Єдиний державний реєстр судових рішень
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 квітня 2010 року о 11 год. 08 хв. Справа № 2а-1670/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіСтрельнікової Н.В.
при секретаріГорбовій І.С.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом:Державної податкової інспекції у м. Енергодар Запорізької області,
Запорізька область
до:фізичної особи приватного підприємця ОСОБА_1,
м. Енергодар Запорізької області
про:стягнення податкової заборгованості,
за участю представників:
від позивача:не зявився;
від відповідача:не зявився;
ВСТАНОВИВ:
23 березня 2010 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Енергодар Запорізької області (далі ДПІ у м. Енергодар) до фізичної особи приватного підприємця ОСОБА_1 (далі ПП ОСОБА_1), в якому позивач просить суд стягнути з відповідача на користь місцевого бюджету м. Енергодар податкову заборгованість у розмірі 639 грн. 21 коп.
Обґрунтовуючи свої позовні вимоги позивач у своїй заяві посилається на те, що станом на 18 березня 2010 року відповідач має податкову заборгованість у розмірі 639 грн. 21 коп., яка виникла у результаті не повної та несвоєчасної сплати узгоджених податкових зобовязань.
Представником позивача подана до суду заява у якій він просить суд розглянути справу за його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача у судове засіданні не зявився. Про час, місце та дату судового засідання відповідач повідомлявся належним чином. Письмових заперечень на адміністративний позов з боку представника відповідача до суду не надходило.
Суд визнав за доцільне вирішити справу за наявними в ній матеріалами, за відсутності в судовому засіданні представників сторін.
Судом встановлено, що згідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, ПП ОСОБА_1 зареєстрований Виконавчим комітетом Енергодарської міської ради Запорізької області 22.08.2006, за адресою; 71500, АДРЕСА_1 Запорізької області.
ПП ОСОБА_1 взятий на облік ДПІ у м. Енергодар 05.02.1998 за № 1628-Т, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків № 112/К/29-024 від 09.03.2010.
01 грудня 2009 року податковим органом ДПІ у м. Бердянськ проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати податкових зобовязань по орендній платі за землю з фізичних осіб про що було складено акт № 527/1701/2514210499. Відповідно до зазначеного акту, податковим органом встановлено порушення податкового законодавства з боку ПП ОСОБА_1 а саме: порушення ст. 17 Закону України «Про плату за землю» № 2535-XII від 03.07.1992, підприємцем несвоєчасно сплачено суму узгоджених податкових зобовязань по орендній платі за землю.
02 грудня 2009 року у звязку з неявкою ОСОБА_1 до податкового органу для підписання акту № 527/1701/2514210499, ДПІ у м. Енергодар було складено акт № 14/1701/2514210499 про неявку на складання та підпис акту невиїзної документальної перевірки. Акт № 527/1701/2514210499 про результати невиїзної документальної перевірки направлено відповідачу поштою та отримано особисто ОСОБА_1 про що свідчить копія поштового повідомлення № 294879.
Не погоджуючись з рішенням податкового органу, відповідач звернувся до ДПІ у м. Енергодар з листом щодо скасування акту № 527/1701/2514210499 від 01.12.2009. Проте, податковий орган, розглянувши звернення відповідача, своїм листом від 14.12.2009 № 11009/К/17-117 відмовив ОСОБА_1 у задоволенні його вимог щодо скасування акту, обґрунтовуючи своє рішення тим, що відповідачем порушені вимоги чинного податкового законодавства щодо своєчасності сплати сум узгоджених податкових зобовязань.
На підставі встановлених актом перевірки порушень, податковим органам ДПІ у м. Енергодар 15.12.2009 сформовано податкове повідомлення-рішення форми «Ш» № 0006371701/0 про застосування до відповідача штрафних санкцій за затримку на 179 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання у розмірі 553 грн. 83 коп.
Крім цього, 02 грудня 2009 року ДПІ у м. Енергодар проведено невиїзну документальну перевірку ПП ОСОБА_1 щодо своєчасності сплати податкових зобовязань по орендній платі за землю з фізичних осіб про що складено акт № 558/1701/25114210499. Перевіркою, відповідно до акту, встановлено порушення податкового законодавства з боку ПП ОСОБА_1 а саме: порушення ст. 17 Закону України «Про плату за землю» № 2535-XII від 03.07.1992, підприємцем несвоєчасно сплачено суму узгоджених податкових зобовязань по орендній платі за землю.
