
Справа №760/7783/20
Провадження №3/760/3830/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 червня 2020 року м. Київ
Суддя Солом`янського районного суду м. Києва Козленко Г.О., за участю секретаря Хліменкової А.Л., представника Київської митниці Держмитслужби Юрківа В.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , захисника (адвоката) особи, яка притягується до адміністративної відповідальності Сметани В.М. розглянувши матеріали, що надійшли від Київської митниці Держмитслужби про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина Сірії ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), дата і місце народження: ІНФОРМАЦІЯ_1 , Сірійська Арабська Республіка міcце проживання: АДРЕСА_1 ; фізична особа; документ, що посвідчує особу: посвідка на постійне проживання НОМЕР_1 , видана 01.10.2019р., органом 5103, у зв`язку з порушенням митних правил, передбачених ч.1 ст.483 МК України,-
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу № 0357/10000/20 від 19.02.2020 про порушення митних правил, вбачається, що 12.01.2018 в зоні діяльності Київської митниці ДФС, митний пост «Аеропорт Бориспіль», через митний кордон України міжнародним авіарейсом сполученням м. Київ (Україна) - м. Бейрут (Ліван) на підставі поданих громадянином Сірії ОСОБА_1 документів переміщено товари, а саме птахи живі: виду щиглик - 500 голів, виду фазан - 12 голів, виду кури - 10 голів, виду павлин - 10 голів, виду перепел - 20 голів, на загальну суму 24 000 грн.
У якості підстави для переміщення товарів через митний кордон України громадянином Сірії ОСОБА_1 12.01.2018 митниці подано засвідчену його особистим підписом митну декларацію для письмового декларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов`язаних із здійсненням підприємницької діяльності від 12.01.2018, засвідчену його особистим підписом заяву про надання дозволу митниці на розміщення вантажу на склад ДПМА «Бориспіль» від 12.01.2018, авіаційну вантажну накладну (Air Waybill) від 12.01.2018 №828 0008 4490, довідку на бланку підприємства «Одесский Орнитологический Клуб» Вих.№01-2018 від 11.01.2018 засвідчену печаткою «Благодійний фонд "ВІРА", ідентифікаційний код 33386462, м. Одеса, Україна», міжнародний ветеринарний сертифікат Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 12.01.2018р. АА №619602.
Відповідно до довідки на бланку підприємства «Одесский Орнитологический Клуб» Вих.№01-2018 від 11.01.2018 засвідченої печаткою «Благодійний фонд "ВІРА", ідентифікаційний код 33386462, м. Одеса, Україна», громадянин Сірії ОСОБА_1 придбав у їхньому клубі живих птахів: виду щиглик - 500 голів, виду фазан - 13 голів, виду кури - 10 голів, виду павлин - 10 голів, виду перепел - 20 голів, на загальну суму 24 100 грн.
Жодних документів на спеціальне використання диких тварин відповідно до вимог ст.17, ст.18 Закону України «Про тваринний світ» та Постанови Кабінету Міністрів України від 25.01.1996 № 123 «Про затвердження Тимчасового порядку справляння плати за спеціальне використання диких тварин», а також щодо утримання диких тварин в неволі, відповідно до ст. 8 Закону України від 04.07.2017 «Про захист тварин від жорстокого поводження», громадянином Сірії ОСОБА_1 при переміщенні через митний кордон України митниці надано не було.
11.11.2019 на адресу Київської митниці ДФС (за вх. №22859/45) надійшов лист Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України від 23.10.2019 №14/20740нт «Щодо проведення спільних заходів» разом з матеріалами перевірки щодо виявлення механізму незаконного вивезення за межі митної території України птахів видів «вівсяникові, в`юркові, кропивникові, синицеві» (щиглик, щиголь, снігур, чиж, синиця, вівчарик), на підставі товаросупровідних документів щодо придбання штучно виведених птахів вказаних видів в «Одеському орнітологічному клубі» благодійного фонду "ВІРА" (м. Одеса, вул. Краснова, 5-А, і.к. 33386462), засвідчених печаткою з найменуванням вищевказаної установи («Благодійний фонд "ВІРА", ідентифікаційний код 33386462, м. Одеса, Україна»), серед яких - копія пояснення громадянки України ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 , уроженки м. Одеса, що було відібране 24.07.2019 співробітником ГУБКОЗ СБ України.
