Рішення № 93993493, 18.11.2020, Бердянський міськрайонний суд Запорізької області

Дата ухвалення
18.11.2020
Номер справи
310/1138/20
Номер документу
93993493
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 310/1138/20

2/310/1158/20

РІШЕННЯ

Іменем України

18 листопада 2020 року м.Бердянськ

Бердянський міськрайонний суд Запорізької області у складі:

головуючого судді - Дубровської Н.М.,

за участі секретаря судового засідання - Гоноболіної О.І.,

представника позивача - Амельченка Д.Д.,

представника відповідача - Малімона А.Я.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бердянську в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» про захист прав споживача, визнання дій неправомірними,

В С Т А Н О В И В:

У лютому 2020 року ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до АТ «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» про захист прав споживача, визнання дій неправомірними.

В позові посилається на те, що є власником квартири АДРЕСА_1 .

01.03.2019 до нього прийшли представники відповідача та виявили факт нібито несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, про що було складено акт про порушення № 000663.

Також, 01.03.2019 представником ПАТ «Запоріжгаз» був складений протокол направлення засобу вимірювальної техніки на позачергову перевірку.

Листом від 25.04.2019 відповідач повідомив ОСОБА_1 про те, що комісією було розглянуто вищевказаний акт про порушення та був здійснений перерахунок (донарахування) об`ємів (обсягів) природного газу за період з 01.09.2018 року по 28.02.2019 року на суму 47529,73 грн., про що було складено акт-розрахунок не облікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу і його вартості без дати, де зазначено, що розрахунок було нараховано відповідно до вимог «Кодексу газорозподільних систем», затвердженого постановою НКРЕКП № 2494 від 30.09.2015 року розділ ХІ, глава 3, пункт 1. А також було складено та надіслано рахунок на оплату вартості не облікованого (донархованого) об`єму (обсягу) природного газу без дати.

Вважає, що акт складено з численними порушеннями «Кодексу газорозподільних систем», а отже є недійсним на підставі п. 4 глави 5 розділу ХІ «Кодексу газорозподільних систем».

Зазначив, що він своєчасно в письмовому вигляді повідомив ПАТ «Запоріжгаз» про зупинку лічильника та необхідність його повірки, а тому в силу п. 13 глави 3 розділу ХI Кодексу газорозподільних систем, відповідальність щодо порушення роботи лічильника газу відсутня. Втручання в роботу лічильника не було. Факт повідомлення підтверджується заявою з відміткою про отримання.

Просив визнати дії Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» неправомірними щодо нарахування заборгованості в розмірі 47529,73 гривень за порушення: несанкціоноване втручання в роботу лічильника газу оформленої Актом-розрахунком не облікового (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу і його вартості на підставі Акту про порушення №000663 від 01.03.2019 року, скасувати нараховану заборгованість в розмірі 47529,73 гривень та зобов`язати Акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» зробити перерахунок заборгованості за необлікований газ за період з 01.09.2018 року по 28.02.2019 рік.

У судовому засіданні представник позивача адвокат Амельченко Д.Д. підтримав позов ОСОБА_1 , просив про його задоволення з підстав, викладених в позовній заяві.

Представник відповідача за довіреністю Малімон А.Я. в судовому засіданні позов не визнав, надав пояснення, аналогічні, викладеним у відзиві на позов.

17.03.2020 до суду надійшов відзив на позов, в якому представник відповідача Малімон А.Я. просить відмовити в задоволенні позову в повному обсязі, посилаючись на те, що за фактом складення акту про порушення та проведення експертизи ЗВТ підтверджено несанкціоноване втручання у роботу ЗВТ шляхом пошкодження мастичної пломби повірника на відліковому механізмі лічильника та відсутність охоронної пломби Бар`єр №6658900, що унеможливлює застосування п. 12 глави 3 розділу XI Кодексу газорозподільних систем як підставу не проведення донарахування не облікованого об`єму природного газу та його вартості (а.с. 65-73).

Вислухавши пояснення учасників процесу, вивчивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Відповідно частини першої статті 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Пунктом 1 частини другої статті 11 ЦК України передбачено, що підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Згідно частини першої статті 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

ОСОБА_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , є споживачем послуг з газопостачання, які надаються відповідачем, що визнано обома сторонами у справі.

