ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 вересня 2009 року об 11 год. 29 хв. Справа № 2а-5002/09/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіСтрельнікової Н.В.
при секретаріСвітлицькій О.О.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом: Мелітопольської міжрайонної прокуратури в інтересах держави в особі органу
уповноваженого державою представляти інтереси у спірних відносинах, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Запорізької області, м. Запоріжжя
до: Приватного підприємця ОСОБА_1, м. Мелітополь
Запорізької області
про стягнення фінансових санкцій,
за участю представників сторін:
від прокуратури: Шульга О.А., посвідчення № 80
від позивача: Кіченко В.В., довіреність № 41/1-8-3114 від 28.10.2008 р.
від відповідача: не зявився
ВСТАНОВИВ:
Мелітопольська міжрайонна прокуратура звернулася із адміністративним позовом в інтересах держави в особі органу уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Запорізької області до Приватного підприємця ОСОБА_1, в якому просить суд стягнути з відповідача 1700,00 грн. фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт. В обґрунтування позову посилається на те, що в результаті проведеної Територіальним управлінням ГДІАТ у Запорізькій області перевірки автотранспортного засобу, який належить ПП ОСОБА_1, складено акт № 093561 від 09.01.2009 р., в якому зафіксовано порушення законодавства про автомобільний транспорт, а саме - надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, визначених ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт». Зазначає, що на підставі акту перевірки, 27.01.2009 р. щодо відповідача прийнята постанова № 061113 про застосування фінансових санкцій в розмірі 1700,00 грн. Вказує, що наразі сума фінансових санкцій ОСОБА_1 не сплачена, що порушує інтереси держави в частині ненадходження до бюджету коштів.
В судовому засіданні прокурор підтримав позовні вимоги в повному обсязі.
Представник позивача в судовому засіданні також наполягає на задоволенні позову та стягненні з відповідача 1700,00 грн. санкцій за порушення законодавства на автомобільному транспорті.
Відповідач в судове зсідання не зявився, відзив не надав, про причини неявки суд не повідомив. Про час і місце слухання справи був повідомлений належним чином.
Вислухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» (надалі за текстом Закон) центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування.
Статтею 60 вказаного Закону передбачено, що від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р. № 1567 затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті (надалі за текстом Порядок), відповідно до п. 1 якого вказаного, що цей Порядок визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконанням ними ліцензійних умов, а також процедуру здійснення державного нагляду за забезпеченням такими суб'єктами господарювання безпеки автомобільних перевезень.
Згідно зі ст. 39 Закону автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для регулярних пасажирських перевезень:
- для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; - для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України;
- для пасажира - квиток на проїзд в автобусі та на перевезення багажу (для пільгового проїзду - посвідчення особи встановленого зразка).
09.01.2009 р. державними інспекторами була проведена перевірка додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, зокрема транспортного засобу Mersedes Benz державний номер НОМЕР_1, власник - ПП ОСОБА_1, про що складено акт № 093561.
Перевіркою встановлено, що водій ОСОБА_4, здійснює перевезення пасажирів без квитково-касового листа, договору із органом місцевого самоврядування, тобто виявлено факт надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Відповідно до ст. 60 Закону за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Відповідно до п. 25 Порядку справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. 27.01.2009 р. начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області ОСОБА_5 прийнято постанову про застосування до ПП ОСОБА_1 фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн.
Пунктом 28 Порядку передбачено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову. ПП ОСОБА_1 суму фінансових санкцій в добровільному порядку не сплатив. Доказів погашення суми фінансових санкцій на час розгляду справи суду не надано.
Отже вимоги прокуратури та позивача слід визнати законними і обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 71, 158-163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Мелітопольської міжрайонної прокуратури в інтересах держави в особі органу уповноваженого державою представляти інтереси у спірних відносинах, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Запорізької області до Приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій, - задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідент.код НОМЕР_2) на користь Державного бюджету м. Мелітополя (код БК 23030300, символ звітності банку 101, р/р 31114106600013 в ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015, код ЄДРПОУ 34676932) 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп. фінансових санкцій.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня її складення у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Суддя(підпис) Н.В. Стрельнікова
Постанова складена в повному обсязі 02.10.2009 р.