У листі Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України від 23.10.2019 №14/20740нт зазначено, що громадянка України ОСОБА_4 займає посаду директора «Одеського орнітологічного клубу» благодійного фонду "ВІРА", який в свою чергу, здійснює виключно благодійну діяльність, яка пов`язана із захистом диких тварин від жорстокого поводження, а також пов`язана із захистом дикої флори України, у зв`язку із чим, фонд не здійснює підприємницької діяльності та жодних операцій з продажу диких птахів не проводив, крім того, безпосередньо громадянка ОСОБА_4 господарською діяльністю з вирощуванням птахів «вівсяникові, в`юркові, кропивникові, синицеві» (щиглик, щиголь, снігур, чиж, синиця, вівчарик) та їх продажем не займалась та жодних дозвільних документів на спеціальне використання диких тварин (вилучення диких птахів з природного середовища) відповідно до вимог ст. 17, ст. 18 Закону України «Про тваринний світ» та Постанови Кабінету Міністрів України від 25.01.1996 №123 «Про затвердження Тимчасового порядку справляння плати за спеціальне використання диких тварин», а також щодо утримання диких тварин в неволі, відповідно до ст. 8 Закону України від 04.07.2017 «Про захист тварин від жорстокого поводження» не отримувала, при цьому, остання також повідомила, що не здійснювала продаж птахів вищевказаних видів.
У письмовому поясненні від 24.07.2019 громадянка ОСОБА_4 пояснила, що вона протягом тривалого часу займалася благодійною діяльністю пов`язаною із захистом диких тварин від жорстокого поводження, захистом дикої флори України, у зв`язку із чим, вона перебуває в числі членів «Одеського орнітологічного клубу» та благодійного фонду «ВІРА» (м. Одеса, вул. Краснова, 5-А, і.к. 33386462), який станом на 24.07.2019 року припинив свою діяльність. Крім того, громадянка ОСОБА_4 пояснила, що діяльність благодійного фонду «ВІРА» не була пов`язана із здійсненням підприємницької діяльності та жодні операції пов`язані із продажем диких птахів фондом не проводились. При цьому громадянка ОСОБА_4 також пояснила, що вона не займалась діяльністю, яка пов`язана з вирощуванням птахів родин «вівсяникові, в`юркові, кропивникові, синицеві» (щиглик, щиголь, снігур, чиж, синиця, вівчарик тощо) та ніколи не здійснювала продаж птахів вказаних на бланках благодійного фонду «ВІРА».
Таким чином, дії громадянина Сірії ОСОБА_1 призвели до переміщення товарів, а саме птахи живі: виду щиглик - 500 голів, виду фазан - 12 голів, виду кури - 10 голів, виду павлин - 10 голів, виду перепел - 20 голів, на загальну суму 24 000 грн., через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання митниці як підстави для переміщення товарів митної декларації від 12.01.2018 з неправдивими відомостями щодо ціни товару, які внесені на підставі підроблених документів, а саме довідку на бланку підприємства «Одесский Орнитологический Клуб» Вих.№01-2018 від 11.01.2018р. засвідчену печаткою «Благодійний фонд "ВІРА", ідентифікаційний код 33386462, м. Одеса, Україна».
З метою визначення розміру заподіяної шкоди, збитків і витрат заподіяних державі, Київська митниця Держмитслужби звернулась з листом від 14.01.20 № 7.8-20/1-6/564 до Державної екологічної інспекції України.
Своїм листом від 22.01.20 № 461/2.8/6-20 Державна екологічна інспекція України проінформувала Київську митницю Держмитслужби щодо обставин законного набуття громадянами у приватну власність об`єктів тваринного світу та надали розрахунок розміру шкоди заподіяної внаслідок самовільного або іншого незаконного використання чи знищення тварин, зокрема вивезення за межі України «птахів виду щиглик - 500 голів».
