Єдиний державний реєстр судових рішень
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 квітня 2010 року <Текст > Справа № 2а-788/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого – судді О.В. Конишева,
при секретарі судового засідання С.А. Данилова,
за участю представників:
від позивача Лихман Ф.О. довіреність №01-004/204 від 02.02.2010
від відповідача не з’явився
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Державної інспекції з контролю за цінами в Запорізькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агропродпостач» про стягнення економічних санкцій у розмірі 1091,16 грн.
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Державної інспекції з контролю за цінами в Запорізькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агропродпостач» про стягнення економічних санкцій у розмірі 1091,16 грн. В обґрунтування позову посилається на Закон України «Про ціни і ціноутворення».
Відповідач у судове засідання не з’явився, про причини неявки суд не повідомив, відповідно до раніше наданих заперечень проти позову заперечив у повному обсязі. В обґрунтування своїх заперечень посилається на те, що незаконність рішення вбачається в тому, що воно ухвалене за результатами незаконної перевірки, оскільки позивач провів її з грубим порушенням законів України. Крім того позивач неправомірно застосував до відповідача норми Закону України «Про ціни і ціноутворення» від 03.12.1990 №507. Відповідач зазначив, що санкція ст. 14 цього Закону не стосується відповідача взагалі, виходячи з аналізу її змісту.
Також відповідач зазначив, що не ґрунтується на чинному законодавстві України також твердження позивача про те, що відповідач порушив державну дисципліну цін.
Оскільки державна дисципліна цін передбачає наявність цих цін, доведення їх до відома підприємця і контроль за дотриманням цих цін. Проте жодних фіксованих цін на молочну продукцію (в т.ч. продукцію Відповідача) держава не встановлювала, а тому мова не може йти про державну дисципліну цін.
В п. 12 Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 № 1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін» зазначено, що обласні державні адміністрації регулюють (встановлюють): граничні торговельні надбавки до оптової ціни виробника (митної вартості) на ... молоко, сир, масло вершкове... (аб. 29), ці надбавки на період перевірки складали 15% (без урахування витрат з транспортування продукції у міжміському сполученні) їх відповідач дотримувався, що видно з матеріалів перевірки.
Враховуючи викладене відповідач просить відмовити позивачу в задоволені адміністративного позову у повному обсязі.
Проаналізувавши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, заслухавши пояснення представників сторін, суд вважає, позовні вимоги не обґрунтованими та такими, що задоволенню не підлягають, виходячи з наступного:
Судом встановлено, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Запорізькій області згідно з планом роботи на ІІІ квартал 2009 року проведено перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «Агропродпостач» з питань дотримання порядку формування та застосування цін на основні види продовольчих товарів, за результатами якої було складено акт від 08.09.2009 року № 283, яким встановлено, що в період з 10.10.2008 по 17.09.2009 завищено граничні торговельні надбавки на продовольчі товари, тим самим було порушено вимоги розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації від 22.09.2008 № 353 «Про встановлення граничних торговельних (постачальницько-збутових) надбавок на продовольчі товари», а саме: на ... молоко, сир, масло вершкове до 12% внаслідок чого було отримано необґрунтовану виручку у розмірі 363,72 грн.
На підставі матеріалів перевірки, відповідно до ст. ст. 13, 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» та Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України від 03.12.2001 №298/519, до відповідача застосовано економічні санкції, про що прийнято рішення від 10.09.2009 року № 135 на суму 1091,16 грн. та направлено претензію від 15.09.2009 року за № 01-15/2644.
Державна інспекція з контролю за цінами в Запорізькій області є територіальним органом Державної інспекції з контролю за цінами у складі Міністерства економіки України і підпорядковується їй.
Основними завданнями Держінспекції цін є організація та здійснення контрольно-наглядових функцій з питань додержання органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів.
Статтею 13 Закону України «Про ціни і ціноутворення» № 507 від 03.12.1990 встановлено, що державний контроль за цінами здійснюється при встановленні і застосуванні державних фіксованих та регульованих цін і тарифів. При цьому контролюється правомірність їх застосування та додержання вимог законодавства про захист економічної конкуренції. Контроль за додержанням державної дисципліни цін здійснюється органами, на які ці функції покладено Урядом України.
Відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» необґрунтовано одержана підприємством сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін підлягає вилученню в доход відповідного бюджету із застосуванням штрафу у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки.
Пунктом 1.6 Інструкції передбачено, що необґрунтовано одержані суб'єктами господарювання, унаслідок порушень порядку встановлення і застосування цін, суми виручки штрафи підлягають вилученню згідно із законодавством на підставі рішень, прийнятих органами державного контролю за цінами.
Отже, обов'язок по сплаті сум економічних санкцій покладено на відповідача.
У зазначений термін сума перерахована не була, повідомлення про виконання рішення не надійшло.
Судом встановлено, що відповідачем рішення про застосування економічних санкцій від 10.09.2009 № 135 не оскаржено ні до вищестоящого органу у порядку, передбаченому чинним законодавством, ні у судовому порядку. Таким чином, зазначене рішення про застосування економічних санкцій на даний час є чинним.
Отже враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Запорізькій області про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю «Агропродпостач» економічної санкції в суму 1091 грн. підлягає задоволеню.
Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 158, 160- 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов – задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Агропродпостач» економічні санкції в суму 1091 (одна тисяча дев’яносто одна) грн. 16 коп. в дохід Державного бюджету Шевченківського району м. Запоріжжя на р/р 31114106700009 ЄДРПОУ 34676911 МФО 813015 ГУДКУ в Запорізькій області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України – з дня складення її в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова виготовлена у повному обсязі 07.04.2010.
Суддя /підпис/ О.В. Конишева