Не погоджуючись з висновками перевірки, ПП ОСОБА_1 звернувся з листом до ДПІ у м. Енергодар про скасування акту № 528/1701/25114210499 від 02.12.2009. Розглянувши звернення відповідача, податковий орган знов відмовив ПП ОСОБА_1 у задоволенні його вимог, мотивуючи відмову порушенням з боку відповідача вимог чинного податкового законодавства щодо своєчасності сплати сум узгоджених податкових зобовязань, про що сповістив ПП ОСОБА_1 листом № 11010/К/17-117 від 14.12.2009.
На підставі встановленого актом № 528/1701/25114210499 порушення, податковим органам 15.12.2009 сформовано податкове повідомлення-рішення форми «Ш» № 00067111701/0 про застосування до відповідача штрафних санкцій за несвоєчасність сплати суми узгоджених податкових зобовязань на загальну суму 6 грн. 90 коп.
Крім цього, ПП ОСОБА_1 були подані податкові декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності № 458 від 14.01.2009, якою відповідачем самостійно визначена сума орендної плати у розмірі 3607 грн. 50 коп., та № 428 від 27.01.2010 на суму 2690 грн. Проте у граничні строки сума податкових зобовязань сплачена не була.
У звязку з не сплатою узгоджених податкових зобовязань, ДПІ у м. Енергодар виставлені та направлені ПП ОСОБА_1 перша і друга податкові вимоги № 1/4 від 12.01.2010 та № 2/43 від 26.02.2010, які отримані відповідачем про що свідчить копія поштового повідомлення № 349928.
Відповідно до облікової картки платника податків ПП ОСОБА_1, за відповідачем обліковується податковий борг у розмірі 639 грн. 21 коп.
Дослідивши матеріали справи, зясувавши обставини, перевіривши їх доказами, суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити повністю виходячи з огляду на наступне.
Конституцією України, а саме статтею 67, встановлений обовязок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані: подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до ст. 11 Закону України «Про систему оподаткування» відповідальність за правильність обчислення, своєчасність плати податків і зборів (обовязкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обовязкових платежів) відповідно до законодавства України.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в України», завданнями органів державної податкової служби є, зокрема, здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Статтею 10 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції виконують зокрема такі функції, як здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів).
Відповідно до п. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про плату за землю» встановлено, що використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок.
Згідно ст. 27 Закону України «Про плату за землю», контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.
Відповідно до ст. 14 зазначеного Закону, платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону України «Про плату за землю», податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно ст. 25 Закону України «Про плату за землю», за прострочення встановлених строків сплати податку (стаття 17 цього Закону) справляється пеня у розмірах, визначених законом.
Згідно п. 6.1. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та цільовими фондами», у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
Відповідно до п.п. 6.2.1. п. 6.2. ст. 6 Закону України «Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Згідно до п.п. 6.2.3. п. 6.2. ст. 2 Закону України «Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкові вимоги надсилаються: а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Податкове зобовязання та податковий борг згідно п.п.1.2, 1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», є зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, або у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Згідно п.п.5.4.1. п.5.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Таким чином, враховуючи викладене, суд вважає, що відповідачем по справі не виконувались обовязкові вимоги податкового законодавства, а саме не сплачена у повному обсязі сума податкової заборгованості, тому адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Енергодар Запорізької області до фізичної особи приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості є таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 14, 70, 86, 94, 159-163 , п.3 ст. 167 КАС України, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Енергодар Запорізької області до фізичної особи приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи приватного підприємця ОСОБА_1 (71500, АДРЕСА_1, ЄДРПОУ НОМЕР_1, роз. рахунок № НОМЕР_2, філія ПАТ ПІБ у м. Енергодар Запорізької області, МФО 313098) на користь Місцевого бюджету м. Енергодар Запорізької області (роз. рахунок № 33215815700015 ГУДКУ у Запорізькій області, код бюджетної класифікації № 13050500, ОКПО 34677056, МФО 813015) суму податкового боргу по орендній платі з фізичних осіб у розмірі 639 (шістсот тридцять девять) грн. 21 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня отримання копії постанови, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Суддя (підпис)Н.В. Стрельнікова
Постанова складена в повному обсязі 12 квітня 2010 року