Рішення № 93875632, 29.12.2020, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.12.2020
Номер справи
420/13596/20
Номер документу
93875632
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 420/13596/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 грудня 2020 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Єфіменка К.С., розглянувши в письмовому провадженні у порядку спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (вул..Канатна,83, м.Одеса, 65107) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області в якій позивач просить:

визнати протиправним та скасувати рішення Головного Управління Пенсійного України в Одеській області Від 01.06.2020 № 5774/03-16 про відмову у проведенні перерахунку пенсії за вислугу років ОСОБА_1 .

зобов`язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити ОСОБА_1 , перерахунок та виплату пенсії з 01.01.2020 відповідно до частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-УІІ у розмірі 88% від розміру заробітної плати (грошового забезпечення), зазначеної у довідці від 13.05.2020 року № 408, виданої Прокуратурою Одеської області, без обмежень її граничного розміру, з урахуванням раніше проведених виплат.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив що 30 серпня 2017 року Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову № 657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України, щодо оплати праці працівників прокуратури», якою були підвищені розміри посадових окладів працівників прокуратури України та надбавки за класні чини. Так як керівництвом прокуратури області було відмовлено пенсіонерам прокуратури у видачі довідки про заробітну плату позивач не зміг реалізувати своє право на перерахунок пенсії, надане йому Законом №1789-Х11.

Після того, як Конституційним Судом України 13 грудня 2019 року було прийнято Рішення № 7-р (П)/2019, позивач отримав довідку про заробітну плату від прокуратури Одеської області № 435 від 04.03.2020 року.

27.05.2020 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного Фонду України в Одеській області із заявою, у якій просив провести перерахунок пенсії у порядку, визначеному згаданим Законом.

Проте, за результатами розгляду заяви, відповідач перерахунок пенсії не провів та надіслав позивачу рішення № 5774/03-16 від 01.06.2020 року, згідно з яким у перерахунку пенсії відмовлено у зв`язку з тим, що Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність деяких законодавчих актів» від 28.12.2014 № 76-VII, внесено зміни до частини 20 статті 86 Закону № 1697-УП, відповідно якої умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

Крім того, відповідач зазначив, що на виконання рішення Конституційного судуУкраїни від 13.12.2019 року на час звернення позивача зміни у статтю 86 Закону № 1697-VII не внесені, то ж і підстав для перерахунку пенсії, Пенсійний фонд України не вбачає.

Позивач вважає, що відповідач, ігноруючи чинне законодавство, свідомо прийняв незаконне рішення, відмовивши позивачу у перерахунку пенсії.

01.06.2020 року від представника відповідача надійшов відзив на адміністративний позов, з огляду на який, відповідач зазначає, що права на перерахунок пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про прокуратуру», згідно з довідкою про заробітну плату від 01.04.2020 № 68 (розмір заробітної плати визначено на 06.09.2017 згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657), позивач не має, оскільки перерахунок пенсії проводиться у разі зміни розмірів посадових окладів для працівників прокуратури після 13.12,2019 року, які є підставою для перерахунків пенсії за вислугу років.

Враховуючи те, що зміни розмірів посадових окладів для працівників прокуратури після 13.12.2019 року не відбулося, дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області є правомірними та повністю відповідають вимогам чинного законодавства України, натомість адміністративний позов ОСОБА_1 підлягає залишенню без задоволення.

Також відповідач звертає увагу на те, що розмір пенсії позивача не зменшився і ке змінився у зв`язку з набуттям чинності новою редакцією статті 50-1 Закону №1789-ХІІ, прийняттям Закону №1697-VII. тому не відбулось звуження обсягу існуючого права позивача на отримання пенсії.

Крім того, Головне управління звертає увагу на те, що не прийняття Кабінетом Міністрів України нормативно-правового акту, який визначає умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури, не може вважатися доказом протиправності дій по даній справі і покладення на нього обов`язків, не передбачених законодавством. При цьому причини таких дій з боку Уряду та їх оцінка не є предметом спору по даній справі.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області та з 2010 року у відповідності до вимог ст. 50-1 Закону України “Про прокуратуру” від 05.11.1991 року №1789-XII отримує пенсію за вислугу років в розмірі 88 % від посадового окладу.

13 травня 2020 року Прокуратурою Одеської області видано ОСОБА_1 №408 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій про те, що відповідно до Рішення Конституційного суду від 13.12.2019 року № 7-р (ІІ)/2019 р. та Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №657 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури” розмір заробітної плати (грошового забезпечення), за нормами чинними на 06.09.2017 року за відповідною (прирівняною) слідчого становить: посадовий оклад 5660 грн., надбавка за класний чин (молодший радник юстиції) 2000 грн., надбавка за вислугу років 30 % 1698 грн., надбавка за слідчу роботу 25% 1415,00 грн., інші щомісячні надбавки, доплати (ОВЗ) 70 % 6550,60 грн., премія 60 % 10394,16 грн., матеріальні допомоги (для оздоровлення та для вирішення соціально – побутових питань) (1/12) 2309,81 грн., 2309,81 грн., усього 32337,38 грн.

Позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області із заявою про здійснення перерахунку призначеної йому пенсії за вислугу років на підставі довідки про заробітну плату від 13 травня 2020 року №408.

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області за результатами розгляду заяви позивача прийнято рішення від 01.06.2020 року №5774/03-16 про відмову у перерахунку пенсії.

З рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 01.06.2020 року №5774/03-16 вбачається, що відповідно до пункту 3 статті 86 Закону № 1697-VII розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі.

Відповідно до пуншу 20 статті 86 Закону № 1697-УІІ умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

На виконання рішення Конституційного суду України від 13.12.2019 року на даний час зміни у статтю 86 Закону № 1697-УІІ не внесені, отже підстави для перерахунку пенсії відсутні.

Позивач не погодився з правомірністю відмови органів пенсійного фонду у перерахунку пенсії на підставі наданої довідки, що і стало підставою для звернення позивача до суду з цим позовом.

Відповідно до ст.19, п.6 ч.1 ст.92 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Пенсійне забезпечення прокурорів і слідчих визначалося статтею 50-1 Закону України “Про прокуратуру” від 05.11.1991 року № 1789-ХІІ.

Згідно із ч.1,2 ст.50-1 Закону України “Про прокуратуру” від 05.11.1991 № 1789-ХІІ, прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Така пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

Розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за класні чини, вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за останні 24 календарні місяці роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі.

Відповідно до ч.12,17 статті 50-1 Закону №1789-ХІІ, обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Тобто, станом на час призначення позивачу пенсії порядок та підстави для перерахунку пенсії прокурорів були визначені у ч.12 та 17 ст.50-1 Закону №1789-ХІІ та відповідно застосовувались до позивача у діючій редакції.

В подальшому, Законом України “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи” від 08.07.2011 №3668-VІ до ст.50-1 Закону №1789-ХІІ внесено нову норму, згідно з якою максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Цим же Законом зменшено максимальний розмір при призначенні пенсії до 80 відсотків місячного заробітку.

При цьому, положення ст.50-1 Закону №1789-ХІІ щодо підстав та порядку перерахунку пенсій прокурорам змін у зв`язку з прийняттям Закону №3668-VІ від 08.07.2011 року не зазнали. Відбулась лише зміна порядкового номеру частин статті, що регламентували вказаний порядок та підстави.

Так, згідно з ч.13,18 ст.50-1 Закону №1789-ХІІ (в редакції Закону №3668-VІ від 08.07.2011), обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсій. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий період може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Надалі, Законом України “Про внесення змін та визначення такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України” від 28.12.2014 №76-VІІІ до ст.50-1 Закону №1789-ХІІ внесено зміни, зокрема, ч.18 ст.50-1 Закону №1789-ХІІ викладено у наступній редакції: “Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України”.

14.10.2014 року ухвалено новий Закон України “Про прокуратуру” №1697-VІІ, який набрав чинності з 15.07.2015 року.

Відповідно до ч. 20 ст. 86 Закон України “Про прокуратуру” №1697-VІІ умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

Згідно з пунктом 3 розділу ХІІ Прикінцевих положень Закону №1697-VІІ, попередній Закон України “Про прокуратуру” із змінами частково втратив чинність, окрім, зокрема, частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 50-1 Закону.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 657 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури” були внесені зміни до постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури, додатками до якої, затверджено нові збільшені схеми посадових окладів працівників прокуратури.

Рішенням Конституційного Суду України від 13.12.2019 року № 7-р(ІІ)/2019 у справі № 3-209/2018(2413/18, 2807/19) визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини двадцятої статті 86 Закону України “Про прокуратуру” від 14 жовтня 2014 року №1697-VII зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України. Положення частини двадцятої статті 86 Закону України “Про прокуратуру” від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII зі змінами, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

У своєму рішенні від 13.12.2019 року №7-р(ІІ)/2019 Конституційний суд України зазначив, що працівник прокуратури, який досяг передбаченого законом віку для припинення повноважень після здійснення професійної діяльності протягом визначеного строку, набуває право на отримання пенсії. Пенсійне забезпечення таких працівників здійснюється відповідно до статті 86 Закону.

Частина 20 статті 86 Закону №1697-VІІ в первинній редакції передбачала низку підстав для перерахунку призначених пенсій. Проте, згідно з чинною редакцією спірного положення Закону умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури вже не врегульовуються Законом, а повноваження щодо їх визначення делеговано Кабінету Міністрів України.

Враховуючи міжнародні стандарти діяльності органів прокуратури та юридичні позиції Конституційного Суду України, метою нормативного регулювання, зокрема питань соціального захисту працівників прокуратури, є уникнення втручання інших органів влади в діяльність прокуратури з метою додержання принципу поділу влади та закріплення виключно на рівні закону питань пенсійного забезпечення працівників прокуратури.

До повноважень Кабінету Міністрів України законодавець відніс право визначати умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури без закріплення на законодавчому рівні відповідних критеріїв, чим поставив у залежність фінансування пенсійного забезпечення прокурорів від виконавчої влади. Таке нормативне регулювання призводить до втручання виконавчої влади в діяльність органів прокуратури, а також до недотримання конституційної вимоги щодо здійснення органами державної влади своїх повноважень у встановлених Конституцією України межах і відповідно до законів України.

