Постанова № 94015171, 05.01.2021, Ананьївський районний суд Одеської області

Дата ухвалення
05.01.2021
Номер справи
491/921/20
Номер документу
94015171
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 491/921/20

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 січня 2021 року Ананьївський районний суд Одеської області

у складі:головуючого судді – Желяскова Олега Олександровичаза участю:секретаря судового засідання – Гула О.Р., особи, що притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 , прокурора – Гурова І.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ананьїв Одеської області справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності, за вчинення адміністративних правопорушень пов`язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення громадянки ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки міста Ананьїв Одеської області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий Ананьївським РВ УМВС України в Одеській області 21 березня 1997 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків – НОМЕР_2 , депутата Ананьївської міської ради VII скликання, протягом року до адміністративної відповідальності не притягувалася,

В С Т А Н О В И В:

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 будучи депутатом Ананьївської міської ради VII скликання, тобто депутатом місцевої ради, будучи суб`єктом декларування відповідно до п.п.«б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно - 25 вересня 2020 року, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік.

За вказаним фактом відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення від 25 вересня 2020 року №534/2020 за ч.1 ст.172-6 КУпАП, за яким після надходження до суду зареєстровано судову справу №491/921/20 провадження №3/491/588/20.

ОСОБА_1 з`явилася за викликом до Ананьївського районного суду Одеської області та їй було вручено пам`ятку про її права та обов`язки, передбачені ст.63 Конституції України та ст.268 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У судовому засіданні ОСОБА_1 зазначила, що свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення вона не визнає, оскільки нею було заповнено декларацію за 2018 рік на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції та вчинено всі необхідні дії для її подачі. Проте, з невідомих ОСОБА_1 причин зазначена декларація подана не була. На думку ОСОБА_1 ймовірно стався технічний збій в роботі реєстру.

Також, в судовому засіданні за клопотанням ОСОБА_1 до матеріалів справи було долучено лист Національного агентства з питань запобігання корупції від 16 грудня 2020 року за №47-07/66388/20 з додатком до нього, яким є інформація щодо послідовності дій вчинених ОСОБА_1 в інформаційно-телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» за період з 1 січня по 1 квітня 2019 року.

Прокурор Котовської місцевої прокуратури Одеської області у судовому засіданні зазначила, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення повністю підтверджена матеріалами справи. При цьому, враховуючи особу ОСОБА_1 та її майновий стан, вважає за доцільне призначення ОСОБА_1 стягнення за ч.1 ст.172-6 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора та вивчивши матеріали справи суд приходить до висновку про те, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП підтверджується, зібраними у справі доказами, виходячи з наступного.

Так, з протоколу про адміністративне правопорушення від 25 вересня 2020 року №534/2020 (а.с.5-13) вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ананьївської міської ради VII скликання, тобто депутатом місцевої ради, будучи суб`єктом декларування відповідно до п.п.«б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно - 25 вересня 2020 року, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік.

З матеріалів справи вбачається, що особою, яка притягується до адміністративної відповідальності є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка міста Ананьїв Одеської області, зареєстрована та проживаюча за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 , що підтверджується наявними в матеріалах справи копіями: паспорту громадянина України серії НОМЕР_1 , виданого Ананьївським РВ УМВС України в Одеській області 21 березня 1997 року (а.с.62); картки платників податків, виданої 14 травня 2018 року Ананьївським відділенням Подільської ОДПІ ГУ ДФС (а.с.62).

Згідно абзацу 1 примітки до статті 172-6 КУпАП суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зокрема народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Частиною 1 статті 2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» визначено, що депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради (далі - депутат місцевої ради) є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста чи їх громад, який відповідно до Конституції України і закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановлений Конституцією України.

Відповідно до частин 1-2 статті 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради набуває свої повноваження в результаті обрання його до ради відповідно до Закону України «Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів». Повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.

З доданої до протоколу про адміністративне правопорушення копії Рішення Ананьївської міської ради від 4 листопада 2015 року №2-УІІ (а.с.20) вбачається, що Ананьївською міською радою 4 листопада 2015 року прийнято до відому інформацію Ананьївської міської виборчої комісії по виборах Ананьївської міської ради про підсумки виборів депутатів Ананьївської міської ради та визнання їх повноважень.