Об`єкт споживання позивача забезпечений вузлом обліку ОКТАВА типорозміру G-6, виробник ПРЕМАГАЗ, зав. №9693336, який належить позивачу. Зазначений лічильник встановлено та прийнято до експлуатації 08.02.2016, що підтверджується актом №903386 від 08.02.2016 про встановлення побутового лічильника газу після виконання повірки, ремонту. У відповідності до вищезазначеного акту споживач взяв на себе відповідальність забезпечити експлуатацію лічильника у відповідності до вимог заводу-виробника та Правил безпеки систем газопостачання. Споживач проінструктований про правила експлуатації встановлених пломб та попереджений про повну відповідальність за їх порушення. (а.с. 76).

19.02.2019 позивачем до Оператора ГРМ подано заяву про зняття лічильника на перевірку через його зупинку. (а.с. 12).

01.03.2019 працівниками ПАТ «Запоріжгаз» на об`єкті споживання позивача, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , під час проведення контрольного огляду вузла обліку газу виявлено факт несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, а саме порушення мастичної пломби повірника та захисної стрічки Бар`єр, про що було складено Акт про порушення №000663 (а.с. 13-14, 77). До акту про порушення внесено інформацію щодо: 1) місцезнаходження комісії з розгляду актів про порушення - м. Запоріжжя, вул. Південне шосе, 52 каб. 202; 2) дату та орієнтовний час проведення засідання комісії, на якому буде розглядатися складений акт про порушення - 22.03.2018 року з 10:00 до 15:00; 3) контактний телефон особи Оператора ГРМ (для уточнення інформації щодо часу та місця засідання комісії) - 2399312.

01.03.2019 лічильник демонтовано для проведення його експертизи, про що складено протокол №000334 про направлення засобу вимірювальної техніки на експертизу (а.с. 78).

Після зняття ЗВТ запаковано в пакет з поліетилену, який опломбовано пломбою Оператора ГРМ з унікальним номером С43855375. При цьому представником Оператора ГРМ, в протоколі про направлення засобу вимірювальної техніки на експертизу №000334 від 01.03.2019 зазначено: поштову адресу місця проведення експертизи - м. Бердянськ, вул. Підгірна, 201 каб. 1; дату та орієнтовний час проведення експертизи - 12.03.2019 року 11 год. 00 хв.; контактний телефон особи Оператора ГРМ (для уточнення інформації щодо проведення експертизи) - (06153) 2-03-77; 0676101625; сторону, яка відповідає за доставку ЗВТ на експертизу визначено Оператора ГРМ (а.с. 78).

За результатами проведеної експертизи, комісією підтверджено факт несанкціонованого втручання у роботу засобу вимірювальної техніки: Порушено цілісність повірочного тавра, внаслідок чого витрата природного газу комерційним вузлом обліку обліковується з порушенням законодавства. Жодним з членів комісії окремої думки щодо результатів експертизи не висловлено. Під час проведення експертизи застосовувалась фотозйомка. Результати експертизи викладені у Акті експертизи лічильника газу №429 від 12.03.2019. Після проведення експертизи лічильник упаковано в пакет, опломбовано пломбою №С43855446 та передано споживачу (а.с. 18, 19, 81).

Копію акту про порушення направлено на адресу позивача листом від 20.03.2019 та повідомлено про перенесення дати та часу проведення засідання комісії з розгляду актів про порушення на 29.03.2019 з 09 год 00 хв. до 15 год 00 хв. (а.с. 79).

З урахуванням виявленого факту несанкціонованого втручання у роботу ЗВТ комісією ПАТ «Запоріжгаз» з розгляду актів про порушення у присутності адвоката споживача Амельченко Д.Д. було прийнято рішення про задоволення повністю акту про порушення №000663 від 01.03.2019, що відображено у протоколі №631 від 29.03.2019 року (а.с. 82).

Відповідно пункту 1 глави 3 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем у разі виявлення Оператором ГРМ несанкціонованого газопроводу або несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу розрахунок об`єму необлікованого природного газу здійснюється за граничними об`ємами споживання природного газу населенням (додаток 15 цього Кодексу) з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача (фізичної особи) за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням строку на його усунення.

Зважаючи на вищезазначене, ОСОБА_1 здійснено перерахунок (донарахування) об`ємів природного газу за граничними об`ємами споживання природного газу населенням з 01.09.2018 по 28.02.2019 з урахуванням усіх газових приладів (плита газова - 1 шт., двоконтурний газовий котел - 1 шт.), зареєстрованих осіб (зареєстровано 4 особи) та опалювальної площі (58,4 м2). Вартість необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу склала 47529,73 грн. (а.с. 83-84).

25.04.2019 ПАТ «Запоріжгаз» на адресу позивача рекомендованим листом з повідомленням направлено Акт розрахунок на оплату необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу та його вартості та рахунок на його оплату (а.с. 15, 16,17).