Конституційний Суд України констатував, що питання пенсійного забезпечення прокурорів, у тому числі умови та порядок перерахунку призначених їм пенсій, має визначати Верховна Рада України законом, а не Кабінет Міністрів України підзаконним актом.

Так, пунктом 3 установлено такий порядок виконання цього Рішення: - частина двадцята статті 86 Закону України “Про прокуратуру” від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення; частина двадцята статті 86 Закону України “Про прокуратуру” від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції: “ 20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки”.

Рішення Конституційного Суду України № 7-р(ІІ)/2019 ухвалено 13.12.2019 року. Отже позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок тоді, коли вже було визнано неконституційним положення про те, що порядок перерахунку пенсії повинен бути встановлений Кабінетом Міністрів України та був встановлений порядок здійснення перерахунку.

Відповідно до ч.2 ст.152 Конституції України закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

Аналогічна за змістом норма міститься в статті 91 Закону України “Про Конституційний Суд України” від 13.07.2017 № 2136-VIII.

У пункті 2 резолютивної частини Рішення № 7-р(ІІ)/2019 визначено, що положення ч. 20 ст. 86 Закону України “Про прокуратуру” від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII зі змінами, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Таким чином, відповідні положення втратили чинність 13.12.2019 року.

При цьому, постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №657 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури” затверджено у новій редакції схеми посадових окладів працівників органів прокуратури, що призвело до підвищення заробітної плати прокурорських працівників.

Таким чином, дана постанова, яка набрала чинності 06 вересня 2017 року та довідка прокуратури Одеської області про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій, є підставою для проведення перерахунку пенсії за вислугу років позивачу по даній справі.

Враховуючи вищевикладені обставини, суд дійшов висновку щодо протиправності рішення відповідача від 15.06.2020 року №3979 (вих. №1269/03-18 від 18.06.2020) про відмову у проведенні позивачу перерахунку пенсії.

Таким чином, з огляду на рішення Конституційного Суду України по справі № 7-р(II)/2019 від 13.12.2019 року у позивача виникло право на перерахунок раніше призначеної пенсії у зв`язку із підвищенням заробітної плати прокурорсько-слідчим працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури.

Враховуючи протиправність оскаржуваного рішення, відповідач має бути зобов`язаний судом здійснити перерахунок та виплату пенсії з 01.01.2020 відповідно до частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII у розмірі 88% від розміру заробітної плати (грошового забезпечення), зазначеної у довідці від 13.05.2020 року № 408, виданої Прокуратурою Одеської області з урахуванням раніше проведених виплат.

При цьому, позовні вимоги в частині зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії, без обмеження її максимального розміру не підлягають задоволенню, є передчасними, оскільки ані в заяві про перерахунок пенсії, ані в рішенні відповідача про відмову у здійсненні такого перерахунку, не йшлося про будь-які обмеження граничного розміру, а суд захищає тільки порушене право.

Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно з ч.1 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані, відповідають вимогам законодавства та підлягають задоволенню в частині визнання протиправним та скасування рішення відповідача від 15.06.2020 року №3979 (вих. №1269/03-18 від 18.06.2020) про відмову у проведенні перерахунку пенсії, зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії виходячи з розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати на підставі довідки від 06.03.2020 року №163 з 13.12.2019 року із врахуванням раніше виплачених сум без обмежень її граничного розміру.

Крім того, суд звертає увагу, що у прохальній частині позову позивач просить зобов`язати відповідача здійснити з 13.12.2019 року перерахунок та виплату позивачу раніше призначеної пенсії в розмірі 90% від усіх складових заробітку, зазначених у довідці Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області №163 від 06.03.2020 року, однак позивачем допущено описку, оскільки в матеріалах справи наявна довідка №163 від 06.03.2020 року, видана Прокуратурою Одеської області.

Щодо судових витрат, зокрема, сплаченого судового збору, він підлягає стягненню з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області за рахунок його бюджетних асигнувань у відповідності до приписів ст. 139 КАС України.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 6, 14, 90, 139, 243-246, 250, 255, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позовну ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (вул..Канатна,83, м.Одеса, 65107) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії – задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного Управління Пенсійного України в Одеській області Від 01.06.2020 № 5774/03-16 про відмову у проведенні перерахунку пенсії за вислугу років ОСОБА_1 .

Зобов`язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити ОСОБА_1 , перерахунок та виплату пенсії з 01.01.2020 відповідно до частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII у розмірі 88% від розміру заробітної плати (грошового забезпечення), зазначеної у довідці від 13.05.2020 року № 408, виданої Прокуратурою Одеської області, без обмежень її граничного розміру з урахуванням раніше проведених виплат.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83, код ЄДРПОУ 20987385) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) сплачений судовий збір у розмірі 840,80 грн.

Рішення набирає законної сили згідно ст.255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 293, 295 та п. 15-5 розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя К.С. Єфіменко

.