До зазначеного рішення додано копію інформації Ананьївської міської виборчої комісії по виборах Ананьївської міської ради про підсумки виборів депутатів Ананьївської міської ради та визнання їх повноважень (а.с.21-24), відповідно до якої депутатом Ананьївської міської ради обрано, зокрема, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

З наведеного вбачається, що ОСОБА_1 була обрана депутатом Ананьївської міської ради.

Таким чином, ОСОБА_1 , як депутат Ананьївської міської ради є суб`єктом на, якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» відповідно до підпункт «б» пункту 1 частини 1 статті 3 зазначеного Закону, є особою, яка відповідно до положень ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» має подавати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та відповідно ОСОБА_1 є суб`єктом адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Зі змісту зазначеної норми вбачається, що вона є бланкетною, оскільки лише називає або описує правопорушення, а для повного визначення його ознак відсилає до інших норм, що вбачається зокрема з примітки до зазначеної статті.

Так, для кваліфікації дій особи за ч.1 ст.172-6 КУпАП необхідним є встановлення несвоєчасності подання декларації, тобто подання її поза строком, визначеним законом.

Як зазначалося, ч.1 ст.45 Закону України визначено особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Проте, як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , в супереч вимог Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб`єктом дії цього Закону, як депутат місцевої ради, декларацію за 2018 рік в строк до 1 квітня 2019 року не подала, чим порушила вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції».

Факт несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації за 2018 рік підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с.26).

