приводу невиплати відповідачем нарахованої на підставі рішення суду суми пенсії.

Право позивача на отримання заявлених до стягнення коштів підтверджене рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 10.07.2020 у справі №200/3147/20, яке набрало законної сили.

Отже, у даному випадку застосуванню підлягають приписи Закону України від 9 квітня 1992 року № 2262 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262), оскільки позивач перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію відповідно до вимог вказаного Закону.

Конституція України гарантує громадянам право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом (ст. 46).

Відповідно до частини 5статті 21 КАС України вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб`єктів публічно-правових відносин, або вимоги про витребування майна, вилученого на підставі рішення суб`єкта владних повноважень, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше такі вимоги вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.

З матеріалів справи вбачається, що спору відносно розміру нарахованої заборгованості з виплати пенсії між сторонами немає.

Суд вважає, що бездіяльність відповідача не може бути виправдана ані спливом часу, ані змінами в законодавстві, які не змінили прав і обов`язків відповідача щодо пенсійного забезпечення осіб та виконання судових рішень.

За приписами статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року (далі - Конвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Європейський суд з прав людини у п. 24 рішення від 20 липня 2006 року у справі Сокуренко і Стригун проти України зазначив, що фраза встановлений законом поширюється не лише на правову основу самого існування суду, але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. Термін судом, встановленим законом у п. 1 ст. 6 Конвенції передбачає всю організаційну структуру судів, включно з питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів.

КАС України гарантує право кожній особі в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси (стаття 5 Кодексу адміністративного судочинства України). Тобто відповідачем порушено права позивача на своєчасне отримання належної йому пенсії, відтак суд вважає за необхідне визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо її невиплати.

Так, як вбачається з резолютивної частини рішення Донецького окружного адміністративного суду від 10.07.2020 у справі №200/3147/20, Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області зобов`язано здійснити перерахунок розміру пенсії ОСОБА_1 з 20 лютого 2019.

Судом встановлено, що відповідачем вказане рішення суду виконано, проте пенсійний орган так і не здійснив виплату нарахованої суми доплати за результатами перерахунку пенсії згідно рішення суду за період з 20 лютого 2019 року по 31 жовтня 2020 року у розмірі 25217 гривень 68 копійок.

За приписами частини першої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Крім того, Європейський Суд з прав людини неодноразово у своїх рішеннях зазначав, що предмет і мета Конвенції як інструменту захисту прав людини, потребують такого тлумачення і застосування її положень, завдяки яким гарантовані нею права були б не теоретичними чи ілюзорними, а практичними та ефективними (п. 53 рішення у справі Ковач проти України від 07 лютого 2008 року, п. 59 рішення у справі Мельниченко проти України від 19 жовтня 2004 року, п. 50 рішення у справі Чуйкіна проти України від 13 січня 2011 року, п. 54 рішення у справі Швидка проти України від 30 жовтня 2014 року тощо).

Це означає, що суд має оцінювати фактичні обставини справи з урахуванням того, що права, гарантовані Конституцією України та Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод, мають залишатися ефективними та людину не можна ставити в ситуацію, коли вона завідомо не може реалізувати своїх прав.

Відповідно до частини другої статті 6 КАС України суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.

За статтею 14 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод користування правами та свободами, визнаними в цій Конвенції, має бути забезпечене без дискримінації за будь-якою ознакою.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що ефективним способом правового захисту буде визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо не виплати недоплаченої різниці від основного розміру пенсії за період з 20.02.2019 по 31.10.2020 у сумі 25217,68 грн. та зобов`язання провести виплати (в найближчий виплатний період) недоплаченої різниці від основного розміру пенсії з 20.02.2019 по 31.10.2020 у розмірі 25217,68 грн.

Що стосується позовної вимоги про зобов`язання вчинити дії щодо проведення індексації суми недоплаченої різниці від основного розміру пенсії в сумі 25217,68 грн. згідно росту індексу споживчих цін з лютого 2019 року по жовтень 2020 року, суд зазначає наступне.

Згідно зі ст. 1 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодувати подорожчання споживчих товарів та послуг, а поріг індексації - величина індексу споживчих цін, яка надає підстави для проведення індексації грошових доходів населення.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, в тому числі і соціальні виплати.

Стаття 3 даного Закону передбачає, що індекс споживчих цін обчислюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики, і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.

Згідно ч. 1 статті 4 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка (зі змінами, внесеними Законом №911-VIII від 24.12.2015, які набрали чинності з 01.01.2016).