Відповідно до тимчасових нормативів плата за спеціальне використання птахів виду «вівсяникові, в`юркові» складає 6 доларів США.
Загальний розмір плати за спеціальне використання птахів виду «вівсяникові, в`юркові» живих птахів виду щиглик у кількості 500 шт. складає 3000 доларів США х 5 разів =15000 доларів США, що за курсом НБУ становить 394300,78 грн.
Вартість решти товару за митною декларацією від 12.01.2018: - фазан - 12 голів=1800 грн, виду кури - 10 голів=1200 грн., виду павлин - 10 голів=4000 грн, виду перепел - 20 голів=2000 грн.
Загальна сума предметів правопорушення становить 403300,78 грн.
Відповідно до відомостей ПІК «Провадження в справах про ПМП» АСМО «Інспектор» та інформації, наявної в реєстрі порушників митних правил ЄАІС, громадянин Сірії ОСОБА_1 протягом 2018-2019 років не притягувався до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачено ст.483 або ст.482 Митного кодексу України.
Зазначені дії громадянина Сірії ОСОБА_1 мають ознаки порушення митних правил, передбачені ч.1 ст.483 Митного кодексу України.
Безпосередні предмети порушення митних правил не вилучались.
Представник Київської митниці Держмитслужби в судовому засіданні вважав обставини викладені в протоколі про порушення митних правил №0357/10000/20 доведеними та просив притягнути громадянина Сірії ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил за ч.1 ст.483 МК України, посилаючись на те, що матеріали адміністративної справи містять достатньо доказів на підтвердження порушення митних правил з боку останнього.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності та його представник, просили закрити провадження у справі про притягнення громадянина Сірії ОСОБА_1 , до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.483 МК України за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Крім того, в судовому засіданні ОСОБА_1 надав письмові заперечення, відповідно до яких просив провадження у справі про порушення митних правил передбачених ч.1 ст.483 МК України відносно останнього закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення. В обґрунтування зазначив, що протокол складений на підставі сумнівних доказів, із порушенням чинного законодавства та зазначив, що беззаперечних та достатніх доказів про вчинення ним умисних дій відсутнє та відсутня об`єктивна сторона правопорушення.
Заслухавши пояснення та доводи сторін по справі про адміністративне правопорушення, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що справа про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у зв`язку з відсутністю в діях громадянина Сірії ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення виходячи з наступного.
Відповідно до положень ст.486 МК України та ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є зокрема: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно з приписами ст.489 МК України та ст.289 КУпАП, при розгляді справи підлягають з`ясуванню: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують та/або обтяжують її відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч.1 ст.458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Згідно п.5 ч.1 ст.495 МК України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Такі дані встановлюються іншими документами (належним чином завіреними їх копіями або витягами з них) та інформацією, у тому числі тими, що перебувають в електронному вигляді.
Стаття 483 МК України передбачає відповідальність за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
Таким чином, основним безпосереднім об`єктом є встановлений порядок переміщення товарів та ТЗ через митний кордон України.
Об`єктивною стороною правопорушення є дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України, тобто, розуміється активна поведінка (вчинок) особи.
Переміщення предметів із приховуванням від митного контролю - це їх переміщення через митний кордон різними шляхами, зокрема, шляхом подання до митного органу України підроблених документів, які містять неправдиві дані.
Необхідно враховувати, що підставою для переміщення предметів через митний кордон є визначені нормативними актами документи, без яких неможливо одержати дозвіл митниці на пропуск предметів через митний кордон. Законодавчими актами встановлено, зокрема, що це можуть бути митна декларація, контракт, коносамент, товарно-супровідні документи, дозвіл відповідних державних органів тощо.
Документами, що містять неправдиві дані, є такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості предметів, щодо їх відправника чи одержувача, щодо держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, тощо не відповідають дійсності: - недійсні документи, тобто документи, що втратили юридичну силу.