Крім того, з наданого ОСОБА_1 листа Національного агентства з питань запобігання корупції від 16 грудня 2020 року за №47-07/66388/20 (а.с.85) та додатку до нього, яким є інформація щодо послідовності дій вчинених ОСОБА_1 в інформаційно-телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі – Реєстр) за період з 1 січня по 1 квітня 2019 року (а.с.86-92), вбачається, що при роботі ОСОБА_1 з зазначеним реєстром нею було вчинено наступні дії: 22 березня 2019 року о 10 годині 34 хвилин з ІР-адреси НОМЕР_3 у розділі «Мої документи» було переглянуто список документів; 22 березня 2019 року о 10 годині 36 хвилин з ІР-адреси НОМЕР_3 у розділі «Декларація» створено чернетку; 22 березня 2019 року у проміжок часу з 10 години 36 хвилин по 10 годину 53 хвилини з ІР-адреси НОМЕР_3 у розділі «Декларації» було заповнено заповнено/переглянуто розділи 1, 2.1, 2.2, 3 декларації, яка має ідентифікатор документу а4907640-с873-487с-977f-881 НОМЕР_4 ; 22 березня 2019 року о 10 годині 53 хвилини з ІР-адреси НОМЕР_3 у розділі «Мої документи» було переглянуто список документів; 22 березня 2019 року о 10 годині 53 хвилин з ІР-адреси НОМЕР_3 у розділі «Декларації» було натиснуто кнопку «Нова декларація на основі поточної» у документі з ідентифікатором bd0216с5-9с52-473f-b8f8-с73b2253a21d; 22 березня 2019 року у проміжок часу з 10 години 53 хвилини по 11 годину 55 хвилин з ІР-адреси НОМЕР_3 у розділі «Декларації» було заповнено заповнено/переглянуто розділи 1, 2.1, 2.2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 декларації, яка має ідентифікатор документу e4d3a4e2-fbcb-4fc1-8413-2bb59caa385d; 22 березня 2019 року о 11 годині 54 хвилини з ІР-адреси НОМЕР_3 у розділі «Мої документи» було переглянуто список документів; 22 березня 2019 року о 12 годині 33 хвилини з ІР-адреси НОМЕР_3 у розділі «Мої документи» було переглянуто список документів; 22 березня 2019 року о 12 годині 33 хвилини з ІР-адреси НОМЕР_3 у розділі «Декларації» було натиснуто кнопку «Нова декларація на основі поточної» у документі з ідентифікатором bd0216с5-9с52-473f-b8f8-с73b2253a21d; 22 березня 2019 року у проміжок часу з 12 години 33 хвилини по 12 годину 35 хвилин з ІР-адреси НОМЕР_3 у розділі «Декларації» було заповнено заповнено/переглянуто розділи 1, 2.1 декларації, яка має ідентифікатор документу 5535cb7b-4d59-40b2-8052-490020ebcb63; 22 березня 2019 року о 12 годині 35 хвилини з ІР-адреси НОМЕР_3 у розділі «Мої документи» було переглянуто список документів; 22 березня 2019 року у проміжок часу з 12 години 38 хвилин по 12 годину 43 хвилин з ІР-адреси НОМЕР_3 у розділі «Декларації» було заповнено заповнено/переглянуто розділи 1, 2.1, 2.2, 3, 4, 5, 6, 11 декларації, яка має ідентифікатор документу а4907640-с873-487с-977f-881b97733177; 22 березня 2019 року о 12 годині 43 хвилини з ІР-адреси НОМЕР_3 у розділі «Декларації» було натиснуто кнопку «Зберегти чернетку» у документі з ідентифікатором а4907640-с873-487с-977f-881 НОМЕР_4 ; 22 березня 2019 року о 12 годині 43 хвилини з ІР-адреси НОМЕР_3 у розділі «Мої документи» було переглянуто список документів; 22 березня 2019 року у проміжок часу з 12 години 43 хвилини по 12 годину 44 хвилин з ІР-адреси НОМЕР_3 у розділі «Декларації» було заповнено заповнено/переглянуто розділи 1, 2.1, 2.2, 3, 4 декларації, яка має ідентифікатор документу e4d3a4e2-fbcb-4fc1-8413-2bb59caa385d; 22 березня 2019 року о 12 годині 44 хвилини з ІР-адреси НОМЕР_3 у розділі «Мої документи» було переглянуто список документів; 22 березня 2019 року о 12 годині 44 хвилин з ІР-адреси НОМЕР_3 у розділі «Декларації» було натиснуто кнопку «Нова декларація на основі поточної» у документі з ідентифікатором bd0216с5-9с52-473f-b8f8-с73b2253a21d; 22 березня 2019 року у проміжок часу з 12 години 44 хвилини по 12 годину 52 хвилини з ІР-адреси НОМЕР_3 у розділі «Декларації» було заповнено заповнено/переглянуто розділи 1, 2.1, 2.2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 13, 14, 15 декларації, яка має ідентифікатор документу edc72123-a2a7-41ca-80ff-6a789b257985; 26 березня 2019 року о 14 годині 57 хвилини з ІР-адреси НОМЕР_5 у розділі «Мої документи» було переглянуто список документів; 26 березня 2019 року у проміжок часу з 14 години 58 хвилини по 15 годину 02 хвилини з ІР-адреси НОМЕР_5 у розділі «Декларації» було заповнено заповнено/переглянуто розділи 1, 2.1, 2.2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 13, 14, 15, 16 декларації, яка має ідентифікатор документу edc72123-a2a7-41ca-80ff-6a789b257985; 26 березня 2019 року о 15 годині 03 хвилини з ІР-адреси НОМЕР_5 у розділі «Декларації» було натиснуто кнопку «Перейти на сторінку накладення кваліфікованого електронного підпису» у документі з ідентифікатором edc72123-a2a7-41ca-80ff-6a789b257985; 26 березня 2019 року у проміжок часу з 15 години 04 хвилини 02 секунди по 15 годину 04 хвилини 59 секунд з ІР-адреси НОМЕР_5 у розділі «Декларації» було заповнено заповнено/переглянуто розділи 3, 6 декларації, яка має ідентифікатор документу edc72123-a2a7-41ca-80ff-6a789b257985; 26 березня 2019 року о 15 годині 06 хвилин з ІР-адреси НОМЕР_5 у розділі «Мої документи» було переглянуто список документів; 26 березня 2019 року о 15 годині 06 хвилини з ІР-адреси НОМЕР_5 у розділі «Виправлена декларація» заповнено/переглянути розділ 1 декларації, яка має ідентифікатор 3c086d6b-7aa3-487c-bae1-a4bd3226c035; 26 березня 2019 року о 15 годині 06 хвилин з ІР-адреси НОМЕР_5 у розділі «Мої документи» було переглянуто список документів; В подальшому вхід до Реєстру було здійснено лише 6 лютого 2020 року.

З наведеного вбачається, що ОСОБА_1 22 та 26 березня 2019 року було здійснено ряд дій по заповненню електронних декларацій.

Проте, згідно частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції 10 червня 2016 року №3 відповідно до пункту 9 частини першої статті 11, пункту 5 частини першої статті 12, частини першої статті 45, статті 46 та частин другої, третьої статті 52 Закону України "Про запобігання корупції", з метою забезпечення функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затверджено «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі – Порядок).

Згідно пункту 2 розділу І Положення декларація - декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачена Законом України «Про запобігання корупції».

