Рішення № 94019668, 12.10.2020, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.10.2020
Номер справи
160/9154/20
Номер документу
94019668
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 жовтня 2020 року Справа № 160/9154/20

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Тулянцевої І.В. розглянувши у місті Дніпрі в порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області про визнання протиправним та скасування наказу, зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

06 серпня 2020 року ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, в якій позивач просить:

- визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Львівській області від 22.01.2020 №13-1086/16-20-СГ «Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою», яким ОСОБА_1 відмовлено у видачі дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтовною площею 2,0 га, для ведення особистого селянського господарства (код цільового призначення згідно КВЦПЗ-01.03.);

- зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Львівській області (ідентифікаційний код юридичної особи 39769942) надати ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтовною площею 2,0 га, для ведення особистого селянського господарства (код цільового призначення згідно КВЦПЗ-01.03.), яка знаходиться на території Соколянської сільської ради Буського району Львівської області за межами населених пунктів;

- зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Львівській області (ідентифікаційний код юридичної особи 39769942) протягом тридцяти днів з дня набрання законної сили судовим рішенням по даній справі подати звіт про його виконання до суду.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачем до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області направлено клопотання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, в якому серед іншого зазначено цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовані розміри. До вказаного клопотання додано пакет документів, який передбачений ч.6 ст.118 Земельного кодексу України, в тому числі, копія паспорту заявника, копія ідентифікаційного коду; документ, що підтверджує участь в антитерористичній операції; графічний матеріал, на якому зазначено бажане місце розташування земельної ділянки. Проте, за результатами розгляду клопотання Головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області видано наказ від 22.01.2020 №13-1086/16-20-СГ «Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою», за змістом якого позивачу відмовлено у видачі дозволу на розроблення проекту землеустрою, оскільки земельна ділянка знаходиться в межах проінвентаризованого та зареєстрованого в ДЗК масиву (кадастровий номер 4620685800:39:000:0066, загальна площа 32,0214 га), поділ якого не проведено. Крім цього, земельна ділянка перебуває в користуванні третіх осіб. Позивач вважає відмову незаконною, оскільки в наказі не наведено жодної з підстав, передбачених ч.7 ст.118 Земельного кодексу України, за яких позивачу відмовлено у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення спірної земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства.

Ухвалою суду від 13.08.2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №160/9154/20. Розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому проваджені). Цією ж ухвалою відповідачу надано право подати відзив на позов разом із доказами, які підтверджують обставини на яких грунтуються його заперечення протягом 15 днів з дати отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі.

09.09.2020 року на електронну адресу суду, з наступним наданням 16.09.2020 року через канцелярію суду, надійшов відзив на позовну заяву від Головного управління Держгеокадастру у Львівській області в якому відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог. Вказує, що Головне управління при наданні оскаржуваної відмови діяло в межах повноважень та у спосіб, передбачений чинним законодавством України. Зазначає, що земельна ділянка, яка пропонується позивачем до відведення, знаходиться на частині проінвентаризованого та зареєстрованого в ДЗК масиву відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 05 червня 2019 року за №476 «Про затвердження Порядку проведення інвентаризації земель та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» на виконання плану заходів, передбачених бюджетною програмою «Проведення земельної реформи». У разі якщо земельна ділянка проінвентаризована та зареєстрована, надання її частини позивачу можливе в результаті поділу уже сформованої земельної ділянки на підставі технічної документації із землеустрою. Згідно зі статтею 56 Закону України «Про землеустрій» технічна документація із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок включає, зокрема згоду власника земельної ділянки, для земель державної власності - органу, уповноваженого здійснювати розпорядження земельною ділянкою, на поділ чи об`єднання земельних ділянок користувачем. Тобто, у разі якщо земельна ділянка сформована, органом виконавчої влади надається дозвіл на поділ уже сформованого в результаті проведення інвентаризації земельного масиву на підставі технічної документації із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок. Крім того, відповідач звертає увагу суду, що відповідно до листа Соколянської сільської ради від 02.09.2020 року №98, земельна ділянка з кадастровим номером №4620685800:39:000:0066 площею 32,0214 га перебуває в користуванні громадян згідно рішення виконкому №3 від 14.11.1996 року «Про надання земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства» площею 9,34 га, згідно рішення виконкому №9 від 13.03.1997 року «Про надання земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства» площею 22,6814 га. Земельні ділянки обліковуються за громадянами згідно погосподарських книг сільської ради. При цьому, громадянам, які не звільнені від сплати земельного податку нараховується земельний податок за земельні ділянки. В задоволенні позову просять відмовити повністю.