Суб`єктивна сторона передбачає наявність прямого умислу, тобто винний у скоєнні злочину чітко розуміє та усвідомлює обставини і характер незаконного переміщення товарів, предметів і речовин через митну територію України і прагне їх ввезти на територію України з порушенням встановленого порядку чи вивезти з України.
Судовим розглядом встановлено, що 12.01.2018 в зоні діяльності Київської митниці ДФС, митний пост «Аеропорт Бориспіль», через митний кордон України міжнародним авіарейсом сполученням м. Київ (Україна) - м. Бейрут (Ліван) на підставі поданих громадянином Сірії ОСОБА_1 документів переміщено товари, а саме птахи живі: виду щиглик - 500 голів, виду фазан - 12 голів, виду кури - 10 голів, виду павлин - 10 голів, виду перепел - 20 голів, на загальну суму 24 000 грн.
У якості підстави для переміщення товарів через митний кордон України громадянином Сірії ОСОБА_1 12.01.2018 митниці подано засвідчену його особистим підписом митну декларацію для письмового декларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов`язаних із здійсненням підприємницької діяльності від 12.01.2018, засвідчену його особистим підписом заяву про надання дозволу митниці на розміщення вантажу на склад ДПМА «Бориспіль» від 12.01.2018, авіаційну вантажну накладну (Air Waybill) від 12.01.2018 №828 0008 4490, довідку на бланку підприємства «Одесский Орнитологический Клуб» Вих.№01-2018 від 11.01.2018р. засвідчену печаткою «Благодійний фонд "ВІРА", ідентифікаційний код 33386462, м. Одеса, Україна», міжнародний ветеринарний сертифікат Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 12.01.2018р. АА №619602.
Відповідно до довідки на бланку підприємства «Одесский Орнитологический Клуб» Вих.№01-2018 від 11.01.2018р. засвідченої печаткою «Благодійний фонд "ВІРА", ідентифікаційний код 33386462, м. Одеса, Україна», громадянин Сірії ОСОБА_1 придбав у їхньому клубі живих птахів: виду щиглик - 500 голів, виду фазан - 13 голів, виду кури - 10 голів, виду павлин - 10 голів, виду перепел - 20 голів, на загальну суму 24 100 грн.
Жодних документів на спеціальне використання диких тварин відповідно до вимог ст.17, ст.18 Закону України «Про тваринний світ» та Постанови Кабінету Міністрів України від 25.01.1996 № 123 «Про затвердження Тимчасового порядку справляння плати за спеціальне використання диких тварин», а також щодо утримання диких тварин в неволі, відповідно до ст. 8 Закону України від 04.07.2017 «Про захист тварин від жорстокого поводження», громадянином Сірії ОСОБА_1 при переміщенні через митний кордон України митниці надано не було.
11.11.2019 на адресу Київської митниці ДФС (за вх. №22859/45) надійшов лист Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України від 23.10.2019 №14/20740нт «Щодо проведення спільних заходів» разом з матеріалами перевірки щодо виявлення механізму незаконного вивезення за межі митної території України птахів видів «вівсяникові, в`юркові, кропивникові, синицеві» (щиглик, щиголь, снігур, чиж, синиця, вівчарик), на підставі товаросупровідних документів щодо придбання штучно виведених птахів вказаних видів в «Одеському орнітологічному клубі» благодійного фонду "ВІРА" (м. Одеса, вул. Краснова, 5-А, і.к. 33386462), засвідчених печаткою з найменуванням вищевказаної установи («Благодійний фонд "ВІРА", ідентифікаційний код 33386462, м. Одеса, Україна»), серед яких - копія пояснення громадянки України ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 , уроженки м. Одеса, що було відібране 24.07.2019 співробітником ГУБКОЗ СБ України.