Також, зазначеним пунктом Положення визначено, що персональний електронний кабінет - індивідуальна персоніфікована вебсторінка суб`єкта декларування у Реєстрі, за допомогою якої здійснюється подання електронних документів, обмін повідомленнями тощо.

Згідно пункту 2 розділу ІІ Положення суб`єкти декларування подають до Реєстру зазначені в пункті 1 цього розділу документи шляхом заповнення електронних форм відповідних документів. Суб`єкти декларування подають зазначені документи через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті після реєстрації в Реєстрі.

Пунктом 3 розділу ІІ Положення визначено, що суб`єкт декларування повинен зареєструватися у Реєстрі з використанням особистого ключа та кваліфікованого сертифіката відкритого ключа. Під час реєстрації у Реєстрі суб`єкт декларування повинен зазначити адресу особистої електронної пошти, що використовуватиметься для надсилання йому повідомлень.

Пун6ктом 8 розділу ІІ Положення визначено, що після заповнення усіх необхідних полів форми документа суб`єкт декларування підписує документ шляхом накладання на нього особистого кваліфікованого електронного підпису. Перед підписанням документа суб`єкт декларування підтверджує ознайомлення з попередженням про настання відповідальності за подання недостовірних відомостей та про надання згоди на обробку персональних даних шляхом проставлення відповідної відмітки в документі. Інші повідомлення, які суб`єкт декларування направляє за допомогою персонального електронного кабінету, також підписуються шляхом накладання на них особистого кваліфікованого електронного підпису.

З наведених норм вбачається, що подання суб`єктом декларування електронної декларації є комплексом дій який розпочинається з реєстрації в Реєстрі та закінчується накладенням на електронний документ, який являє собою форму декларації, особистого кваліфікованого електронного підпису суб`єкта декларування.

Проте, як вбачається з листа Національного агентства з питань запобігання корупції від 16 грудня 2020 року за №47-07/66388/20 (а.с.85) та додатку до нього, яким є інформація щодо послідовності дій вчинених ОСОБА_1 в інформаційно-телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» за період з 1 січня по 1 квітня 2019 року (а.с.86-92) ОСОБА_1 подання декларації за 2018 рік відповідно до закону та Положення, шляхом накладення на неї особистого кваліфікованого електронного підпису не завершила.

При цьому, другою необхідною складовою об`єктивної сторони правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП є відсутність поважних причин несвоєчасного подання декларації.

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ у листі від 22 травня 2017 року №223-943/0/4-17 «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов`язані з корупцією» зазначив, що під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.

При цьому, ОСОБА_1 в поясненнях, наданих нею в судовому засіданні, не навела будь-яких поважних причин, які б виправдали несвоєчасне подання нею щорічної декларації за 2018 рік.

З приводу зазначення ОСОБА_1 щодо можливої технічної помилки в роботі Реєстру слід зазначити, що в матеріалах справи міститься Управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації Національного агентства з питань запобігання корупції від 21 грудня 2019 року №71-03/85576/19 (а.с.46-47), відповідно до якого перебої у роботі реєстру спостерігалися: 15 березня 2018 року з 12 години 00 хвилин по 12 годину 40 хвилин; 11 грудня 2018 року з 8 години 00 хвилин до 10 години 08 хвилин; з 4 березня 2019 року до 6 березня 2019 року 14 години 40 хвилин; з 10 години 00 хвилин 11 травня 2019 року по 6 годину 00 хвилин 12 травня 2019 року; з 5 липня 2019 року по 8 липня 2019 року 11 години 00 хвилин; з 00 годин 32 хвилин по 10 годину 00 хвилин 15 липня 2019 року. Інших технічних несправностей та перебої у роботі Реєстру у період з 1 січня 2018 року 20 грудня 2019 року не зафіксовано.

Як вбачається, з листа Національного агентства з питань запобігання корупції від 16 грудня 2020 року за №47-07/66388/20 (а.с.85) та додатку до нього, яким є інформація щодо послідовності дій вчинених ОСОБА_1 в інформаційно-телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» за період з 1 січня по 1 квітня 2019 року (а.с.86-92) ОСОБА_1 у дні в які спостерігалися перебої в роботі Реєстру до нього взагалі не заходила та з деклараціями ніяких дій не здійснювала, що в свою чергу спростовує її твердження про можливу технічну помилку при накладенні кваліфікованого електронного підпису на декларацію за 2018 рік.

