Постанова № 93966827, 30.12.2020, Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
30.12.2020
Номер справи
173/2024/20
Номер документу
93966827
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 173/2024/20

Провадження № 3/173/653/2020

ВЕРХНЬОДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 грудня 2020 р. м. Верхньодніпровськ

Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області у складі головуючого судді Бурхан С.М., при секретарі Малоок Л.В., за участю прокурора Скасківа І.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Верхньодніпровську, матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області відносно

ОСОБА_1

ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

ідентифікаційний номер – НОМЕР_1 ;

місце реєстрації:

АДРЕСА_1 ;

місце проживання:

АДРЕСА_2 ;

місце роботи: ДУ "Дніпровська установа виконання покарань (№4)", молодший інспектор 2 категорії відділу режиму і охорони

про вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-6 КпАП України.

встановив:

Відповідно до абз.11 ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно з п.1 Положення про державну установу «Дніпровська установа виконання покарань (№ 4)» затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 10.03.2020 року № 850/5 Дніпровська установа виконання покарань (№ 4) (далі- установа виконання покарань) є державною установою яка входить до складу Державної кримінально-виконавчої служби України. Органом управління установа виконання покарань є Міністерство юстиції України. Діяльність установа виконання порань контролюється та координується Південно-Східним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції (далі управління). Установа виконання покарань є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах казначейської служби, печатку із зображенням Державного герба України і своїм найменуванням, може мати інші печатки та штампи. Установа виконання покарань є бюджетною неприбутковою установою.

Згідно із п.5 Положення про державну установу «Дніпровська установа виконання покарань (№ 4)» затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 10.03.2020 року № 850/5 основними завданнями установи виконання покарань є організація тримання осіб, щодо яких як запобіжний захід обрано взяття під варту або до яких застосовано тимчасовий чи екстрадиційний арешт, та засуджених, вироки щодо яких не набрали законної сили і щодо яких як запобіжний захід обрано тримання під вартою, а також засуджених осіб, які залишені для роботи з господарського обслуговування та засуджених до арешту. Виконання покарань у виді позбавлення волі на певний строк, довічного позбавлення волі. Дотримання прав людини і громадянина, реалізація законних прав та інтересів засуджених і осіб узятих під варту, вимог законодавства щодо виконання і відбування кримінальних покарань.

Відповідно до наказу Державної установи «Дніпровська установа виконання покарань (№4)» №153о/с-18 від 27 «червня» 2018 року ОСОБА_1 призначено на посаду молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони Державної установи «Дніпровська установа виконання покарань (№4)».

Отже, ОСОБА_1 будучи молодшим інспектором відділу охорони Державної установи «Дніпровська установа виконання покарань (№4)» є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.

У подальшому, на підставі наказу Державної установи «Дніпровська установа виконання покарань (№4)» від 22.07.2019 № 155/ос-19 ОСОБА_1 звільнено з посади молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони Державної установи «Дніпровська установа виконання покарань (№4)», з 31.07.2019 року.

За період служби ОСОБА_1 було присвоєно спеціальне звання молодший сержант внутрішньої служби (наказ від 29.12.2018 №294/ос-18).

Згідно п.6 ст.14 Закону України про Державну кримінально-виконавчу службу України особам рядового та начальницького складу присвоюються такі спеціальні звання, молодший начальницький склад: - молодший сержант внутрішньої служби.

Відповідно до Закону України про Державну кримінально-виконавчу службу України - молодший сержант внутрішньої служби являється суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» згідно підпункту «д» пункту 1 ст.3 цього Закону.

Таким чином, ОСОБА_1 згідно п. п. «д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі-Закону) був посадовою особою молодшого начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби, а отже є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією.

Відповідно до абз.2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті З, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Згідно п.п.3 та 5 розділу 2 порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016, № 3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», що зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 959/29089, декларація суб`єкта декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

При дослідженні матеріалів справи встановлено, що 11.06.2018 року ОСОБА_1 під підпис був ознайомлений з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» (том справи 1, а.с.36). Крім того, встановлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони ДУ "Дніпровська установа виконання покарань (№4)", на виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції», 04.02.2019 року подавав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, шляхом заповнення відповідної форм на веб-ресурсі (https:\\public.nazk.gov.ua\search), тобто даними фактами підтверджено обізнаність гр. ОСОБА_1 , з порядком роботи реєстру та його вміння користуватися ним при заповненні та подачі декларації.

Однак, відповідно до результатів пошуків у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті НАЗК (https:\\public.nazk.gov.ua\search), встановлено, що гр. ОСОБА_1 щорічну декларацію за типом після звільнення за минулий (2019) рік подав 24.06.2020 року о 12 годині 44 хвилин, за типом "після звільнення", тобто поза межами строку встановленого законом для подачі декларації після припинення діяльності (том справи 2, а.с.47-50).