16.09.2020 року на електронну адресу суду надійшло клопотання від Головного управління Держгеокадастру у Львівській області про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Соколянську сільську раду Буського району Львівської області. В обґрунтування даного клопотання відповідачем зазначено, що земельна ділянка, дозвіл щодо відведення якої у власність бажає отримати позивач, знаходиться на території Соколянської сільської ради Буського району, у зв`язку з чим відповідач вважає, що ухвалене судове рішення може вплинути на її права та законні інтереси. Тому, з метою повного та всебічного з`ясування обставин справи Головне управління Держгеокадастру у Львівській області просить залучити у якості третьої особи без самостійних вимог на стороні відповідача - Соколянську сільську раду Буського району.

Ухвалою суду від 21.09.2020 року у задоволенні клопотання Головного управління Держгеокадастру у Львівській області про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Соколянської сільської ради Буського району - відмовлено.

За правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності (ч.1 ст.257 Кодексу адміністративного судочинства України).

Частиною 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Згідно зі статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Датою ухвалення судового рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено повне чи скорочене). Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення (частина 5 статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України).

Розглянувши документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

На підставі довідки командира військової частини 3054 Національної гвардії України від 21.03.2018 року №57 «Про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України» ОСОБА_2 , ОСОБА_3 надано статус учасника бойових дій.

Згідно посвідчення серії НОМЕР_2 від 13.12.2017 року ОСОБА_3 має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій.

12.12.2019 року представник позивача (за довіреністю) ОСОБА_4 , звернулася до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області з клопотанням в якому просила надати гр. ОСОБА_1 дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтовною площею 2,0 гектари для ведення особистого селянського господарства (код цільового призначення згідно КВЦПЗ - 01.03), яка знаходиться на території Соколянської сільської ради Буського району Львівської області за межами населених пунктів за рахунок земельної ділянки з кадастровим №4620685800:39:000:0066.

До клопотання додано графічні матеріали, на яких зазначене бажане місце розташування земельної ділянки; копія документа, що посвідчує особу гр. ОСОБА_1 , копія документа про присвоєння ідентифікаційного номера фізичній особі у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обов`язкових платежів (реєстраційного номеру облікової картки платника податків) гр. ОСОБА_1 , копія посвідчення учасника бойових дій та довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України на ім`я ОСОБА_1 , нотаріально засвідчена копія довіреності від 20.03.2019 р., копія документа, що посвідчує особу представника за довіреністю гр. ОСОБА_4 , копія документа про присвоєння ідентифікаційного номера фізичній особі у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обов`язкових платежів (реєстраційного номеру облікової картки платника податків) представнику за довіреністю - гр. ОСОБА_4 .

Судом встановлено, що Відділ у Буському районі Головного управління Держгеокадастру у Львівській області листом від 10.01.2020 року №65/402-20-0.20 у відповідь на лист Головного управління Держгеокадастру у Львівській області від 03.01.2020 року №Ч-240/0/36-20-СГ «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 2,0000 га, на території Соколянської сільської ради (за межами населеного пункту) Буського району Львівської області гр. ОСОБА_1 , надало викопіювання з кадастрової карти (плану) та інформацію про земельну ділянку. Крім того, додатково повідомило, що земельна ділянка, знаходиться на сформованій на підставі розробленої технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель, 24.09.2013 року земельній ділянці сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 32,0214 га з присвоєним кадастровим номером 4620685800:39:000:0066.

22.01.2020 року Головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області прийнято наказ «Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою» №13-1086/16-20-СГ, яким відмовлено ОСОБА_1 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, розташованої на території Соколянської сільської ради Буського району, орієнтований розмір земельної ділянки 2,0000 га, із цільовим призначенням - для ведення особистого селянського господарства з таких підстав: земельна ділянка знаходиться в межах проінвентаризованого та зареєстрованого в ДЗК масиву (кадастровий номер 4620685800:39:000:0066 площею 32,0214 га), поділ якої не проведено. Крім цього, земельна ділянка перебуває в користуванні третіх осіб.

Судом також встановлено, що Соколянська сільська рада Буського району Львівської області листом від 02.09.2020 року №98 повідомила начальника відділу у Буському районі управління Держгеокадастру у Львівській області про те, що земельна ділянка, кадастровий номер №4620685800:39:000:0066 площею 32,0214 га перебуває в користуванні громадян згідно з рішенням виконкому №3 від 14.11.1996 року «Про надання земельних ділянок для ведення особистого підсобного господарства» площею 9,34 га, згідно рішення виконкому №9 від 13.03.1997 року «Про надання земельних ділянок для ведення особистого підсобного господарства» площею 22,6814 га. Земельні ділянки рахуються за громадянами згідно погосподарських книг. Громадянам, які не звільнені від сплати земельного податку нараховується земельний податок за земельні ділянки.

