Постанова № 9403470, 22.04.2010, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.04.2010
Номер справи
2а-1608/10/0870
Номер документу
9403470
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 квітня 2010 року 11:05                               Справа № 2а-1608/10/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді – Садового І.В.

при секретарі судового засідання – Сірик К.Л.,

за участю:

представника позивача: Карленко Н.Т.

відповідач: не з’явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовною заявою: Державної податкової інспекції у Заводському районі м.Запоріжжя

до: Товариства з обмеженою відповідальністю «Запорожець – 95»

про: стягнення 3 780 грн. 59 коп.

19.03.2010 Державна податкова інспекція у Заводському районі м.Запоріжжя звернулася до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Запорожець – 95» про стягнення 3780 грн. 59 коп. заборгованості по штрафним санкціям.

Ухвалою суду від 22.03.2010 відкрито провадження в адміністративній справі №2а-1608/10/0870, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 07.04.2010. Розгляд справи відкладався до 22.04.2010 у зв’язку із неявкою відповідача.

Розгляд справи здійснювався за допомогою технічних засобів, а саме: програмно-апаратного комплексу «Камертон».

У судовому засіданні 22.04.2010 на підставі ст.160 КАС України судом проголошено вступну та резолютивну частину постанови.

Позивач підтримав позовні вимоги з підстав, зазначених у позові. Просить стягнути з відповідача 3 780 грн. 59 коп. заборгованості зі штрафних санкцій. Свої позовні вимоги обґрунтовує Законом України «Про державну податкову службу в Україні» №509-ІІІ від 04.12.1990, Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 01.06.2000 №1776-ІІІ. Просить позов задовольнити.

Відповідач у судові засідання не з’явився, письмові заперечення на позов не направив. На адресу суду повернулись матеріали позовної заяви, ухвала про відкриття провадження у справі та повістки про виклик, які були направлені відповідачу на його юридичну адресу з відміткою поштового відділення зв'язку: «за отриманням не з’явився» та: «за закінченням терміну зберігання».

Суд, розглянувши матеріали і з’ясувавши обставини адміністративної справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши інші наявні у справі докази у їх сукупності

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Запорожець -95» (код ЄДРПОУ 23850847) зареєстроване 31.10.1995 виконавчим комітетом Запорізької міської ради як юридична особа за юридичною адресою: вул.Посадочна, буд.17, кв.3, м.Запоріжжя, 69009, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію серії А00 №204354.

ДПІ у Заводському районі м.Запоріжжя була проведена перевірка відповідача за дотриманням суб’єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено акт перевірки від 08.09.2008 №0018/082526/23850847.

Перевіркою встановлено порушення п.п.1, 2, 9, 11, 13, ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 №265/95-ВР та п.2.2, п.2.6, п.3.3, п.3.4 Положення «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого Постановою НБУ №637 від 15.12.2004.

На підставі акту перевірки ДПІ у Заводському районі м.Запоріжжя прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000972380 від 16.09.2008 на суму 2 300 грн.

Зазначене рішення отримане директором підприємства відповідача 16.09.2008, про що свідчить його підпис на корінці рішення та в адміністративному або судовому порядку не оскаржувалося.

Також, ДПІ у Заводському районі м.Запоріжжя була проведена перевірка відповідача за дотриманням суб’єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено акт перевірки від 24.12.2009 №0263/08/25/26/23850847.

Перевіркою встановлено порушення п.п.1, 2, 12, 13, ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 №265/95-ВР.

На підставі акту перевірки ДПІ у Заводському районі м.Запоріжжя прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000172370 від 14.01.2010 на суму 2780 грн. 59 коп.

Зазначене рішення було надіслано відповідачу рекомендованим листом 14.01.2010, проте повернуто поштою у зв’язку із незнаходженням підприємства за юридичною адресою, про що податковою було складено акт від 20.01.2010 №2/23-720. У день складання акту рішення про застосування штрафних (фінансових санкцій було розміщено на дошці податкових оголошень у ДПІ у Заводському районі м.Запоріжжя.

Згідно особових карток відповідача, які ведуться у ДПІ у Заводському районі м.Запоріжжя у відповідача наявна заборгованість зі штрафних санкцій (з урахуванням часткової сплати суми у сумі 1300 грн.) у розмірі 3 780 грн. 59 коп.

Оцінивши представлені докази, вважаю що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного:

Відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 №509-ХІІ податкові органи здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.

Згідно з ч.1 ст.238 ГК України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Стаття 239 ГК України передбачає, що органи податкової служби як органи державної влади відповідно до своїх повноважень і в порядку, передбаченому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання адміністративно – господарські санкції.

Відповідно до ст.241 Господарського кодексу України адміністративно-господарський штраф - це грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності. Перелік порушень, за які з суб'єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення.

Згідно з п.п.8,11 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» №509-ХІІ податкові органи мають право вимагати від платників податків, діяльність яких перевіряється, усунення виявлених порушень податкового законодавства, контролювати виконання законних вимог посадових осіб органів державної податкової служби, а також припинення дій, які перешкоджають здійсненню повноважень посадовими особами органів державної податкової служби; застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до ст.15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №1776-ІІІ від 01.06.2000 (із змінами та доповненнями) контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Отже, безпосередніми функціями ДПІ є забезпечення застосування та своєчасного стягнення сум фінансових санкцій, передбачених законодавством України, а також подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №1776-ІІІ від 01.06.2000 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції.

Отже суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

За правилами частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються

Керуючись ст. ст. 94, 158, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України , суд –

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у Заводському районі м.Запоріжжя до Товариства з обмеженою відповідальністю «Запорожець – 95» про стягнення заборгованості у розмірі 3780 грн. 59 коп. задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Запорожець – 95» (вул.Посадочна, 17/3, м.Запоріжжя, 69009, код ЄДРПОУ 23850847) на користь Державного бюджету Заводського району м.Запоріжжя (р/р 34129999700004, одержувач – Державний бюджет Заводського району м.Запоріжжя, банк – ГУДКУ у Запорізькій області, код ЄДРПОУ 34677136, МФО 813015, код платежу 99999999) заборгованість зі штрафних санкцій у розмірі 3780 (три тисячі сімсот вісімдесят) грн. 59 коп.

          Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

          Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови не у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення її в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Суддя                               І.В.Садовий

Постанова складена у повному обсязі 22.04.2010