ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 квітня 2010 року 11-32 Справа № 2а-881/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Жучковій Н.С., за участю прокурора Незоли А.О., представника позивача Кіченка В.В., розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за заявою Прокурора Шевченківського району м. Запоріжжя в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв’язку України
до Товариства з обмеженою відповідальністю «АРТ АВТО»
про стягнення 1700 грн. штрафних санкцій
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Шевченківського району м. Запоріжжя звернувся із адміністративним позовом в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв’язку України до Товариства з обмеженою відповідальністю «АРТ АВТО» про стягнення 1700 грн. штрафних санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт.
В позовній заяві зазначено, що згідно акту від 27.10.2009 № 119294 перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, державними інспекторами Теруправління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області виявлені порушення законодавства про автомобільний транспорт» а саме – експлуатація транспортного засобу без наявності ліцензійної картки. На підставі акту перевірки винесено Постанову від 24.11.2009 р. № 061785 про застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю «АРТ АВТО» фінансових санкцій в сумі 1700 грн. Постанова про накладання фінансових санкцій відповідачем у встановленому порядку не оскаржена, сума фінансових санкцій у встановлений строк не сплачена.
Прокурор і представник позивача у судовому засіданні на задоволенні позову наполягають.
У судове засідання представник відповідача не з'явився. Про час, місце та дату судового засідання відповідач повідомлявся належним чином. Письмових заперечень на адміністративний позов з боку представника відповідача до суду не надходило.
Розглянувши та дослідивши матеріли справи, вислухавши думку прокурора і представника позивача, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
27 жовтня 2009 року працівниками Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області проведено перевірку щодо додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом Товариством з обмеженою відповідальністю «АРТ АВТО».
За результатами перевірки складено акт № 119294 від 27.10.2009.
Актом встановлено, порушення, вимог ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: експлуатація транспортного засобу (вантажного автомобіля) марки МАЗ 643203, державний номер АР 8483 ВК без наявності ліцензійної картки.
Як свідчить акт перевірки, водій транспортного засобу Дрозд О.І. з актом перевірки ознайомлений, акт підписав без зауважень.
Відповідно до ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 23 лютого 2006 року № 3492-IV автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
Документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, для автомобільного перевізника є - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідальність за зазначене правопорушення передбачена ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», відповідно до якої, за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 Закону – застосовуються санкції у вигляді штрафу у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п. 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.06 № 1567, за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій до порушника.
24 листопада 2009 р. начальником Теруправління Головавтотрансінспекції у Запорізькій області винесено постанову № 061785 про застосування фінансових санкцій до Товариства з обмеженою відповідальністю «АРТ АВТО» у розмірі 1700 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Згідно з п. 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, фінансова санкція повинна бути перерахована суб’єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом 15-ти днів після отриманням ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
Відомостей щодо оскарження відповідачем у адміністративному порядку постанови про застосування фінансових санкцій № 061785 від 24 листопада 2009 р. суду не надавалося. Сума фінансових санкцій в добровільному порядку відповідачем не сплачена.
Повноваження Головної державної інспекції на автомобільному транспорті щодо здійснення контролю за додержанням суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту та відповідні права (компетенція) щодо накладання фінансових санкцій, передбачені приписами Закону України «Про автомобільний транспорт» та Порядком здійснення контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою КМУ від 08.11.2006р. №1567, тому в зазначеному випадку позивач не вийшов за межі встановлених законодавством повноважень.
Відповідно до ч. 4 ст. 95 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
За таких обставин, вимоги Прокурора Шевченківського району м. Запоріжжя в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв’язку України до Товариства з обмеженою відповідальністю «АРТ АВТО» про стягнення 1700 грн. штрафних санкцій обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 94, 95, 158-163 КАС України, ст. 48, ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.06 № 1567, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «АРТ АВТО» (п.і. 69071, м. Запоріжжя, вул. Цитрусова, буд 1, кв. 174, код ЄДРПОУ 2990220174) на користь Державного бюджету Шевченківського району м. Запоріжжя (р/р 31114106700009, код платежу 21081100, отримувач ГУДК у Запорізькій області, код ЄДРПОУ 34676911, МФО 813015) 1700 грн. фінансових (штрафних) санкцій.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Суддя /підпис/ О.О. Прасов
Постанова виготовлена у повному обсязі 12 квітня 2010 року.
Постанова не набула чинності.
Суддя О.О. Прасов