КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 7/549 (2а-11087/08) Головуючий у 1-й інстанції - Арсірій Р.О.
Суддя-доповідач Земляна Г.В.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 квітня 2010 року колегія суддів судової палати по адміністративним справам Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді Земляної Г.В.
суддів Глущенко Я.Б., Федорова Г.Г.
при секретарі Дехтяренко А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Києва апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києва на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 січня 2009 року у справі за позовом Закритого акціонерного товариства «Київський склотарний завод» до Державної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києва про скасування податкового повідомлення-рішення,
В С Т А Н О В И Л А :
Позивач Закрите акціонерне товариство «Київський склотарний завод» (далі ЗАТ «Київський склотарний завод») звернулося до суду з позовом про скасування податкового повідомлення рішення Державної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києва (далі відповідач) № 0000612309/0 від 26.09.2008 року.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 січня 2009 року позов задоволено. Скасовано податкове повідомлення рішення Державної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києва № 0000612309/0 від 26.09.2008 року.
Не погоджуючись з прийнятою постановою, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з помилковим застосуванням норм матеріального та процесуального права та ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог.
В судовому засіданні представник Державної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києва підтримав свою апеляційну скаргу, просив скасувати рішення суду першої інстанції, як таке, що винесено з порушеням норм матеріального та процесуального права. Винести нову постанову, якою відмовити позивачу в задоволені позову.
Представник Закритого акціонерного товариства «Київський склотарний завод» заперечував проти апеляційної скарги, вважає рішення суду першої інстанції законним обґрунтованим, винесеним без порушень норм матеріально та процесуального права та таким, що не підлягає скасуванню.
Заслухавши суддю-доповідача, осіб, що зявилися в судове засідання, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, а постанова суду залишенню без змін, з наступних підстав.
Згідно зі ст.ст. 198 ч. 1 п. 1, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Відповідно до ч. 1 статі 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України .
Суд першої інстанції всебічно, повно та обєктивно розглянув справу, правильно встановив обставини справи, наданим доказам дав правильну правову оцінку і прийшов до обґрунтованого висновку про задоволення позовних вимог.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, 05 вересня 2008 року відповідачем була проведена виїзна планова перевірка ЗАТ «Київський склотарний завод» з питання дотримання позивачем вимог податкового та іншого законодавства.
За результатами перевірки була складено акт № 547-23-9-00293278 з висновків якого вбачається порушення позивачем вимог п.6.2 р.VІ, п.6.3 р. VІ, Положення «Про збір за право використання символіки м. Києва за № 149/3240 від 09.03.2006 року» та встановлено, заниження збору за право використання місцевої символіки на 150832,8 гривень.
Відповідач в акті перевірки посилається на те, що використання позивачем в своїй назви слова «Київський» є підставою для справляння з позивача плати за використання місцевої символіки, оскільки дане слово використовується у власній назві позивача. У зв'язку з цим відповідачем було винесено податкове повідомлення-рішення «0000612309/0 від 26.09.08 на суму 227 779,05 гривень за заниження позивачем збору за право використання місцевої символіки.
Суд першої інстанції задовольняючи позовні позивача прийшов до висновку, що відповідач по справі не довів суду правомірності прийнятого ним рішення, а отже не виконав вимог щодо доказування.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, оскільки вони знайшли своє підтвердження під час апеляційного розгляду справи виходячи з наступного.
Відповідно до пункту 9 частини 2 статті 15 Закону України "Про систему оподаткування" до місцевих зборів (обов'язкових платежів) належить збір за право використання місцевої символіки.
Згідно із частиною 3 статті 15 зазначеного Закону місцеві податки і збори (обов'язкові платежі), механізм справляння та порядок їх сплати встановлюються сільськими, селищними, міськими радами відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, установлених законами України.
Судом першої інстанції також встановлено, що з метою впорядкування використання символіки міста Києва у назвах підприємств та організацій виконавчий комітет Київської міської Ради народних депутатів рішенням № 72 від 21.03.95 року схвалив Перелік назв об'єктів та історичних пам'яток, що відносяться до місцевої символіки. Відповідно до пункту 1 вказаного рішення використання об'єктів та історичних пам'яток, що відносяться до місцевої символіки, юридичними особами і громадянами у комерційних цілях підлягає сплаті збору у встановленому порядку. Пунктом 76 Переліку назв об'єктів та історичних пам'яток, що відносяться до місцевої символіки назву "Київ" віднесено до назви, використання якої юридичними особами і громадянами у комерційних цілях підлягає сплаті збору у встановленому порядку. Вказаний перелік є вичерпним і не підлягає розширеному толкуванню.
Відповідно до статті 12 Декрету Кабінету Міністрів України "Про місцеві податки і збори" збір за право на використання місцевої символіки справляється з юридичних осіб і громадян, які використовують цю символіку з комерційною метою.
