
Справа № 310/3888/20
2/310/1667/20
РІШЕННЯ
Іменем України
(Заочне)
18 листопада 2020 року м.Бердянськ
Бердянський міськрайонний суд Запорізької області у складі:
головуючого судді - Дубровської Н.М.,
за участі секретаря судового засідання - Гоноболіної О.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бердянську в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» до ОСОБА_1 про стягнення вартості донарахованого (необлікованого) об`єму природного газу,
ВСТАНОВИВ:
09 червня 2020 року АТ «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз», звернулось з позовом до ОСОБА_1 про стягнення вартості донараховного (не облікованого) об`єму природного газу. Позов обґрунтовує тим, що 02.01.2020 року працівниками АТ «ЗАПОРІЖГАЗ» на об`єкті споживання споживача, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 під час контрольного огляду вузла обліку газу, виявлено факт несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, а саме пошкодження мастичної пломби державного повірника. З урахуванням виявлених порушень представниками Оператора ГРМ у присутності представника споживача ОСОБА_2 складено акт про порушення №000790 від 02.01.2020 року. Особу представника посвідчено паспортом СВ№608147 виданим 10.04.2002 року Бердянським МВ УМВС України у Запорізькій області. Акт у порядку визначеному Кодексом газорозподільних систем підписано працівниками АТ «Запоріжгаз» представником споживача без зауважень. На виконання вимог пункту 8 глави 5 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем, до акту про порушення внесено інформацію щодо: 1) місцезнаходження комісії з розгляду актів про порушення - м. Запоріжжя, вул. Південне шосе, 52 каб. 202; 2) дату та орієнтовний час проведення засідання комісії, на якому буде розглядатися складений акт про порушення - 31.01.2020 року; 3) контактний телефон особи Оператора ГРМ (для уточнення інформації щодо часу та місця засідання комісії) - 061239412; 061239421. Другий примірник акту про порушення направлений рекомендованим поштовим відправленням листом від 22.01.2020 року. Зважаючи на виявлення факту несанкціонованого втручання у роботу ЗВТ Оператором ГРМ ініційовано проведення експертизи ЗВТ у порядку визначеному главою 10 розділу Х Кодексу газорозподільних систем.
02.01.2020 року лічильник демонтовано для проведення його експертизи, про що складено протокол №000561 про направлення засобу вимірювальної техніки на експертизу. Після зняття ЗВТ запаковано в пакет з поліетилену, який опломбовано пломбою Оператора ГРМ з унікальним номером С46745040. При цьому представником Оператора ГРМ, в протоколі про направлення засобу вимірювальної техніки на експертизу, на виконання п. 2 глави 10 розділу Х Кодексу газорозподільних систем зазначено: поштову адресу місця проведення експертизи - м. Бердянськ, вул. Підгірна, 201 каб. 1; дату та орієнтовний час проведення експертизи - 09.01.2020 року 10 год 30 хв.; контактний телефон особи Оператора ГРМ (для уточнення інформації щодо проведення експертизи) - (06153) 2-03-77; 0676101625; сторону, яка відповідає за доставку ЗВТ на експертизу визначено Оператора ГРМ.
За результатами проведеної експертизи, комісією, створеною у порядку глави 10 Розділу Х Кодексу газорозподільних систем, виявлено несанкціоноване втручання у роботу ЗВТ, а саме порушено цілісність пломби заводу виробника, розірвано пломбувальний матеріал пломби повірника, пропил в місці встановлення заводської пломби, подряпини та борозди на корпусі та периметру захисної кришки відлікового механізму, що дає можливість викривлення даних обліку природного газу, внаслідок чого витрата природного газу комерційним вузлом обліку обліковується з порушенням законодавства. Після проведення експертизи проведено позачергову повірку. За наслідками проведення експертизи та позачергової повірки лічильник упаковано в пакет, опломбовано пломбою №С48718574.
З урахуванням виявленням факту несанкціонованого втручання у роботу ЗВТ комісією ПАТ «Запоріжгаз» з розгляду актів про порушення прийнято рішення про задоволення повністю акту про порушення №000790 від 02.01.2019 року, що відображено у протоколі №203 від 31.01.2020 року.