Згідно абзацу 2, 3 п.1 Глави 4 Розділу ІХ Кодексу газорозподільних систем для визначення фактичного об`єму споживання (розподілу/постачання) природного газу приймаються дані лічильника газу Оператора ГРМ. У разі відсутності лічильника газу в Оператора ГРМ приймаються дані лічильника газу побутового споживача. При цьому Оператор ГРМ має право протягом експлуатації лічильника газу та відповідно до вимог цього Кодексу здійснювати контрольне зняття показань ЗВТ (лічильника газу) для контролю та перевірки його показань.

У відповідності до пункту 1 глави 5 розділу Х Кодексу газорозподільних систем комерційний вузол обліку (комерційний ВОГ) та його складові мають бути опломбовані пломбами з тавром відповідного органу, уповноваженого на проведення метрологічних робіт, та пломбами заводу-виробника.

Місця пломбування та реквізити пломб заводу-виробника, а також місця пломбування пломбами органу, уповноваженого на проведення метрологічних робіт, вказуються в технічній документації (паспорті) на кожний ЗВТ або протоколі повірки, якщо така мала місце перед чи під час експлуатації ЗВТ.

Пунктом 2 глави 5 розділу Х Кодексу газорозподільних систем Оператор ГРМ під час введення комерційного ВОГ в експлуатацію або під час його експлуатації має право встановлювати власні охоронні пломби на елементах та складових комерційного ВОГ, а також на запірній арматурі обвідних ліній, фланцевих з`єднаннях перед комерційним ВОГ та після нього, а також на інших пристроях і місцях для унеможливлення несанкціонованого втручання в роботу складових комерційного ВОГ або несанкціонованого відбору природного газу.

Пломбування комерційного ВОГ та його складових проводиться пломбами Оператора ГРМ в місцях, передбачених проектом, паспортами заводів - виробників ЗВТ, та в місцях, де можливе несанкціоноване втручання в роботу складових комерційного ВОГ або несанкціонований відбір природного газу.

При встановленні власних охоронних пломб, у тому числі магнітних індикаторів, Оператор ГРМ має зазначити в акті про пломбування або в іншому документі, який оформлюється при зазначених заходах, місця встановлення кожної пломби, реквізити кожної пломби, сторону, яка їх встановила, та сторону, відповідальну за їх збереження. Відповідний акт про пломбування чи інший документ має бути підписаний уповноваженими особами, які брали участь та були присутніми при пломбуванні. (п. 4 глави 5 розділу Х Кодексу газорозподільних систем).

Згідно п.4 глави 6 розділу Х Кодексу газорозподільних систем за збереження і цілісність комерційних та дублюючих ВОГ та пломб (відбитків їх тавр) відповідає власник (користувач), на території або у приміщенні якого вони встановлені, що має бути зафіксовано у відповідному акті про пломбування.

У відповідності до пункту 5 глави 5 розділу Х кодексу газорозподільних систем власник комерційного ВОГ або сторона, відповідальна за збереження комерційного ВОГ, згідно з відповідним договором про відповідальне зберігання та/або актом про пломбування чи іншим документом, який був оформлений при встановленні пломб/магнітних індикаторів, відповідає за збереження і цілісність пломб (номерних, з відбитками тавр), пломбувального матеріалу, на якому встановлено пломби (дріт, кордова нитка тощо), та гвинтів, на яких закріплено пломбувальний матеріал.

Протягом експлуатації комерційного ВОГ та його складових у відповідності пункту 2 Глави 6 розділу Х КГС Оператор ГРМ та споживач (суміжний суб`єкт ринку природного газу) проводять такі спільні дії: контрольне зняття показань ЗВТ (лічильника газу); перевірку комерційного ВОГ та його складових відповідно до вимог цього Кодексу, зокрема контрольний огляд вузла обліку; монтаж/демонтаж ЗВТ на повірку (періодичну, позачергову, експертну), експертизу та/або ремонт.

У відповідності до пункту 4 Глави 1 Розділу І Кодексу газорозподільних систем контрольний огляд вузла обліку - виконання комплексу робіт з метою візуального обстеження цілісності ЗВТ (корпусу, скла, кріплення, з`єднання тощо), цілісності встановлених згідно з актом про пломбування пломб та наявності відбитків їх тавр, зняття показань ЗВТ, а також з метою виявлення без використання спеціальних технічних засобів та/або часткового демонтажу будівельних конструкцій чи оздоблювальних матеріалів несанкціонованого втручання в роботу ГРМ та/або ЗВТ/лічильника газу.

Несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ/лічильника газу - втручання в роботу або конструкцію чи складові комерційного вузла обліку (зокрема лічильника газу), у тому числі шляхом їх підробки, пошкодження чи пошкодження на них пломб, впливу дії спрямованого постійного магнітного поля або зміни конфігурації даних обчислювача/коректора об`єму газу (первинного програмування чи протоколу параметризації), внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним вузлом обліку не обліковується (обліковується частково чи з порушенням законодавства), та інші дії, що призводять до викривлення даних обліку природного газу.

Пошкодження пломб - відсутність чи пошкодження цілісності пломб, пломбувального матеріалу, на якому встановлено пломби (дріт, кордова нитка тощо), гвинтів, на яких закріплено пломбувальний матеріал, у тому числі відсутність чи пошкодження на ЗВТ (лічильнику газу) пломб з відбитками тавр про їх повірку або індикаторів дії впливу постійного магнітного поля (далі - магнітні індикатори), або підтверджений факт підробки пломби за умови наявності акта про пломбування (іншого документа, що підтверджує факт пломбування і передачу на збереження ЗВТ/лічильника газу та установлених пломб і магнітних індикаторів).

Відповідно до пункту 1 глави 2 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем, до порушень споживача, які кваліфікуються, як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування необлікованих об`ємів (обсягів) природного газу зокрема належить несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу).

У відповідності до пункту 1 глави 5 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем у разі виявлення у споживача або несанкціонованого споживача порушень, визначених у главі 2 цього розділу, на місці їх виявлення представником Оператора ГРМ складається акт про порушення за формою, наведеною в додатку 16 до цього Кодексу.

У відповідності до п. 4 глави 5 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем у разі відмови споживача (несанкціонованого споживача) від підписання акта про порушення він вважається дійсним, якщо його підписали: або більше одного представника Оператора ГРМ, а відмова споживача (несанкціонованого споживача) від підпису акта про порушення підтверджується відеозйомкою; або представник Оператора ГРМ та одна незаінтересована особа (представника власника/користувача, на території чи об`єкті якого сталося порушення, або органу місцевого самоврядування) за умови посвідчення цієї особи.

Факт відмови споживача від підпису акту про порушення підтверджується відеозйомкою, а тому акт вважається дійсним. (а.с. 87).

Порядок проведення перевірки вузлів обліку газу та їх складових визначений Главою 9 розділу Х Кодексу газорозподільних систем, у відповідності до пункту 1 якого суміжні суб`єкти ринку природного газу, зокрема Оператор ГРМ та споживач, під час введення в експлуатацію або протягом експлуатації комерційного ВОГ та його складових, у тому числі в разі позаштатної ситуації чи виникнення спірних питань щодо результатів вимірювань об`єму природного газу, мають право здійснювати з дотриманням вимог цього Кодексу перевірку комерційного ВОГ та його складових щодо:

1) відповідності умовам експлуатації та узгодженій проектній документації чи умовам договору;

2) працездатності та/або придатності ЗВТ до застосування на підставі результатів перевірки їх метрологічних характеристик, зокрема загальної похибки вимірювання;

3) відсутності ознак пошкодження ЗВТ та/або пошкодження пломб;

4) відсутності несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ та/або несанкціонованого газопроводу;

5) перевірки стану підвідного газопроводу, зокрема способу прокладання та відсутності можливості відбору газу поза вузлом обліку, в тому числі шляхом обстеження газопроводів приладовим методом на предмет відсутності підключень до підземних та надземних підвідних, розподільчих та транзитних газових мереж поза комерційним ВОГ, візуального обстеження способів монтажу і обв`язки газового та газорегулюючого обладнання;

6) відсутності несанкціонованого підключення газових приладів, внаслідок чого може перевищуватися діапазон обчислення лічильника газу (сумарна номінальна потужність газових приладів і пристроїв перевищує діапазон обчислення лічильником газу).

Згідно пункту 7 глави 9 розділу Х Кодексу газорозподільних систем у разі виявлення під час перевірки комерційного ВОГ чи його складових або контрольного огляду вузла обліку ознак нижченаведених порушень представник Оператора ГРМ на місці перевірки складає у порядку, визначеному цим Кодексом, акт про порушення, зокрема про:

1) пошкодження пломб;

2) пошкодження ЗВТ (лічильника газу);

3) наявність зміни параметрів параметризації обчислювача чи коректора об`єму газу;

4) непрацездатність комерційного ВОГ чи його складових та/або його (їх) невідповідність умовам експлуатації чи узгодженій проектній документації або умовам договору;

5) наявність ознак несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ;

6) наявність несанкціонованого газопроводу;

7) несанкціоноване підключення газових приладів, внаслідок чого перевищується діапазон обчислення лічильника газу (сумарна номінальна потужність газових приладів і пристроїв перевищує діапазон обчислення лічильником газу).

