ПОСТАНОВА
Іменем України
26 лютого 2009 року. Справа № 2а-1807/09
Категорія № 2.26.
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді Чиркіна С. М.
при секретарі Балабановій О.М. ,
прокурор - заявник: Анушкевич О.І.,
за участю:
представників від
позивача: Сабиніна А.В.( дов. № 12/139-3583 від 01.01.2009 p.),
відповідача: не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Прокуратури м. Алчевська Луганської області в інтересах Державної інспекції з енергозбереження в особі Територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Луганській області до ОКП «Компанія «Луганськвода» про стягнення суми підвищеної плати за нераціональне використання паливно - енергетичних ресурсів в розмірі 471513, 06 грн., -
ВСТАНОВИВ:
У жовтні 2008 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Прокуратури м. Алчевська Луганської області в інтересах Державної інспекції з енергозбереження в особі Територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Луганській області до ОКП «Компанія «Луганськвода» про стягнення суми підвищеної плати за нераціональне використання паливно - енергетичних ресурсів в розмірі 471513, 06 грн.
Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог зазначив, що ОКП «Компанія «Луганськвода» має заборгованість перед Державним бюджетом України по сплаті підвищеної плати за нераціональне використання газу та інших паливно - енергетичних ресурсів, яка відноситься до економічних заходів передбачених ст. 11 Закону України «Про енергозбереження».
Територіальним управлінням Державної інспекції з енергозбереження по Луганській області, на підставі акту перевірки, застосовано підвищену плату за нераціональне використання паливно - енергетичних ресурсів, згідно з чинним законодавством сумі 471513, 06 грн.
Застосована територіальним управлінням Державної інспекції з енергозбереження по Луганській області до ОКП «Компанія «Луганськвода» підвищена плата за нераціональне використання паливно - енергетичних ресурсів не сплачена.
На підставі зазначеного представник позивача просить суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Прокурор у судове засідання з'явився, просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги.
Представник відповідача в судовому засіданні не зявився, причин неявки суду не повідомив, про день слухання справи повідомлявся належним чином.
Заслухавши пояснення сторін, вивчивши письмові матеріали справи та дослідивши докази, суд вважає , що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Позивач - урядовий орган державного управління, який у межах своєї компетенції бере участь у реалізації державної політики та здійснює державний контроль у сфері енергозбереження. Виконує відповідно до законодавства контрольно-наглядові функції щодо використання паливно -енергетичних ресурсів.( п.п.1, 3 Положення про інспекцію з енергозбереження).
Відповідач -комунальне підприємство, яке спеціалізується на виробництві та постачанні теплової енергії населенню, підприємствам та організаціям м. Алчевська.
Статтею 5 Закону України «Про енергозбереження» від 1 липня 1994 року №74/94-ВР (далі Закон №74/94-ВР) визначено, що суб'єктами правового регулювання відносин у сфері енергозбереження є юридичні та фізичні особи, в результаті діяльності яких здійснюється проведення енергозберігаючої політики та заходів щодо енергозбереження в усіх галузях народного господарства - промисловості, транспорті, будівництві, сільському господарстві тощо, соціальній сфері та побуті, а також сфері міждержавного та міжнародного співробітництва.
Територіальним управлінням Державної інспекції з енергозбереження по Луганській області під час комплексної перевірки використання паливно - енергетичних ресурсів ОКП «Компанія «Луганськвода» встановлено факти нераціонального використання паливно -енергетичних ресурсів. Зазначені факти зафіксовані в акті комплексної перевірки використання паливно - енергетичних ресурсів № 18-12/118 від 22.07.2008 року ( а.с. 4-12).
Відповідно п. «є» ст. 27 Закону України «Про енергозбереження» використання паливно-енергетичних ресурсів з систематичним перевищенням стандартизованих енергетичних рівнів та порушенні інших вимог щодо раціонального використання та ощадливого витрачання паливно-енергетичних ресурсів тягне за собою передбачену законом відповідальність.
Територіальне управління Державної інспекції з енергозбереження є структурною одиницею Державної інспекції з енергозбереження ( п. 1 Положення про територіальне управління Державної інспекції з енергозбереження в Луганській області).