Зважаючи на вищезазначене, Відповідачу здійснено перерахунок (донарахування) об`ємів природного газу за граничними об`ємами споживання природного газу населенням (додаток 15 Кодексу) з 21.07.2019 року по 31.12.2019 року з урахуванням усіх газових приладів (плита газова - 1 шт., котел 1 шт.), зареєстрованих осіб (зареєстровано 4 особи) та опалювальної площі (70,2 м2). Вартість необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу склала 18817,25 грн.
12.02.2020 року АТ «Запоріжгаз» на адресу Відповідача рекомендованим листом з повідомленням направлено Акт розрахунок рахунок на оплату необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу та його вартості та рахунок на його оплату. На сьогоднішній день в добровільному порядку відповідачем борг не сплачено.
Представник позивача Малімон А.Я. (за довіреністю) у судове засідання не з`явився, подав заяву про проведення судового засідання за його відсутності, позовні вимоги підтримує у повному обсязі, не заперечує проти заочного розгляду справи.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, про день, час і місце розгляду справи повідомлена належним чином, шляхом розміщення оголошення про її виклик у судове засідання на сайті «Судова влада України», заяву про розгляд справи за її відсутності не надала, причини неявки суду не повідомила, відзив не надала.
Суд на підставі ст.ст.223, 280-281 ЦПК України, за згодою позивача, вважає за можливе розглянути справу на підставі наявних у ній доказів в заочному порядку.
У зв`язку з неявкою сторін у судове засідання, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось, на підставі ст.ст.247, 279 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, докази у їх сукупності, суд вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Статтею 16 Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу», який був чинний до 01.10.2015 року, передбачено з 01.07.2015 року відокремлення функцій транспортування, розподілу та постачання природного газу.
Статтею 4 Закону України «Про ринок природного газу», який набрав чинності 01.11.2016 року, визначено, що державне регулювання ринку природного газу здійснює регулятор у межах повноважень, визначених цим Законом та іншими актами законодавства. До компетенції регулятора на ринку природного газу належить крім іншого затвердження кодексу газорозподільних систем; забезпечення дотримання операторами газотранспортних і газорозподільних систем, а також іншими суб`єктами ринку природного газу (крім споживачів) їхніх обов`язків згідно з цим Законом та іншими відповідними актами законодавства; затвердження та моніторинг виконання планів розвитку газотранспортних та газорозподільних систем; моніторинг виконання функцій та обов`язків суб`єктами ринку природного газу відповідно до положень цього Закону та інших актів законодавства щодо доступу до газотранспортних і газорозподільних систем. Регулятор має право: видавати обов`язкові для виконання суб`єктами ринку природного газу (крім споживачів) рішення; накладати санкції на суб`єктів ринку природного газу (крім споживачів), які порушили свої обов`язки відповідно до цього Закону та інших актів законодавства; розглядати скарги і вирішувати спори відповідно до ст.58 цього Закону.
За приписами п.1 ст.1 Закону України «Про ринок природного газу», ринок природного газу це - сукупність правовідносин, що виникають зокрема у процесі постачання природного газу, а також надання послуг з його розподілу (п.п.33). Розподіл природного газу це - господарська діяльність, що підлягає ліцензуванню і пов`язана з переміщенням природного газу газорозподільною системою з метою його фізичної доставки споживачам, але що не включає постачання природного газу (п.п.35). Оператор газорозподільної системи це - суб`єкт господарювання, який на підставі ліцензії здійснює діяльність із розподілу природного газу газорозподільною системою на користь третіх осіб (замовників) (п.п.17).
Статтею 1 Закону України «Про ринок природного газу» визначено, що споживач це - фізична особа, фізична особа - підприємець або юридична особа, яка отримує природний газ на підставі договору постачання природного газу з метою використання для власних потреб, а не для перепродажу, або використання в якості сировини (пп.37). Побутовий споживач - фізична особа, яка придбаває природний газ з метою використання для власних побутових потреб, у тому числі для приготування їжі, підігріву води та опалення своїх жилих приміщень, що не включає професійну та комерційну діяльність (пп.23).
