
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
05 січня 2021 року СєвєродонецькСправа № 360/5068/20
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., перевірівши матеріали позовної заяви Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру (93400, Луганська обл., м. Сєвєродонецьк, бул. Дружби Народів, 21) до Північно-Східного офісу Держаудитслужби (61022, Харківська обл., м. Харків, майдан Свободи, буд 5, Держпром, 4 під`їзд, 10 поверх) про визнання протиправним та скасування вимог, -
ВСТАНОВИВ:
29 грудня 2020 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру до Північно-Східного офісу Держаудитслужби про визнання протиправним та скасування вимог.
В обгрунтування позову зазначено, що 20 жовтня 2020 року посадовими особами територіального підрозділу Відповідача Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області складено Акт ревізії фінансово-господарської діяльності Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру за період з 01.01.2017 року по 30.06.2020 за №04-21/6 (далі- Акт ревізії).
Згідно даних Акту ревізії, відповідно до п.2.2.2.1 Плану проведення заходів державного фінансового контролю Північно-східного офісу Держаудитслужби на ІІ півріччя 2020 року та на підставі направлень на проведення ревізії, виданих начальником Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області, ревізійною групою під керівництвом головного державного фінансового інспектору відділу контролю у соціальній галузі та сфері культури Голубан Анни Володимирівни було проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру за період з 01.01.2017 по 30.06.2020. Відповідно до пункту 42 Порядку №550, 05 листопада 2020 року Позивачем було надано Заперечення до Акту ревізії. За результатами розгляду Заперечень до Акту ревізії. Відповідачем видано Висновок на заперечення до Акту ревізії, затверджений Начальником Управління 26.11.2020, згідно якого частина Заперечень не прийняті та частина не розглядались.
01.12.2020 Відповідачем видано та надано до виконання Позивачу лист - «Щодо усунення порушень законодавства» №20-12-04-25-14/4595-2020 (далі - Вимога), яким загалом встановлено порушень фінансової дисципліни на загальну суму 1737839,66 грн. та сформовано наступні вимоги:
1. Забезпечити відшкодування відповідно до норм статей 130-136 Кодексу законів про працю України на користь Театру шкоду, заподіяну в наслідок безпідставного нарахування та виплати доплати за збільшення обсягу виконуваних робіт (або розширення зони обслуговування) та, як наслідок, зайво нараховані відпускні загалом на суму 725226,53 грн.
2. Забезпечити відшкодування відповідно до норм статей 130-136 Кодексу законів про працю України на користь Театру шкоду, заподіяну в наслідок завищення посадового окладу адміністратору ОСОБА_1 та, як наслідок, зайво нараховані премії, матеріальну допомогу та відпускні на загальну суму 47828,84 грн.
3. Забезпечити відшкодування відповідно до норм статей 130-136 Кодексу законів про працю України на користь Позивача шкоду, заподіяну внаслідок табулювання 2 зовнішніх сумісників за час, коли вони фактично були на лікарняному або знаходились у відрядженні за основним місцем роботи на суму 1633,43 грн.
4. Забезпечити відшкодування відповідно до норм статей 216-229 Господарського Кодексу України від 16 січня 2003 року №436 на користь Театру шкоду, заподіяну внаслідок невірного нарахування орендної плати відповідно Договору №1 від 14.12.2018 орендарю ФОП ОСОБА_2 за період з 14.12.2018 по 31.12.2018 на суму 2906,45 грн. та відшкодування витрат на надання комунальних послуг (теплопостачання) орендарю ФОП ОСОБА_2 , за період з 14.12.2018 по 31.12.2018 на суму 1893,58 грн. загалом на суму 4800,03 грн.
Окремим абзацом, без номеру, вказана вимога (далі - вимога пункт 5) про забезпечення приведення бухгалтерського обліку, в якому поруилено вимоги п. 23 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби», затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 27.04.2000 №92 та пункту 1 ст. 3 ЗУ «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» в частині проведення Театром нарахування амортизації на основні засоби під час консервації та проведенні капітального ремонту, на загальну суму 653 839, 41 грн., що призвело до заниження вартості активів Театру внаслідок завищення розміру нарахованої амортизації.
Окрім цього в Вимозі вказано про порушення пункту 2 розділу II Порядку визначення вартості та надання платних послуг закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності, затвердженого наказом Міністерства культури України, Міністерства фінансів України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 01.12.2015 року № 1004/1113/1556, пункту 2.8. Порядку щодо надання платних послуг Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру, затвердженого директором Театру Дорофєєвим С.В., Театром при визначені вартості квитків не включено до калькуляції надання платних послуг на 2018 - 2020 року, податок на додану вартість в розмірі 20%, що призвело до недоотримання чистого доходу установою на суму 304511, 42 грн. (далі - «вимога пункт 6» чи «вимога про включення ПДВ до вартості послуг»)
Примітка щодо останнього порушення та вимоги: Сума вимоги про включення ПДВ до вартості послуг - 304511, 42 грн. не відображена в переліку вимог, щодо відшкодування, але при цьому включена до загальної суми порушень фінансової дисципліни та рекомендується до виправлення в подальшому, у зв ’язку із чим буде включена до переліку тих, що оскаржуються цим позовом так, як є протиправною (не законною) та підлягає скасуванню.