Крім того, судом встановлено, що в матеріалах справи наявні рішення виконавчого комітету Соколянської сільської ради народних депутатів Буського району Львівської області, а саме:

- рішення №3 від 14.11.1996 року «Про надання земельних ділянок для ведення підсобного господарства», яким вирішено надати земельні ділянки у постійне користування для ведення підсобного господарства згідно поданих заяв, (список додається);

- рішення №9 від 13.03.1997 року «Про надання земельних ділянок для ведення підсобного господарства», яким вирішено надати земельні ділянки у тимчасове користування для ведення особистого підсобного господарства згідно поданих заяв /список додається/ урочище «Підлісом».

Не погоджуючись із таким рішенням та діями відповідача та вважаючи їх протиправними, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Частиною 1 статті 3 Земельного кодексу України (далі - ЗК України) визначено, що земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Частиною 2 статті 14 Конституції України право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

Пунктом 1 статті 22 ЗК України встановлено, що землями сільськогосподарського призначення визнаються землі, надані для виробництва сільськогосподарської продукції, здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності, розміщення відповідної виробничої інфраструктури, у тому числі інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції, або призначені для цих цілей.

При цьому, п. «а» ч.3 ст.22 ЗК України визначено, що землі сільськогосподарського призначення передаються у власність та надаються у користування громадянам - для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби, ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства.

Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування (ч.2 ст.116 ЗК України).

Відповідно до положень п. «в» ч.3 ст.116 ЗК України безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.

Повноваження органів місцевого самоврядування щодо передачі земельних ділянок у власність або користування та порядок надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування передбачені статтями 118, 122 ЗК України.

Так, частиною 6 статті 118 ЗК України передбачено, що громадяни, які зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку (абз.1 ч.7 ст.118 ЗК України).

Тобто, Земельним кодексом України передбачено вичерпні підстави для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність. При цьому, чинним законодавством не передбачено право суб`єкта владних повноважень відступати від положень статті 118 ЗК України.

Частинами 10, 11 статті 118 ЗК України встановлено, що відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду. У разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується в судовому порядку.

Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності, зокрема, в таких розмірах: для ведення особистого селянського господарства - не більше 2 гектарів (п. «б» ч.1 ст.121 ЗК України).

Частинами 1 та 4 статті 5 Закону України «Про особисте селянське господарство» від 15.05.2003 №742-IV передбачено, що для ведення особистого селянського господарства використовують земельні ділянки розміром не більше 2,0 гектара, передані фізичним особам у власність або оренду в порядку, встановленому законом. Земельні ділянки особистого селянського господарства можуть використовуватися для ведення особистого селянського господарства, товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства.

Суд звертає увагу на положення статті 79-1 ЗК України, частиною 1 якої передбачено, що формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об`єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.

Відповідно до ч.2 ст.79-1 ЗК України, формування земельних ділянок здійснюється: у порядку відведення земельних ділянок із земель державної та комунальної власності; шляхом поділу чи об`єднання раніше сформованих земельних ділянок; шляхом визначення меж земельних ділянок державної чи комунальної власності за проектами землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, проектами землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб, проектами землеустрою щодо приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; шляхом інвентаризації земель у випадках, передбачених законом; за проектами землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв).

Сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі. Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера. (ч.3, 4 ст.79-1 ЗК України).

Відповідно до ч.5 ст.79-1 ЗК України, формування земельних ділянок (крім випадків, визначених у частинах шостій - сьомій цієї статті) здійснюється за проектами землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

При цьому, згідно з ч.6 ст.79-1 ЗК України, формування земельних ділянок шляхом поділу та об`єднання раніше сформованих земельних ділянок, які перебувають у власності або користуванні, без зміни їх цільового призначення здійснюються за технічною документацією із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок.

Виходячи з аналізу положень статті 79-1 ЗК України можна дійти висновку, що підставою для формування земельних ділянок шляхом поділу раніше сформованих земельних ділянок, які перебувають у власності або користуванні, без зміни їх цільового призначення, є технічна документація із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок.

Відтак, за даних обставин справи, до спірних правовідносин підлягає застосуванню частина шоста статті 79-1 ЗК України, яка встановлює, що формування земельних ділянок шляхом поділу раніше сформованих земельних ділянок, які перебувають у власності або користуванні, без зміни їх цільового призначення, здійснюється на підставі відповідної технічної документації із землеустрою.

Крім того, згідно з ч.1 ст.50 Закону України «Про землеустрій», проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок складаються у разі зміни цільового призначення земельних ділянок або формування нових земельних ділянок.

Отже, формування земельних ділянок шляхом поділу раніше сформованих земельних ділянок, які перебувають у власності або користуванні, без зміни їх цільового призначення, здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо поділу земельних ділянок.

Судом встановлено, що позивач звернувся до відповідача із клопотанням про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

При цьому, земельна ділянка, щодо якої позивач висловив бажання отримати дозвіл на розробку проекту землеустрою, входить до складу земельної ділянки площею 32,0214 га, яка сформована та має єдиний кадастровий №4620685800:39:000:0066, поділ якої не проведено.