У відповідності до підпункту 32 п. 1 Закону України «Про ринок природного газу», регулятор це - національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Виходячи з викладеного з 01.07.2015 року Акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз», на підставі ліцензії з розподілу природного, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ газу серія АЕ № 642479 здійснює діяльність з розподілу природного газу газорозподільною системою, яка знаходиться у його власності та користуванні, та здійснює щодо неї функції оперативно-технологічного управління.
Відповідно АТ «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» є оператором газорозподільної системи.
Права та обов`язки оператора ГРМ, визначаються Законом України «Про ринок природного газу», іншими нормативно-правовими актами, кодексом газотранспортної системи, кодексом газорозподільних систем, а також договором розподілу природного газу.
Згідно п.3 глави 1 розділу І Кодексу газорозподільних систем його дія поширюється на операторів газорозподільних систем, замовників доступу та приєднання до газорозподільної системи, споживачів (у тому числі побутових споживачів), об`єкти яких підключені до газорозподільних систем, та на їх постачальників.
Статтею 11 ЦК України визначено, що підставами виникнення цивільних прав та обов`язків зокрема є договори та інші правочини. Цивільні права та обов`язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства.
Абзацом 2 пункту 1 глави 3 розділу VІ Кодексу газорозподільних систем визначено, що споживачі, у тому числі побутові споживачі, для здійснення ними санкціонованого відбору природного газу з ГРМ та можливості забезпечення постачання їм природного газу їх постачальниками зобов`язані укласти договір розподілу природного газу з оператором ГРМ, до газорозподільної системи якого в установленому законодавством порядку підключений їх об`єкт. Здійснення відбору (споживання) природного газу споживачем за відсутності укладеного договору розподілу природного газу не допускається.
Відповідно до пункту 3 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем договір розподілу природного газу є публічним та укладається з урахуванням ст.ст.633, 634, 641, 642 ЦК України, за формою Типового договору розподілу природного газу.
Згідно п. 4 глави 3 розділу VI п.4 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем договір розподілу природного газу між оператором ГРМ та споживачем укладається шляхом підписання заяви-приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу, що відповідає Типовому договору розподілу природного газу, розміщеному на офіційному веб-сайті регулятора та оператора ГРМ та/або в друкованих виданнях, що публікуються на території його ліцензованої діяльності з розподілу газу, і не потребує двостороннього підписання сторонами письмової форми договору (п.4 глави 3 розділу VI Кодексу ГРМ).
Пунктом 5 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем визначено, що для забезпечення приєднання до договору розподілу природного газу всіх фактично підключених до/через ГРМ споживачів (у тому числі побутових споживачів) оператор ГРМ в установленому цією главою порядку направляє кожному споживачу супровідним листом за формою додатка 3 до типового договору розподілу природного газу сформовану заяву-приєднання до умов договору розподілу природного газу з персоніфікованими даними споживача та його об`єкта, що складається за формою додатка 1 (для побутових споживачів) до типового договору розподілу природного газу. Персоніфіковані дані мають бути достатніми для проведення розрахунків та визначення об`єму споживання природного газу, зокрема мають містити присвоєний споживачу персональний ЕІС-код як суб`єкту ринку природного газу та за необхідності ЕІС-код його точки (точок) комерційного обліку, величину приєднаної потужності об`єкта споживача та перелік комерційних вузлів обліку (за їх наявності).
У разі незгоди споживача приєднуватися до умов договору розподілу природного газу споживач не має права використовувати природний газ із ГРМ та має подати до оператора ГРМ письмову заяву про припинення розподілу природного газу на його об`єкт.
Фактом приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти договір розподілу природного газу, зокрема повернення підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка оператора ГРМ та/або документально підтверджене споживання природного газу (п. 7 глави 3 розділу VI Кодексу ГРМ).
Відповідач проживає за адресою: АДРЕСА_1 , здійснює фактичне споживання природного газу за вказаною адресою та оплачує його на підставі наданих йому рахунків, що свідчить про приєднання відповідача до умов договору розподілу природного газу.
Відповідно до пункту 2.3 договору при вирішенні всіх питань, що не обумовлені цим договором, сторони зобов`язуються керуватися Закону України «Про ринок природного газу», та Кодексом газорозподільних систем.
