Рішення № 93828613, 23.12.2020, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.12.2020
Номер справи
400/4195/20
Номер документу
93828613
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 грудня 2020 р. № 400/4195/20 м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Птичкіної В.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження справу

за позовом:ОСОБА_1 , АДРЕСА_1

до відповідача:Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області, вул. Морехідна, 1, м. Миколаїв, 54020

третя особа:Комунальне підприємство Первомайської міської ради "Первомайський міський водоканал", вул. Київська, 129-а, м. Первомайськ, Миколаївська область, 55213

про:визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулася до Миколаївського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області, в якій просить визнати протиправними дії відповідача щодо відмови в зарахуванні позивачу при призначенні пенсії стажу роботи позивача в Комунальному підприємстві „Первомайське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства” з 01.03.2004 по 30.11.2004 та в Комунальному підприємстві Первомайської міської ради „Первомайський міський водоканал” з 01.12.2005 по 08.08.2019; зобов`язати відповідача зарахувати до стажу роботи позивача період роботи у Комунальному підприємстві „Первомайське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства” з 01.03.2004 по 30.11.2004 та в Комунальному підприємстві Первомайської міської ради „Первомайський міський водоканал з 01.12.2005 по 08.08.2019; зобов`язати відповідача здійснити перерахунок призначеної позивачу пенсії з дати призначення пенсії з урахуванням страхового стажу та сум заробітку за період роботи в Комунальному підприємстві „Первомайське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства” з 01.03.2004 по 30.11.2004 та в Комунальному підприємстві Первомайської міської ради „Первомайський міський водоканал з 01.12.2005 по 08.08.2019.

Як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, позивач зазначив Комунальне підприємство Первомайської міської ради «Первомайський міський водоканал».

В обгрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що позивач не може нести відповідальність за неналежне виконання роботодавцем обов`язку із сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування. Зокрема, саме несплата Комунальним підприємством „Первомайське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства” та Комунальним підприємством Первомайської міської ради „Первомайський міський водоканал” страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування слугувало підставою для незарахування відповідачем періоду роботи до страхового стажу позивача при призначенні їй пенсії за віком з 26.04.2013, про що зазначено у листі відповідача від 03.07.2020 № 3621-3499/С-02/8-1400/20.

У відзиві на позовну заяву відповідач проти позовних вимог заперечує і просить відмовити в позові з посиланням на статтю 24 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV „Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування (далі Закон № 1058-IV) та зазначає про несплату роботодавцями позивача внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування за періоди з 01.03.2004 по 30.11.2004 та з 01.12.2005 по 08.08.2019, а відтак відсутність підстав для зарахування цих періодів до страхового стажу позивача. Крім того, відповідач наголошує на безпідставності вимоги зарахувати страховий стаж по 08.08.2019 з дати призначення пенсії (26.04.2013), оскільки станом на дату призначення пенсії позивач не мала страхового стажу за період по 08.08.2019. Також відповідач наголошує на неможливості урахування заробітної плати за даними доданих до позовної заяви довідок, оскільки за нормами статті 40 Закону № 1058-IV пенсія може обчислюватися з урахуванням довідок про заробітну плату, отриману до 01.07.2000, а з 01.07.2000 заробіток враховується за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку за періоди стажу, за які сплачені внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

Третя особа пояснень у справі не надавала.

Відповідно до частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглянув справу у письмовому провадженні.

Безпосередньо, повно, всебічно та об`єктивно дослідивши докази, що містяться у справі, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, суд установив такі обставини справи та відповідні їм правовідносини.

У період з 05.05.1986 по 30.11.2004 позивач працювала в Комунальному підприємстві „Первомайське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства”, а з 01.12.2004 по 08.08.2019 - в Комунальному підприємстві Первомайської міської ради „Первомайський міський водоканал”, що підтверджується записами трудової книжки позивача.

Позивачу з 26.04.2013 призначена пенсія за віком на підставі Закону № 1058-IV.

Призначаючи позивачу пенсію, відповідач не зарахував до страхового стажу період роботи позивача в Комунальному підприємстві „Первомайське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства” з 01.03.2004 по 30.11.2004 та в Комунальному підприємстві Первомайської міської ради „Первомайський міський водоканал" з 01.12.2005 по 08.08.2019, що підтверджується листом відповідача від 03.07.2020 № 3621-3499/С-02/8-1400/20.

Листом від 03.07.2020 № 3621-3499/С-02/8-1400/20 відповідач повідомив позивачу на її звернення від 19.06.2020 про підставу незарахування періодів роботи в Комунальному підприємстві „Первомайське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства” та в Комунальному підприємстві Первомайської міської ради „Первомайський міський водоканал" до страхового стажу позивача - несплату цими підприємствами страхових внесків за зазначений період.

В Індивідуальних відомостях про застраховану особу (позивача) з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування свідчать, що за період з 01.03.2004 по 30.11.2004 страхові внески роботодавцем не сплачені, з 01.12.2005 по 30.09.2007 – сплачені (позначка «Так» щодо сплати страхових внесків), з 01.10.2007 по 08.08.2019 – страхові внески не сплачені.