При виявленні ознак пошкодження пломб (крім факту їх відсутності чи розірвання пломбувального матеріалу, на якому встановлено пломбу) та/або несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, що має бути зазначено в акті про порушення, за домовленістю сторін або за ініціативою Оператора ГРМ чи споживача (суміжного суб`єкта ринку природного газу) може бути ініційована їх експертиза у порядку, визначеному цим розділом. При виявленні ознак пошкодження ЗВТ (лічильника газу) за умови відсутності ознак несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ за ініціативою Оператора ГРМ чи споживача (суміжного суб`єкта ринку природного газу) може бути ініційована його позачергова чи експертна повірка у порядку, визначеному цим розділом. До отримання результатів експертизи або позачергової чи експертної повірки розрахунок необлікованого або облікованого частково об`єму природного газу внаслідок порушення не здійснюється.

Отже, складення акту про порушення та ініціатива проведення експертизи ЗВТ повністю відповідає вимогам Кодексу газорозподільних систем.

Пунктом 8 глави 5 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем передбачено, що акт про порушення має бути розглянутий комісією з розгляду актів про порушення оператора ГРМ, яка визначає його правомірність та приймає щодо них відповідне рішення.

Пунктом 11 глави 5 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем за результатами розгляду акта про порушення на засіданні комісії може бути прийнято рішення про його задоволення (повністю або частково), або необхідність додаткового обстеження чи перевірки, або додаткових пояснень тощо, або скасування акта про порушення. При задоволенні комісією акта про порушення складається акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу і його вартості.

Пунктом 12 глави 3 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем визначено, що у разі своєчасного (до виявлення порушення представником Оператора ГРМ) письмового повідомлення споживачем Оператора ГРМ про пошкодження лічильника газу або пошкодження пломби (крім її відсутності) за умови відсутності несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу чи пошкодження пломби з прихованими заходами процедура, передбачена цією главою, не застосовується (крім періоду відсутності пошкодженого лічильника газу, який був направлений на експертизу та/або позачергову чи експертну повірку).

Тобто, необхідною умовою для застосування пункту 12 глави 3 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем, як підставу не проведення донарахування необлікованого об`єму та його вартості, є відсутність факту несанкціонованого втручання у роботу ЗВТ та/або факту відсутності пломб. Як вбачається з наявних у справі документів за фактом складення акту про порушення та проведення експертизи ЗВТ підтверджено несанкціоноване втручання у роботу ЗВТ шляхом пошкодження мастичної пломби повірника на відліковому механізмі лічильника та відсутність охоронної пломби БАР`ЄР №6658900. Зазначені вище порушення унеможливлюють застосування вищезазначених норм.

Статтею 81 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Предметом доказування згідно ст. 77 ЦПК України є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Таким чином, врахувавши наведене, дії відповідача АТ «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» щодо нарахування заборгованості у розмірі 47529,73 грн. у зв`язку з виявленням несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ відповідають вимогам закону та здійснені відповідно до положень Кодексу газорозподільних систем, а тому відсутні підстави для визнання вказаних дій неправомірними. Відповідна заборгованість нарахована за шість місяців, що відповідає положенням Кодексу газорозподільних систем.

Враховуючи те, що позовна вимога ОСОБА_1 щодо визнання дій АТ «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» щодо нарахування заборгованості неправомірними задоволенню не підлягає, тому і вимоги про скасування нарахованої заборгованість в розмірі 47529,73 гривень та зобов`язання відповідача зробити перерахунок заборгованості за необлікований газ за період з 01.09.2018 року по 28.02.2019 рік, як похідні, також не підлягають задоволенню.

Європейський суд з прав людини вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення від 10 лютого 2010 року у справі «Серявін та інші проти України» (Seryavin and others v. Ukraine, № 4909/04, § 58).

За вказаних обставин, суд приходить до висновку, що підстав для задоволення заявлених ОСОБА_1 вимог немає.

Керуючись ст.ст. 19, 264, 265, 268 ЦПК України, суд,

В И Р І Ш И В :

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» про захист прав споживача, визнання дій неправомірними - відмовити.

Рішення може бути оскаржено до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі в 30-денний строк з дня складення повного судового рішення апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Повне судове рішення складено 30 листопада 2020 року.

Суддя Н. М. Дубровська