Як передбачено ч. 4 ст. 5 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексація пенсій, інших виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, інших видів соціальної допомоги проводиться відповідно за рахунок коштів Державного бюджету України.

Відповідно до п. 4 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 № 1078, індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення. У межах прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, індексуються пенсії (з урахуванням надбавок, доплат, підвищень до пенсії, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги на прожиття, державної допомоги та компенсаційних виплат), щомісячне довічне грошове утримання, що виплачуються замість пенсії, щомісячна грошова сума, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (з урахуванням виплат на необхідний догляд потерпілим), щомісячна страхова виплата особам, які перебували на утриманні потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, суми відшкодування шкоди, заподіяної працівникові каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я, а також суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди у разі втрати годувальника.

Отже, недоотримана з лютого 2019 року по жовтень 2020 року пенсія, нарахована на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 10 липня 2020 року у справі 200/3147/20, не має разового характеру і підлягає індексації із застосуванням Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» за наявності правових підстав.

Сума індексації грошових доходів громадян визначається як результат множення грошового доходу, що підлягає індексації, на величину приросту індексу споживчих цін, поділений на 100 відсотків, що передбачено абз. 6 п. 4 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 № 1078.

Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.

Індекс споживчих цін обчислюється Держстатом і публікується в офіційних періодичних виданнях. Підвищення грошових доходів громадян у зв`язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін.

Відповідно до офіційних даних Державної служби статистики України індекс споживчих цін за лютий 2019 року становить 100,5%, березень 2019 року 100,9%, квітень 2019 року101%, травень 2019 року 100,7%, червень 2019 року - 99,5%, липень 2019 року 99,4%. серпень 2019 року - 99.7%, вересень 2019 року - 100,7%. жовтень 2019 року 100,7%, листопад 2019 року - 100,1%. грудень 2019 року - 99,8%.

Відповідно до офіційних даних Державної служби статистики України індекс споживчих цін за січень 2020 року становить 100,2%, лютий 2020 року - 99,7%, березень 2020 рок - 100,8%, квітень 2020 року - 100,8%, травень 2020 року - 100,3%, червень 2020 року - 100,2% , липень 2020 року - 99,4%, серпень 2020 року - 99,8%, вересень 2020 року - 100,5%, жовтень 2019 року - 101,00%., листопад 2020 року - 101,3%.

Пунктом 5 Порядку № 1078 встановлено, що у разі підвищення виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, визначених у пункті 2 цього Порядку, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків.

Первинним базовим місяцем при розрахунку пенсії позивача визначено січень 2019 року. Тобто, врахування індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації провадиться з лютого 2019 року.

Позивачу здійснювалося підвищення виплат у зв`язку із збільшенням розміру надбавки учаснику бойових дій з 01 липня 2019 року, з 01 грудня 2019 року, з 01 липня 2020 року. Тому, відповідно, було змінено і базові місяці нарахування індексації, а саме базовими місяцями є липень 2019 року, грудень 2019 року, липень 2020 року.

Таким чином, індексація розраховується наступним чином:

- базовий січень 2019 року - перемножені індекси інфляції за лютий 2019 року, березень 2019 року, квітень 2019 року, травень 2019 року, червень 2019 року - дорівнює 102,62%, тобто індекс інфляції є таким, що не перевищив поріг 103% (100,5%* 100,9%* 101%* 100,7%*99,5%) - підстави для індексації відсутні.

- базовий липень 2019 року - перемножені індекси інфляції за серпень 2019 року, вересень 2019 року, жовтень 2019 року, листопад 2019 року - дорівнює 101,2 %, тобто індекс інфляції є таким, що не перевищив поріг 103% (99,7%* 100,7%* 100,7%* 101,7%) - підстави для індексації відсутні.

- базовий грудень 2019 року - перемножені індекси інфляції за січень 2020 року, лютий 2020 року, березень 2020 року, квітень 2020 року, травень 2020 року, червень 2020 року - дорівнює 102,1 %, тобто індекс інфляції є таким, що не перевищив поріг 103% (100,2%* 99,7%* 100,8%*100,8%* 100,3%* 100,2%) - підстави для індексації відсутні

- базовий липень 2020 року - перемножені індекси інфляції за серпень 2020 року, вересень 2020 року, жовтень 2020 року, листопад 2020 року - дорівнює 102,62 %, тобто індекс інфляції є таким, що не перевищив поріг 103% (99,8%* 100,5%* 101,0%* 101,3%) - підстави для індексації відсутні.