Згідно статті 57 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов`язки громадян, мають бути доведені до відома населення у порядку, встановленому законом. Закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов`язки громадян, не доведені до відома населення у порядку, встановленому законом, є нечинними.

На виконання вимог зазначеної норми Конституції України прийнято Закон України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», яким відповідно до Конституції України визначено порядок всебічного і об`єктивного висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування засобами масової інформації і захисту їх від монопольного впливу органів тієї чи іншої гілки державної влади або органів місцевого самоврядування, є складовою частиною законодавства України про інформацію.

Статтею 21 Закону України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації» визначено, щодоведення до відома населення законів України та інших нормативно-правових актів здійснюється шляхом їх офіційного опублікування відповідно до закону державними друкованими засобами масової інформації та офіційними друкованими виданнями (офіційними виданнями), висвітлення аудіовізуальними засобами масової інформації, оприлюднення на офіційних веб-сайтах органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також в інший спосіб, визначений законом.

Згідно частини 1 статті 139 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» підписані Президентом України закони публікуються в газеті «Голос України» та у Відомостях Верховної Ради України, а також розміщуються на офіційному веб-сайті Верховної Ради. Публікація законів та інших актів Верховної Ради у цих друкованих засобах масової інформації є офіційною.

Закону України «Про запобігання корупції» був оприлюднений в газеті «Голос України» від 25 жовтня 2014 року — № 206, що свідчить про те, що його було доведено до відома населення України.

З наведеного вбачається, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, тобто несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Статтею 33 КУпАП передбачено, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.

Обставин, які відповідно до положень ст.34 КУпАП пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 при розгляді справи не встановлено.

Обставин, які б обтяжували відповідальність ОСОБА_1 за адміністративні правопорушення під час розгляду справи не встановлено.

Відповідно до ст.40-1 КпАП України, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Згідно п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення підлягає сплаті судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

При цьому, частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» установлено у 2020 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2020 року встановлено у розмірі 2102 гривні.

З наведеного вбачається, що у 2020 році у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, має бути стягнено судовий збір у розмірі 420 гривень 40 копійок (2102 гривні * 0,2 = 420,4 гривні).

Враховуючи викладене, особу громадянки ОСОБА_1 та обставини скоєного нею правопорушення, ступінь вини та майновий стан, її має бути визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накладено на неї адміністративне стягнення в межах санкції зазначеної статті у вигляді штрафу.

Керуючись ст.ст. 33, 34, 35, 40-1, 172-6, 221, 283, 284 КпАП України,-

П о с т а н о в и в :

Визнати громадянку ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку міста Ананьїв Одеської області, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий Ананьївським РВ УМВС України в Одеській області 21 березня 1997 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків – НОМЕР_2 , депутата Ананьївської міської ради VII скликання, винною у вчинені адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок.

Реквізити для сплати штрафу: Розрахунковий рахунок: UA318999980313060106000015022; Код класифікації доходів бюджету: 21081100; Найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку (МФО): 899998; Отримувач: УК в Анан.р-ні/Анан.р-н/21081100; Код отримувача (ЄДРПОУ): 37880348.

Роз`яснити, що відповідно до положень ст.ст. 307, 308 КУпАП, штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня отримання копії постанови, а у разі її оскарження не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у строк, зазначений вище, у порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір призначеного штрафу.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 420 гривень 40 копійок.

Реквізити для сплати судового збору: Отримувач коштів: УК в Анан.р-ні/Анан.р-н/22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37880348; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: UA428999980313151206000015022; Код класифікації доходів бюджету: 22030101; Призначення платежу *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Ананьївський районний суд Одеської області (назва суду, де розглядається справа).

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.

Копію постанови направити або вручити ОСОБА_1 та прокурору.

Копію постанови у триденний строк з дня набрання нею законної сили направити відповідному органу державної влади, органу місцевого самоврядування, керівникові підприємства, установи чи організації, державному чи виборному органу, власнику юридичної особи або уповноваженому ним органу для вирішення питання про притягнення особи до дисциплінарної відповідальності, усунення її згідно із законодавством від виконання функцій держави, якщо інше не передбачено законом, а також усунення причин та умов, що сприяли вчиненню цього правопорушення.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

Суддя: О.О.Желясков

Постанова вступає в законну силу „___” __ 20__ року та може бути пред`явлена до виконання протягом 3-х місяців.