Територіальне управління інспекції має право складати акти перевірок та видавати обов'язкові для виконання приписи стосовно порушення норм законодавства у сфері енергозбереження. Начальник територіального управління інспекції-старший державний інспектор з енергозбереження приймає рішення щодо застосування до підприємств, установ та організацій підвищеної плати за неефективне (нераціональне) використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів.( п.п.4, 6 вищезазначеного положення).
Отже, начальником територіального управління з енергозбереження в межах наданих йому повноважень 22.07.08 року на підставі акту перевірки № 18-12/118 було винесено постанову № 18-12/1181 про застосування підвищеної плати за виявлені перевитрати паливно-енергетичних ресурсів у розмірі 471513, 06 грн.( арк. спр.13). Зазначена
Постанова в установленому законом порядку не оскаржувлась.
Стаття 11. ЗУ «Про енергозбереження» як один із заходів для забезпечення енергозбереження передбачає введення плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів у вигляді надбавок до діючих цін та тарифів залежно від перевитрат паливно-енергетичних ресурсів щодо витрат, встановлених стандартами.
Розмір підвищеної плати передбачений постановою Кабінету Міністрів України « Про заходи щодо ефективного використання газу та інших паливно - енергетичних ресурсів в народному господарстві» від 02.09.1993 № 699.
П.3 розділу II вищевказаної постанови Кабінету Міністрів України зазначено, якщо перевитрати газу та інших паливно-енергетичних ресурсів викликані недодержанням технологічної дисципліни (незадовільний стан устаткування, відсутність або недотримання роботи устаткування за режимними або технологічними картками, відсутність теплоутилізаційного устаткування, систем автоматики), споживач сплачує за річний обсяг перевитрат газу та інших паливно-енергетичних ресурсів у двократному розмірі встановленої на них ціни. Плата вноситься одразу після обстеження підприємства Державною інспекцією з енергозбереження «споживач сплачує за річний обсяг перевитрат газу та інших паливно - енергетичних ресурсів у двократному розмірі встановленої на них ціни.
Таким чином обсяг нераціональних перевитрат паливно - енергетичних ресурсів(тешю енергії та природного газу) по підприємству підлягає сплаті у двократному розмірі, що становить відповідно 471513, 06 грн.
Відповідно до п.п. 16, 17 « Порядку проведення перевірок ефективності використання паливно - енергетичних ресурсів на підприємствах, в установах та організаціях та усунення фактів їх неефективного використання» підприємство повинно внести підвищену плату протягом ЗО днів з
дня винесення постанови про її застосування. У разі несплати підвищеної плати у зазначений термін грошова сума стягується в судовому порядку.
Оскільки відповідачем у встановлений термін підвищена плата не була сплачена, то позивач звернувся до суду.
Таким чином суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача щодо стягнення з ОКП «Компанія «Луганськвода» підвищеної плати за нераціональне використання паливно -енергетичних ресурсів у сумі 471513, 06 грн., підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст. 257 КАС України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158-163, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П ОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Прокуратури м. Алчевська Луганської області в інтересах Державної інспекції з енергозбереження в особі Територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Луганській області до ОКП «Компанія «Луганськвода» про стягнення суми підвищеної плати за нераціональне використання паливно - енергетичних ресурсів задовольнити.
Стягнути з ОКП «Компанія «Луганськвода» ( код 32538783, р/р 26007301000137 в ЛФ АКБ «Форум» м. Луганськ, МФО 304870, м. Луганськ, кв. Пролетаріату Донбаса 166) підвищеної плати за нераціональне використання газу та інших паливно - енергетичних ресурсів в розмірі 471513, 06 грн в доход Державного бюджету України, код бюджетної класифікації 21081100, призначення платежу: «Штрафні санкції за порушення законодавства з питань забезпечення ефективного використання ресурсів», ( Отримувач: державний бюджет м. Луганська, реєстраційний рахунок: 31217202700002, Банк: ГУДКУ в Луганській області, МФО: 804013, ЄДРПОУ 24046582).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня проголошення постанови і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.
Копію постанови надіслати відповідачу.