Таким чином, в період з лютого 2019 року по жовтень 2020 року недоотримана пенсія позивача не підлягала індексації у зв`язку із відсутністю правових підстав для цього.

Стосовно позовної вимоги щодо нарахування компенсації втрати частини доходів, суд зазначає наступне.

Відповідно до положень статті 1 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати" (далі - Закон № 2050-III) від 19 жовтня 2000 року №2050-ІІІ підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи).

Згідно з положеннями статті 2 Закону №2050-III компенсація громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період, починаючи з дня набрання чинності цим Законом.

Під доходами у цьому Законі необхідно розуміти грошові доходи громадян, які вони одержують на території України і які не мають разового характеру, зокрема, пенсії (частина друга статті 2 Закону №2050-III).

Статтею 3 Закону №2050-III передбачено, що сума компенсації обчислюється шляхом множення суми нарахованого, але невиплаченого громадянину доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов`язкових платежів) на індекс інфляції в період невиплати доходу (інфляція місяця, за який виплачується доход, до уваги не береться).

Згідно з положеннями статті 4 Закону №2050-III виплата громадянам суми компенсації провадиться у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць.

Відповідно до статті 6 Закону №2050-III компенсацію виплачують за рахунок коштів Пенсійного фонду України, а також коштів, що спрямовуються на їх виплату з бюджету.

З системного аналізу правових норм вбачається, що основними умовами для виплати суми компенсації є: 1) порушення встановлених строків виплати нарахованих доходів (у тому числі пенсії) та 2) виплата нарахованих доходів. При цьому виплата компенсації втрати частини доходів здійснюється в день виплати основної суми доходу.

Аналогічна правова позиція висловлена в постановах Верховного Суду від 16 травня 2019 року у справі № 134/89/16-а, від 10 лютого 2020 року у справі № 134/87/16-а, від 05 березня 2020 року у справі № 140/1547/19.

Таким чином компенсація втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати за період з 20.02.2019 по 31.10.2020 повинна бути виплачена позивачу після нарахування такої заборгованості (доходу) у тому ж місяці, у якому здійсниться виплата основної суми заборгованості. Поряд з цим суд наголошує, що адміністративний спір підлягає вирішенню за фактом своєї наявності та не може бути врегульованим на майбутнє.

Таким чином, враховуючи, що спірні суми пенсійних виплат, які належать до виплати позивачеві, на час розгляду справи органом Пенсійного фонду не виплачувались, суд приходить до висновку про передчасність заявлених позовних вимог в цій частині, що є наслідком для відмови у їх задоволенні.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 371 КАС України негайно виконуються рішення суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць.

Стосовно розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Частиною 8 статті 139 КАС України передбачено, що у випадку якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору.

Як вбачається з матеріалів справи за подання адміністративного позову позивачем сплачено судовий збір у сумі 840,80 грн. відповідно до квитанції від 08.12.2020 №0.0.1933707064.1 .

Таким чином, суд вважає за можливе покласти судові витрати, пов`язані з розглядом цієї справи, на відповідача, оскільки спір виник внаслідок його неправильних дій.

Враховуючи наведене вище, судовий збір у сумі 840,80 грн. підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 9, 72-77, 139, 241-246, 255, 263, 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (ЄДРПОУ 13486010; 84122, Донецька обл., м. Слов`янськ, пл. Соборна, буд. 3) про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії, - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (ЄДРПОУ 13486010; 84122, Донецька обл., м. Слов`янськ, пл. Соборна, буд. 3) щодо невиплати (в найближчий виплатний період) ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) недоплаченої різниці від основного розміру пенсії за період з 20.02.2019 по 31.10.2020 у сумі 25217,68 грн.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (ЄДРПОУ 13486010; 84122, Донецька обл., м. Слов`янськ, пл. Соборна, буд. 3) провести виплату (в найближчий виплатний період) ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) недоплаченої різниці від основного розміру пенсії з 20.02.2019 по 31.10.2020 у сумі 25217 (двадцять п`ять тисяч двісті сімнадцять) гривень 68 копійок.

В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (ЄДРПОУ 13486010; 84122, Донецька обл., м. Слов`янськ, пл. Соборна, буд. 3) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ).

Звернути до негайного виконання рішення суду в частині виплати ОСОБА_1 пенсії за один місяць.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 16 січня 2021 року.

Суддя С.В. Ушенко