Постанова № 94139686, 13.01.2021, Центральний районний суд міста Маріуполя (до 25.04.2025 - Жовтневий районний суд м. Маріуполя)

Дата ухвалення
13.01.2021
Номер справи
263/12659/20
Номер документу
94139686
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 263/12659/20

Провадження № 3/263/61/2021

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 січня 2021 року м.Маріуполь

Суддя Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області Томілін Олексій Миколайович, при секретарі Астаховій О.В., за участю прокурора Куцоконя Є.Ю., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, який перебуває на посаді майстра служби енергогосподарства КП «Маріупольське трамвайно-тролейбусне управління», зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , займаючи посаду майстра служби енергогосподарства КП «Маріупольське трамвайно-тролейбусне управління», будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, 03.06.2020 р. о 09.20 год. подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, чим скоїв адміністративне правопорушення, яке передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

На підставі наказу директора КП «Маріупольське трамвайно-тролейбусне управління» № 176/л від 09.09.2002 ОСОБА_1 призначено на посаду майстра служби енергогосподарства.

Згідно з Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань КП «Маріупольське трамвайно-тролейбусне управління» (код ЄДРПОУ 05393725) є комунальним підприємством, засновником якого є Маріупольська міська рада Донецької області.

Статтею 81 Цивільного кодексу України визначено, що юридична особа публічного права є юридична особа, яка створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.

Тобто, комунальне підприємство «Маріупольське трамвайно-тролейбусне управління» є юридичною особою публічного права.

Таким чином, ОСОБА_1 , займаючи посаду майстра служби енерго-господарства КП «Маріупольське трамвайно-тролейбусне управління» є посадовою особою юридичної особи публічного права.

Відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

На підставі вищезазначеного ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія ЗУ «Про запобігання корупції» та зобов`язаний щорічно до 1 квітня подавати декларацію за минулий рік.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СОУШ-19)» внесено зміни до розділу XIII «Прикінцеві положення», якими встановлено, що декларації, які відповідно до ст. 45 Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.

Згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік лише 03.06.2020 р. о 09.20 год.

Відповідно до послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 в період з 01.01.2020 по 12.08.2020, останній лише 02.06.2020 о 14:29 год. розпочав дії щодо подачі декларації, та 03.06.2020 р. о 09.20 год. успішно її подав.

Враховуючи викладене, ОСОБА_1 , займаючи посаду майстра енерго-господарства КП «Маріупольське трамвайно-тролейбусне управління» та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом на якого поширюється дія вказаного Закону, будучи ознайомленим з вимогами Закону про необхідність щорічно подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин, 03.06.2020 р. о 09.20 год. подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Дії останнього кваліфікуються як адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП настає у разі несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - тягне за собою накладення штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Постановою суду від 27.10.2020р. провадження у справі було зупинено та відновлено 30.12.2020р.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у інкримінованому правопорушенні визнав, пояснив, що наприкінці квітня та наприкінці травня 2020р. намагався зайти на сайт НАЗК, проте це йому не вдалося, тому подав декларацію 03.06.2020р. Також пояснив, що після продовження строків на подачу декларації забув про необхідність її подання. З приводу проблем зі входом на сайт до відповідних органів або керівництва не звертався.

Прокурор у судовому засіданні підтримав викладені у протоколі обставини, просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення та призначити покарання у виді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією статті.

Допитаний в якості свідка ОСОБА_2 , який займає посаду старшого оперуповноваженого в ОВС УСР в Донецькій області ДСР Національної поліції України, суду пояснив, що він складав даний протокол та опитував ОСОБА_1 . Пояснення останнього чітко відображені в письмовому вигляді та долучені до протоколу. Якісь інші обставини, ніж ті, що зафіксовані, ОСОБА_1 не повідомляв.

Вислухавши пояснення прокурора, особи, що притягається до адміністративної відповідальності, свідка, дослідивши матеріали справи, суддя приходить наступного висновку.

Протокол № 539 про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, складений 06.10.2020 старшим оперуповноваженим в ОВС 6-го відділу (протидії корупції) Управління стратегічних розслідувань у Донецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Ковалишеним О.В., відповідає вимогам ст. 255 КУпАП.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.

Отже, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, у 2020 році був зобов`язаний у порядку частини першої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», подавати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2019 рік шляхом заповнення електронної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб`єкта декларування у системі Реєстру до 1 червня.

Відповідно до публічної частини Реєстру ОСОБА_1 подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб`єкта декларування у системі Реєстру, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік лише 03.06.2020 р. о 09.20 год., а отже несвоєчасно.

Відповідно до ст.280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов`язані з`ясувати, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні.

Відповідно до ст.251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Орган (посадова особа) при розгляді справ про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи у їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, як це визначено ст. 252 КУпАП.

Відповідно до матеріалів справи ОСОБА_1 до 02 червня 2020 року дій для заповнення щорічної декларації за 2019 рік не вчиняв. Заповнення декларації ОСОБА_1 розпочав лише 02.06.2020 о 14:29 год. та 03.06.2020 р. о 09.20 год. успішно її подав.

Крім того, ОСОБА_1 неодноразово у попередні роки подавалася щорічна декларація, тобто останній був обізнаний про порядок подачі щорічної декларації.

У судовому засіданні ОСОБА_1 наведене вище не спростовувалось.

Отже, судом встановлено, що ОСОБА_1 заздалегідь достеменно було відомо про необхідність подати відповідну декларацію до 01.06.2020. У ОСОБА_1 існувала реальна можливість виконати свій обов`язок, однак він розпочав певні дії лише 02.06.2020 о 16:53 годині. Наведене прямо та беззаперечно вказує на усвідомлення ОСОБА_1 характеру та значення своїх дій (бездіяльності). Пояснення ОСОБА_1 про те, що він не міг подати декларацію у зв`язку з технічними неполадками спростовується письмовими поясненнями ОСОБА_1 , наданими старшому оперуповноваженому в ОВС 6-го відділу (протидії корупції) Управління стратегічних розслідувань у Донецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Ковалишену О.В. та поясненнями ОСОБА_2 , наданими в судовому засіданні, а також вищенаведеною довідкою про послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 в період з 01.01.2020 по 12.08.2020.

За таких обставин, оцінивши докази у справі у їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням та з точки зору належності, допустимості та достатності для висновку про вчинення особою адміністративного правопорушення, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, доведена повністю.

При обранні виду адміністративного стягнення щодо ОСОБА_1 суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини.

Пом`якшуючих та обтяжуючих відповідальність обставин, передбачених ст.34, 35 КУпАП, немає.

Враховуючи викладене, наявний висновок, що необхідним та достатнім щодо ОСОБА_1 є вид адміністративного стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі, передбаченому санкцією статті.

Також з ОСОБА_1 на підставі Закону України “Про судовий збір”, підлягає стягненню судовий збір на користь держави у розмірі 420,40 грн.

На підставі викладеного та керуючись ст.172-6, 221, 275- 280, 283-287 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.

На підставі п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» стягнути з ОСОБА_1 судові витрати на користь держави в сумі 420 гривні 40 копійок.

Штраф має бути сплачений не пізніше, як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови – не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

У разі несплати штрафу у вищезазначений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.

Строк пред`явлення постанови до виконання - 3 місяці.

Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Донецького апеляційного суду через Жовтневий районний суд міста Маріуполя Донецької області.

Суддя О.М.Томілін