Згідно абзацу 2,3 п.1 Глави 4 Розділу ІХ Кодексу газорозподільних систем для визначення фактичного об`єму споживання (розподілу/постачання) природного газу приймаються дані лічильника газу оператора ГРМ. У разі відсутності лічильника газу в оператора ГРМ приймаються дані лічильника газу побутового споживача. При цьому оператор ГРМ має право протягом експлуатації лічильника газу та відповідно до вимог цього Кодексу здійснювати контрольне зняття показань ЗВТ (лічильника газу) для контролю та перевірки його показань.
Судом встановлено, що об`єкт споживання відповідача забезпечений вузлом обліку газу споживача МЕТРІКС № 065397.
Зазначений лічильник встановлено та прийнято до експлуатації 19.10.2014 року, що підтверджується актом №913627 від 19.10.2014 року про встановлення побутового лічильника газу після виконання повірки, ремонту (а.с. 13).
Відповідно до п.1 глави 5 розділу Х Кодексу газорозподільних систем, комерційний вузол обліку (ВОГ) та його складові мають бути опломбовані пломбами з тавром відповідного органу, уповноваженого на проведення метрологічних робіт, та пломбами заводу-виробника.
Місця пломбування та реквізити пломб заводу-виробника, а також місця пломбування пломбами органу, уповноваженого на проведення метрологічних робіт, вказуються в технічній документації (паспорті) на кожний ЗВТ або протоколі повірки, якщо така мала місце перед чи під час експлуатації ЗВТ.
У відповідності до вищевказаного акту №913627 від 19.10.2014 року про встановлення побутового лічильника газу після виконання повірки, ремонту, відповідач ОСОБА_1 взяла на себе обов`язок забезпечення експлуатації засобу вимірювальної техніки згідно настанов заводу виробника на даний ЗВТ.
Згідно п.4 глави 6 розділу Х Кодексу газорозподільних систем, за збереження і цілісність комерційних та дублюючих ВОГ та пломб (відбитків їх тавр) відповідає власник (користувач), на території або у приміщенні якого вони встановлені, що має бути зафіксовано у відповідному акті про пломбування.
У відповідності до п. 5 глави 5 розділу X Кодексу газорозподільних систем, власник комерційного ВОГ або сторона, відповідальна за збереження комерційного ВОГ, згідно з відповідним договором про відповідальне зберігання та/або актом про пломбування чи іншим документом, який був оформлений при встановленні пломб і магнітних індикаторів, відповідає за збереження і цілісність пломб (номерних, з відбитками тавр), пломбувального матеріалу, на якому встановлено пломби (дріт, кордова нитка тощо), та гвинтів, на яких закріплено пломбувальний матеріал.
Протягом експлуатації комерційного ВОГ та його складових у відповідності пункту 2 Глави 6 розділу X Кодексу газорозподільних систем Оператор ГРМ та споживач (суміжний суб`єкт ринку природного газу) проводять такі спільні дії: контрольне зняття показань ЗВТ (лічильника газу); перевірку комерційного ВОГ та його складових відповідно до вимог цього Кодексу, зокрема контрольний огляд вузла обліку; монтаж/демонтаж ЗВТ на повірку (періодичну, позачергову, експертну), експертизу та/або ремонт.
Споживач (суміжний суб`єкт ринку природного газу), у відповідності п.2 Глави 6 розділу X Кодексу газорозподільних систем, зобов`язаний допустити уповноважених представників Оператора ГРМ (разом з їх відповідними засобами) за пред`явленням ними службових посвідчень на власну територію (у приміщення), де встановлений комерційний ВОГ, та забезпечити їм доступ до елементів комерційного ВОГ для виконання зазначених заходів, у тому числі огляду газопроводу перед та після ВОГ. У випадку відмови в доступі чи незабезпечення допуску Оператор ГРМ має право здійснити заходи, передбачені цим Кодексом.
У відповідності до п.4 Глави 1 Розділу І Кодексу газорозподільних систем, контрольний огляд вузла обліку - виконання комплексу робіт з метою візуального обстеження цілісності ЗВТ (корпусу, скла, кріплення, з`єднання тощо), цілісності встановлених згідно з актом про пломбування пломб та наявності відбитків їх тавр, зняття показань ЗВТ, а також з метою виявлення без використання спеціальних технічних засобів та/або часткового демонтажу будівельних конструкцій чи оздоблювальних матеріалів несанкціонованого втручання в роботу ГРМ та/або ЗВТ/лічильника газу.
