
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
УХВАЛА
28.12.2020 справа № 903/818/19
За заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю «ОККО-Рітейл», смт.Славське Сколівського району Львівської області,
про відстрочку виконання судового рішення (вх.№3265/20 від 14.12.2020),
у справі № 903/818/19
за позовом: Антимонопольного комітету України, м. Київ,
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «ОККО-Рітейл», смт. Славське Сколівського району Львівської області,
про стягнення 2'882'011,00 грн. штрафу та 2'882'011,00 грн. пені,
Суддя Яворський Б.І.,
при секретарі Муравець О.М.
Представники:
від стягувача (позивача): Сигляк І.Я.,
від заявника (боржника, відповідача): Борисов О.А.
Відводів складу суду сторонами не заявлялося.
Відповідно до ст. 222 ГПК України фіксування судового процесу здійснюється з допомогою звукозаписувального технічного засобу - програмно-апаратного комплексу "Акорд".
СУД ВСТАНОВИВ:
У провадженні Господарського суду Львівської області перебувала справа №903/818/19 за позовом Антимонопольного комітету України до Товариства з обмеженою відповідальністю «ОККО-Рітейл» про стягнення 2'882'011,00 грн. штрафу та 2'882'011,00 грн. пені.
Рішенням Господарського суду Львівської області від 19.11.2020 позовні вимоги задоволено повністю; присуджено до стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «ОККО-Рітейл» (82660, Львівська область, Сколівський район, смт. Славське, вул. Івана Франка, 14-А; код 30841082) в дохід загального фонду Державного бюджету України 2'882'011,00 грн. штрафу та 2'882'011,00 грн. пені, а також 86'460,33 грн. судового збору на користь Антимонопольного комітету України (03035, м.Київ, вул.Митополита Василя Липківського, буд. 45; ідентифікаційний код: 00032767).
14.12.2020 року на адресу Господарського суду Львівської області Товариством з обмеженою відповідальністю «ОККО-Рітейл» подано заяву про відстрочення виконання рішення суду від 19.11.2020 у справі № 903/818/19, в якій заявник просить суд відстрочити виконання рішення на один рік.
Разом із заявою про відстрочення виконання рішення ТзОВ «ОККО-Рітейл» подано клопотання (вх.№32640/20) про здійснення розгляду заяви товариства про відстрочення виконання рішення Господарського суду Львівської області від 19.11.2020 у справі №903/818/19 у закритому судовому засіданні.
Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 14.12.2020 заява передана для розгляду судді Яворському Б.І.
Ухвалою від 15.12.2020 Господарський суд Львівської області прийняв заяву ТзОВ «ОККО-Рітейл» до провадження та призначив її до розгляду в судовому засіданні на 28.12.2020.
28.12.2020 Антимонопольний комітет України подав суду пояснення (вх.№36638/20) на заяву про відстрочення виконання рішення суду.
Представник стягувача у судове засідання 28.12.2020 р. з`явився, заперечив проти клопотання ТзОВ «ОККО-Рітейл» про розгляд заяви про відстрочення рішення у закритому судовому засіданні за відсутності підстав такої необхідності. Відзначив, що розгляд справи відбувався відкрито, тому заяву про відстрочення виконання рішення суду необхідно розглядати у відкритому судовому засіданні.
У судовому засіданні 28.12.2020 представник заявника (відповідача, боржника) подане ним клопотання підтримав, просив його задоволити та здійснювати розгляд заяви про відстрочення виконання рішення у закритому судовому засіданні.
Щодо даного клопотання суд відзначає наступне.
Статтею 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що судові рішення, судові засідання та інформація щодо справ, які розглядаються судом, є відкритими, крім випадків, установлених законом. Ніхто не може бути обмежений у праві на отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа має право на вільний доступ до судового рішення в порядку, встановленому законом.
Інформація про суд, який розглядає справу, сторони спору та предмет позову, дату надходження позовної заяви, апеляційної, касаційної скарги, заяви про перегляд судового рішення, стадії розгляду справи, місце, дату і час судового засідання, рух справи з одного суду до іншого є відкритою та підлягає невідкладному оприлюдненню на офіційному веб-сайті судової влади України, крім випадків, установлених законом.
Розгляд справ у судах відбувається відкрито, крім випадків, установлених законом. У відкритому судовому засіданні мають право бути присутніми будь-які особи. У разі вчинення особою дій, що свідчать про неповагу до суду або учасників судового процесу, така особа за вмотивованим рішенням суду може бути видалена із зали судового засідання.
Розгляд справи у закритому судовому засіданні допускається за вмотивованим рішенням суду виключно у випадках, передбачених законом.