Вирішуючи спір між сторонами, суд виходить з такого.

Згідно з статтею 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Стаття 8 Закону № 1058-IV передбачає право громадян на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.

Відповідно до статті 1 Закону № 1058-IV, страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов`язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування. Страхувальники - це роботодавці та інші особи, які відповідно до закону сплачують єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та/або є платниками відповідно до цього Закону.

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 24 Закону № 1058-IV, страховий стаж - це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Частина друга статті 24 Закону № 1058-IV передбачає, що страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Згідно з статтею 20 Закону № 1058-IV, страхові внески обчислюються виключно в грошовій формі, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі.

Обчислення страхових внесків застрахованих осіб, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Відповідно до статті 106 Закону № 1058-IV, виконавчі органи Пенсійного фонду накладають на посадових осіб, які вчинили правопорушення, адміністративні стягнення у разі, зокрема, несплати або несвоєчасної сплати страхових внесків, у тому числі авансових платежів.

Страхові внески є складовою умовою існування солідарної системи і підлягають обов`язковій сплаті, перерахунок пенсії провадиться з урахуванням часу, коли особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню, та за який підприємством, де працює людина, (страхувальником) сплачені щомісячні страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

За змістом вищезазначених норм, обов`язок зі сплати страхових внесків та відповідальність за несвоєчасну або не в повному обсязі сплату страхових внесків законом покладено на страхувальника.

Відповідальність за несплату страхових внесків несе підприємство-страхувальник, оскільки здійснює нарахування страхових внесків із заробітної плати застрахованої особи.

Частина друга статті 6 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» (далі Закон №2464-VI) у сукупності з пунктом 1 частини першої статті 4 Закону № 2464-VI також покладає обов`язок своєчасного та в повному обсязі нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску на роботодавців.

Суд зазначає, що, фактично, внаслідок невиконання Комунальним підприємством „Первомайське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства” та Комунальним підприємством Первомайської міської ради „Первомайський міський водоканал” обов`язку зі сплати внесків до Пенсійного фонду України позивач позбавлена соціальної захищеності та страхового стажу за час роботи на вказаних підприємствах, що є неприпустимим та таким, що суперечить основним конституційним засадам в сфері соціального захисту.

Відсутність в інформаційній базі системи персоніфікованого обліку даних про сплату внесків для нарахування пенсії не є підставою для позбавлення позивача права на перерахунок пенсії.

Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 24.05.2018 у справі № 490/12392/16-а, від 01.11.2018 у справі № 199/1852/15-а та від 17.07.2019 у справі № 144/669/17.

Відповідно до частини п`ятої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Частина п`ята статті 13 Закону України від 02.06.2016 № 1402-VIII „Про судоустрій та статус суддів передбачає, що висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, є обов`язковими для всіх суб`єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.

Отже, позивач не повинен відповідати за неналежне виконання підприємством-страхувальником свого обов`язку щодо належної сплати внесків до Пенсійного фонду, а тому наявність відповідної заборгованості підприємства не може бути підставою для незарахування до страхового стажу при призначенні пенсії позивачу періоду її роботи в Комунальному підприємстві „Первомайське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства” та в Комунальному підприємстві Первомайської міської ради „Первомайський міський водоканал” за період з 01.03.2004 по 30.11.2004 та з 01.12.2005 по 25.04.2013 (по день, що передує дню призначення пенсії). Тим більше, як установив суд з індивідувальних відомостей про застраховану особу, за визначену кількість місяців спірного періоду страхові внески сплачені.

Одночасно суд не має підстав для визнання протиправними дій відповідача щодо незарахування до страхового стажу при призначенні пенсії позивачу періоду з 25.04.2013 по 08.08.2019, оскільки на час призначення пенсії 25.04.2013 позивач ще не набула стажу за період по 08.08.2019.

Підстави та порядок перерахунку пенсій застрахованих осіб, які продовжують працювати після призначення пенсії, регулюється частиною четвертою статті 42 Закону № 1058-IV.

Згідно з частиною четвертою статті 42 Закону № 1058-IV (у редакції, чинній до 11.10.2017), у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія. У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію. Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї статті, здійснюється не раніше дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Відповідно до частини першої статті 44 Закону № 1058-IV, заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Законом України від 03.10.2017 № 2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», який набрав чинності з 11.10.2017, частину четверту статті 42 Закону № 1058-IV доповнено новим абзацом, згідно з яким органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим - третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах. Порядок такого перерахунку пенсії встановлюється правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

Відповідно до пунктів 3, 4 Порядку проведення перерахунку пенсії без додаткового звернення особи відповідно до частини четвертої статті 42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18.05.2018 № 10-1, перерахунок пенсії проводиться пенсіонеру, який після призначення (перерахунку) пенсії: 1) продовжував працювати та має не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої (якого) призначено (попередньо перераховано) пенсію або із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону, за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії; 2) продовжував працювати і має менш як 24 місяці страхового стажу. Перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки з дня звернення за призначенням (попереднім перерахунком) пенсії.