Дозвіл на використання місцевої символіки (герба міста або іншого населеного пункту, назви чи зображення архітектурних, історичних пам'яток) видається відповідними органами місцевого самоврядування.
Згідно частини 3 статті 12 вказаного Декрету граничний розмір збору за право на використання місцевої символіки не повинен перевищувати з юридичних осіб - 0,1 відсотка вартості виробленої продукції, виконаних робіт, наданих послуг з використанням місцевої символіки, з громадян, що займаються підприємницькою діяльністю, - п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» збір за використання місцевої символіки є одним із видів місцевих зборів.
Як передбачено розділом III Положення про збір за право на використання місцевої символіки міста Києва, затвердженого рішенням Київської міської ради від 09.03.2006 року № 149/3240 (далі Положення), платниками збору є юридичні особи, включаючи підприємства з іноземними інвестиціями, філії та інші відокремлені підрозділи підприємств і організацій, які здійснюють діяльність на території м. Києва, а також окремі громадяни, які в установленому порядку займаються підприємницькою діяльністю і використовують символіку м. Києва з комерційною метою, крім підприємств, установ та організацій, а також інших суб'єктів підприємницької діяльності, які використовують у найменуваннях слово Київ та похідні від нього для визначення свого місцезнаходження.
Відповідно пунктів 2.1 та 2.2 Положення об'єктом оподаткування збором для юридичних і фізичних осіб є виготовлена продукція (виконані роботи, надані послуги) з використанням символіки м. Києва з комерційною метою. Розрахунковою базою оподаткування збором юридичних осіб є: загальна вартість виробленої продукції (виконаних робіт, наданих послуг) підприємств, організацій, установ, у власних назвах або товарних знаках яких використовується символіка міста у комерційних цілях; вартість окремих видів продукції (робіт, послуг), при виготовленні (виконанні, наданні) яких використовується символіка м. Києва; загальна сума доходів банку.
З акту перевірки не вбачається використання позивачем слова Київ чи похідного від нього на продукції ЗАТ «Київський склотарний завод».
Таким чином зазначеня в назві ЗАТ «Київський склотарний завод» похідного від слова «Київ» обумовлено тільки місцем знаходження позивача, який розташований за адресою м. Київ, пров.Балтійський,23, що є підставою відповідно до розділу III Положення умовою для звільнення від сплату збору за використання місцевої символіки.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідачем не надано належних доказів на підтвердження того, що його рішення винесено без порушення норм чинного законодавства, в межах компетенції.
Виходячи з наведеного, судова колегія вважає, що позовні вимоги Закритого акціонерного товариства «Київський склотарний завод» про скасування податкового повідомлення-рішення № 0000612309\0 від 26.09.2008 року підлягають задоволенню.
При цьому апеляційна скарга не містить посилання на обставини, передбачені статтями 202 204 Кодексу адміністративного судочинства України, за яких рішення суду підлягає скасуванню.
Доводи, викладені заявником в апеляційній скарзі були предметом дослідження суду першої інстанції і не знайшли свого належного підтвердження.
Вказані в апеляційній скарзі процесуальні порушення не призвели до неправильного вирішення справи і не є підставою для скасування судового рішення.
Зважаючи на вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, дав їм належну оцінку та прийняв законне та обґрунтоване рішення у відповідності з вимогами матеріального та процесуального права, в звязку з чим апеляційна скарга залишається без задоволення, а постанова суду першої інстанції без змін.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.4, 8-11, 160, 196, 198, 200, 205, 207, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Оболонському районі м.Києва залишити без задоволення .
Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 січня 2009 року - залишити без змін .
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця із дня складання у повному обсязі, тобто з 13 квітня 2010 року шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України у порядку ст.212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя : Г.В.Земляна
Судді: Я.Б.Глущенко
Г.Г.Федорова
Повний текст ухвали виготовлений 13 квітня 2010 року.
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 7/549 (2а-11087/08) Головуючий у 1-й інстанції - Арсірій Р.О.
Суддя-доповідач Земляна Г.В.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 квітня 2010 року колегія суддів судової палати по адміністративним справам Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді Земляної Г.В.
суддів Глущенко Я.Б., Федорова Г.Г.
при секретарі Дехтяренко А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Києва апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києва на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 січня 2009 року у справі за позовом Закритого акціонерного товариства «Київський склотарний завод» до Державної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києва про скасування податкового повідомлення-рішення,
Керуючись ст.ст.4, 8-11, 160, 196, 198, 200, 205, 207, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києва залишити без задоволення .
Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 січня 2009 року - залишити без змін .
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця із дня складання у повному обсязі, тобто з 13 квітня 2010 року шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України у порядку ст.212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя : Г.В.Земляна
Судді: Я.Б.Глущенко
Г.Г.Федорова