Несанкціоноване втручання в роботу газорозподільної системи це втручання в роботу газорозподільної системи, в тому числі шляхом несанкціонованого відновлення газоспоживання, несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ та/або під`єднання несанкціонованого газопроводу, внаслідок чого порушується нормальний режим роботи ГРМ та/або здійснюється необліковане (обліковане частково чи з порушенням законодавства) використання природного газу.
02.01.2020 року працівниками АТ «ЗАПОРІЖГАЗ» на об`єкті споживання споживача, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 під час контрольного огляду вузла обліку газу, виявлено факт несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, а саме пошкодження мастичної пломби державного повірника.
Несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ/лічильника газу - це втручання в роботу або конструкцію чи складові комерційного вузла обліку (зокрема лічильника газу), у тому числі шляхом їх підробки, пошкодження чи пошкодження на них пломб, впливу дії спрямованого постійного магнітного поля або зміни конфігурації даних обчислювача/коректора об`єму газу (первинного програмування чи протоколу параметризації), внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним вузлом обліку не обліковується (обліковується частково чи з порушенням законодавства), та інші дії, що призводять до викривлення даних обліку природного газу (п.4 глави 1 розділу І Кодексу газорозподільних систем).
Пошкодження пломб - відсутність чи пошкодження цілісності пломб, пломбувального матеріалу, на якому встановлено пломби (дріт, кордова нитка тощо), гвинтів, на яких закріплено пломбувальний матеріал, у тому числі відсутність чи пошкодження на ЗВТ (лічильнику газу) пломб з відбитками тавр про їх повірку або індикаторів дії впливу постійного магнітного поля (далі - магнітні індикатори), або підтверджений факт підробки пломби за умови наявності акта про пломбування (іншого документа, що підтверджує факт пломбування і передачу на збереження ЗВТ/лічильника газу та установлених пломб і магнітних індикаторів) (п.4 глави1 розділу І КГС).
Відповідно до п.1 глави 2 розділу XI Кодексу газорозподільних систем, до порушень споживача, які кваліфікуються, як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування необлікованих об`ємів (обсягів) природного газу зокрема належить несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу).
У відповідності до п.1 глави 5 розділу XI Кодексу газорозподільних систем, у разі виявлення у споживача або несанкціонованого споживача порушень, визначених у главі 2 цього розділу, на місці їх виявлення представником Оператора ГРМ складається акт про порушення за Формою, наведеною в додатку 16 до цього Кодексу.
На підставі п. 1 глави 5 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем, працівниками АТ «Запоріжгаз» 02.01.2020 року було складено акт про порушення №000790 з якого вбачається, що 02.01.2020 року на об`єкті споживання відповідача, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, виявлено факт несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, а саме пошкодження пломбу вального матеріалу (а.с. 15).
Вказаний акт підписано працівниками ПАТ «Запоріжгаз» та споживачем, зауважень за фактом складення акту внесено не було.
До акту про порушення внесено інформацію щодо: місцезнаходження комісії з розгляду актів про порушення - м. Запоріжжя, вул. Південне шосе, 52, каб. 202; дату та орієнтовний час проведення засідання комісії, на якому буде розглядатися складений акт про порушення - 31.01.2020 року; контактний телефон особи Оператора ГРМ (для уточнення інформації щодо часу та місця засідання комісії) - НОМЕР_1 , НОМЕР_2 .
Пунктом 7 глави 9 розділу X Кодексу Газорозподільних систем, передбачено право ініціювання експертизи при виявленні ознак пошкодження пломб (крім факту їх відсутності чи розірвання пломбувального матеріалу, на якому встановлено пломбу) та/або несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, що має бути зазначено в акті про порушення.
Зважаючи на виявлення факту несанкціонованого втручання у роботу ЗВТ Оператором ГРМ ініційовано проведення експертизи ЗВТ у порядку визначеному розділом X Кодексу газорозподільних систем.
