Постанова № 9418573, 21.04.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.04.2010
Номер справи
2а-6758/10/0570
Номер документу
9418573
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 квітня 2010 р. справа № 2а-6758/10/0570

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Буряк І. В.

при секретаріМогілевському А.А.

за участю представників сторін:

позивача:Стасенка О.В. (дов. від 15.03.2010р. № 8764/10/10-013-5)

відповідача:не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні

позовну заяву Державної податкової інспекції у Калінінському районі м.Донецька

доФізичної особи-підприємця ОСОБА_2

простягнення штрафних санкцій

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Державна податкова інспекція у Калінінському районі м.Донецька (надалі позивач, ДПІ у Калінінському районі м.Донецька) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (надалі відповідач, ФОП ОСОБА_2.) про стягнення штрафних санкцій у розмірі 6 305,35 грн.

Позов мотивовано несплатою відповідачем фінансових санкцій, застосованих позивачем за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

У судовому засіданні від 13.04.2010р. оголошувалось про відкладення розгляду справи до 21.04.2010р. у звязку із неявкою відповідача.

Представник позивача у судовому засіданні від 21.04.2010р. позовні вимоги підтримав надав суду відповідні пояснення та просив позов задовольнити повністю.

Відповідач письмових заперечень на позовну заяву не надав.

Відповідач в судове засідання від 21.04.2010р. не з'явився, про час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, не повідомив суд про причину неявки в судове засідання.

Суд, заслухавши пояснення сторін, що зявились, дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи адміністративного позову,-

ВСТАНОВИВ:

13 вересня 2008 року ДПІ у Калінінському районі м.Донецька проведено перевірку господарської одиниці кафетерій, за адресою: АДРЕСА_1, який належить ФОП ОСОБА_2, за дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліцензій.

За результатами перевірки був складений акт (довідка), зареєстрований в органі ДПС за місцем здійснення діяльності субєкта господарювання 13.09.2008р. за №0207/05/63/23-4/2393400501 (надалі акт перевірки від 13.09.2008р. №0207/05/63/23-4/2393400501).

Відповідно висновків вказаного акту перевірки від 13.09.2008р. №0207/05/63/23-4/2393400501 встановлено порушення вимог законодавства України, в тому числі:

- не проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій в сумі 400,00 грн. згідно рахунку офіціанта № 2 від 13.09.2008р., згідно рахунків офіціанта за 08.09.2008р. сума продажу склала 539,25 грн., згідно Z звіту № 00178 від 08.09.2008р. у 22 год. 57 хв. 356,35 грн., згідно рахунків за 09.09.2008р. сума продажу склала 745,10 грн. згідно Z звіту № 00179 від 09.09.2008р. сума продажу склала 308,30 грн., згідно рахунків за 10.09.2008р. сума продажу склала 528,65 грн. згідно Z звіту № 00180 від 10.09.2008р. сума продажу склала 308,30 грн.

- не відповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті (21,02 грн.).

На підставі зазначеного акту ДПІ у Будьонівському районі м.Донецька прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 22.09.2008 р. №0000852342, згідно якого до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 6 305,35 гривень за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Зазначене рішення отримане відповідачем 26.09.2008р., про що мається відповідна відмітка на копії корінця рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 22.09.2008 р. №0000852342.

Копії зазначених документів наявні у матеріалах справи.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані:

- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (п.1 ст. 3 зазначеного Закону);

- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня (п.13 ст. 3 зазначеного Закону).

Згідно п. 1. ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки до субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у пятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.

Статтею 22 зазначеного Закону встановлено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 зазначеного Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Пунктом 4 статті 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні», встановлено, що Державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів.

Згідно п. 11 ст. 11 ЗаконуУкраїни «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України

З Актом перевірки від 13.09.2008р. №0207/05/63/23-4/2393400501 відповідач ознайомлений, про що свідчать відповідні відмітки на копії акту.

Згідно Акту інвентаризації наявності коштів 13.09.2008р., що знаходяться у кафетерії відповідача (до Акту перевірки від 13.09.2008р. №0207/05/63/23-4/2393400501) встановлено, що фактичний залишок готівки на місці проведення розрахунків на момент перевірки склав 421,02 грн. Поденному звіту РРО (книзі обліку розрахункових операцій, розрахунковим квитанціям) сума від реалізації товарів (наданих послуг) склала 0 грн. Таким чином різниця склала 421,02 грн. Вказаний Опис Акт відповідачем.

Також позивачем наданий відповідний звіт від 13.09.2008р., згідно якого кількість чеків 0, готівка у сейфі -0,00 грн. та рахунки офіціанта за 08.09.2010р. на суму 539,65 грн., 09.09.2010р. на суму 769,30 грн., 10.09.2010р.на суму 528,65 грн., 13.09.2010р. на суму 242,00 грн. (задаток 400грн.)

Як вбачається із наданого позивачем зворотного боку облікової картки платника відповідача, станом на 21.04.2010р. ФОП ОСОБА_2 має недоїмку по штрафним санкціям у розмірі 9421,92 грн.

Таким чином, із наведених документів вбачається, що відповідач не погасив заборгованість по рішенню про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 22.09.2008 р. №0000852342 у повному обсязі.

Пунктом 11. ст. 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні» передбачено, що Державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Враховуючи викладене, суд вважає доводи позивача обґрунтованими та вбачає наявність підстав для задоволення позову ДПІ у Калінінському районі м.Донецька.

Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Державної податкової інспекції у Калінінському районі м.Донецька до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 задовольнити повністю.

Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_2; ІНН НОМЕР_1) на користь Державного бюджету штрафні санкції у сумі 6305 (шість тисяч триста пять) гривень 35 (тридцять пять) копійок на рахунок 31111104700005, код платежу 21080900, банк одержувача ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34687090.

2. Постанова набирає законної сили порядку передбаченому ст. 254 КАС України

3. Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частина проголошена у судовому засіданні 21 квітня 2010 року, повний текст виготовлено 23 квітня 2010 року.

4.Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Буряк І. В.