Перерахунок проводиться з урахуванням страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) та із заробітної плати (доходу), з якої (якого) призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Перерахунок проводиться тим особам, які станом на 01 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбачене пунктом 3 цього Порядку, на найбільш вигідних умовах.

Отже, до 11.10.2017 для проведення перерахунку пенсії пенсіонерам, які продовжують працювати після призначення пенсії, необхідно було подавати заяву про перерахунок пенсії, а з 11.10.2017 відповідні перерахунки органи Пенсійного фонду проводять без додаткового звернення особи.

Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

У матеріалах справи відсутні докази звернення позивача за перерахунком пенсії з урахуванням страхового стажу, набутого після призначення пенсії, на підставі статті 42 Закону № 1058-IV.

Оскільки для проведення перерахунку пенсії відповідно до частини четвертої статті 42 Закону № 1058-IV в редакції, чинній до 11.10.2017, необхідно було подавати заяву, а позивач із такими заявами не зверталася, суд вважає, що обов`язок відповідача зарахувати до страхового стажу позивача період роботи на КП Первомайської міської ради «Первомайський міський водоканал» за період з 25.04.2013 по 31.03.2018 виник з 01.04.2018, тому що станом на 01.03.2018 позивач набула не менш як 24 місяці страхового стажу.

Наступний перерахунок відповідач повинен був провести з 01.04.2020, з урахуванням страхового стажу, набутого в період роботи в Комунальному підприємстві Первомайської міської ради „Первомайський міський водоканал” за період з 01.04.2018 по 08.08.2019.

За змістом частини першої статті 40 Закону № 1058-IV, для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв. У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж. Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

Ураховуючи наявність підстав для зарахування зазначеного вище періоду до страхового стажу, суд вважає обгрунтованим урахування також заробітної плати позивача за цей період для обчислення пенсії.

Коментуючи аргумент відповідача щодо неможливості врахування заробітку позивача за доданими до позовної заяви довідками, суд зазначає, що позовна заява не містить вимог про врахування заробітку саме за зазначеними довідками.

Також у справі відсутні докази того, що зазначені довідки надавалися відповідачу та щодо них виник будь-який спір.

Згідно з частиною другою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Суд установив бездіяльність відповідача щодо неврахування під час призначення позивачу пенсії страхового стажу, набутого в Комунальному підприємстві „Первомайське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства” та в Комунальному підприємстві Первомайської міської ради „Первомайський міський водоканал”, а також нездійснення перерахунку пенсії позивача з 01.04.2018 та з 01.04.2020, тому суд, для захисту прав позивача, вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та визнати цю бездіяльність протиправною.

На підставі вищенаведеного суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог.

Згідно з частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

У зв`язку з цим судовий збір у сумі 840,80 грн, сплачений позивачем за подання позовної заяви за квитанцією від 25.09.2020 № 28659486, підлягає до стягнення за рахунок бюджетних асигувань відповідача.

Керуючись статтями 2, 19, 139, 241-246, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (вул. Морехідна, 1, м. Миколаїв, 54020, ідентифікаційний код за ЄДРПОУ: 13844159) задовольнити частково.

2. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (вул. Морехідна, 1, м. Миколаїв, 54020, ідентифікаційний код за ЄДРПОУ: 13844159), яка полягає у незарахуванні до страхового стажу ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) періоду роботи в Комунальному підприємстві „Первомайське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства” з 01.03.2004 по 30.11.2004 та в Комунальному підприємстві Первомайської міської ради „Первомайський міський водоканал” з 01.12.2005 по 08.08.2019

3. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (вул. Морехідна, 1, м. Миколаїв, 54020, ідентифікаційний код за ЄДРПОУ: 13844159) здійснити з 26.04.2013 перерахунок призначеної ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) пенсії з урахуванням страхового стажу за період роботи в Комунальному підприємстві „Первомайське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства” з 01.03.2004 по 30.11.2004 та в Комунальному підприємстві Первомайської міської ради „Первомайський міський водоканал” з 01.12.2005 по 25.04.2013 та виплатити визначену різницю.

5. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (вул. Морехідна, 1, м. Миколаїв, 54020, ідентифікаційний код за ЄДРПОУ: 13844159) здійснити з 01.04.2018 перерахунок призначеної ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) пенсії з урахуванням страхового стажу за період роботи у Комунальному підприємстві Первомайської міської ради „Первомайський міський водоканал” з 26.04.2013 по 31.03.2018 та виплатити визначену різницю.

6. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (вул. Морехідна, 1, м. Миколаїв, 54020, ідентифікаційний код за ЄДРПОУ: 13844159) здійснити з 01.04.2020 перерахунок призначеної ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) пенсії з урахуванням страхового стажу за період роботи у Комунальному підприємстві Первомайської міської ради „Первомайський міський водоканал” з 31.03.2018 по 08.08.2019 та виплатити визначену різницю.

7. У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

8. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (вул. Морехідна, 1, м. Миколаїв, 54020, ідентифікаційний код за ЄДРПОУ: 13844159) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) судовий збір у сумі 840,80 грн (вісімсот сорок гривень 80 копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або справу було розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до статті 297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням пункту 15.5 Розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.В. Птичкіна