Разом з тим, встановлено, що ОСОБА_1 виготовив сертифікат електронно-цифрового підпису лише 24.06.2020 року, тобто поза межами строку встановленого законом для подачі декларації після припинення діяльності (за 2019 рік) (том справи 2, а.с.53-54).

Також, встановлено, що відповідно до абзацу 1 ч.2 ст.45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Подання декларацій здійснюється згідно з Законом України «Про запобігання корупції» шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень, відповідно до пункту 5 частини першої статті 12 Закону України «Про запобігання корупції», має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.

Відповідно до абз.1 підпункту 2 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, який затверджено Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції 10.06.2016 № 3 з наступними змінами та доповненнями (в редакції статті, яка діяла на час вчинення вказаного адміністративного правопорушення) передбачає, що декларація суб`єкта декларування, визначеного в абзаці першому частини другої статті 45 Закону, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи особою, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, повинен був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, у строк встановлений абз.1 підпункту 2 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, який затверджено Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції 10.06.2016 № 3 з наступними змінами та доповненнями (в редакції статті, яка діяла на час вчинення вказаного адміністративного правопорушення).

Таким чином, ОСОБА_1 повинен був подати декларацію за період з 01.01.2019 по 31.07.2019 рік. Однак, відповідно до результатів пошуків у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті НАЗК (https:\\public.nazk.gov.ua\search), гр. ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за типом "перед звільненням" за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, лише 16.09.2020 року о 11 годині 20 хвилин, тобто поза межами строку встановленого законом для подачі декларації перед звільненням (том справи 1, а.с.45-48).

В судовому засіданні ОСОБА_1 в повному обсязі визнав свою вину та щиро розкаявся у вчиненні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-6 КпАП України. При цьому, гр. ОСОБА_1 пояснив, що він дійсно несвоєчасно подав декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями – «перед звільненням», а також підтвердив, що несвоєчасно подав декларацію після припинення діяльності – «після звільнення».

Вислухавши пояснення, дослідивши в судовому засіданні зібрані по справі докази та оцінюючи їх в сукупності, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-6 КпАП України, знайшла своє підтвердження в ході судового розгляду справи, зокрема:

- згідно доданої до протоколу копії розписки встановлено, що 11.06.2018 року ОСОБА_1 під підпис був ознайомлений з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» (том справи 1, а.с.36);

- відповідно до результатів пошуків у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті НАЗК (https:\\public.nazk.gov.ua\search), встановлено, що гр. ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за типом "перед звільненням" за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, лише 16.09.2020 року о 11 годині 20 хвилин, тобто поза межами строку встановленого законом для подачі декларації перед звільненням (том справи 1, а.с.45-48);

- відповідно до результатів пошуків у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті НАЗК (https:\\public.nazk.gov.ua\search), встановлено, що гр. ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за типом після звільнення за минулий (2019) рік лише 24.06.2020 року о 12 годині 44 хвилин, за типом "після звільнення", тобто поза межами строку встановленого законом для подачі декларації після припинення діяльності (том справи 2, а.с.47-50);

- згідно наданої довідки встановлено, що ОСОБА_1 виготовив сертифікат електронно-цифрового підпису лише 24.06.2020 року, тобто поза межами строку встановленого законом для подачі декларації після припинення діяльності (за 2019 рік) (том справи 2, а.с.53-54).

Надані докази узгоджуються в цілому, не викликають сумніву та вказують на винуватість гр. ОСОБА_1 у вчиненні даних правопорушень.

Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, відповідальність за які передбачена ч.1 ст.172-6 КпАП України, а саме: 1) несвоєчасне без поважних причин подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями – «перед звільненням»; 2) несвоєчасне без поважних причин подання декларації особи, яка припиняє повноваження, пов`язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після припинення діяльності – «після звільнення».

З урахуванням наведеного, призначаючи адміністративне стягнення ОСОБА_1 , суд враховує характер вчинених правопорушень, котрі стосуються засад запобігання та протидії корупції, а тому, вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах, передбачених санкцією ч.1 ст.172-6 КпАП України.

Відповідно до ст.40-1 та зміни до ст.283 Кодексу України про адміністративне правопорушення, зміни до ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється в дохід держави у розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення.

На підставі викладеного та керуючись ст.283, ст.40-1, ст.36 КпАП України

постановив:

ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-6 КпАП України, та притягти до адміністративної відповідальності у вигляді стягнення штрафу у розмірі 50 (п`ятдесят) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень на користь держави.

Стягнути з гр. ОСОБА_1 (ІНН НОМЕР_2 ), судовий збір у розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. (Верхньодніпров.УК/В-Дніпр.р-н/22030101; код за ЄДРПОУ 37677195; Р/р UA398999980313121206000004063).

На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Дніпровського апеляційного суду на протязі 10 днів.

Строк пред`явлення постанови до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.

Суддя С.М. Бурхан

Постанова набрала законної сили _____