Враховуючи викладене, суд зазначає, що оскільки позивач звернувся до відповідача із клопотанням про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, а не з технічною документацією із землеустрою щодо поділу сформованої земельної ділянки, що суперечить вимогам частини шостої статті 79-1 Земельного кодексу України, відповідач правомірно відмовив у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що відповідач правомірно відмовив позивачу у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, розташованої на території Соколянської сільської ради Буського району, орієнтовний розмір земельної ділянки 2,0000 га, із цільовим призначенням - для ведення особистого селянського господарства з таких підстав: земельна ділянка знаходиться в межах проінвентаризованого і зареєстрованого в ДЗК масиву (кадастровий номер 4620685800:39:000:0066 площею 32,0214 га), поділ якої не проведено.

Аналогічні висновки щодо застосування норм матеріального права містяться в постановах Верховного Суду від 21.08.2019 у справі № 823/1179/17, від 03.10.2019 у справі № 823/1172/17, від 05.03.2020 у справі № 823/1173/17, від 05.03.2020 у справі № 823/1181/17, від 23.01.2020 у справі № 823/1174/17, від 26.11.2019 у справі № 823/1180/17, від 23.10.2020 року №802/1535/17-а.

Також, в ході розгляду справи судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що бажана до відведення земельна ділянка позивача знаходиться в межах масиву землі площею 32,0214 га, який перебуває у користуванні громадян, про що зазначено у листі Соколянської сільської ради Буського району Львівської області від 02.09.2020 року №98.

Вказане підтверджується також, наданою відповідачем копією рішення виконавчого комітету Соколянської сільської ради народних депутатів Буського району Львівської області №3 від 14.11.1996 року «Про надання земельних ділянок для ведення підсобного господарства», яким вирішено надати земельні ділянки у постійне користування для ведення підсобного господарства згідно поданих заяв (список додається) та копією рішення виконавчого комітету Соколянської сільської ради народних депутатів Буського району Львівської області №9 від 13.03.1997 року «Про надання земельних ділянок для ведення підсобного господарства», яким вирішено надати земельні ділянки у тимчасове користування для ведення особистого підсобного господарства згідно поданих заяв /список додається/ урочище «Підлісом» (міститься в матеріалах справи).

При цьому, матеріали справи не містять жодних доказів щодо припинення права хоча б одним громадянином України із наданих списків, право користування на земельну ділянку якому надано на підставі рішення виконавчого комітету.

Також, суд вважає за потрібним зазначити, що відсутність інформації в Державному земельному кадастрі про користування земельною ділянкою не підтверджує того факту, що спірна земельна ділянка не перебуває у користуванні третіх осіб.

Відтак, на думку суду, факт перебування землі, яку хоче отримати у власність позивач, у користуванні інших підтверджено належними та допустимими доказами.

Аналізуючи положення статті 118 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зазначає, що в разі якщо громадянин України бажає отримати безоплатно у власність земельну ділянку із земель державної або комунальної власності, яка перебуває у користуванні третьої особи, такий громадянин додає до клопотання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою погодження землекористувача.

Як, свідчать матеріали справи, а саме клопотання представника позивача (за довіреністю) ОСОБА_4 від 12.12.2019 року, до нього не було додано погодження землекористувача, в даному випадку громадянина України із наданих списків, право користування на земельну ділянку якому надано на підставі рішення виконавчого комітету.

Таким чином, вимоги ч.6 ст.118 Земельного кодексу України позивачем та його представником, не виконані.

Окремо, щодо позовної вимоги про зобов`язання відповідача надати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтовною площею 2,0 га, для ведення особистого селянського господарства, суд зазначає, що вона є похідною від першої, а відтак, за відсутності підстав вважати відмову відповідача протиправною - відсутні підстави для зобов`язання суб`єкта владних повноважень надавати дозвіл на розроблення проекту землеустрою.

Що стосується позовної вимоги протягом тридцяти днів з дня набрання законної сили судовим рішенням по даній справі подати звіт про його виконання до суду.

Відповідно до статті 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Суд виходячи із вказаної норми, зауважує про те, що це є право суду, а не його обов`язком, а відтак, суд не вбачає підстав для задоволення цієї позовної вимоги.

Відповідно до ч.1 ст.72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з ч.1 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч.3 ст.90 КАС України, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову.

Зважаючи на те, що позивач звільнений від сплати судового збору, іншими учасниками справи судові витрати не понесені, судові витрати не підлягають розподілу відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.9, 72-77, 90, 139, 242-246, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області (пр.В.Чорновола, 4, м.Львів, 79019, код ЄДРПОУ 39769942) про визнання протиправним та скасування наказу, зобов`язання вчинити певні дії - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 КАС України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 КАС України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень КАС України.

Суддя І.В. Тулянцева