02.01.2020 року лічильник демонтовано для проведення його експертизи, про що складено протокол №000561 від 02.01.2020 року про направлення засобу вимірювальної техніки на експертизу (а.с. 16).
Після зняття, ЗВТ запаковано в пакет з поліетилену, який опломбовано пломбою Оператора ГРМ з унікальним номером С46745040.
Результати експертизи викладені у акті експертизи лічильника газу № 641 від 09.01.2020 року. За результатами проведеної експертизи, комісією, створеною у порядку глави 10 Розділу Х Кодексу газорозподільних систем, підтверджено несанкціоноване втручання у роботу ЗВТ, а саме: порушено цілісність пломби заводу виробника, розірвано пломбувальний матеріал пломби повірника, пропил в місці встановлення заводської пломби, подряпини та борозди на корпусі та периметру захисної кришки відлікового механізму, що дає можливість викривлення даних обліку природного газу, внаслідок чого витрата природного газу комерційним вузлом обліку обліковується з порушенням законодавства. Після проведення експертизи проведено позачергову повірку. За наслідками проведення експертизи та позачергової повірки, лічильник упаковано в пакет, опломбовано пломбою №С48718574. Жодним з членів комісії окремої думки щодо результатів експертизи не висловлено. (а.с. 19, 20).
З урахуванням виявленого факту несанкціонованого втручання у роботу ЗВТ комісією ПАТ «Запоріжгаз» з розгляду актів про порушення прийнято рішення про задоволення повністю акту про порушення №000790 від 02.01.2020 року, що відображено у протоколі №203 від 31.01.2020 року (а.с. 21).
Відповідно п.1 глави 3 розділу XI Кодексу газорозподільних систем, у разі виявлення Оператором ГРМ несанкціонованого газопроводу або несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу розрахунок об`єму необлікованого природного газу здійснюється за граничними об`ємами споживання природного газу населенням з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача (фізичної особи) за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням строку на його усунення.
Зважаючи на вищезазначене, відповідачу здійснено перерахунок (донарахування) об`ємів природного газу за граничними об`ємами споживання природного газу населенням (додаток 15 Кодексу) з 21.07.2019 року по 31.12.2019 року з урахуванням усіх газових приладів (плита газова - 1 шт., котел 1 шт.), зареєстрованих осіб (зареєстровано 4 особи) та опалювальної площі (70,2 м2). Вартість необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу склала 18817,25 грн. (а.с. 22-24).
12.02.2020 року АТ «Запоріжгаз» на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням направлено Акт розрахунок рахунок на оплату необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу та його вартості та рахунок на його оплату (а.с. 25, 26, 27).
На теперішній час в добровільному порядку відповідач не оплатила вартість необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу в розмірі 18817,25 грн, у зв`язку з чим суд вважає можливим задовольнити позов та стягнути з відповідача зазначену суму.
Відповідно до ст.141 ЦПК України, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір в розмірі 2102,00 грн.
Керуючись ст.ст. 10-13, 76-83, 141, 223, 258, 259, 263-265, 268, 280, 352, 354 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В :
Позов Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» до ОСОБА_1 про стягнення вартості донарахованого (необлікованого) об`єму природного газу - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_3 , на користь Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» (м. Запоріжжя, вул. Заводська, 7), ЄДРПОУ 03345716, вартість донарахованого необлікованого об`єму та обсягу природного газу у сумі 18817 (вісімнадцять тисяч вісімсот сімнадцять) грн. 25 коп., перерахувавши на рахунок № НОМЕР_4 в АБ «Кліринговий Дім» м. Київ, МФО 300647, ЄДРПОУ 03345716.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_3 , на користь Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» (м. Запоріжжя, вул. Заводська, 7), ЄДРПОУ 03345716, судові витрати зі сплати судового збору у сумі 2102 (дві тисячі сто дві) грн. 00 коп., перерахувавши на рахунок № НОМЕР_4 в АБ «Кліринговий Дім» м. Київ, МФО 300647, ЄДРПОУ 03345716.
Рішення може бути оскаржено до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі в 30-денний строк з дня складення повного судового рішення апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд може бути подано протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Повне судове рішення складено 23 листопада 2020 року.
Суддя Н. М. Дубровська