Відповідно до ч. 1, 2, 8-11 ст.8 ГПК України розгляд справ у господарських судах проводиться усно і відкрито, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Будь-яка особа має право бути присутньою у відкритому судовому засіданні. Від особи, яка бажає бути присутньою у судовому засіданні, забороняється вимагати будь-які документи, крім документа, що посвідчує особу. Розгляд справи у закритому судовому засіданні проводиться у випадках, коли відкритий судовий розгляд може мати наслідком розголошення таємної чи іншої інформації, що охороняється законом, необхідності захисту особистого та сімейного життя людини, а також в інших випадках, установлених законом. Про розгляд справи у закритому судовому засіданні постановляється ухвала. Суд ухвалою може оголосити судове засідання закритим повністю або закритою його частину. Розгляд справи та вчинення окремих процесуальних дій у закритому судовому засіданні проводяться з додержанням правил здійснення судочинства в господарських судах. Під час такого розгляду можуть бути присутні лише учасники справи, а в разі необхідності - свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі. Суд попереджає зазначених осіб про обов`язок не розголошувати інформацію, для забезпечення захисту якої розгляд справи або вчинення окремих процесуальних дій відбувається в закритому судовому засіданні. Використання систем відеоконференц-зв`язку та транслювання перебігу судового засідання в мережі Інтернет у закритому судовому засіданні не допускаються.
Клопотання про розгляд справи в закритому судовому засіданні обґрунтоване тим, що до даної заяви товариством були долучені копії документів, які містять конфіденційну інформацію стосовно господарської діяльності товариства, умов договорів, укладених товариством з третіми особами, які є комерційно чутливими, змісту комерційних відносин товариства з третіми особами тощо (довідок, договорів, листів, та інших документів). Заявник стверджує, що зазначена інформація є такою, доступ до якої обмежено, і вона розголошена суду та комітету виключно з метою захисту прав та законних інтересів товариства. Товариство не бажає розголошувати таку інформацію будь-яким третім особам.
Також, у поданому клопотанні товариство зазначає, що розголошення вищезгаданої конфіденційної інформації (інформації з обмеженим доступом) може заподіяти істотну шкоду інтересам товариства та іншим особам, оскільки така інформація, внаслідок розголошення у відкритому судовому засіданні, може стати загальнодоступною, зокрема і доступною конкуруючим суб`єктам, та може бути використана ними для отримання несправедливих переваг в конкуренції з товариством. Крім того, наявність в конкуруючих суб`єктів господарювання такої конфіденційної інформації сприятиме копіюванню конкуруючими суб`єктами ринкової поведінки товариства, що створить умови для обмеження конкуренції на ринку в результаті таких дій конкуруючих суб`єктів.
Згідно ст. 21 Закону України «Про інформацію» інформацією з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна та службова інформація.
Відповідно до ст.7 Закону України «Про доступ до публічної інформації» конфіденційна інформація - інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб`єктів владних повноважень, та яка може поширюватися у визначеному ними порядку за їхнім бажанням відповідно до передбачених ними умов. Не може бути віднесена до конфіденційної інформація, зазначена в частині першій і другій статті 13 цього Закону. Розпорядники інформації, визначені частиною першою статті 13 цього Закону, які володіють конфіденційною інформацією, можуть поширювати її лише за згодою осіб, які обмежили доступ до інформації, а за відсутності такої згоди - лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.
Положеннями ч.1 ст. 13 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються: 1) суб`єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб`єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов`язковими для виконання; 2) юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, - стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів; 3) особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб`єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг, - стосовно інформації, пов`язаної з виконанням їхніх обов`язків; 4) суб`єкти господарювання, які займають домінуюче становище на ринку або наділені спеціальними чи виключними правами, або є природними монополіями, - стосовно інформації щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них.
Судом встановлено, що розгляд справи №903/818/19 здійснювався судом у відкритому судовому засіданні, клопотань про закритий розгляд справи раніше товариство не подавало. У судовому засіданні 28.12.2020 під час розгляду заяви про відстрочення виконання рішення присутні лише учасники провадження. З огляду на викладене, суд не вбачає підстав для задоволення клопотання ТзОВ «ОККО-Рітейл» про розгляд заяви про відстрочення рішення Господарського суду Львівської області від 19.11.2020 у справі №903/818/19 у закритому судовому засіданні.
Керуючись ст. 8, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «ОККО-Рітейл» про розгляд заяви про відстрочення виконання рішення Господарського суду Львівської області від 19.11.2020 у справі №903/818/19 у закритому судовому засіданні.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду в порядку та в строки, передбачені ст. ст. 256, 257 ГПК України.
У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частину ухвали.
Повний текст ухвали виготовлено 04.01.2021.
Суддя Б.І. Яворський