У листі Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України від 23.10.2019 №14/20740нт зазначено, що громадянка України ОСОБА_4 займає посаду директора «Одеського орнітологічного клубу» благодійного фонду "ВІРА", який в свою чергу, здійснює виключно благодійну діяльність, яка пов`язана із захистом диких тварин від жорстокого поводження, а також пов`язана із захистом дикої флори України, у зв`язку із чим, фонд не здійснює підприємницької діяльності та жодних операцій з продажу диких птахів не проводив, крім того, безпосередньо громадянка ОСОБА_4 господарською діяльністю з вирощуванням птахів «вівсяникові, в`юркові, кропивникові, синицеві» (щиглик, щиголь, снігур, чиж, синиця, вівчарик) та їх продажем не займалась та жодних дозвільних документів на спеціальне використання диких тварин (вилучення диких птахів з природного середовища) відповідно до вимог ст. 17, ст. 18 Закону України «Про тваринний світ» та Постанови Кабінету Міністрів України від 25.01.1996 №123 «Про затвердження Тимчасового порядку справляння плати за спеціальне використання диких тварин», а також щодо утримання диких тварин в неволі, відповідно до ст. 8 Закону України від 04.07.2017 «Про захист тварин від жорстокого поводження» не отримувала, при цьому, остання також повідомила, що не здійснювала продаж птахів вищевказаних видів.
У письмовому поясненні від 24.07.2019 громадянка ОСОБА_4 пояснила, що вона протягом тривалого часу займалася благодійною діяльністю пов`язаною із захистом диких тварин від жорстокого поводження, захистом дикої флори України, у зв`язку із чим, вона перебуває в числі членів «Одеського орнітологічного клубу» та благодійного фонду «ВІРА» (м. Одеса, вул. Краснова, 5-А, і.к. 33386462), який станом на 24.07.2019 року припинив свою діяльність. Крім того, громадянка ОСОБА_4 пояснила, що діяльність благодійного фонду «ВІРА» не була пов`язана із здійсненням підприємницької діяльності та жодні операції пов`язані із продажем диких птахів фондом не проводились. При цьому громадянка ОСОБА_4 також пояснила, що вона не займалась діяльністю, яка пов`язана з вирощуванням птахів родин «вівсяникові, в`юркові, кропивникові, синицеві» (щиглик, щиголь, снігур, чиж, синиця, вівчарик тощо) та ніколи не здійснювала продаж птахів вказаних на бланках благодійного фонду «ВІРА».
Відповідно до вимог ч.1 ст.318 МК України, митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України.
Стаття 319 МК України передбачає, що товари, які переміщуються через митний кордон України крім митного контролю можуть підлягати державному санітарно-епідіміологічному, ветеринарно-санітарному, фітосанітарному, екологічному та радіологічному контролю. Митний контроль та митне оформлення таких товарів завершується тільки після встановлених законами України для кожного товару зазначених видів контролю.
Згідно ст.32 ЗУ «Про ветеринарну медицину», об`єкти державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду, крім випадків, встановлених цим Законом, супроводжуються такими ветеринарними документами при переміщенні за межі України: міжнародні ветеринарні сертифікати (для країн СНД - ветеринарні свідоцтва форми № 1, № 2 та № 3).
Згідно ст.94 ЗУ «Про ветеринарну медицину», вантажі з товарами, що вивозяться з території України, повинні: 1) супроводжуватися оригіналами міжнародних ветеринарних сертифікатів, підписаних та виданих державним прикордонним інспектором ветеринарної медицини, що засвідчують відсутність клінічних ознак хвороби тварин, та містити інші декларації відповідно до вимог МЕБ та країни призначення; 2) якщо це вимагається країною призначення - супроводжуватися документами або мати маркування, що дозволяє визначити потужність (об`єкт), з якої походять товари.
Встановлено, що гр. ОСОБА_1 власноруч заповнена та подана митному органу митна декларація товару, що переміщується через митний кордон України та в графі «відомості про товар» зазначено найменування, кількість та вартість.
В матеріалах справи містять міжнародний ветеринарний сертифікат серії НОМЕР_2 від 12.01.2018 про стан здоров`я тварин - Birds у кількості 533 шт.