Частина, з відображених у Вимозі, вимог, а саме за пунктами 2.3 та 4 відшкодовані Позивачем, що стосується вимог відображених в пункті 1 пункті 5та вимоги пункт 6 про включення ПДВ до вартості послуг позивач вважає протиправними та такими, що підлягають скасуванню.
На підставі викладеного позивач просив:
- визнати противоправною та скасувати викладену в листі «Щодо усунення порушень законодавства» за №20-12-04-25-14/4595-2020 від 01.12.2020 вимогу - Забезпечити відшкодування відповідно до норм статей 130-136 Кодексу законів про працю України на користь Театру шкоду, заподіяну в наслідок безпідставного нарахування та виплати доплати за збільшення обсягу виконуваних робіт (або розширення зони обслуговування) та, як наслідок, зайво нараховані відпускні загалом на суму 725226,53 грн.;
- визнати противоправною та скасувати викладену в листі «Щодо усунення порушень законодавства» за №20-12-04-25-14/4595-2020 від 01.12.2020 вимогу забезпечити приведення бухгалтерського обліку, в якому порушено вимоги п. 23 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби», затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 27.04.2000 №92 та пункту 1 ст. 3 ЗУ «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» в частині проведення Театром нарахування амортизації на основні засоби під час консервації та проведенні капітального ремонту, на загальну суму 653839,41 грн., що призвело до заниження вартості активів Театру внаслідок завищення розміру нарахованої амортизації;
- визнати противоправною та скасувати викладену в листі «Щодо усунення порушень законодавства» за №20-12-04-25-14/4595-2020 від 01.12.2020 вимогу про порушення пункту 2 розділу II Порядку визначення вартості та надання платних послуг закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності, затвердженого наказом Міністерства культури України, Міністерства фінансів України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 01.12.2015 року № 1004/1112/1556, пункту 2.8. Порядку щодо надання платних послуг Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру, затвердженого директором Театру Дорофєєвим С.В., Театром при визначені вартості квитків не включено до калькуляції надання платних послуг на 2018 - 2020 року, податок на додану вартість в розмірі 20%, що призвело до недоотримання чистого доходу установою на суму 304511, 42 грн. (далі - «вимога пункт б» чи «вимога про включення ПДВ до вартості послуг»);
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі суд враховує наступне.
Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Вимоги до позовної заяви встановлені статтями 160 та 161 КАС України.
Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, підстав для повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження в адміністративній справі суд не вбачає, у зв`язку з чим вважає за необхідне відкрити провадження у справі.
Частинами першою, другою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до ч.3 ст. 12 КАС України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
З урахуванням зазначеного суд дійшов висновку, про наявність підставі для відкриття провадження у справі та призначення до розгляду в порядку загального позовного провадження у підготовче засідання.
На підставі викладеного, керуючись статтями 12, 160, 161, 171, 241, 243, 248, 256, 257-262 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження у справі за позовом Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру (93400, Луганська обл., м. Сєвєродонецьк, бул. Дружби Народів, 21) до Північно-Східного офісу Держаудитслужби (61022, Харківська обл., м. Харків, майдан Свободи, буд 5, Держпром, 4 під`їзд, 10 поверх) про визнання протиправним та скасування вимог.
Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.
Призначити справу до розгляду в підготовчому судовому засіданні на 03 лютого 2021 року на 10 год. 00 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18.
Запропонувати відповідачу протягом п`ятнадцяти днів з дня відкриття провадження у справі надіслати суду: відзив на позовну заяву, всі матеріали, що були або мали бути взяті до уваги при прийнятті рішень, вчинення дій, щодо яких подано позов.
До відзиву додаються: 1) докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Роз`яснити учасникам справи, що позивач має право подати до суду відповідь на відзив (ст. 163 КАС України), відповідач – заперечення (ст. 164 КАС України) протягом п`ятиденного строку, відлік якого починається, відповідно: для позивача – з моменту отримання відзиву на позов, для відповідача – з моменту отримання відповіді на відзив.
Відповідь на відзив, заперечення повинні відповідати вимогам ст. 162 КАС України.
Справа розглядатиметься суддею Ірметовою О.В. одноособово.
Інформацію щодо справи учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки https://court.gov.ua/fair/sud1270/.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати особам, які беруть участь у справі, разом з витягом про їхні процесуальні права та обов`язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
СуддяО.В. Ірметова