Крім того, в матеріалах справи, наявна довідка на бланку підприємства «Одесский Орнитологический Клуб» Вих.№01-2018 від 11.01.2018р. засвідчена печаткою «Благодійний фонд "ВІРА", ідентифікаційний код 33386462, м. Одеса, Україна», підробка якої нічим не підтверджується.
Таким чином, працівниками митниці ДФС не надано та не зазначено жодного належного та допустимого доказу в підтвердження того, що зазначена ними довідка є підробленим документом.
Відповідно до ч.ч.2, 3 п. 6 Постанови Пленуму ВСУ «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» №8 від 03.06.2005 року підробленими треба вважати як фальшиві документи, так і справжні, до яких внесено неправдиві відомості чи окремі зміни, що перекручують зміст інформації щодо фактів, які ними посвідчуються, а також документи з підробленими підписами, відбитками печаток та штампів. Незаконно одержаними слід визнавати документи, які особа отримала за відсутності законних підстав або з порушенням установленого порядку.
З цього приводу слід зазначити наступне, вищезазначені обставини, у своїй сукупності свідчать про безпідставність, необґрунтованість та необ`єктивність висновків митного органу щодо переміщення гр. Сірії ОСОБА_1 товарів на підставі підроблених документів. Тобто митним органом не надано суду беззаперечних та достатніх доказів на вчинення умисних дій громадянином гр. Сірії ОСОБА_1 спрямованих на переміщення товарів, задекларованих у митній декларації від 12.01.2018, загальною вартістю 24100 грн, через митний кордон України з поданням митному органу як підстави для переміщення через митний кордон України підроблених документів, митним органом суду не надано, у зв`язку із чим у суду наявні підстави сумніватися у достовірності доказів наданих в якості підтвердження вини останнього.
Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях неодноразово зазначав, що допустимість доказів є прерогативою національного права і, за загальним правилом, саме національні суди повноважні оцінювати надані їм докази (параграф 34 рішення у справі Тейксейра де Кастро проти Португалії від 09.06.1998, параграф 54 рішення у справі Шабельника проти України від 19.02.2009), а порядок збирання доказів, передбачений національним правом, має відповідати основним правам, визнаним Конвенцією, а саме: на свободу, особисту недоторканність, на повагу до приватного і сімейного життя, таємницю кореспонденції, на недоторканність житла (статті 5, 8 Конвенції) тощо.
Таким чином, суд приходить до висновку, що протокол про порушення митних правил від 19.02.2020 № 0357/10000/20 ґрунтуються на припущеннях та не підтверджений жодними належними та допустимими доказами.
Виходячи з викладеного, суд прийшов до висновку, що в матеріалах справи відсутні та не надавались у судовому засіданні будь-які дані чи належні докази на підтвердження того, що гр. Сірії ОСОБА_1 вчинив протиправні дії. Обставини викладені у протоколі № 0357/10000/20 від 19.02.2020 не утворюють об`єктивну та суб`єктивну сторони правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 МК України, не знайшли свого підтвердження в суді.
Відповідно до ст.62 Конституції України всі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
За таких обставин, які беззаперечно не вказували на порушення ОСОБА_1 норм митного законодавства, виходячи з норми ч.3 ст.62 Конституції України, в діях останнього відсутні ознаки порушення митних правил передбачених ч.1 ст.483 МК України.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене вище, провадження в справі підлягає закриттю.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.1, 8, 245, 247, 251-252, 265, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст.3, 458, 465, 467, 483,487-488, 491, 495, 522, 527 Митного кодексу України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо громадянина Сірії ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), дата і місце народження: ІНФОРМАЦІЯ_1 , Сірійська Арабська Республіка міcце проживання: АДРЕСА_1 ; фізична особа; документ, що посвідчує особу: посвідка на постійне проживання НОМЕР_1 , видана 01.10.2019р., органом 5103, у зв`язку з порушенням митних правил, передбачених ч.1 ст.483 МК України - закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 МК України.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через районний суд, шляхом подання скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя - Г.О. Козленко